Skocz do zawartości

Obiekt3d: Ręka Mecha


comander_barnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Fajnie że postanowiłeś modelować swój koncept.

Na drugim obrazku proponowałbym wyciać otwory w tej skrzynce a potem wsadzić te lufy

poprawiło by to efekt np wyciąć kółko troche wgłebić, krawędze chamferem sieknać.

Na czwartym obrazku widzę że masz dosyć gęstą siatke na coniektórych elementach, proponowałbym ją zminimalizować bo podejzewam że jeżeli bedziesz chciał wykonać tego robota w całości to nie wyrobi Ci sprzęt.:)liczę na kolejne upy.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zastanawiałem sie czy tych luf nie wrzucić w jakieś wgłębienia w pudle. Pracuje na lapku c2d 2x 2,0ghz, 4gb ram, 256mb grafiki, więc rzeczywiście prędzej czy później sie rozkraczy na tym (do exportowania zB>Max już jest za słaby). Gęsta siatka jakoś tak sama wyszła w trakcie, jak można ją przerzedzić bez straty jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje mi się że można, ewentualnie zrób jeszcze raz te obiekty i zmniejsz ilość poligonów w elementach np w "sphere" daj mniejszą ilość segmentów a potem "mesh smooth", nie używaj "turbo smooth".

Proponuję wejść tu http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=10 daj nowy temat o tytule "rozżadzenie siatki" czy coś w tym stylu... tam napewno uzyskasz odpowiedź bo ja nie znam najlepszego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44mechaarmswip.jpgok, mały update, zacząłem używać turbo smootha i support edge robić, więc tors wygląda nieco lepiej niż reszta. Ręce poprawie w miare możliwości, ale raczej cudów nie będzie.Ogromny mam problem z wycięciem tych trzech otworów na środkowej części, bo nie chce siatki zniszczyć, rady mile widziane.

 

i siatka:

 

44mechaarmssiatkawip.jpg

Edytowane przez comander_barnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że ostro jedziesz:), moze to Ci pomoze: http://www.evermotion.org/tutorials/show/7848/car-modeling-tips. Aha tę skrzyneczke jakoś Ci dziwnie pomotało od wewnetrznej strony. Jeszcze bym na tej skrzyneczce cos w stylu laserowego celownika zamontował po obu stronach tak żeby wystawał na jakić łącznikach i był skierowany w kierunku luf, ale to tylko sugestia:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Na wstępie fajny koncept, mam nadzieje że uda Ci się go odtworzyć.

 

A teraz podpowiedz odnośnie pytania zadanego w moim wątku.

Otóż jak chcesz aby te części się nie rozlatywały musisz je ze sobą zgrupować. Robisz to następująco: zaznaczasz obiekty które mają być razem, następnie z menu "Group" wybierasz opcje group, od tej pory będziesz mógł tymi wszystkimi elementami poruszać jednocześnie. Jak będziesz chciał je znowu zmodyfikować wystarczy że klikniesz na tą grupę i z menu "Group" wybierzesz open. Jak będziesz miał więcej tych grup, np ręka, ramię i będziesz chciał aby ręka podążała za ramieniem to te dwie kończyny zlinkuj,

najpierw klikasz podrzędny element w tym przypadku rękę potem nadrzędne ramię narzędziem "slect and link"

I to wszystko, ma nadzieję że jasno Ci to opisałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, robię mały update.

47mechawip.jpg48mechawip.jpg

Nie miałem ostatnio i neta i czasu ale jednak nieco dorobiłem mecha. Siatka coraz lepiej mi idzie w por. do tego co było na początku. Z głową nieco sie nabiedziłem ale dzięki temu tutkowi zrobiłem ją prawie tak jak chciałem (jedynie przy wlotach t.smooth nie wyszedł), automatyka jest narazie nieco uboga ale z tyłu, pod silnikami (jest narazie jeden skopiowany, nieskończony) natłukę mu jakieś silniki parowe i reszte stuffu.

 

RAMIĘ:

50amechawip.jpg

 

GŁOWA:

52amechawip.jpg

 

AUTOMATYKA POD NARAMIENNIKIEM:

54amechawip.jpg

 

niedługo dorzucę nowe, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień skomplikowania wzrasta :)

 

1. Okolice "ust" się zmarszczyły (nie pamiętam jak to w maxie było ale zgaduje, że wstawiłeś tam jakiegoś wygładzonego boxa i "wyciąłeś" nim otwory. Trzeba będzie poprawic to co maxiu nie poradził)

 

2. Na screenie AUTOMATYKA POD NARAMIENNIKIEM także siatka marszczy się na najniższej tarczy (na smoothowanej siatce, którą wrzuciłeś nie widac dlaczego).

 

Pozdr, trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no całe 2 tygodnie sie opieprzałem z tym modelem, uczelnia i mała doza braku chęci, ale oto Dzięki małej presji Morfeusza (domo arigatou ^^) wreszcie ruszyłem dupę. Dolna część torsu z hydrauliką.

 

58lowertorso.jpg

 

59lowertorso.jpg

 

60lowertorso.jpg

 

61lowertorso.jpg

 

62lowertorso.jpg

 

No to narazie tyle, już mi się komputer przy tym zaczyna gotować, mam nadzieje że dotrwam do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

cóż powiem ze nie spodziewałem się scenariusza w którym nawet nie uda mi się dokończyć modelować samej bryły. Powinien się rozkraczyć przy teksturach czy kościach a tu dziś rano zonk. Stopy w powijakach, anie smootha ani jakichś szczegółów nie ma. Udało mi się zrobić 1 zrzut ekranu, mało i dużo jednocześnie, bo plik otwierał się raz na 3-4 próby przy czym zrzucało program przy byle obrocie kamery. Pozostaje tylko czekać na 64 bity a w międzyczasie zacząć coś nowego ^^

 

przód:

67ramgenkai.jpg

 

popróbuje jeszcze otworzyć plik i zrobić screen tyłu mecha. Kiedyś go skończe - na pewno L-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Ładnie Ci to wyszło (poprawiłbym jednak stopy).

Jeśli chodzi o problemy z plikiem, spróbuj stworzyć nowy plik i użyj funkcji marge. Pościągaj geometrie z tamtego pliku.

No i proponuję wyłączać podgląd turbo smootha w viewporcie.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda jakby był wyłączony, mam nadzieję że wraz z nowym sprzętem wróci do niego "życie".pozdro

P.S Tak jak Morfeusz stopy dopracuj, aha jeszcze jedno to połączenie ramion z ręką jest strasznie cienkie, pasowałoby pogrubic bo jak on ma takie uzbrojone na rękach dźwigać, nogi to samo jeden element (taki skromny) łaczący "uda" z kolanami to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no moze nie zbyt jasno powiedziałem.

Ogólnie rzecz biorąc to nie mam mocnego kompa. gdy z poprzednim już się potwornie męczył to wystarczyło wyłączyć wyświetlanie smootha w viewporcie żeby nieco go odciążyć. Jakby dołożyć do tego jeszcze tekstury na każdej bryle to by chyba explodował. Dlatego mówię że nie będe się tym razem bawić w smoothowanie każdego obiektu - bo chce nadać wszystkim tekstury. W ten sposób jaśniej? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jak modelujesz i strasznie Ci się tnie, czy coś, a chcesz zrobić stopy, to nie możesz zaznaczyć najważniejszych elementów przy stopie (tam szkielet jakiś czy coś) i wcisnąć opcję `Hide unselected` (dobrze chyba? ) i wtedy komp Ci się odciąży, a Ty spokojnie możesz robić stopy.

 

Nie wiem, ale może Ci to w czymś pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny ten ostatni koncept- koniecznie go zmontuj- nie wiem czy to klimat obrazka czy zamierzony efekt ale wyglada nieco jakby był zuzyty lub zlozony z wyklepanych blach (postrzepione "podudzia") - jakbys utrzymal taki charakter w modelu 3D to bylby elegancki mech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys uzywal mental raya(nie chce robic reklamy:) to tam jest w material arch and design parametr round corners, przy kanciastych brylach jak szescian to daje efekt chamferu na ostrych krawedziach;) mowie efekt bo to tylko shader, tak jak bump, jak sie przyjzec to widac, ze to nie zaokraglona geometria wiec uzywaj rozwaznie. ale powinno troche pomoc w bolaczce sprzetowej:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastahcez - używam na szczęście turbo smootha, dzięki za ten myk z mentalem - wypróbuję.

 

plasti - nie oglądałem dystryktu jeszcze

 

eco - no to charakter mojej kreski bardziej L-: ale pomysł żeby był nieco doklepany ze złomu całkiem spoko.

Edytowane przez comander_barnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności