Skocz do zawartości

Scena 3D: Baza naprawcza


DarCon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako początkujący mimo że obserwuję prace innych dłuższy czas postanowiłem wymodelować model robota z tutorialka / 3d-palace/ oraz o animację z nim w roli głównej :) .Do tego dojdzie hangar naprawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość styczny

moim zdaniem niepowinno sie umieszczać na forum dziełek z tutków bo jedyne co można oceniać to kopie albo nieudaną kopie nic fajniejszego (model) niepokarzesz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ten jest dla mnie ćwiczeniem poza tym chcę rozbudować całość łącznie z hangarem ,niestety każdy jakoś zaczyna :) no i avik to chyba nie jest ze mną aż tak źle? :) No i dziękuję za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm znawcą to ja nie jestem, ale okręgi w miejscach zgięć jak dla mnie zdecydowanie są za duże, po za tym są zbyt kanciaste, może finalny rendrer ma być z daleka ? Kabina jest rodem z dźwigu lub koparki tak ma być ?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrałem się za hangar,hmmm

to dopiero początek ale czy jest sens bawić się w detale skoro prawie ich nie widać jak np. winda.No i kwestia oświetlenia to dla ,mnie jak narazie magia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baw sie w detale nawet jezeli ich nie widać :) wycwiczysz sobie przez to warsztat :> A co do scenki, to jak postarasz, jakieś fajne oswietlenie zrobisz to napewno miło wyjdzie, nie genialnie ale miło :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej znowu robot ala "ed 209" z robocopa:( Dwunogie metalowe paskudy strasznie się ostatnio rozpleniły. Scenka taka se. Rzeczywiście jak popracujesz i zarzucisz widza detalami to może w amoku uzna to za naprawdę niezłą scenkę. No i przydaloby się tutaj jakieś fajne oświetlenie, ono może rzeczywiście sporo uratować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłubałem teleport,ale miejsce umiejscowienia go jest mi jeszcze niewiadome,może jakieś propozycje panowie?Bo ustawiałem go w wielu miejscach i nie mogłem się ostatecznie zdecydować. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest tego skala? bo jak to jest duze (a sadzac po innych objektach jest), to przydalaby sie jakas konstrukcja zeby rury podtrzymac, i drabinka zeby na to wlezc i ewentualnie cos naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście drabinki będą ale jeżeli chodzi o konstrukcję to nie sądzę aby była potrzebna,mieszkam w gdańsku dosyć często przejeżdzałem ostatnio koło rafinerii i przyglądałem się rurkom :) jest to zależne od wysokości a tu wysokość jest jeszcze za mała aby robić większe podparcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie darus ta scenka zaczyna naprawde zyc...wyobrazam sobie jeszcze tutaj dziesiatki ludzi biegajace po hangarze kombinujace cos prz roznych sprzetach ... ktos spawa ktos naprawia agólnie gwar jak w stoczni przy statku:).. jak dasz odpowiednie swiatlo i textorki to bedzie primo

 

patrzac na ten projekt przychodzui mi na mysl scena z 5 epizodu star wars mianowicie baza rebeliantów na lodowej planecie.. edzie dobrze:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sith :) za podpowiedź,świetny pomysł,na początku bazowałem raczej na samych robotach ale bym chyba popełnił błąd gdybym wykluczył w tej scenie człowieka lub żywej istoty człowiekopodobnej :).Jezeli chodzi o oświetlenie to ze mnie kompletna kompanian idiot :) musiałbym znaleźć jakiegos dobrego tutka aby się podszkolić i najlepiej w wersji pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makbol

hmm...no bardzo ładna ta scena. Wg. mnie mogłbys jush powoli zacząć teksturować.

Ile renderuje Ci sie aktualna scenka ? Jesli powyzej 15 min to ja wspołczuje przy robieniu tej animki.

Takie małe obliczenia jesli animka bedzie miała powiedzmy 200 klatek a rendering jednej potrwa ok. 15 min. to animacja powinna sie wyrenderowac w ok. 50 godzin :|

 

pozdrawiam i zycze powowdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy renderowaniu nie będę go wrzucał od razu do avika,z renderuje go jako pojedyńcze pliki graficzne i potem połączę je w siakimś programiku do obróbki avików,przez to jak mi sie wykosi w razie czego nie tracę czasu na renderowanie ponowne,kilka spacerków rodzinnych i scenka sie z renderuje.Problemem będzie dobre oświetlenie oraz teksturka,po za tym modelowanka jeszcze co niemiara,nie poddam się :) Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności