Skocz do zawartości

Teczka 2D II: skeczbuk


lisu

Rekomendowane odpowiedzi

niesamowite pracki, kilka pytan:

jakiego pedzla/pedzli uzywasz?

podpierasz sie referencjami?

np. ten obrazek: http://img204.imageshack.us/img204/5516/landzone680.jpg

jesli uzywales refki to jakiej, i do czego wykorzystujesz refki, do kopiowania pewnych elementów czy np. do poobserwowania jak material reaguje na swiatlo.. czy cos w tym stylu.. czy moze np. zaczynasz rysowac z glowy i w koncowym etapie patrzysz na refke i poprawiasz to i owo ;] sorki ze Cie tak wypytuje ale jestem poczatkujacy i chcialbym sie dowiedziec jak to robia prawdziwi profesjonalisci :)

i ostatnie pytanie ktore mnie nurtuje jak widze prace co niektorych wymiataczy, czy w swoim czasie jak sie rozwijales, to czy rysowales z natury? czy tylko ze zdjec?

bo chodzi mi o to ze w Twojej teczce oraz Omena nie znalazlem rysunkow z natury, a obaj kopiecie tyłki ;] a co niektorzy tutaj sa zdania ze zeby ladnie rysowac to trzeba z natury, moze Omen jak bedzie mu sie chcialo przeczytac ten post to tez odpisze ;]

Trzeba w koncu rozwiac watpliwosci, odpowiedziec na odwieczne pytanie ludzkosci czy zeby zostac wymiataczem to czy trzeba zaczac od jablek na stole czy tez mozna zaczac od jablek z foty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 774
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ha! widzę smoka! :)

No trochę skamieniały ale jest :P

 

Dobra ziomek przyłapałeś mnie na smoku, stawiam butle ;)

 

niesamowite pracki, kilka pytan:

jakiego pedzla/pedzli uzywasz?

 

autorski set, tzn z 70-80% braszy to albo zupełnie własne twory albo głębokie mody cudzych produkcji.

 

podpierasz sie referencjami?

np. ten obrazek: http://img204.imageshack.us/img204/5516/landzone680.jpg

jesli uzywales refki to jakiej, i do czego wykorzystujesz refki, do kopiowania pewnych elementów czy np. do poobserwowania jak material reaguje na swiatlo.. czy cos w tym stylu..

tu obadałem kilka materiałów i szukałem czegoś ciekawego, niekoniecznie jakiegoś shine chromu. Co do refek to owszem, podgladam to i owo ale bardzo rzadko o ile w ogole trzepię coś 1:1 z foty/refy, raczej jakiś element a najcześciej jest to obserwacja i analiza jak to powinno wygladać. Niezla inwestycja okazala sie też ta kniga http://www.amazon.co.uk/Facial-Expressions-Visual-Reference-Artists/dp/0823016714/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1291900240&sr=8-1

 

czy moze np. zaczynasz rysowac z glowy i w koncowym etapie patrzysz na refke i poprawiasz to i owo ;]

 

Zdarza się, szczególnie jak robie cos dla siebie i w trakcie następuje zwrot o 180 ;)

 

 

i ostatnie pytanie ktore mnie nurtuje jak widze prace co niektorych wymiataczy, czy w swoim czasie jak sie rozwijales, to czy rysowales z natury? czy tylko ze zdjec? bo chodzi mi o to ze w Twojej teczce oraz Omena nie znalazlem rysunkow z natury, a obaj kopiecie tyłki ;]

 

Nie wiem jak Omen, ale zdarza mi się malować z natury, są to jakieś bzdury leżące na biurku, czy cokolwiek lub sporadyczne sesje z modelem live (ostatnio coraz rzadsze...bigu? misiek? wiecie coś o tym ;)? ) ale jakoś nie zauważam żeby mój rozwoj sie na tym opierał. Nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić że to słuszna droga, raczej nie jest zła bo w sumie uczy od podstaw. Jedno wiem ze live i foto/ref to zupełnie inne imprezy.

 

A ogolna tendencję "moj pierwszy wykończony obrazek" -> "troll z toporem lecący do kamery" uważam za jakaś plage ;)

 

Trzeba w koncu rozwiac watpliwosci, odpowiedziec na odwieczne pytanie ludzkosci czy zeby zostac wymiataczem to czy trzeba zaczac od jablek na stole czy tez mozna zaczac od jablek z foty ;]

 

Hehe ile ludków tyle dróg rozwoju, osobiscie pomogła mi głównie zmiana myślenia i interpretowania tego co widze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzisz się w tej Orce? :)

:] oj Krups to długie story ;) hehe

 

Fajne pracki, ale do moich ulubionych nie należą.

BTW. Próbowałem z takimi twardymi brushami jak Ty i nie dałem rady. Mistrzowsko je wykorzystujesz.

 

Wiem, wiem nie lubisz hardkorowych scenek ;) Z tymi twardymi braszami mi sie stało kiedy naoglądałem się malarstwa, glownie współczesnego i to jakie mają myslenie goście którzy zaliczyli przesiadke olej -> digital (i im sie to powiedzmy udało ;) bo jest i troche takich co nie wyszło ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam od pewnego czasu konto, ale nie udzielalem sie jeszcze na forum.

 

Jestem pod podziwem twoich prac mayk, bardzo podoba mi sie Twoj styl. Chcialbym zadac pare pytan;)

osobiscie pomogła mi głównie zmiana myślenia i interpretowania tego co widze.

moglbys to rozwinąć?

Z tymi twardymi braszami mi sie stało kiedy naoglądałem się malarstwa, glownie współczesnego i to jakie mają myslenie goście którzy zaliczyli przesiadke olej -> digital (i im sie to powiedzmy udało ;) bo jest i troche takich co nie wyszło ;) )

mozesz dac kilka przykladow?, pytam bo ciezko znalezc konkretnie takich po przesiadce, do tego jeszcze udanej;D, a po tym co napisales pewnie jestes w stanie polecic sporo ciekawych przykladow

 

z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac kilka przykladow?, pytam bo ciezko znalezc konkretnie takich po przesiadce, do tego jeszcze udanej;D, a po tym co napisales pewnie jestes w stanie polecic sporo ciekawych przykladow

 

 

Swietnym przykladem jest jeden z moich idoli, Jaime Jones:

 

http://www.artpad.org/

 

To nie jest idealny przyklad, gdyz twardych pedzli i plaskich plam sie tam raczej nie doszukasz, mimo wszystko gosc wart uwagi:

 

http://www.emrahelmasli.com

 

Facet, ktory ma niesamowite wyczucie w uzywaniu kolorow:

 

http://www.daniellieske.com/

 

Dosc znany Justin Sweet:

 

http://www.justinsweet.com/GALLERY/INDEXES/Concepts1.html

 

Ogolnie takich osob jest od groma, kiedys moze sporzadze jakas liste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglbys to rozwinąć?

 

Uogólniając dostrzeglem że bardziej inspirujące / pomocne jest dla mnie obcowanie z komiksem / fotografią / malarstwem współczesnym / prozą niż z kolejnym klonem Mullinsa czy Spartha (niczego oczywiście im nie ujmując bo są kozakami i to nie ich wina ;) ) których i tak ten klon nigdy nie dogoni.

 

mozesz dac kilka przykladow?, pytam bo ciezko znalezc konkretnie takich po przesiadce, do tego jeszcze udanej;D, a po tym co napisales pewnie jestes w stanie polecic sporo ciekawych przykladow

 

z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam:)

 

Swietnym przykladem jest jeden z moich idoli, Jaime Jones:

 

http://www.artpad.org/

 

To nie jest idealny przyklad, gdyz twardych pedzli i plaskich plam sie tam raczej nie doszukasz, mimo wszystko gosc wart uwagi:

 

http://www.emrahelmasli.com

 

Facet, ktory ma niesamowite wyczucie w uzywaniu kolorow:

 

http://www.daniellieske.com/

 

Dosc znany Justin Sweet:

 

http://www.justinsweet.com/GALLERY/INDEXES/Concepts1.html

 

Ogolnie takich osob jest od groma, kiedys moze sporzadze jakas liste.

 

A Don Seegmiller? :)

http://seegmillerart.com/

 

Jamie owszem, reszcie dziekuje ;)

 

Raczej myślałem o panach tego pokroju, czyli mających taka świadomość koloru i pewność w operowaniu nim że olewają przejścia tonalne ;)

 

Limbolo aka. Neil Campbell Ross

http://3.bp.blogspot.com/_-j8kv917HnA/SfHUkdBOd-I/AAAAAAAABA4/hHTOWu0TLHo/s1600-h/Mento+1.jpg

 

Alberto Mielgo

http://albertomielgo.blogspot.com/

 

Proponuje przyjrzeć się też panom pracującym przy produkcjach Disneya / Pixara itp. i ich pracy przy np. color scriptach. jest ich troche i nie chce mi sie ich szukać..

 

A i tydzień wolności od maxa, conceptarta czy cgsociety czasem pomaga ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prrrszalony napisalem konkretnie o przesiadce ale chodzilo mi wlasnie o zwiazany z tym sposob malowania i rozumowania;)

 

wielkie dzieki za linki, szczegolnie za jaime'ego i twoje dwa mayk, niesamowite jaki efekt uzyskuja ci kolesie opierajac sie na czystych plamach i swietnym doborze kolorow,

mayk, dzieki za podzielenie sie spostrzezeniami, daja do myslenia;)

 

pozdrawiam

 

PS. a, i jeszcze raz respect, meeega prace;D

Edytowane przez vint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu ale pisząc "Jamie owszem, reszcie dziekuje ;)" wychodzi słoma z butów ..Justin Sweet niedoceniany kozak ma niepowtażalny klimat w ilustracjach , według mnie cicinimo az zabardzo naśladuje "natural art" i wcale nie uwazam ze jest klonem kogo kolwiek ze "Starszych" do Mullinsa ma sie na pewno nijak, to jak dwa różne światy .pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pisząc "Jamie owszem, reszcie dziekuje ;)" wychodzi słoma z butów

bedzie mi cieplej, mam na tyle dystansu do tego forum i siebie żeby zlać takie uwagi. Tyle w temacie słomy.

Co do Justina, kiedyś sie jarałem, na typ etapie nie widze nic porywającego, nie wydaje mi sie też że okazałem jakis brak szacunku dla dorobku Sweeta szczegolnie tych rzeczy cz-bialych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory mayk ale pisząc: "niż z kolejnym klonem Mullinsa czy Spartha (niczego oczywiście im nie ujmując bo są kozakami i to nie ich wina ;) ) których i tak ten klon nigdy nie dogoni." mozna przypiac ze ty jestes kolejnym klonem Alberto Mielgo albo Neil Campbell Ross. Troche to na wyrost moze, bo oczywiscie masz rewelacyjne pracki,ale jednak ten schemat 'szufladkowania' jest aktualny rowniez w twoim przypadku...Bez spinki ofc, po prostu taka refleksja...

 

...Co do justina sweeta- nie wiem, moze ja zyje na innej planecie,ale sory- tutaj na forum max3d, nie widzialem jeszcze nikogo kto moglby dorownac dla Sweeta, chociaz wierze ze dla niektorych jego prace to 'nic porywającego'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zaofftopuję, lecz powiem tylko, że pracki miażdżą - nie tylko pod względem wykonania (bardzo fajne balansowanie pomiędzy stylem realistycznym a nieco karykaturalnym), ale też pomysłów (żona JFK, czy plan filmu klasy B urywają szczenę) i klimatu. Świetną sprawą jest to, że każdy pojedynczy kadr opowiada jakąś klawą historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to update, dzisiaj sporo bo własnie wyszła do kina Sala Samobójców, film przy którego części animacyjnej miałem okazję się polerować ;) Jesli ktoś chce wiecej odsyłam na moją stronę, a to i tak cześć tego co powstało w rzeczywistości. Poza tym trochę osobistego stuffu z początku roku.

 

Pozdr.

 

 

SS:

 

desertsalasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

citysalasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

salatopsalasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

plazasalasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

schoolsalasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

dominik1salasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

sylvia2salasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

sylvia2asalasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

satinsalasamobojcow.jpg

2010 © Studio Filmowe Kadr

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

 

priv:

 

bombayflat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dock6.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

partyflat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

shi2flat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ship2flat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ship3flat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

spaceclubflat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

streetstyle1bflat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

wunderwafe5.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez lisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wish69

Concepty do Sali samobójców, czy jak ten nowy polski hicior ma się nazywać? Obrazki miodne, mam nadzieję, że film okaże się równie przyjemny w odbiorze. Widziałem te postaci w 3D, może ja się nie znam, ale jako typowy zjadacz popcornu, to raczej modele w fotel nie wbiły. Chociaż często modele wykonane jako trójwymiarowe modele nie dorównują płaskim koncepcjom, pełnym charakteru, dynamiki i życia.

 

Pozdrawiam, Wish

 

Edit: heh, dopiero teraz dokładniej przeczytałem opis, faktycznie obrazky są do SS ;) w takim razie Twoja osoba jest gwarantem tego, że bilet za seans się zwróci (a przynajmniej za część animowaną ;) wolałbym animację 2D ;)

Edytowane przez Wish69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz sie smażył w piekle za takiego skila! Bóg nie wybacza! :P

 

PS: i oczywiście na miniaturke dałeś najgorsze :D

 

PS2: obejrzałam właśnie trailer filmu, i właśnie powiem że stylistyka jest świetna, uwielbiam jak twórcy animacji nie dążą do hiperrealizmu, a próbują stworzyć coś nowego, oryginalnego. To bardzo trudne, ale widze że Twoje koncepty to 70% sukcesu :P

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. w Polsce to ty dlugo nie posiedzisz ;]

 

Demotywator, cholera ;)

A może jednak Michał postanowi patriotycznie pozostać uznając, że tutaj jest więcej do zrobienia. Ktoś musi wprowadzić Polskę na wyższy level projektów. A kto ma to zrobić jak wszyscy sobie pojadą? :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skil, Skil , Skil!!! concepty pojazdów i lokacje(bar) - paszczęka otwarta i ślinotok wrażeniowy! może śladami Kapitana jakiś tutek video?:)

ps. ta Pani z drinolem tylko jakieś łapska ma dziwne jak dla mnie;/ tzn. przedramiona jakiej przydługie. ale i tak wow hehe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre słowo, stuff z Sali pochodzi jeszcze z 2009 roku wiec wierze, ze teraz byłoby to lepiej dociśnięte. Na sam film a konkretnie część animowaną wpływu decydującego nie miałem, może będziecie mieli sami okazje looknąć czy odbiegły i jak daleko od tego co przygotowywałem (śmiga kilka trailerków po sieci).

 

PS. korzystales z modeli 3d?

Zależy przy czym, o co pytasz konkretnie?

 

Jedyne o co można prosić to o mały step by step jak powstają Twoje prace.

Wrzucam więc to co mam pod ręką, step do jednego ze statków.

 

Chociaż często modele wykonane jako trójwymiarowe modele nie dorównują płaskim koncepcjom, pełnym charakteru, dynamiki i życia.

 

Pozdrawiam, Wish

 

Edit: heh, dopiero teraz dokładniej przeczytałem opis, faktycznie obrazky są do SS ;) w takim razie Twoja osoba jest gwarantem tego, że bilet za seans się zwróci (a przynajmniej za część animowaną ;) wolałbym animację 2D ;)

 

Tak jak napisałem wyżej, 2d to była moja działka, ale nie sprawowałem artdyrekcji nad projektem finalnie więc nie składam żadnych gwarancji ;)

 

Eh.. w Polsce to ty dlugo nie posiedzisz ;]

Rezerwujesz mi jakiś bilet ;]

 

A kto ma to zrobić jak wszyscy sobie pojadą? :

Nie gadaj bo pare osób bardzo ładnie się rozwija

 

ta Pani z drinolem tylko jakieś łapska ma dziwne jak dla mnie;/ tzn. przedramiona jakiej przydługie. ale i tak wow hehe!

 

Taka ma być, sucha koza znudzona baletem ;) Ot styl, wyszło jak chciałem.

 

 

I jeszcze step-by-step

progress3k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności