Skocz do zawartości

GKS - Golf Cup of Poland


damusTo

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie moge zwrócic się bezpośrednio do grupy docelowej - bo ich jeszcze nie ma uderzam w największy dzwon.

Poszukując gry w którą mógłbym wpakować mój dyplomowy projekt trafiłem na rFactor, całkiem niezły i nie wymagający sprzętowo symulator. Gra stosunkowo łatwo daje się edytować i to w kazdym niemal zakresie. Dalej wyłoniły się w tym co zauważyłem 2 generalne tendencje, czyli pakiety mistrzostw i samochodów oraz pakiety torów. Następne skojażenie było błyskawiczne. GKS w zasadzie wykonał pakiet całej serii VW Golf'a ja wykonuje tor który faktycznie ma powstać, dlatego proponuje połaczenie sił i stworzenie kolejnego projektu w postaci polskiego pucharu Golfa na przyszłym torze w Słomczynie w postaci pakietu o tej właśnie gierki. Rzucam takie wyzwanie.

kwestia ewentualnego terminu otwarta, co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak zapraszam wszystkich kto tylko ma ochote i czuje że da radę.

Co do limitów trzeba by sprawdzić co ta gr przełknie i zoptymalizować to później żebym nie był jedyny u którego to pójdzie - bo gra ma opcje sieciową :]

 

Mam tez od siebie wrazie co Golfa 4 w HiPoly ale to nie aż taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zatem gra prezentuje sie tak:

http://rfactorracing.yusho.de

A Jeśli chodzi o strony z przeróbkami czy tym co juzniektóre squady zapodały to proszę

http://tracks.racers-inn.de

Puki co tyle nie ma wiekszych problemów z wyszukaniem na necie ja na chwile obecna pracuje nad projektem toru i zbieram różne dane które mi są do tego potrzebne głównie grając i obserwując istniejące tory :] dopiero jak bede zaczynał modelowac tor zaczne się wgłębiać w temat edycji, licze na to ze ci co maja gotowego golfa będa juz nieco zaawansowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK miło że sa zainteresowani i skłonni podpioć się do tego projektu, proponuje naradę i podział zadań boyowych ;) nie wiem czy skrzykniemy sie wszyscy na gg mam awarie kompa i moze być tak ze znikne na jakis czas...

Dlatego z mojej strony deklaryje wykonanie projektu toru zgodne z normą bezpieczeństwa użytkowania torów PZ Mot i FIA z 2006 roku konsultowane z branzowcami w każdym calu jego przebiegu i tawarzyszącą architekturą.

Tor za tem nie jest sprawą która się rozwiąże szybko, przypoinam ze ten projekt ma byc realizowany. Co do autek mam prawie gotowego golfa 4 od kosmetyka dosłownie ale jest HiPoly a ponieważ siatka wendrowała przez autocada jest juz docelowa - nie da się jej łatwo sprowadzić do Lo trzeba by ręczne robutki a to może oznaczać że szybciej powstanie nowy, na to zas nie mam czasu, tu obliguje mnie termin oddania dyplomu który może być niezależny, od naszego projektu choć gdybyśmy się wyrobili byłbym niezmiernie szcześliwy - moze koisja zamiast mnie przepytywać zaczeła by grać tak namietnie że wieczorem wpisali by mi po prostu 5 z wyróznieniem ;)

Puki co ja dyplom oddawać planuje we wrześniu no najpóźniej czerwcu przyszłego roku. Liczyłem na to ze Golfy sa na tyle zaawansowane że szybko dokończone trafiły by do gry a wprawieni w konwertowaniu pomoglibyscie mi z torem którego 3d również mogę opracować indywidualnie, ale nie widze czasu na studiowanie metod transferowych do gry, choć chciałbym sie tego naumieć. No nie wim jak sie zapatrujecie na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz powiedzialem wczesniej deklaruje zrobienie golfidla piatki :D i ewentualnie moge oblukac tego twojego czwartej generacji bo w zolzie to ma sie kontrole nad kazdym wiezcholkiem osobno byle by niemial wiecej niz 100 tys poli bo mam gofnianego kompa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja moge wstawic mojego Golfa 3 ktorej juz zrobilem do gry, poly nie ma za duzo... jeszcze wywale pare rzeczy, ktorych nie widac a sa... tzw. wnetrze na silnik, podwozie aby zmniejszyc ilosc poly bo w tej grze jak popatrzylem na oryginalny model to tego nie widac. Jeszcze musze w ta gre zagrac, bo sciagnalem mp demo, ktore mi z niewiadomych przyczyn nie dziala.

Tutaj pokazuje screen mojego golfa... Wersja stock i wersja tuning (chodz do tuningu mam jeszcze duzo czesci. i jest wersja 3door i 5door.

 

golfrender9eq.jpg

golfrender48tx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy wstępnie 3 bryczki, gra obsługuje tuning to też wszelkie czesci trzymaj w pogotowiu :] a kto to sie zajmował starszymi generacjami golfa ?

Jedyneczka i dwójeczka zgłos się :P co to się z chłopakami porobiło.

Kto ma najwięcej zacięcia czy doświadczenia (niepotrzebne skreślić ;))do rozgryzania silników gierek ?

Niech no ja TO oblukam

Słowem co z Wiktorem, Nielotem007 ?

Javor zeznał brak czasu to wiem więc przekazuje.

A Żarówa widziałem go gdzies ostatnio ?

HALO CHŁOPAKI zyjecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak poinformował mnie. Znam ten servis całkiem przyjemny no i maja bardzo zachęcające screeny

107.jpg

99.jpg

89.jpg

106.jpg

co do samej edycji na chwile obecna sie nie wgłębiam w samodzielne, czy własno ręczne ingeręcje. teraz wykonuje tylko projekt toru nic ponadto a i tak nie ma czasu nawet by sie podrapać po d....

Ponieważ potrzebowałem oblukać istniejące tory wyszukałem grę do której ludziska popakowali wszystkie tory z innych gier, wpakowałe tez pakiet prawdziwych saochodów takich jak Porsche Gt3 McLaren F1 itp...

Teraz a pewne wytyczne na pazie porównań do projektowania czegos czego przede wszystkim jeszcze nie było. I to pochłania mnie bez reszty do czasu kiedy zarys tego toru nie przyjmie ostatecznej formy. toteż proponuje by wszyscy ci którzy chcą się dołączyć dogonili wichura z zaawansowaniem saochodów, ja postaram sie w tym czasie dogonić was z torem choć zakładam że się nie wyrobie, dlatego wolałbym zeby o tym jak edytować ktos przedtem juz wiedział. BYŁO BY SMERFASTYCZNIE GDYBY KTOŚ BYŁ SkŁONNY WYCIAGNĄĆ OBECNE OdELE TORÓW DO 3DSa MUGŁBYM WÓWCZAS SZCZEGÓŁOWO PRZEANALIZOWAĆ RÓŻNICE WYSOKOŚCI - to ważne bo tejen w słomczynie ma 23,2m różnycy wysokości niestety przy spadku 1,32% słowem gładki i trzeba dłubac w ziemi - to kosztuje - więc musze to obrze rozeznać żeby te koszty zminimalizować - wówczas sa wieksze szanse że jeszcze my sie po tym torze pościgamy nie nasze wnuki ;) To na chwile obecna tyle musze wyłaczyc kompa mam awarię nie moge ryzykować utraty danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja tez mam sesje ale jak dla mnie to nic nie zmienia ani mnie to ziębi ani mnie to grzeje - to już ostatnia :] ale rozumie. Ciesze się że znalazłeś zgubę :]

Ja testuje nowe zwoje może mój kompsie ustabilizuje - zapowiada sie nieźle tylko 2 - 3 tygodnie na nowy zasilacz musze czekać z gwarancji albo nabyć nowy :(

Prace rzecz jasne staneły i jest wysoce prawdopodobne ze strace zapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ponieważ były pytania na GG o powyzszą kwestię poprosiłem Wichura bowiem jest on w zasadzie gotowy o ujęcie w jakies ramy i limity tych naszych modelarskich zapendów. Myślę że w jego pracy nic nie brak i wszystko wygląda elegandzko dlatego proponuje by te pojazdy kształtować na tę modłę.

Ciągle jest pytanie o to ile poly może miec tor - hehe mam jeden ogromniasty z netu - Zielone piekło w czałym przebiegu wszystkie 174 zakręty, trzeba by to wyciagnac i przeliczyć u nie na tym czasem przycina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak każdy ma jakieś doswiadczenia w NFS 4 musiałem sie ograniczać do 4850 i też jakos było, to co widziałem że dzwiga bez większych trudów engine np seri gry GTA jest dośc nieprawdopodobne bowiem przekraczało i 3krotnie limit podany przez wichura a gra zachowywała płynnosć - przypoinam że to w dośc złozonym pełnym małych 3d ludzików i innych tegotypu aut mieście dodatkowo było ;).

Mozemy empirycznie wybadać jak zareaguje ten engine, moze probowac tez cos poczytać, albo wuciągnac jakieś wozy z gry i przeanalizować.

Pytanie kto znalazłby na to czas ?

Chveti czy mozesz jakoś szerzej na temat wiadomo dlaczego chcesz obnizyć limit ale pytanie czy to zapobiegawczo czy wiesz o czymś o czy my nie ?

Tutaj jest kilka autek z blizka możan próbować oszacować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na stronke na której ponoć jest jakiś tutek w sprawie edycji plików pod te grę

 

Jakie ponoć? ;)

 

F1RST (management/tool)

http://www.f1rst3.com/

How to skin a Car (tmfiles)

http://tmfiles.net/e107_plugins/content/content.php?content.7

Newly painted Cars into rFactor

http://forum.rscnet.org/showthread.php?t=221893&highlight=Newly+painted+Cars+rFactor

Noob's guide (rsc/forum)

http://forum.rscnet.org/showthread.php?t=222712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chveti przegladalem i nic ciekawego sie nie dopatrzylem ;) (robilem to o 3 w nocy wiec pewnie juz oczka niedowidzialy ;) ) Sciagnalem te wtyczki i inne badziwa do gierki i powiem, ze......................ze nic nie wiem :D W ponidzialek bede mial prawdopodobnie gierke to oblukam jak to wyglada bo narazie grzebalem tylko w maxie z tymi wtyczkami i powiem, ze jak dal mnie to oczoplasu mozna dostac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do formatów hm moze się okazać ze z zanozy bedzie łatwiej, konvertnąć choć o ile paientam 3ds w zetke i odwrotnie to nie problem. Pytanie czy bedziemy tak jak kiedys sugerował Bubu jako zwiecenie teatu robić też wspólny render - taki zbiorowy spęd - mogło by to zaowocować też wstawkami graficnymi go gry - wkońcu na czymś musimy wyrazić światu ze to MY hehe. Gdyby miał być wspólny render trzeba by sie zastanowić jaki wybierzemy renderer bo zdaje sie kożystamy z różnych, mój komp pociądnie to spokojnie ale vraya puki co nie posiadam, a ten zdaje sie królować - to tak rzucam by uzupełnić wątek tym co zaczytane z GG

Na chwile obecną nie komplikuj sobie życia i wybór formatu pozostawiamy tobie - chyba że ktos juz poznał proces konvertowania i ma inne sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze moze byc problem z konwersja z z3d na 3ds bo kaszania sie wszystkie ciecia zreszta pogadaj z Bubu on probowal konwertowac niedawno jedna z moich ciezarowek i kiepsko to wychodzilo wiec musze wiedziec teraz czy mam przgtowywac model pod maxa czy nie bo jesli tak to musze zostawiac kazde ciecie jako osobny element przez co robi sie czasem burdel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze moze byc problem z konwersja z z3d na 3ds bo kaszania sie wszystkie ciecia zreszta pogadaj z Bubu on probowal konwertowac niedawno jedna z moich ciezarowek i kiepsko to wychodzilo wiec musze wiedziec teraz czy mam przgtowywac model pod maxa czy nie bo jesli tak to musze zostawiac kazde ciecie jako osobny element przez co robi sie czasem burdel.

 

to sciagnij sobie DFF IO (do 3dsm) i z zmodelera exportuj do DFF i potem z maxa import skryptem i smooth group zostaje. Ja tak robie czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK z mojeje strony rozłożenie plików to rzaden problem, pyttanie teraz tylko jak organizować siatki, chrakterystyki nazewnictwa i eleentów takich jak źródła świateł etc...

Ktoś oplukał te mode do których dałe linki ?

Mam już kika GB tego stuffu - praktycznie wszystkie znaczące tory GP po za moim ;) i kika nowych autek. Na uwage zasługuje McLaren F1, Reno Megane, Porsche GT3...

Przygotowałem tez pakiet dzwiekowy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku to dawaj rob z nami ;) To znaczy,ze np jak mam juz swoja 1 powiedzmy to teraz robie gti i jakas rajdowke?? UUUU nie wiem czy dam rade podchodzic do tego modelu po raz 5 i 6 :/ Ja jeszcze na zadne autka z gry nie patrzylem, ale mam zamiar w poniedzilaek cos tam powalczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no bzyku zapraszamy - pamietasz jeszcze jak to było w lopoly ;) hehe

Co do wersji trzech - prawda jest taka że w grze mozna teżpoprostu wymieniać części i awansować tym samym bryke - nie widziałem moda który by to obsługiwał ale nasz mógłby być pierwszy, ja popieramte inicjatywę było by 5 golfów po 3 wersje - to 15 wariantów no to byłby najambitniejszy mod jak do tąd. Pytanie tylko czy ktoś z nas zdoła przełożyć właściwości jesdne do enginu gry w sensowny sposób - no sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widzisz damusTo zrobirnir modeli i testur to nie jest wszystko i tak jak piszesz jeszcze musi ktos to przetransportowac a neiwydaje mi sie takie proste typu export i jedziemy :) najlepiej zobaczyc jakis byle jaki model low przeniesc do tego enginu a potem myslec jak sie uda oczywiscie bo ktos sie narobi modeli a pozniej bedzie wk...y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że w najgorszym wypadku trzepniemy serie renderków zbiorowych na tracku wprost do złotej galeri :p Przeniesienie siatek z tego co ustaliłem nie ma problemu, własciwosci jezdne jescze nie wiem jak zrobić ale przeciez to bedzie nie zawiła matematyka, dzwiek przygotowałem, goć próbki silnika dopiero koleczy dostarczą puki co mam sypatyczna v8 ruczy aż miło, ale uderzenia, odgłosy opon, rozruchy, ambienty, wszystko gotowe - czeka.

tor mam na płasko 13 zakrętów czekam na ostateczny kształt działki żeby rozpiąć proste,3d powstanie sprawnie :] z architekturabedzie gorzej to troche potrwa. mysle że day rade - wcześniej dałem linka do tutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie ten pomysł bardzo podoba - byłby nie lada wypas.

...juz widze finalny reder 13 bryczek 1 za 2 tak że nowsza nachodzi na starszą - gigantyczna rozdziałka mały dofik Mmmmmmmmmmm...iodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, kto da więcej :p...

...projekt robi sie bardzo ambitny, nie wiem czy nie mamy za małego teamu kurcze z 2 str fajnie było by wkleić coś takiego do portfolio to co chłopaki rozkręcamyte machię ??

Co mamy w progresie po za torem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietrus myśląc przyszłościowo postarał sie o info niezbedne do konstuowania plików fizycznych właściwości w grze - daje link na przyszłość

Zobaczymy jaki bedzie odzew, jak nie to i tak łatwo mysle wyszperac to w necie, choc przy odrobinie farta bedziemy mieli wszystko w 1 miejscu - a to miłe

 

 

Na prosbe Bubu dorzucam siatkę wyjetą z gry tak dla rozeznania jak kształtować nasze, jest to kokpit wyjety z jednego z dostepnych za darmo na necie modów, wyciągnietykonkretnie z Porsche GT3 a tu dyskretny link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo troche sie ich nazbieralo :/ To teraz tak:

wszystkie te golfy maja byc przerobione do rajdow ?? Czy maja to byc wersje oryginalne +jedna przerobiona?? Tzn na przykladzie jedynki moze. Ma byc jedynka stock, jedynka gti stock, jedynka przerobiona konktretnie pod wyscigi czyli klatka, kubly itp?? Czy odrazu we wszystko pchac klatki, kublu i reszte??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo słuchajcie Zmodeler spokojnie konvertuje modele, analizuję teraz pliki odpowiedzialne za fizyke pojazdów, pobrałem ostatnio nawet tor testowy TOP GEAR :] miodzio :] no wypas normalnie...

...w tej grze można edytować nawet usmiech na twarzy hostesy i to jes to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK w kwestii rodzenia w bólach i meczenia sie dużo, czy ktoś bedac na wolnym biegu mógłby przeanalizować elementy gotowe bedace w standardzie w grze takie jaknp3 zestawy hamólców które nawet widocznie sie nagrzewają, słowem sa i nie ma sensu dublować pracy.

No i Bubu nie denerwuj sie zawieszka czasem sie zdarza ;) jutro bedzie lepiej :p

No chłopaki mysle ze Bubu potrzebuje dopingu w sprawie tego malucha...

attachment.php?attachmentid=26421&d=1132492599

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności