Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Delorean DMC12


rdo

Rekomendowane odpowiedzi

taki oto automobil będę chciał wymodelować:

http://www.highresautoimages.com/delorean/dmc121.html

 

Jeszcze nigdy nie robiłem samochodu, więc z początku zapewne będzie mi szło źle. najpierw i tak muszę zdobyć rysunkitechniczne. jak znajdę, to zacznę robić. Będzie to (jak łatwo się domyślić) DMC12 w jedynie słusznej srebrnej wersji kolorystycznej. dalszych szczegółów jeszcze nie wiem. Jak ktoś zanajdzie odpowiednie blueprinty/rysunki techniczne, to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wielkie dzięki. właśnie wczoraj obejrzana ostatnia część "bact to the future" mnie do tego zachęciła. ale ja zaczynam od wersji standartowej - potem może przerobie na wersje powrotowo-przyszłościową. już blendera odpalam.

 

P.S. Jeśli Twój DMC12 będzie wykonany z taką starannością jak Enzo, to mam małe szanse dorównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ja troche wspomoge, bo lubie ten samochod a jak bedziesz robic druga wersje to zrob z tylu mlynek do mielenia ;p

 

DMC DeLorean is like calling a Chevrolet Corvette for GM Chevrolet.

DMC - DeLorean Motor Company was the company name.

DeLorean is the make -> the correct make/model name is:

De Lorean DMC-12 atlernative spelling: DeLorean DMC12

Capitol D and L unlike Delahey and de Tomaso but don't feel bad, mostly only enthusiasts, like myself, know the true name of it.

Other incorrect names for it I have seen:

Delorian, Deloren, Delorean Sport, Delorean Sports, Delorean Sport Car, Delorean Gullwing etc.

 

Ford Sierra Cosworth. Very good print! But it's the very first model Sierra that revolutionized car looks in 82 or 83 and not a Cosworth at all, furthermore all cosworth hatchbacks where 3-doors.

Name suggestion"Ford Sierra 5-door -83"

 

jaguar XJ8 Wagon. That it is an XJ is clear, but the V8 was first introduced with the XK8 and at that time I think that the XJ was facelifted with the four imbedded headlights. Before that and for decades the XJ had either a straight-six (also used with a supercharger in the Aston Martin DB7 aka "Jag in drag") or V12.

 

 

 

Wrzucam tez inne bluprinty, bo na tamtych nie masz topa, a te sa slabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to na prawdę mój pierwszy samochód. wcześniej robiłem jeszcze jeden samolot i takie marsjańskie coś. też jestem zaskoczony szybkością. te nowe narzędzia do edycji siatki dodane w ostatniej wersji Blendera wydatnie usprawniają pracę. W wersji, która byłą dostpna rok temu szło by mi zapewne wiele gorzej. załączam zbliżenie przedniego nadkola, i grzecznie proszę o wskazanie m, gdzie jest bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz blender 2.36 przejdzie na prawdę ciężki test: modelowanie opony.

http://www.h6.dion.ne.jp/~msas/delorean/tyre.jpg

ale może zanim się za to zabiorę wykonam kilka prostszych dedali.

 

Uprzedzając pytania: felga taka już zostanie. poprawiać będę co najwyżej błędy w modelowaniu. ten wzór jest jedynie słuszny.. podobnie jak i kolor. jak wszystcy wiedzą auto jest w 99% z aluminium. oczywiście nie pomalowanego.

 

jeśli chodzi o szybkość: dzisiaj poświęciłerm Mu 5 godzin. wczoraj 8. łącznie 13. chyba dość dużo. ale jak dla kogoś taka szybkość jest duża - zachęcam do wypróbowania Blendera. z reguły użytkownicy innych pakietów wściekają się na blenderowy UI :D istotnie jest to program przynajmniej dziwny - ale jak na moje amatorskie modelowanie (2-3 miesiące zabawy na rok) jest odpowiedni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flesz_gordon: zacytuje Ci cos:

wielkie dzięki. właśnie wczoraj obejrzana ostatnia część "bact to the future" mnie do tego zachęciła. ale ja zaczynam od wersji standartowej - potem może przerobie na wersje powrotowo-przyszłościową. już blendera odpalam.

;)

 

co do autka. to bardzo ladnie Ci to idzie tylko to wspomniane zalamanie na masce mnie niepokoji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak wygląda typowa opona w Dealorianie to nie mam zastrzeżeń :)!
Właśnie wstałem, zobaczyłem to, co wczoraj (Dzisiaj?)wymodelowałem i... załąmałem się...bierznik oczywiście do wymiany, karoserię trzeba w wielu miejscach poprawić..

 

a co do tego dziwnego załamania w środku: na razie modeluję pół samochodu. lewe pół. to po prawej to lustrzane odbicie. jak wszystko będzie piękne, to połącze obie połowy i będzie normalnnie. niestety: smurna wiadomość: właśnie przypomniałem se, że w poniedziałek mam sprawzian z matmy, i dzisiaj mojemmu De Loreanowi niewiele dodam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem dostępny na max3d.pl tutorial o oponie. w załączeniu wynik. oczywiście to nie jest opona, jaką zastosuję do De Loreana, a jedynie efekt eksperymentu z nowoopanowaną techniką. Tutorial był o 3D Studio, ale w Blenderze odpowiednie funkcje często nazywają się podobnie, więc poszło gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Loreanowe koło wykonane. mogę iść dalej. już licząc tamte eksperymenty poświęciłem temu Dee Loreanowi z 17 godzin.

 

PS: koło ma 40 kfaces :( spróbuję jakoś zoptymalizować, ale nie wiem , co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności