Skocz do zawartości

Light Contest


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie czytałem tego wsyztskiego co się aktualnie dzieje w Conteście... ale mam jedno pytanie >> Marcin - w tym twojim renderze, choć jest dość prosty, to masz dość niezły czas renderingu, na dość dobrych ustawieniach, jeżeli mozesz... powiedz na czym to renderowałeś ?? :)) tak z ciekawości pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem, Athlon 2500+ i 1 Gb ramu

 

Dunde - dokladnie, nawet bardzo. Dodaj ustawienia i czas renderu

 

poza tym tamte rendery juz nie aktualne ;]

 

tu są nowe

 

http://img61.imageshack.us/my.php?image=house01vraysun0fh.jpg

 

http://img231.imageshack.us/my.php?image=house01vray9od.jpg

 

obnizona saturacja i dodany lekki noise w PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera Marcina.... fajne masz te rendery, najlepsze jest to ze na którykolwiek bym nie patrzył, to wszedzie da sie Twój styl rozpoznać :) NIewątpliwie specyficznego klimaciku TWoim scenom dodaje ten poszerzony kadr no i oczywiscie pewna surowość formy oraz pewne ograniczenie ilosci elementów w scence, fajnie ze jest ich mało ale są bardzo konkretne, no i te texturki.... :)

PoZdRo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUNDE może i dobrze ale wydaje mi się że występują 2 rodzaje cieni - jeden biegnie w bok co jest wodoczne w przypadku półki po prawej stronei a drugi ku górze - wszystkie cienie wygladają jak by obiekty były oświetlone z dołu pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus pod obrazkiem doczytaj

oświetleniu bieże udział tylko Environment

no i co mnie to obchodzi ? niech se bierze co chce - nie o to chodzi jakiej metody uzyjesz tylko jak wygląda i jak to sie ma w przełożeniu na reala.

 

ten post nic nie wnosi wiec prosze jak masz odmienne zdanie to sie wypowiedz pełnym zdaniem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camera correction to tak jak by odwzorowanie pionów od skosnego efektu perspektywy 3 punktowej ;]

 

innym slowem ze piony pozostają pionami (tak jak w perspektywie 2 punktowej i 1 punktowej)

 

dla ciekawostki daje linka jak wyglada obiektyw do aparatu ktory potrafi ustawic perspektywe 2 punktową

 

http://www.pstryk.com.pl/opis.php/216 - link od kome

 

ciekawostka dla fotomaniakof, chyba jedna z tańszych pozycji tego typu obiektywów na rynku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, tylko jak nie zapomne

 

ej i taka uwaga do wszystkich, bo wiele juz tu interpretacji ideologii tego wątku slyszalem,

 

chcial bym zobaczyc testy światła a nie GI bo szczerze to sie juz nudne robi

 

jesli chcial bym miec super GI to ustawie sobie wszystko na maxa i zostawie kompa na wakacje, jak mi sie spieszy to zrobie po swojemu i na jedno mi wychodzi (kazdy wie co dla niego najlepsze) a wy w kółko ciagle o tym, a ogolna idea wątku znikla w czeluściach

 

pokazcie jakies ładne światło a nie gi, popracujcie nad kolorami świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznacz kamere i z menu wybierz (tego menu gdzie masz file, tools, customoze) modifiers > camera > camera correction

 

automatyczie ustawi ci wszystkie shifty tak aby kamera miała piony

 

pochylisz kamere to pochyli ci sie tez wszystko wiec po jakims manipulowaniu kamerą wciskaj "guess"

 

ps. jesli z camery przejdzeisz na perspektywe, efekt correction nadal bedzie wystepowal i radze dac w scenie jakas kamere bez tego modyfikatora bo obracanie viewportem z tym calym shiftem jest troche klopotliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUNDE - zle mnie zrozumiałes - hmm na przykładzie Sansa - jak on robi wizki to i tak wytyka sie mu błędy - dlaczego pomimo tego że są najwyzszych lotów ? dlatego że zawsze może być lepiej - i nawet jeśli napisze mu ze cos jest skopane to praca i tak wymiata porównując do reszty forum - u Ciebie wyszło bardzo dobrze ale co z tego skoro moze byc lepiej - nie napisałem ze zrobiłes babola tylko co moim zdaniem jest nie tak a to duża róznica - jest bardzo fajnie itd z oświetleniem ale te dwie rzeczy mi nie pasują - jak poprawisz to przyczepie sie do czegos innego bo nigdy nie jest idealnie ale jak będziesz starał się poprawiać wszystkie wskazane 'błędy' to automatycznie pniesz się w góre - wyżej i wyżej i doruwnujesz wtedy najlepszym - najlepiej jest dostac słowa krytyki - to naprawde buduje świetną pracke jak zaczniesz nad nimi pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności