Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem. Graphire można kupić ze względu na lepsze piorko z gumką. Co do gumki to mniej czasu zajmuje wciśnięcie klawisza, niż odwrocenie piorka hehe... ;)

 

Ale.... Między graphire a volito nie odczujesz większej rożnicy w pracy ... oba mają 512 poziomow nacisku i nie reagują na pochylenie piora... I to czyni je mniej wiecej podobnymi.

 

Rożnice czuć dopiero na intuosie(i to dużą) , ktory ma 2x wiecej poziomow nacisku i reaguje na pochylenie piora, co o wiele bardziej pozwala wczuć się jakbyś pracował zwykłym ołowkiem .

 

Graphire ma też Corela Paintera Essentials, jeśli potrzebujesz takowego oryginalnego. Volito ma Art Rage, program raczej zabawkowy. Ja miałem Volito, na początek jest wystarczający. Choc jeśli malujesz czy rysujesz i chcesz to robić na serio, to za jakis rok czy dwa i tak sięgniesz po Intuosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wie ktoś może w jaki sposób można zainstalować Volito 2 na openSUSE 10.2? Kiedyś udało mi się to na Ubuntu, a tutaj nie mam pojęcia za co się zabrać. Dziwne rzeczy się pokazują - mysz jest w sax'ie napisana jako tablet (tzn. model CTF-420), a w zakładce Tablet nie mam możliwości wyboru Volito2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyżby Wacom Ultrapad A5 był aż tak stary że nikt o nim nie słyszał:). W każdym razie kupiłem go, fakt nie powala swoimi możliwościami: 256 poziomów nacisku, troche wolny i wymaga dodatkowego zasilania, ale reaguje na kąt położenia piórka, ma 16 programowalnych przycisków na tablecie no i jest A5 czyli w sam raz. Teraz mam tylko dylemat czy sprzedać go dalej czy pozbyć sie swojego nowego Volito 2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.::Krzysiek M::.. - za te pieniążki jedynie jakiś używany, za rozsądne w tym momencie pieniądze można kupić na Allegro:

Pen Partner 2 - 180,00 zł,

lub Volito 2 - 199,00 zł

 

parę grosiaków musiałbyś jednak dołożyć, ODRADZAM kupowanie Medionów lub tego typu podobnych stworzeń bo to po prostu wyrzucanie kasy w błoto.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś tak że co jakiśc zas musi reinstalować stery od volito2 ? przez jakiś czas na początku musiałem dość często to robić, co pewien czas dziwnie mi kursos skakał i tylko reinstal mi to rozwiązywał, potem było ok przez jakiś czas, a tu dziś nie moge wogóle rysować i mnie informuje że drivers not found... oczywiście sam tablet jest super i dział wwszystko ok, ale te stery mnie draznią..... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś tak że co jakiśc zas musi reinstalować stery od volito2 ? przez jakiś czas na początku musiałem dość często to robić, co pewien czas dziwnie mi kursos skakał i tylko reinstal mi to rozwiązywał, potem było ok przez jakiś czas, a tu dziś nie moge wogóle rysować i mnie informuje że drivers not found... oczywiście sam tablet jest super i dział wwszystko ok, ale te stery mnie draznią..... :|

 

miałem podobnie przy Graphire 4, reinstalacja z oryginalnych plitkowych sterków na nowe z neta pomogła.

Tu masz linkę do sterków ;]

 

czasami mam problem ze "skakaniem kursora" (w jakąś histerezę wpada Oo ) ale to przy mocno obciążonym kompie.. pomaga wyłączenie i włączenie usb do kompa.

pozdro

 

a może masz mysz lub klawiaturkę bezprzewodową ;) przy bliskim kontakcie z tymi elementami piórko ździeblo może świrować ;];]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Z uwagi na to, ze nie posiadam tabletu, a chciałbym tworzyć grafikę na komputerze, więc przed jego zakupem chciałbym wiedzieć, jak to narzędzie działa. Mam więc do Was kilka pytań. Osoby pracujące z tabletami na pewno nie będą miały trudności z odpowiedzią.

 

Prosiłbym odpowiadać po kolei na poniższe pytania, aby uniknąć bałaganu.

 

1. Czy obszar roboczy tabletu stanowi odwzorowanie całkowitej powierzchni ekranu monitora? Powiedzmy najeżdżam piórkiem na lewy górny róg obszaru roboczego tabletu i wtenczas kursor przesuwa się dokładnie w ten sam punkty, tylko, że na ekranie.

 

2. A może obszar roboczy tabletu odwzorowuje wyłącznie obszar roboczy danej aplikacji graficznej. Mam na myśli sytuację, że działa on wyłącznie w obrębie danego okna, pola na ekranie monitora.

Jeśli dokonam przybliżenia w oknie aplikacji, to tablet będzie działał w obrębie przybliżonej powierzchni?

 

3. Czy to prawda, że ręka osoby pracującej staje się zimna ( czy ta sytuacja się zawsze powtarza ), jeśli przebywa w polu magnetycznym powierzchni roboczej tabletu ( chodzi mi tylko o wpływ tabletu, a nie bezczynności użytkownika :) )?

 

4. Jak długo wytrzymuje folia ochronna na tablecie ( głownie mam na myśli Graphire 4 i Intuos 3, ale folie są chyba takie same ) firmy Wacom? ( przy częstym używaniu ). Czy to jest ta folia, pod którą wkład się obrazki w celu przekalkowania, czy istnieje inna osłona, stworzona do tego celu?

 

5. Jak długo wytrzymuje końcówka piórka? ( przy częstym używaniu )

 

6. Czy możliwość wykrywania nachylenia piórka do powierzchni tabletu Intuos jest zauważalna? Co w efekcie to daje?

 

7. Jaki jest optymalny rozmiar obszaru roboczego tabletu do celów rysowniczych ( powiedzmy obrazki w zakresie 800x600 do 1024x768 - w przybliżeniu )?

 

8. Jaka minimalna rozdzielczość / dokładności w dpi jest potrzebna do swobodnego i wygodnego rysowania? Czy 2000 dpi wystarcza? Czy większe wartości ''są odczuwalne''?

 

9. Czy powierzchnia robocza tabletu powinna być dostosowana do rozdzielczości i przekątnej ekranu monitora (np.: 1280x1024 i 19 cali)?

 

10. Czy model Graphire ma możliwość dokupienia dodatkowego osprzętu, typu aerograf itp?

 

11. Czy na rynku znajduje się jeszcze inna firma, poza monopolistycznym Wacom'em i Petagramem, która produkuje tablety? Jeśli tak, to jaka.

 

12. Co to jest powierzchnia DIN A6, czy to to samo co A6?

 

To tyle na dzisiaj. Czekam na wszystkich, którzy udzieliliby odpowiedzi na choć część pytań.

 

Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkich malujących i modelujących.

 

Prosiłbym odpowiadać po kolei na poniższe pytania, aby uniknąć bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tak działa domyslnie ( powierzchnia tabletu = powierzchnia monitora, tylko w innej skali rzecz jasna)

2. mozna ustawic sobie wybrany obszar ekranu jako zakres dzialania tabletu.

Bez wzgledu na przyblizenia tablet dziala na całym ekranie, badz wybranym wczesniej jego fragmencie.

3. :D

4. to nie folia tylko plastik, i bardzo szybko powstaja na nim rysy w skutek uzytkowania

5. moja wytrzymuje juz ze 2 lata (zużył sie moze milimetr)

6. nie mam intuosa, lecz graphira ktory ma wyczulenie wylacznie na nacisk.

Wiec za pomoca nacisku moge kontrolowac sobie przezroczystosc pedzla , jego grubosc i pare innych rzeczy. W intuosie mozesz zrobic tak ze naciskiem bedziesz kontrolowac grubosc pedzla , pochyleniem przezroczystosc a obrotem np kolor .

7.ja mam A6 i w zupelnosci wystarcza, a do tego malo miejsca na biurku zabiera no i nie trzeba łapką zbytnio machać.

8. mam chyba 2000dpi i jest ok

9. to bez znaczenia( rownie dobrze mozesz podlaczyc zamiast monitora projektor i malowac na scianie ), chyba ze masz ekran panoramiczny - wtedy wygodnie jest miec panoramiczny tablet( 16:10 )

10. nie

11. Trust? Tak naprawde nic poza Wacomem sie nie liczy.

12. nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Czy to prawda, że ręka osoby pracującej staje się zimna ( czy ta sytuacja się zawsze powtarza ), jeśli przebywa w polu magnetycznym powierzchni roboczej tabletu ( chodzi mi tylko o wpływ tabletu, a nie bezczynności użytkownika :) )?

 

Jak będziesz przesadzać to musisz się liczyć z zawrotami głowy co może prowadzić nawet do krwotoku z nosa czy uszu, ale dotyka to raczej nielicznych- głównie posiadaczy A4 wide. A co do marznięcia to zawsze możesz trochę dopłacić i mieć piórko z grzałką, tyle że dla odmiany piórko jest odczuwalnie cięższe co może zaowocować puchnięciem nadgarstka czy ganglionem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.lol

4.Ściera się, na graphire2 starła mi się momentalnie i dość skrajnie, na Intuosach nie mocno i jakoś zupełnie mi to nie przeszkadza, w każdym razie można sobie dokupić nową. Intuos3 domyślnie ma nieprzeźroczystą, zresztą kopiowanie z rys. pod folią to najczęściej niepraktyczny pomysł, łatwiej chyba zeskanować.

5. mam prawie 4 lata intuosa2, końcówka starła się już całkiem całkiem i też jakoś to nie przeszkadza, to czy jest ostra ma chyba tylko jakieś psychologiczne znaczenie:)

6. Oczywiście, daje mniejwięcej to co nacisk, możesz sobie pędzel ustawić żeby rozmiarem, przeźroczystością etc. reagował na zmianę nachylenia. Da się bez tego żyć.

7. Chyba nie ma czegoś takiego. Fakt że może się dziwnie pracować małym tabletem na dużym monitorze (maleńki monitorek i duży tablet raczej nie są spotykane:)) Pracowałem na wielu konfiguracjach i to tylko kwestia przyzwyczajenia.

8.Te które są w obecnych modelach wystarczają w 100%

9.Raczej wygodniej się pracuje gdy proporcje tabletu i monitora są takie same, w sterownikach wacoma da się to ustawić, nie musisz kupować tabletu 16:9 żeby pracować z monitorem panoramicznym.

12. tak, din to tylko nazwa instytucji która unormowała formaty papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafik-6

Witam. Zastanawiam się nad kupnem tabletu. W grę wchodzi VOLITO2 lub GRAPHIRE4 Classic... Większość z Was używa tabletów do rysowania czy malowania. Ja potrzebuję go do obróbki i retuszu zdjęć (jestem fotografem -amatorem), no ewentualnie korzystać z niego będzie moja dziewczyna która potrafi "skrobnąć" coś ładnego ołówkiem i może kiedyś będzie chciała spróbować. Z tego powodu mam pytanie który z tych tabletów wybrać? Czy VOLITO2 wystarczy czy lepiej dorzucić parę złotych i kupić GRAPHIRE'a? Pozdrawiam wszystkich TABLECIARZY... :D :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki format graphire?

 

 

imo volito to calkiem przyzwoity tablet, a dziewczyna jak sobie na nim porysuje to tez bedzie zadowolona jesli nie miala do czynienia wczesniej z takim sprzetem :) A pozniem moze ofkoz sama sobie cos kupic lepszego, nie? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafik-6

Chodzi mi o GRAPHIRE4 A6.. Liczy się dla mnie wygoda i łatwość w pracy, nie ukrywam też że wygląd.. Cena nie jest taka ważna w tym momencie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam Graphire4 Classic i chyba mym zdaniem to najlepsze co można kupić za taką cenę, rysuję się świetnie, wszystko można poustawiać jak sie chce i nie ma z nim problemu :) Polecam

 

P.S. seria graphire jest specjalnie dedykowana retuszowi zdjęć, więc jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafik-6

No i zakupiłem GRAPHIRE'a 4 A6... Zobaczymy co potrafi ten sprzęcik.. Zachęciliście mnie i okaże się czy to był dobry wybór.. Zaznaczam, że to mój pierwszy kontakt z tabletem.. :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafik-6

Powiem tylko tak...Graphire4 A6 ----> CUDO! Za taką cenę nie ma nic lepszego! W życiu nie pomyślałem, że takie małe urządzenie da mi tyle radości! Rewelacja! Nie dość,że przyda się do "pracy" to na dodatek zabawa tym sprzętem jest przednia! POLECAM! Ludzie kupujcie tablety! Ja już swój mam i nie żałuję... Dzięki za pomoc w wyborze:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Graphire A6 nie kupił, bo jest 2 razy droższy od Volito i wcale nie lepszy. :P A5 to już inna bajka.

Ehhh... jeszcze miesiąc do kupna Intuosa 3 A5 wide... Nie mogę się już doczekać.

 

biglebowsky: musiałem wymienić końcówkę po 2 latach bo była już ostra i nie mogłem przez to spać. Dzięki wielkoduszności kengi'ego cieszę się nową końcówką i znowu mogę spać (już od roku) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań odnośnie tabletów z aktywnym ekranem (patrz zdj. poniżej)

b5ebda8140f49a4e.jpg

 

1) Czy na razie jest to nowość w kategorii tabletów Wacoma (stąd ta niebotyczna cena 10 tys. za Cintiqa 21UX) ?

 

2) Czy ten ekranik działa na zasadzie monitora ?

 

3) Czy są tańsze tablety tego typu ?

 

4) Może ktoś z Was już wie o rzekomo nadchodzących nowościach od Wacoma w kategorii tabletów z "aktywnym ekranikiem" ?

 

Z góry dzieki,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... zastanawiam się nad kupnem tabletu, będę go używał do modelowania (o ile będzie w tym lepszy od mojej myszki), oraz do tworzenia tekstur. Zastanawiam się między dwoma modelami Wacoma tzn. Volito 2 i Graphire 4, który lepiej kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roadrunner -

 

1) Generalnie nowosc, choc wacom chyb amial wczesniej podobny tablet 17 lub 19 cali.

 

2) tak

3)wspomniany mniejszy wacom, glowy nie dam, ale kosztowal kolo 5k zl. HP ma rowniez tabletPC, ale nie wiem czy tam ekran nie dziala po prostu tak jak w palmtopach (najprawdopodobniej)

4) nic mi nie wiadomo ;p

 

 

Sadowski25: a szukales sterownikow na stronie wacoma?

 

ETA: jesli nie zamierzasz na nim rysowac "wyczynowo" to volito2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem w łapy Graphire 4 jako, że mam go dopiero pierwszy dzień to nie opanowałem go w 100% ale sprzęt naprawdę super się sprawuje, praca przy teksturch czy skrobanie czegoś w 2d zrobiło się duuużo przyjemniejsze. W sculpt modzie też chodzi elegancko:)

 

A tak poza tym to orientuje się ktoś czy są jakieś stery do tego tablety, żeby moża przypisać daną funkcję klawiszowi do danego programu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poczytałem, za 400 zł stać mnie na Volito 2 i Graphire 4

tylko dlaczego jak ktoś komuś doradza pomiedzy tymi dwoma Volito 2 to wszyscy kupują Graphire 4? ;) ma on coś niezwykłego czego V2 nie ma? 200 zł to sporo, a jak nie ma różnicy to po co przepłacać?;)

 

dodam, że to będzie mój pierwszy tablet, głownie chcę go używać do malowania textur i jakiś tam prostych obrazeczków i ma starczyć na trochę dłużej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zbierałem z zakupem tabletu długo, zbyt długo, a kupiłem zaledwie volito 2 ( ok 230 zl ) i jestem baaardzo zadowolony, prawdziwa swoboda w rysowaniu, na początek idealny. Aż sobie nie moge wyobrazić na co stać topowe modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. jakiś (dłuższy) czas temu kupiłem O'pena XXL. wiem, że to nie jest wyszukany sprzęt, ale na razie nie potrzebuję lepszego. mam jeden POWAŻNY problem. zmieniłem komputer i kiedy podłączam tablet do kompa zaczyna mi świrować. Dosłownie. Wskaźnik lata jak opętany i klika w co popadnie. Myślałem, że tablet musiał mi upaść i sie zepsuł. Ale podobną sytuację miałem, kiedy podłączyłem skaner- wskaźnik nie lata ale klika. Jak myślicie? To wina portu USB ( w poprzednim kompie miałem 1, a w tym 2.0- nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ), czy też oprogramowania? Dzięki z góry za pomoc..

P.S.

Jeżeli poruszony był już taki temat, to sorry, że się powtarzam, ale z całym szacunkiem.. macie to 85 stron dyskusji, a życie ucieka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. jakiś (dłuższy) czas temu kupiłem O'pena XXL. wiem, że to nie jest wyszukany sprzęt, ale na razie nie potrzebuję lepszego. mam jeden POWAŻNY problem. zmieniłem komputer i kiedy podłączam tablet do kompa zaczyna mi świrować. Dosłownie. Wskaźnik lata jak opętany i klika w co popadnie. Myślałem, że tablet musiał mi upaść i sie zepsuł. Ale podobną sytuację miałem, kiedy podłączyłem skaner- wskaźnik nie lata ale klika. Jak myślicie? To wina portu USB ( w poprzednim kompie miałem 1, a w tym 2.0- nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ), czy też oprogramowania? Dzięki z góry za pomoc..

P.S.

Jeżeli poruszony był już taki temat, to sorry, że się powtarzam, ale z całym szacunkiem.. macie to 85 stron dyskusji, a życie ucieka..

 

To jest właśnie ten moment, kiedy zaczynasz żałować tego zakupu. Na pytanie co to może być odpowiedź jest prosta - to może być wszystko. Najprawdopodobniej jednak wina kretyńskich sterowników do tabletu, które znalazły sobie coś w rejestrze z czym chcą mieć konflikt. Zacznij instalować różne wersje sterownika. Wyczyść rejestr. Ewentualnie wyp...dol to na śmietnik i kup coś od Wacom'a. Takie problemy miało już wiele osób i za każdym razem rozwiązanie było inne. Teraz już widzisz, że jednak potrzebujesz czegoś innego - ten nie "starcza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA TYCH CO CHCĄ KUPIĆ (wybrać) SOBIE TABLET: od kilkunastu minut jestem szczęśliwym posiadaczem Wacoma Intuos3 A5, i powiem że w porównaniu do starego TRUSTa model 400 V2 (chyba to samo co pentagramy itp.) to jest o niebo lepiej to można nazwać tabletem, gdybym wiedział wcześniej, że bedzie taka różnica to odrazu bym go kupił nie bawił bym się w nazwijmy to "przejściowe" tablety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności