Skocz do zawartości

problem z teksturowaniem i oswietleniem


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim mam prawde mowiac STRASZNY problem siedze dzisiaj caly dzien nad tym zeby zrobic ladne oswietlenie i teksturowanie do tego pokokju:( wogule nie potrafie zrobc dobrej tekstury zeby to wszystko wygladalo realnie a chchialebym by to jednak wygladalo realnie bo ten pokój bedzie czescia mojej animacji w Bitwie prosze jesli komus by sie chchialo moze mi cos podpowiedziec

ps. nie wiem czy przypadkiem nie powinienem umiescic tej pracki w wip ale to nie jest wip wiec w sumie...:( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Piotrek .... material tu nie pomoze ....

 

wlacz direct i indirect luma ... daj bounces na 3 ,w opcjach swiatla daj fotony na 1000000 ,wlacz photon map server, SeRcz Radjus daj na 50 i lecisz ;)

 

poczytaj tutoriale o brazilu np na stronie Myszka lub M@Tiego

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zobacz lepiej nie?? za duza mialem moc photonow miales racje:) zobacz jak teraz wyglada a kolejny render juz powaga wyglada lepiej tylko wiesz coi tutaj jest zle? zobacz sobie to wszystko jest jak w domu dla lalek nie widac tej glebi i tego by wszystko bylo takie duze i realne od czego to zalezy? pozdrawiam i dziekuje starszzzznie za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie klocil co do uzycia gi

 

na v-ray'u 3 min na jedna klatke daja juz bardzo fajny efekt(oczywiscie zalezy od sprzetu) a z tego by wynikalo iz cala anmacja moze byc wyrenderowana w gora 2 dni - nie jest to czas ktory by mogl mnie odstraszyc :)

 

piotr Dobosz -> rada dla ciebie, ustaw swiatla w tych miejscach gdzie zeczywiscie powinny sie znajdowac (na pierwszym renderze widze ze na srodku sciany masz rozswietlone kolo - omni nie powinno sie tam znajdowac- bo niby z kad tam jakies swiatlo na srodku pokoju na tej wysokosci??)

 

attunations ustaw na invert(dzieki temu otrzymasz swiatlo ktore zachowuje sie tak jak w rzeczywistosci) i pobaw sie parametrami swiatla.

co do brazila to nie poradze bo nie uzywam - ale jesli chcesz wykorzystac gi w animacji to przesiadz sie na v-ray'a (lub FR jesli masz troszke lepszy sprzet - bede mogl wtedy pomoc przy ustawieniu parametrow)

 

jesli masz slabego procka

to zrezygnuj z gi i poczytaj tutki o symulacji gi na scanline . W newsach byl link do takiego tutka)

 

ps. zrezygnuj ze swiatla wewnatrz pokoju - okno jest na tyle duze ze przy gi wszystko ladnie powinno oswietlic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystmkim za pomoc:) choc wydaje mi sie ze jeszcze pomoc bedzie potrzebna:( i z gory przepraszam ze wam zawracam glowe:( mam 2,6 athlona 1 gb ramu plyte asusa wiec chyba to jest wystarczajace narazie a przynajmniej mi sie tak wydaje ciezko zarazbialem na tego kompa:( napisze do Marcina jak Marcin mi pomoze to umieszcze tutaj wszystkie ustawienia to napewno ktos jeszcze skorzysta:) pozdrawiamn wszystkich i naprawde dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie biglebowsky

 

ja do swojej animacji bede uzywal gi -> ale dalekie to bedzie od fotorealu

 

Po 2 Twoje modele maja zbyt duza ilosc poly

 

zwroc uwage na to iz sama postac jest low poly(zreszta piekne lowpoly) - postaraj sie w ten sam sposob zrobic scenerie(dzieki temu przyspieszysz etap renderowania - bo nawet Twoj komp zwatpi) . Iiiiiii na Boga nie uzywaj zadnych materialow typu refract lub reflect.

 

Postaraj sie wybrac kompromis miedzy "ladne" a szybkie.

Ja dalem sobie gorny limit 3min na klatke - a i tak 25 sekundowa animacja (tzn rendering)zajmie na moim kompie 37h.

 

I pamietaj tak jak napisal BigLebowsky - najwazniejsze w tej bitwie to: ANIMACJA - reszta to detale

 

pozdro

 

ps. gdybys juz ustalil sobie jakis gorny czas na render 1 klatki to wez pod uwage to iz brakuje na niej jeszcze conajmniej 2 postaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna postacia w mojej ANimacji bedzie Kamera ktora zastapi mi jedna postac a druga lala:) musze zrobic ladna scene poniewaz w mojej Animacji glowna role odegra kamera jestem bardzo slaby w animcji postaci wiec postaram sie ukryc to ( nie wiem czy powinienm to mowic:) bo moze ktos pomysli ze tak mialo byc:)) ruchami kamer by wszystko wygladalo pieknie, skomplikowanie ale w rzeczywistosci animacja postaci to bedzie drobna iluzja, ktora postaram sie by byla jak najbardziej rzeczywista:) nie wiem czy to przejdzie:) ale nie mam wyboru :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności