Skocz do zawartości

Pojazd_3d: Renault fluence (2004)


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

Ze juz dobilo mnie to renderowanie meganki i ze narazie niema sensu kontynuowanie modelowania wnetrza i proby modelowanie poszczegolnych elementów w oddzielnych plikach (tu wina kompa) to chcialem zrobic cos innego gdzie bedzie jakies utrudnienie i padlo na moze i znowu francuza(i jak sie cos nie zmnieni to nastepny tez bedzie zabojad) ale tym razem jest to concept czyli modeling bez zadnych printów rzutow czy jak kto woli jedyne to zdjecia podstawowe wymiary czyli dlugosc, szerokosc, wysokosc,i bardzo pomocne "rozstaw osi" i wymiary ogumienia :) i tak reszta na oko :D. A i jeszcze jedno jest to mieszanka Rhina i studia tools tak dla przyspieszenia modelowania. bedzie brak jakis tam szczegolow chce go szybko skonczyc jak i szybko zaczolem. to co jest to jakies 5-6 dni dlubania...mielem go nie pokazywac w trakcie pracy ale cos mnie skusilo :)

 

tu zdjecia

 

flu1.jpg

 

flu2.jpg

 

back.jpg

 

front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:) dzieki no ale tak:

 

Piotr -> naprawde z miła chcecia ale narazie to niestac mnie na wiecej niz 1.000.000 poly nie tyle mnie co wlasnie kompa nawet displacement na oponach sie wywala juz w meganie ktora ma ledwo 820k :( narazie renderuje na ile mi starcza nerwów ale ma nadzije ze bedzie lepiej :).

 

a ty loozack jak zawsze swoje peugeoty tak ale renault nie :P hihihi dobrze ze o gustach sie nie rozmawia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już ci pisałem wcześniej samo auto mi się nie podoba, ale wykonanie modelu jest świetą prezentacją możliwości NURBSów (ahh ta gładkość), tak trzymaj :)

 

pozdrawiam

 

Racja loozack racja wlasnie dzieki tym mozliwoscia NURBSOW powstal styl ktory prezentuje Renault ( o ile wiem to jako jedni z pierwszych zaczeli uzywac Autostudia oraz programu Opticore do prezentacji tzw DMP( digital mockup) czyli innymi slowy cyfrowego prototypu).I mysle ze wiecej ludzi bedzie modelowac takie auta w NURBS bo to po prosu naturalnie wynika z powyzszego.

 

@Bzyku- praca mi sie podoba i bede sledzil dokladnie twoje poczynania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

a ty loozack jak zawsze swoje peugeoty tak ale renault nie :P hihihi dobrze ze o gustach sie nie rozmawia :D

 

nie wiem czy pamiętasz ale modelowałem zarówno Peugeota jak i Renault ;P ale to nie zmienia faktu, że ten mi się nie za bardzo podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak chwalą ten model... a mi się on nie podoba :P Nie wiem dlaczego... samo wykonanie wydaje się ok, ale jak na razie nie ma nic poważnego... życzę powodzenia i oczywiście czekam na dalsze efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

small update i moje testy zarazem felunia i tarcza moze wreszcie zrobie jakis zacisk brembo :) wreszcie pierwszy modelo rozpoczety i zakonczony w studiotools :D

 

1. starszy test bylo juz wmiare

 

f3.jpg

 

2.tu z tarcza i rotorem ale ze oczywiscie jak to ja chcialem poprawic szlifowanie ze az je zepsulem :)

 

f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku przemówił.

Szczęśliwi, którzy pojęli arkana nosorożca. Kontrola krzywizni elegancja siatki powoduje atak płaczu u poly-modelarza :) (i za to pewnie mszczą się w organize ;p)

Jaki komentarz sensu stricte powiem, że fotorealistyczny draft jest czymś niezbyt często spotykanym na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ooo mamafaka... zostałem powalony teksturką tej felgi.. Hmm.. nieźle wygląda, tylko poc o?? Przecież nie będzie jej widać! Ale jak już powiedziałem - robi wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano Salvator i to jest plus nurbsów :) choc wlasnie zrobic organike w tych nurbsach to tragedia ale mayka posiada takie ktorymi jest to wykonalne czyli nurbsy do organiki ale ja tam wole te gdzie mozna sobie prawie jak sowmiarką pojezdzic :) hihi.

M@ti- bedzie niebedzie musi :) kurcze specjalnie zrobie zblizenie w nadkole a jak zrobie zacisk to napewno takie ujecie musi byc nie poto bede marnowac 200k na oś zeby tego jeszcze nie bylo widac :D

 

a tu jeszcze to co bedzie na kapslu w orginale jest srebrny a umnie bedzie taki zlotawy zeby sie wyróznial o i to natyle

jeszcze jedynie pomecze wartosci glossy z odbiciami moze cos sie uda lekko poprawic...

 

znaczek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ale wszystkich czy nurbs :D by wyszlo tak 5nurbsów + ten wiec bedzie 6 i powiedzmy 3,5 polygonowych chyba dobrze policzylem :)...

 

A wiec final przynajmniej narazie czas zabrac sie z pierwszego solida czyli zacisk :)

fluence_rimm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felunia piękna, ale ten szlif ciągle wydaje mi się za duży :) i wydaje mi się, że jednak logo Renault lepsze by było srebrne... ale to to szczegół ;)

 

pozdrawiam

 

P.S. zabij dla nas kompa i pokaż renderek całości, zrób jakiś zarys opon tylko i hejaa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak tak przegladam te wasze prace to wam zazdroszcze umiejetnosci i talentu :) a tak btw czy nikt jeszcze nie wpadl na idee aby zrobic jakies auto tylko po naprawde gruntownym tuningu ?? wiecie np jakies subaru impreza na OZ-ach, z fajnym spoilerem progami itp :) chyba ze gdzies juz byl taki topic a go przeoczylem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bzyku wreszcie cos ruszylo:) ja oczywiscie jestem pod wielkim wrazeniem bo naprawde bardzo ladnie jest wszystko wykonane:) patrzac na twoje autko ucze sie jak mniej wiecej rozmieszczac krzywe i jak ciac zeby wyszstko bylo rowne:) bo ta metoda co robie obecnie nie jest dobra:) powodzenia i pozdro.

 

PS. swietna fela:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale ja mam openGL bez aa wiec chyba to wina samego ulozenia kamery albo chodzi tobie o slabe ustawienie mesha ale to juz niestetry nic nie poradze bo procek by mi predzej odpadl niz udalo by mi sie puscic w smoothu :D

sCeleTon-> pamietaj jedno filetujesz dopiero kiedy juz wiesz ze w danym miejscu juz nic wiecej nie bedzie nigdy wczesniej a trimowanie zaleznie od tego jak czyli co sie robi ale zewsze najlepiej jest kozystac z jak najmniejszej ilosci trimowan czyli starac sie robic wszystko z 2rail itp :) oczywiscie zadko sie to zdarza.

 

wiggles-> jak mam byc szczery to umiejetnosci to rzeczy nabyte a liczy sie chyba bardziej dokladnosc ale dzieki :).

 

i dzieki wszystkim za komenty oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy-> zapomnialem dodac :) moze bo to prawie ta sam firma i ciezko okreslic z pod kogo reki wyszla Z'ka ale silnik ma napewno renowki.

 

jakos tak z widoku przodu cos mnie sie skojarz[z]ylo, sam ksztalt od maski do konca tylnego slupka ;p ot ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNX.

but javor hym naprawde bym chcial i nie zarazem oczywiscie siedzenia i deska musi byc ze wzgledów wizualnych ale raczej nie bedzie dokladna bo fajnie sie zaczyna robic nadwozie, naciskam save 2 sek zapisane teraz to juz musze sobie poczekac :( ehh najczesciej rezygnuje z tego powodu bo 1 musze chowac wszystko co jest zbedne.2 mam 2 kl/sek w viewporcie no i ten czas zapisu az sie odechciewa robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pokaze :D siatke to tak.

tekstury no sam jakos w PSie wyczarowalem hihi.

a javor ale tak jest od gladkiego prawie po kant w strone drzwi.

 

flu8.jpg

flu9.jpg

 

i pokrycie sie z boku zdjecia z modelem sam rozstaw osi zero dopasowania :) dlugo przesuwalem tak zeby osiagnac to co powinno byc chyba dodam bo jeszcze mi sie wydaje ze tylek powinien byc troszke krotszy ale wlasnie tych wymiarów mi brakowalo a szkoda bbylo by latwiej

flu10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności