Skocz do zawartości

Scena 3D: Battleground (Pokój szachisty)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Większość zna tę prackę z WIP-ów gdzie istniała pod tytułem "pokój szachisty". Pisałem tam, że to nie jest ostateczny tytuł i, że nie zdradzę prawdziwego przesłania, puki nie ukończe prac nad tym projektem. Prace skończyłem więc do rzeczy :) (pewnie to nie zabrzmi tak jakbym chciał, bo pisanie wychodzi mi gorzej niż grafika) :

 

Pokój ten przedstawia walkę dwojga ludzi. Są oni tak nią zajęci, że nie zauważają otaczającego ich świata. Pielęgnują te negatywne emocje pomimo tego, że ta kłótnia tak na prawdę nie ma sensu.

 

Wszystkich symboli w tej scence nie umieszczałem jakoś umyślnie, najpierw powstała wizja i emocje jakie ma przedstawiać, dopiero po narysowaniu szkiców zacząłem zauważać co oznaczają poszczególne elementy. Każdy element tej sceny ma swoje znaczenie (dla tego tak bardzo nie chciałem zmieniać niektórych rzeczy :))

 

Od strony technicznej: jest to moja najbardziej kompletna praca, zgadza się z pierwotną wizją, jak przypuszczam to dla tego, że zacząłem (pierwszy raz) od rysowania szkiców.

 

szkic 1

szkic 2

 

battle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jakos to przeslanie do mnie nietrafia a od sprawy technicznej - uwazam ze skoro pomieszczenie jest takie puste to mogles choc troche bardziej popracowac na sianami i oknem. Pierwsze co to np. lustwy ktore powiny byc miedzy sciana a podloga. I to okno - patrzac mam wrazenie ze jest minimalnie grubsze od zegara szachistow. Parapet tez jakis marny. Swiecace sie klamki no i szybka - albo jej brak. Mogles choc troche ja pobrudzic albo dac jakas plame ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pokopałem troche proporcje, za późno się jednak zorientowałem, że nie jest tak jak być powinno. Jak chciałem coś przeskalować to się wszystko zaczęło sypać i zwyczajnie źle wyglądało.

 

Jestem, możnaby rzec, początkujący i nie wiem tak dokładnie jak swszystko zrobić, np wyżej już wspomniane plamy. Kombinowanie z różnymi teksturami też mi niezbyt wychodzi.

 

Klamki świecą przez GI, nie wiem jak zrobić żeby nie świeciły.

 

Natomiast o listwach przy podłodze zwyczajnie zapomniałem i do tego błędu przyznaję się bez bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności