Skocz do zawartości

Chc.33: PIN UP GIRLS - EC


EthicallyChallenged

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra kończę

 

Obrazek 900pix:

 

jungle_heat_by_ethicallychallenged-d3f5bcm.jpg

 

miniaturka

 

pinup_mini_by_ethicallychallenged-d3f5bjk.jpg

 

**************************************

 

Ostatnio ogarnęła mnie lekka obsesja na punkcie Afryki i ugryzł mnie pomysł jak przeglądałem sobie Wasze pinupy, w związku z czym spróbuje coś nabazgrać. Nie wiem czy skończę bo mam mało czasu i i tak wygra wiadomo-kto ;) ale zobaczymy ile wycisnę. Na razie szkice

 

pinup_sketch_by_ethicallychallenged-d3edtbk.jpg

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

za Wikipedią:

Pin-up (z ang. pin-up - przypiąć, powiesić) - określenie używane wobec trendu wywodzącego się z głównie z lat40. i 50. XX wieku. Pin-up girl (dziewczyny pin-up) były piękne i uśmiechnięte, ubrane w rozkloszowane sukienki lub skąpe stroje/bieliznę. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni przypinali na ścianach (stąd ich nazwa).

 

zwyczajnie mi się nie kojarzy z pin upem, EC, ale bardzo chętnie popatrzę jak to rozwiniesz. póki co patrząc na ów szkic na myśl przychodzi mi plakat jakiegoś filmu czy okładka przygodowej książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinup to obrazek (zdjęcie albo plakat) z jakąś sztunią - symbolem seksu, który głównie kończył na ścianie w jakiejś męskiej szatni, miejscu pracy albo w pierdlu. To wcale nie musi być Amerykańska aktorska z lat 50. Ważne żeby panienka była sexy i była głównym tematem obrazka, otoczenia i ubiory są różne. A do Twojej definicji mój obrazek nie pasuje dlaczego? Bo sie nie uśmiecha? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie nie czuję tu klimatu, który narzuca się kiedy jest mowa o pin-upie... jak waćpan prawisz: nie pasuje do definicji/ mojego wyobrażenia. ale to tylko moje zdanie. może mam za wąski horyzont,albo za płytką wyobraźnię. z drugiej strony skoro jest ukuta definicja pin-upu, to dlaczego się jej nie trzymać? jeśli patrzeć na to w ten sposób jak mówisz, tj.:

"Ważne żeby panienka była sexy i była głównym tematem obrazka, otoczenia i ubiory są różne", to za pin-up uznać by można dowolną rozkładówkę np. ze współczesnego magazynu dla panów, która z pin-upem nic wspólnego nie ma. A przecież pin-up to przede wszystkim styl. tu tego "stylu" brak, zwyczajnie nie czuć klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tematy to ma być pretekst do malowania, a nie powód do spinania się o słownikowe terminy. To wszystko i tak leci pod ocenę i to oceniający zdecydują kto ma rację ;) mogą to brać pod uwagę, mogą też nie brać :P Ktoś tam robi zombie czikitę i to też jest ok. Chodzi tu przecież o zabawę, a jakoś szczególnie imho EC nie odbiegasz od tematu. Twoja definicja w pełni pasuje i do tematu i do Twojej pani. Odrobinę nadgorliwości więcej i będziemy się spinać co do techniki wykonania i czy odpowiednich narzędzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko wyraziłem swoją opinię i być może się mylę, bo najpewniej jestem w pewien sposób zindoktrynowany przez kulturę masową i ciężko mi zaakceptować inne podejście do tematu :) żeby nie było, sam pomysł lokalizacji panny w afrykańskich klimatach uważam za superancki i trzymam kciuki za Twoja pracę. z klimatu wytrąca mnie póki co owa maczeta i te jej portki. może zrób ją w samej bieliźnie od pasa w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą EC. Obrazek mi się podoba i jedyne co może jakoby odchodzić od pin up'u, to opowiadanie historii. Twój obrazek ją ma, a panna na plakacie ma nas tylko uwodzić.

A więc ja mam taką propozycję. Usuń maczetę a tą rękę połóż jej na tyłek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro mam zielone światło, to przystępuję do malowania ;]

Maczeta zostaje. Po pierwsze argumentacja maczeta=historia, brak maczety=brak historii/uwodzenie do mnie nie trafia kompletnie, sorry Status (ale dzięki za wsparcie i za sugestię), po drugie, ma ona symbolizować atrakcyjne (dla mnie) cechy charakteru takie jak asertywność, zdecydowanie i rozeznanie w terenie, po trzecie oglądałem film Machete ostatnio i chcę maczetę w następnym obrazku, po czwarte jest dżungla to będzie i maczeta i koniec. ;p Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości natury klasyfikacyjnej i kwalifikacyjnej to odsyłam do wyjaśnień zaoferowanych w poście nr 8 :)

 

Zaczynam od twarzy, jak radzi miszczu Adam Hughes (przy okazji, pozostali uczestnicy dobrze zrobią zerkając na sypane chojnie przez niego rady tu:

 

Imagine FX 67 How To

 

aaargh jakie jest zaklęcie html na porządne linkowanie??? plz!!!)

 

albowiem jak twarz nie jest sexy to nie ma co w ogóle nic robić. No to jak? Jest sexy czy nie? Pomożecie??? :]

 

pinup_wip_01_by_ethicallychallenged-d3efycg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ona ciut za wysoko ust/ za długiego podbródka? (a może czekoladki tak mają...) panna ok, tylko cuś mi ten podbródek żyć nie daje, ale znowu: może to moja płytka wyobraźnia, słaba wiedza i - co z tym idzie- mierny warsztat w tej materii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wytknięcie tego , Lukanus. Faktycznie lepiej wygląda z mniejszym podbródkiem i ustami niżej.

 

Status, ustawienie głowy zmieniłem bo poprzednie mi sie nie podobało. Obecne mi jakoś bardziej podchodzi. A dłoń faktycnie może i ciut za mała. Poprawione, dzięki.

 

Świerzy no napieraj, im więcej prac w konkursie tym lepiej. Życzę szybkiego pomysłu.

 

Atheg czytałem kiedyś tam jeden odcinek. Z tego co widzę to skojarzyło Ci sie z jakąś chicana z texasu? No w sumie długość geograficzna się z grubsza zgadza więc czemu nie ;]

 

Na razie tak to wygląda

pinup_wip_02_by_ethicallychallenged-d3ekl1i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sexy się błyszczy, fajnie i efektownie to wygląda :) sutek trochę niżej powinien być wydaje mi się ;) to jest szkic pod kolor czy zostawisz tak w b&w?

 

(btw, świetne wzorce - pan Hughes jest bogiem!

Edytowane przez sucharek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałbym innych rozwiązań niż blur. Oświetl maczetę. Narazie masz na niej najmocniejsze światło odbite od wody, którą też troszeczkę podbłyszcz :D. Po za tym jest cacuszko. Moim zdaniem nie potrzebnie skupiasz się na takich pierdułkach, jak błysk w oku, w momencie, gdzie reszta wymaga jeszcze pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wartobyłoby pomysleć zeby jakos ciekawiej zakomponować ten obrazek, wykadrować albo dodać tła(?) bo na razie kompozycyjnie nie powala.

na lewym udzie pod maczeta rozjasnienie jest cieplejsze niz na lewej nodze i sprawia to wrazenie jakby lewa noga byla blizej niz prawa, a zdaje sie powinno byc na odwrot albo obie w tej samej odleglosci. no i maczeta troche nienaturalnie odcina sie od reszty

pozatym bombastisz

 

ps zgubił bym w paru miejscach ostrość na krawędziach figury czarnulki

 

ps jeszcze raz spojzalem i widze ze ta czerwien w kontraście z zielenia strasznie silnie sciaga na siebie wzrok i nie pozwala ogarnac calego obrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki za wytknięcie braków, ale jeszcze nie skończyłem malować ;] Ale mimo wszystko piszcie, bo zawsze możecie wyłapać coś co mi umknie inaczej.

 

Coyote ma pewnie w zanadrzu blogi na każdą okazję. Jak ktoś spyta jak się pozbyć po cichu trupa albo podbić Chiny pewnie też zarzuci linkiem ;] 100krotne dzięki człeniu.

 

Update

 

pinup_wip05_by_ethicallychallenged-d3euahb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że lewa łapka jest nieco za chuda. imo niepotrzebnie grzebałeś przy refleksach na nóżkach. w końcu panna stoi w wodzie, więc światełko będzie się odbijać od wody i oświetlać ją od spodu. ponadto spodziewałbym się, że brodząc w wodzie w upalny dzień, gdzieś w tropikach, panna będzie miała wilgotną skórę (będzie "mokra"). uważam też, że ten dof w Twoim poprzednim poście, był jak najbardziej na miejscu (ewentualnie mógłby być nieco mniejszy). w końcu co kogo obchodzą krzaczki i kamyczki, kiedy motywem przewodnim jest owa dama. ładnie ją wyciągał do przodu, a całości dodawał realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenty Lukanus. Niektóre wdrożyłem, niektóre problemy wynikają stąd, że jest to praca w toku, jedna czy dwie warstwy wyłączone nieopatrznie i już wygląda nie tak, a inne problemy widzę i mam w planie poprawić. Taki delikatny balans między staraniem wrzucania częstych aktualizacji a świadomym pokazywaniem błędów.

 

 

Status fajnie że Ci się podoba, mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej. Zaczynam dłubać detale. Większości nie będzie i tak widać, ale lubię sobie drukować swoje prace jak są dodziubane i fajnie to wtedy na kartce wygląda.

 

pinup_wip_06_by_ethicallychallenged-d3evg4h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybyś tak te ochlapane/ mokre miejsca rozbił, w sensie żeby wyglądały jak kropelki? na skórze rzadko widać strugi płynu, zazwyczaj zostają tylko krople lub mniejsze, nieregularne plamy. w szczególności te na czole nieco psują odbiór (patrząc z bliska). Zobacz TU, TU, TU czy np. TU (choć tu akurat są widoczne stróżki :) ) i TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukanus rozumiem Twój tok rozumowania, aczkolwiek:

 

1. z moich wnikliwych badań wynikło, że tworzenie kropelek wynika z obecności maleńkich włosków na skórze. Skóra bez włosków, taka jak na nogach mej panienki ;] ma strużki wody a nie kropelki, co zaobserwowałem empirycznie i z niewątpliwie na własnym świeżo ogolonym ryju.

 

2. Kropelki to była pierwsza opcja jaką wypróbowałem, jednak nie były widoczne na pomniejszonym obrazku i nie było sensu ich w ogóle tam wrzucać, strużki wyglądają po prostu lepiej. Nie będę się silił na maksymalny realizm jeśli wygląda on gorzej niz przekłamanie. No przecież wiadomo że to nie zdjęcie, nikogo nie mam tu zamiaru wizualnie przekonywać, że panna nie jest namalowana.

 

Mam nadzieję że jasno mówię i że widać czemu taka decyzja a nie inna została tu podjęta ;]

 

No dobra, dzisiaj przyłapałem sie na malowaniu pojedynczych porów na twarzy, wyraźny sygnał, że pora kończyć. Poczytam jeszcze ewentualne ostatnie komenty, naniosę ewentualne poprawki i tyle ode mnie. Komentować ludziska.

 

pinup_wip_07_by_ethicallychallenged-d3eyfry.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolorze i walorze jest ok, ale w formie mi cos tu nie stroi - anatomicznie jest czarną kobietą, ale twarz takowej anatomii nie posiada, wygląda dla mnie jak biała kobieta przemalowana na czarną... Wzrok i usta- coś tu bym podziałał. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby za mało płaski i szeroki nos?:d łatwiej by jej się oddychało w tym klimacie, tak nauczyła ewolucja. Ręka przylepiona jakoś do czoła trochę nie naturalnie jakby klejem.

Ale progres robisz fajny wiadomo nie można mieć zawsze wszystkiego, Ty masz już większą połówkę,z chęcią będę oglądał Twoje kolejne prace.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałeś że "wewnętrzna" strona jest jaśniejsza, spód dłoni powinien być mieć jaśniejszy walor niż wierzch.

Heh nie wiem czy ktoś zauważył, ale EC wielu przewyższa skillem a ma więcej rad niż ktoś zielony ;p

Co do filtra nosowego nie spotkałeś się pewnie z konstrukcją tej części, to tak jakbyś szukał obrysem profilu symetrii w bryle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieziemska czarnoskóra soczysta d.... (sorki dziewczyny za szowinizm=]) Niepotrzebnie zrezygnowałeś z dziary. Jej koszulka zdaje się być ze strasznie cienkiego materiału, bardzo drobne poszarpania i zagięcia szmatki. Co prawda też nie skojarzyłbym tego w 100% z pinupem aaale co tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności