Skocz do zawartości

jak uzyskać efekt volume light dla świecącego obiektu?


boba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje możliwość podpięcia efektu volume light... tylko ze nie do "światła standardowego" a do obiektu, będącego źródłem światła...

tzn np mam kształt "trapez", nadaje mu materiał standard + selfilumination na100% + dajmy do tego vray mtl/wrapper z gi send na 4 i teraz chcę żeby ów trapez nie tylko świecił ale też generował volume light?

 

ps. nie interesuje mnie tu cos takiego jak podpięcie obok tego "trapezu" zwykłego światła któreby udawałoby ten efekt

 

pozdrawiam miki(boba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

volume light sie nie da, ale glow.

mozesz dac glow wedlug effects ID, wtedy w material editorze tam gdzies pod tymi kulkami jest niebieskie zero, zmieniasz na jeden, w opcjach glowa uaktywniasz effects ID, i "apply element to image" (nie light).

(to dziala w scanline, czy w vrayu nie wiem, sproboj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ania C - glow'em nie zlaatwie sprawy na bank, chodzi mi wlasnie o te "przechodzące przez otwory smugi" o ktorych pisał Marcin

 

@kozioo - no mentala to nie mam, wiec nie sproboje tak

 

ale cos mi świta w głowie że w fR może sie da, chyba zaraz spróbuje

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w fR można z kazdego obiektu zrobić źródło światła, mozna też i podpiąć np efekt volume light, tylko... co z tego, jesli wszystko dobrze wygląda do momentu włączenia cieni? jak bym nie ustawiał, to zawsze pojawiały się błędy

 

volumetest01.jpg

 

np:

1.dlaczego na załączonym obrazku zygzak nie świeci równomiernie we wszystkie strony?

2. łączy sie z pierwszym - co to za cienie?

 

(ustawienia "światła-zygzaka": luma angle=180,face reduce=1, u lights=5, v lights=5)

 

 

 

wynika z tego fakt ze fRobject light mozna nie mozna stosować jako główne zrodlo swiatla, a tylko jko tworzące klimat

 

volumetest02.jpg

 

pozdrwiam, miki(boba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności