Skocz do zawartości

ELIMINATOR - INFO. (komentarze, propozycje)


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

scyguo--> hmmmm skoro bierzesz udzial to chyba powinienes czytac uwazniej :)

Zarówno ten "promujący" fragment jak i te zawarte w pdf'ie dotyczą całości także jeśli, jest pomocny wykorzystujecie całość. Wszystko po to aby w miarę czytelnie nakreślić klimat który znajduje się w książce.

 

//Pozdr.

 

ja chce takie coc w 3d :)

jest szansa ?

 

jak nie to zrobie minibitwe... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam inne pytanie, czy będą wątki od poszczególnych uczestników? żeby się przypatrzeć bitwie? bo na razie jakoś nie ma, a uczestnicy chyba są.

 

Mam nadzieję ;). . . bo czasu coraz mniej.

 

 

scyguo, len_art, prr_szalony -> miejsce, otoczenie czy jak napisał aspenboy to wszystko to co nas, Was otacza, więc nie bardzo rozumiem z czym jest problem.

#93, #95.

 

 

hkropinski -> eliminator to oddzielna inicjatywa, bitwy były są i będą ;).

a czy w 3D to się sprawdzi w tym momencie, nie wiem.

 

nielot007 -> mogę "odsprzedać" licencję ;). Zobaczymy jeśli edycja 2D wypali, być może będzie i edycja 3D, ale w tym momencie to już nie zależy ode mnie.

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scyguo, len_art, prr_szalony -> miejsce, otoczenie czy jak napisał aspenboy to wszystko to co nas, Was otacza, więc nie bardzo rozumiem z czym jest problem.

#93, #95.

 

miriam, pytałem o to czy mamy brać pod uwagę tekst zamieszczony w info czy tekst w pdf. Różnią się zasadniczo pod względem opisu miejsc - w info opisane są jakieś kanały/metro a w pdf architektura wrocławia z palmami, dorożkami, pustynia z autobanem, ruiny miast itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz.

Głowny element pracy ma być po prawej stronie obrazka. Czyli jak rozumiem, założenie jest, iż praca może trafić na okładkę której część przednia ma się łączyć z tylnią?

 

Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowe wymiary:

min, : Szer: 2421 px (20,5cm) – Wys.: 1594 px (13,5cm) (300pix/cal), max, : (do) 3543 px (30cm) - 2421px ( 20,5cm) (300pix/cal),

Czyli jak rozumiem szerokość dłuższa od wysokości, a inny format nie wchodzi w grę, dobrze myślę? i jeszcze jedno pytanie: W pierwszych dwóch etapach pracujemy nad konceptami, w trzecim nad ilustracją, więc czy ową ilustracje tworzymy od podstaw, czy bazując na wcześniejszych konceptach?

 

Sorry, że zawracam głowę, ale chciałbym mieć wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz.

Głowny element pracy ma być po prawej stronie obrazka. Czyli jak rozumiem, założenie jest, iż praca może trafić na okładkę której część przednia ma się łączyć z tylnią? Dobrze rozumiem?

 

Tak. Lecz fakt ten dotyczy stricte ilustracji finałowej.

 

 

Czyli jak rozumiem szerokość dłuższa od wysokości, a inny format nie wchodzi w grę, dobrze myślę? i jeszcze jedno pytanie: W pierwszych dwóch etapach pracujemy nad konceptami, w trzecim nad ilustracją, więc czy ową ilustracje tworzymy od podstaw, czy bazując na wcześniejszych konceptach?

 

Tak, orientacja pozioma. Etap 1 i Etap 2 dotyczy konceptów/pomysłów, dopuszczamy możliwość mixowania Etapu 2 - Bohater/Bohaterowie z Etapem 1 - miejsce, w tym wypadku określony jest jedynie format jaki macie umieszczać na forum 800px długość szerszego boku, nie ma znaczenia jego orientacja. Natomiast, Etap Finałowy - Ilustrację traktujecie już jako oddzielne zagadnienie nie powiązane z poprzednim. I szczegółowe wymiarowanie odnosi się właśnie do tego.

Po to jestem ;).

 

kurcze muszę się wsiąść za robotę wyjeżdżam na upragnione wakacje 15 i do końca etapu 1 mnie nie będzie no cóż życie ;-P

 

 

mówi się trudno . . . do zobaczenia w następnej edycji ;).

 

//Pozdr.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbisieQ -> nie koniecznie musi być 800x600, bo równie dobrze możesz wstawić 800x300, a poważniej chodzi o to że łatwiej ogląda się prace mniejsze, lżejsze, niż prace w optymalnej rozdzielczości, spróbuj kiedyś wczytać 20-30 prac to będziesz wiedział o czym mówię ;).

 

Przy okazji w REGULAMINIE napisane jest, iż możecie wstawić link, do pełnej rozdzielczości pracy, oraz jego zmniejszoną wersję.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozwolone jest częściowe wykorzystywanie foto referencji' date=' fotografii, renderów z programów 3D (po uprzednim umieszczeniu stosownych informacji o tym fakcie w wątku).[/quote']

Czy to oznacza, że można mazać po fotach i renderach, i ile z tego może być widoczne w finalnej wersji? xD Czy można używać tekstur (w końcu najczęściej to fota), bo jakoś nie do końca czuję tą "częściową możliwość"? Tak, dla jasności pytam, bo mam wątpliwości :)

z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że można mazać po fotach i renderach, i ile z tego może być widoczne w finalnej wersji? xD Czy można używać tekstur (w końcu najczęściej to fota), bo jakoś nie do końca czuję tą "częściową możliwość"? Tak, dla jasności pytam, bo mam wątpliwości :)

z góry dzięki za odpowiedź :)

 

 

 

Możesz wykorzystywać wszystko (foto, rendery, tekstury), ale o ile umieścisz źródło (czyli to z czego korzystałeś) bądź też informację o tym fakcie w wątku, nie chciałbym żeby to była praca w 100% sklejana z fotek lub same rendery, bo to nie konkurs na fotomontaż musi być czuć Twoją rękę ;).

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

1. czy można wykonać prace metodą "tradycyjną" np. ołówek pastel itd. z lekka tylko obróbką w Photoshopie?

2. czy można wykorzystać takie programy jak zbrush? uzyskując np. taki

 

 

cyt. z regulaminu

Prace można wykonywać w dowolnym wybranym przez siebie programie do 2D, a także dowolną, wybraną przez siebie metodą. (techniki analogowe oraz digital) Pokazywane prace nie mogą być również wcześniej publikowane.

O wykorzystywaniu programów 3D również pisałem wcześniej.

 

!! UWAGA !!

Szanowne Panie i Szanowni Panowie ;), nie każcie mi każdemu z osobna pisać co wolno a czego nie wolno, od tego jest regulamin. Przeczytanie go naprawdę nie zaboli ;). Poza tym jeśli taka frekwencja zostanie do końca ETAPU 1. Będziemy zmuszeni odwołać cały konkurs. :(, a tego naprawdę bym nie chciał. . . Zgłosiliście swój udział dobrowolnie, więc naprawdę liczę na Waszą samodyscyplinę :D. Macie jeszcze trochę czasu więc do roboty . . .

 

//Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomyślałem sobie, że trochę w statystyki się pobawię ;), a więc na dzień dzisiejszy tj. 26.10.2007 r.

 

Ilość zgłoszeń - 65 osób.

Ilość aktywnych wątków:

GRUPA A -> 7/17

GRUPA B -> 2/16

GRUPA C -> 6/16

GRUPA D -> 4/16

 

czyli 19/65 uczestników działa.

//Pozdr.

 

I jeszcze jedna sprawa, każdy z uczestników ELIMINATORA dostanie wkrótce PM'kę o nw treści:

 

Przypominamy o zbliżającym się terminie końca pierwszego etapu Eliminatora. Upływa on 4 listopada i jest to data ostateczna.

W związku z tym Prosimy uczestników aktywnych jak i tych co jeszcze tego nie zrobili o wstawianie swoich prac przed końcem terminu.

Ostrzegamy również o możliwości zamknięcia i odwołania całego konkursu

z powodu niskiej frekwencji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szkoda chłopaki, choć dobrze to rozumiem ;), tzw. siła wyższa ...

Mam nadzieję, że w następnej edycji spotkamy się znowu ;D.

 

Przy okazji przypominam, iż definitywny koniec Etapu 1 następuje w tą niedzielę tj. 04.11.2007 o godz. 00.00, następnego dnia wystawiamy sondy.

Proszę zatem o wystawianie w 1 post Waszych Wątków pracy ostatecznej.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety również odpadam - liczyłem, że uda mi się wyrobić przed terminem, a tu lipa :(

 

Mam nadzieję, że będzie następna edycja. W bieżącej natomiast życzę wszystkim uczestnikom powodzenia :)

 

Szkoda, :(, być może będzie . . .

 

aspen, ty nam lepiej zycz zeby nam konkursu nie odwolali ^^

 

update: o, zdazylem ;)

 

nie odwołają ;).

 

//Pozdr.

 

Czas na Sondę !!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W Etapie 1 oraz Etapie 2, pracujecie nad konceptami", hehe śmieszna sprawa z tymi pracami, bo mało w eliminatorze konceptów, a do tego te które nimi są mają mało głosów xD chyba realizatorzy nie przewidzieli, że ludzie będą głosować na najładniejszą ilustrację a nie koncept :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony - nie bardzo kumam o czym mówisz, z regulaminu to mi wychodzi że w 1 etapie są koncepty otoczenia (environment, czy jakoś tak).

Osobiście właśnie na "miejscu" akcji poległem. Czołgi parowe i postacie olałem totalnie (co i tak mi nie pomogło) bo nie to było zadaniem pierwszej części eliminatora...

ale może coś źle zrozumiałem, bo po mojemu ten tekst jest jednoznaczny:

 

"... ETAP 1.: MIEJSCE.

 

Czas trwania etapu to 30 dni, od chwili ukazania się Etapu. (28.10.2007 r.) Ostatniego dnia prace powinny znaleźć się w pierwszym poście.

 

Cel główny to koncept/koncepty utworzone na podstawie podanych fragmentów tekstu... "

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W Etapie 1 oraz Etapie 2, pracujecie nad konceptami", hehe śmieszna sprawa z tymi pracami, bo mało w eliminatorze konceptów, a do tego te które nimi są mają mało głosów xD chyba realizatorzy nie przewidzieli, że ludzie będą głosować na najładniejszą ilustrację a nie koncept :)

 

Aj aj ;), mój miły kolego nie widzę w tym nic zabawnego ;), koncept -> to pomysł na wykonanie pracy w zadanym temacie, w ogólnym znaczeniu, dlatego też nie bardzo rozumiem Twego toku myślenia.

Dodatkowo jeśli chodzi już o samo nazewnictwo mój drogi, Concept Art jest swojego rodzaju Ilustracją, w którym głównym celem jest wyrażenie własnej interpretacji, idei, myśli itd. itd.

 

// Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...nie podołałem..szef robotą zarzucił:)..i zmęczenie i niemoc twórcza dały o sobie znać:D..ale wspierać uczestników będę, i z szacunku i po trochu z zazdrości:D

Życzę wszystkim powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!

 

Czas zacząć akcję ETAPU 2, wszystkich uczestników, którzy dotarli do 2 części informuję, iż Opis Zadań jak również wybrane fragmenty znajdują się w tym wątku.

 

Lista osób, które zakwalifikowały się dalej znajduję się w Wątku ELIMINATOR GRUPY. Proszę również o zmianę nazw Waszych Wątków, wg nowych GRUP.

np.:

 

E2A- lub E2B-"tytuł" by XXXXXX.

 

 

Wszystkim dziękuję za uwagę i Wasz czas ;), życząc powodzenia, zapraszamy do dalszej gry.

 

//Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos zmiany nazwy, hm... a grafike z pierwszego etapu mamy skasowac? czy co z nia zrobic? :_)

 

oj ;), cały wątek zostaje tak jak był bez zmian. Dodajecie po prostu kolejne posty. Grafikę z poprzedniego Etapu możecie wykorzystać przy tworzeniu prac do Etapu drugiego. Zmienia się jedynie Tytuł Waszego Wątku.

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności