Skocz do zawartości

Scena 3D


mujas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tym razem postanowiłem wystawić scenkę którą zaczałem robić dobre pare lat temu i do tej pory jej nie ukończyłem.Moja praca została zainspirowana próbą odwzorowania zdjęcia studyjnego a pomysł wziął się z gazety GFX 4/97(czy ktoś ją z Was pamięta tą Wspaniałą gazetkę, mi aż łezka kręci się w oku do tej pory dla mnie nie ma lepszej gazety niż dawny GFX serdecznie pozdrawiam nieistniejącą już redakcję byliście Naj).

Troszku odbiegłem od tematu,a więc scenka jest nieskończona i wymaga dopieszczenia (mam nadzieję że dzięki Waszym uwagą powstanie z niej coś godnego uwagi)a jest lub będą w niej następujące elemęty:

 

1) cygar z którego tli się dym a obok popiół i zapałka

2) popielniczka

3) zegarek ( którego narazie nie ma :)

4) klucze a przy nich breloczek

5) okulary

6) szklanka z płynem a w niej kostki lodu

7) pistolet (narazie tylko narysowany bez tekstur)

8) tło aksamitne

Dotychczasowy obrazek wyrenderowałem na maxie 5.0 zwykłym scanlinem.Serdecznie zapraszam do sugesti i uwag. Z góry dziękuję za wszytkie posty.Na koniec obiecuję że zamieszczę zdjęcie którym się wzorowałem modelując,oświetlając i teksturując scenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba troszeczkę skopane proporcje (cygaro w stossunku do zapałki chyba za małe i pistolet w stosunku do cygara, popielniczka chyba też ) To tyle z mojej strony. Na temat materiałów się nie wypowiadam bo chyba jeszcze nie gotowe?? Ale nie sugeruj się zabardzo moimi zastrzeżeniami bo dopiero zaczynam przygodę z max'em więc......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mało z krzesła nie spadłem jak mi tym czerwonym tłem dało po oczach :) Robiąc odwzorowanie zdjęcia studyjnego pamiętaj jak ważną rolę (njważniejszą gra oświetlenie) i czas naświetlania zdjęcia (to w przypadku dymu który może być albo wyraźy i "zatrzymany" albo rozmyty i dynamiczny) Więc pamiętaj o odpowiednim oświetleniu bo to zadecyduje w 1/2 o tym czy scenka będzie "studyjna" czy nie.

 

No i jeszcze kompozycja oczywiście, jak narazie to wygląda jak trochę rzuconych ot tak na stół przedmiotów, postaraj się wyofrębnić pierszy, drugi plan i ułożyć jakoś sensownie te przedmioty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co - zapałka wyszła bardzo naturalnie!

Mam ten numer GFX i pamiętam tą kompromitacje sceny renderowanej Scanlinem - ten pierdoła co to wyrenderował powinien dożywotnio stracić pracę w 3d, do dziś mnie szlag trafia jak o tym pomyślę - co właśnie się stało... wtedy Real 3D pozamiatał wszystkich, potem długo, długo nic, SI i LW, potem przepaść i Max/Scanline...

Ale minęło 8 lat - więc staraj się, by to wyglądało godnie!:) Proporcje coś się rypnęły - pistolet za mały w stosunku do popielniczki, albo popielniczka zbyt krowiasta za to szklaneczka całkiem przyzwoita! Niezłe szkło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu - proporcje jak i rozmieszczenie przedmiotów są okej w stosunku do zdjęcia z według którego odzwierciedlam scenkę dlatego nie będę ich poprawiał

Vorek - tło pewnie będzie dalej budzilo zastrzeżenia wielu osób, ale takie jest w orginale i dlatego nie będę go zmieniał.Dzięki za wskazówki napewno weznę je pod uwagę

MareG - dzięki, zapałeczka właśnie wydaje mi się nie wymaga poprawy,gratuluję kupna kiedyś GFX-a,postaram się scenkę lepiej wypieścić niż zrobił to panX na Realu 3D

A co sądzicie o materiale popielniczki jak i o szkalance płynie w niej i kostkach lodu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja powiem tak:

Dostales kilka wskazowek - sam o nie prosiles - i dostales jaknajbardziej trafne. Nikt sie Ciebie nie czepia, ale sam przyznasz, ze praca nie jest First Class. Naprawde trzeba nad nia popracowac,no ale w koncu jest w WIP'ach. Czesami oryginal nie jest tak dobry jak potem dokonany "cover" w maxie. W koncu robimy to, zeby upiekrzyc a nie skserowac albo skarykaturowac. Jesli chcesz miec identycznie jak na zdjeciu ze swojego ulubinego czasopisma, moze lepiej pomysl nad dobrym skanerem, w ramke i nad lozko ;)

Jesli zas chodzi o szczegoly: Popielniczka ma fajna texture, kostki lodu wygladaja nieca jak przezroczysty popcorn a sama szklanko ma smieszna podstawe. Jak zaslonisz gore i patrzysz na samo denko to pierwsze co przychodzi do glowy to napoj pomaranczowy Hellena :) Zielona bron.... nie wiem. Ale to tlo.. Zmien je koniecznie. Jesli chcesz czerwone, niech bedzie... no ale nie az tak!

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności