Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Felga ADR


GRIFI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytanie nr 1. jak zrobić taki materiał jak na orginale (ostatni załącznik).. przyznaje nie potrafie robić teksturek wiec prosze o instrukcje albo jakiś dobry tutorial :D

 

I kolejne renderki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wiem dlaczego ale wszędzie musiałem je nawrzucać bo wszystko masakrycznie sie rozlatywało... albo to moze ja coś nabroiłem... pod koniec oczyszcze troche siatke poza tym chce bardziej ją wygładzić (tzn felge)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto >>>Anisotropic

Specular 200

Glossiness 40

Anisotropy 60

Orientatnion 0

No i rozne rodzaje szarości + v-ray

 

Tylko nie wiem czy ty przypadkiem nie pomyliłeś orginału z moją pracą bo ta ostatnia fota w 2 komentarzu to orginał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model troche rozmija sie z oryginalem, jak widac na zdjeciu ktore pokazales, ramiona felgi ladnie sie zlewaja z cala obrecze przy koncach, u Ciebie zas, raz ze nie ma tam zaokraglen, dwa, ze chyba u Ciebie te ramiona nawet nie dochadza do obreczy ( widac to dobrze w drugim poscie, drugi obrazek z lewej ). No i jest kanciato strasznie, daj meshsmooth na nia.

Poza tym... ladna felge wybrales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pa6L0>> dzięki

 

Wtorek >> wiem ze sie rozmija z orginałem ale jest to zamierzone cały korpus jest większy ewentualnie zastanawiałem sie nad tym łączeniem z obręczą ale to pozniej i jest na nią nałozony Mssmooth...

 

illy >> wiem i tak chyba zostanie nie podoba mi sie to ze jest tyle dziur

 

AGmakonts >> zaczełem od box bodajze

 

 

>>>>Pytanie głowne jak zrobić taki materiał jak jest na orginale!!!!

 

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli jest na niej meshsmooth, to daj go wiecej ze tak powiem :D No chyba ze tak ma byc, widac brak wygladzania w otworach na sruby chocby, nie mowiac juz o tych wielkich kantach w laczeniach miedzy ramionami felgi. No ale mowie, moze tak wlasnie chcesz, to wtedy jest bomba ;]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pare poprawek >> tzn. wygładzenie :)

 

tylko jeszcze martwi mnie ze dziwny odbłysk na ramionach tak w srodku ;/ nie wiem co to jest

 

 

AGmakonts >> juz pamietam zaczełem modelowac on walca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odblysk wyglada dziwnie, moze masz w tym miejscu niezweldowane vertexy ? A tak w ogolnie to wlacz GI od razu bedzie platyczniej i ladniej wygladalo ;]

Troche smieszne pare polygonow jest, w tym najwiekszym naliczylem 14 katow ;) (dazy sie raczej do 4 ;) ) Taka siatka nie daje pozniej dobrych efektow przy wygladzaniu, no ale to taki szczegol.

Jakiego uzywasz maxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 7

 

no w sumie zostawiłem troche pustego bo nic sie z tym nie dzieje, no ale ja jestem początkujący wiec tak srednio znam zasady ;]

 

GI tez jest wlączone ale low bo nie chciało mi sie czekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnełem sobie materiały z evermotion troche je poprzestawiałem no i rendering takiego małego pictura 640x480 35 min!! i GI very low ;/ no moze ktoś mi powie co da sie wyłączyć zeby szybciej sie renderowało no nie traciło na jakości

 

I jak zlikwidować to błys na obręczy felgi (nie trudno go załuwazyć ;])

 

Moj komp 3,2 Ghz PIV 512 Mb wiec to chyba nie jest wina procka ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności