Skocz do zawartości

Moment krytyczny: Piwnica czy Piekło?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! To moja pierwsza Bitwa 3d w życiu!

Jestem raczej początkującym grafikiem. Grafe robię w programie 3dsmax 6.

Mam 12 lat.

Po przeczytaniu regulaminu nowej Bitwy od razu zacząłem od projektu (niestety go nie

pokażę bo nie mam skanera). Chce zrobić coś typu horror lub sciene fiction.

Nie używałem żadnych plug-inów i żadnych zdjęć. Wszystkie teksturki widziane na renderze są standardowo w 3dsmax'ie 6.

Mam nadzieje, że uda mi się zdobyć przynajmniej wyróżnienie.

Nara, i powodzenia wszystkim !!!

 

http://www.biurko3d.republika.pl/probnea.jpg - 1 probny render

 

http://www.biurko3d.republika.pl/a.jpg - 2 probny render

 

http://www.biurko3d.republika.pl/piwnica_zero_osiem.jpg - 3 probny render

 

http://www.biurko3d.republika.pl/piwnica_zero_dziewiec.jpg - 4 probny render

 

http://www.biurko3d.republika.pl/piwnica_czy_pieklo.jpg - koncowa praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

koncept jest calkiem ok, teraz tylko to dopracuj i zrob porzadne modele, materialy i swiatlo i bedzie ok, moze wtedy nawet ktos przyzna ci to wyroznienie ;). bo na razie w skali od 1 do 10 praca dostaje ponizej 5.

Poogladaj pracki ktore robia inni i sam sobie odpowiedz jak poziom twojej ma sie do innych

 

I pomyslec ze pytales sie jak dodac prace do zlotej galerii. lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca dość chaotyczna, nie widać o co chodzi, materiał wody dobrze by wyglądał może na oceanie, ale nie w piwnicy, żarówka kwadratowa jakoś dziwnie się przedstawia, tym bardziej z kablem o przekroju rury odkurzacza, schody mocno niewymiarowe ale do piwnicy ujdzie, gorzej już że drzwi są w złej skali, no i ludzik jest nieoteksturowany (skóra), radze nie ograniczać się do maksowskich standardowych tekstur.

że się napracowałeś w to nie wątpie, ale za skonczone bym tego jeszcze nie uznała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..hmm coś przeoczyłem ?? ... najpierw konceptowy opis sceny a potem gotowa pracka ??? zapomniałeś zamieścić kilku (kilkunastu , kilkudziesięciu :) updatów pokazujących etapy powstawania Twojej pracy ...??? czy może to tylko koncept ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jojx narazie to slabiutko :/ ale zeby nie byc goloslownym kilka uwag:

1. najbardziej rzuca sie w oczy fatalne i calkowicie nierealne oswietlenie...wszyscy przyzwyczaili sie juz raczej do renderow z GI....

2. tekstury - moze znajdziesz chwile czasu i poszperasz w necie za troszke lepsza tekstura na szafke i schody jesli koniecznie chcesz uzywac maxowych gotowcow to pzrynajmniej zmien gatunek drewna bo to za cholere nie pasuje. Matreialy dla dzrwi, wodochmury, kolesia i tych elementow plywajacych ( co to jakies konczyny ??) te do poprawy

3. modele - jak wspomniala Ania drzwi niewymiarowe, szafka za gruba, porecze dziwnie sie koncza, zarowka brzydka to okno dziwne, butelki troche za grube

4. efekty - jesli juz koniecznie ten glow to przypisz go przynajmniej do tycm macek przy glowach i zrezygnuj z tych swiecacych kulek. Za duzo kolorow zdecydu sie na jakis zestaw barw a nie tu czerwono tam zielono gdzieniegdzie pomaranczowo a reszta niebieska....

 

To tyle ode mnie jesli naprawde chcesz to wyroznienie to musisz sie troche bardziej postarac.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia nie poddawaj sie i walcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie probnego rendera proszę bardzo, poniżej jest link do niego

 

http://www.biurko3d.republika.pl/probnea.jpg

 

A jesli chodzi o to oświetlenie i teksturki to ja jestem raczej początkującym użytkownikiem !!!!! łeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ps. użuwałem Mental Ray'a, a co to jest to GI ????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buheh... chce mi sie plakac, te buty wymiataja! ten sznurek co 3ma zarowe tez, woda, glowy, postac, schody drzwi, okno, sciana, textury i swiatla zreszta tez... Ty nie koncz tego w taki sposob, zrob update spytaj sie co dodac, czy cos pomoc, a nie wyskakujesz nagle z koncowym renderem (w rozdz 640x480 ehh) i dupa.. bardzo dobrze ze jestes poczatkujacy, duzo sie nauczysz na bitwie, ale musisz "chciec" sie czegos nauczyc. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle tak samo jak inni... ja jestem bardzo poczatkujacy i nigdy bym nie nazwal sie grafikiem ale przynajmiej staram sie zrobic wszystko najlepiej jak umiem...

 

czasami chce sie juz poddac i zostawic swoja prace ale...

 

nie po to startowalem by teraz to wszystko zostawic ...

 

 

wiec rada

Stary postaraj sie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale tobie chyba coś się pomyliło!!! po co dajesz taką mierną pracę na forum, a co najważniejsze do bitwy!!! przecież to nie dostałoby 1/10 - wg skali i poziomu bitwy. jak jestś początkujący to pocwicz sobie coś takiego, daj takie prace do wipa, a ty piszesz jeszcze, że to jest skończona praca?!? jest bardzo słaba:

- woda jest do niczego, nie wygląda jak woda tylko jak piasek nocą...

- stopy goscia są kwadratowe

- gość strasznie dziwny, krzywy, pogięty, nieproporcjonalny

- strasznie nierealne

- to coś przy głowach za dobrze nie wygląda...

- czy żarówka nie powinna być przezroczysta?

 

Ogólnie bardzo słabo, chyba wcale się nie namęczyłeś, kilkanaście minut roboty... oświetlenie słabe ( wogule są jakieś światła??? ), tekstury bardzo, bardzo słabe:

- całkowicie jednolite

- na ścianie to chyba nawet nie ma tekstury

- chyba tylko pozmieniałeś kolory w slocie diffuse... chociaż na schodach coś jest!

Ogólnie to tu jest kilka boxów z extrudem, bevelem i nic więcej. Stary to chyba jakieś jaja! Życzę owocnej nauki... Polecam tutoriale na max3d i 3dpalace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski--> poraz pierwszy się chyba z tobą zgadzam.

Do autora pracy wiesz ja bym nie pisał że ta praca jest skończona woda jest słaba i tekstur są słabe skoro to ma być piękło to zrób diabła i ogień a nie głowy ze sznurkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, właśnie wszyscy krytykujecie mojego gostka że jest nienaturalny itd. ale gdybyście

nie zauważyli on klęczy na schodach ( może się przewrócił jak uciekał z piwnicy )???

A propo do "Leleńa" czy rozdzielczość 640x480 to mało????? Chłopie (albo babo) ten

obrazek renderował się u mnie 5 godzin !!!!! Myślałem że mi komp wysiądzie !!!!!!!!!

 

I mam jeszcze małe pytanko - ile lat zajmujecie się grafiką 3D ?

Bo ja dobiero gdzieś 1 - 2 lata

 

Łeeeeeeee, chcę tablet !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja zajmuję się 7-8 miesięcy ( zobacz na moją bitwę )... a tak pozatym to po co się wkurzasz - przyznaj - praca jest do niczego...może gdybyś nie był taki przemądrzały, ruszył swój tył do pracy i coś wkońcu zrobił to wtedy w Twojej pracy może byłoby widać, że gość klęczy, bo ja myślałem, że ma powyginane nogi... acha jeszcze jedno - może cię urażę ale wg mnie to niemasz najmnieszych szans na dostanie się do dalszego etapu pracy... aha, jeszcze jedno - średnio zaawansowany to nie jestem ja, a ty chyba baaaardzo początkujący... po co robisz z siebie takiego wielkiego mistrza??? zobacz na pracę tadka, albo ani, albo actimela i porównaj je ze swoją panie średnio zaawansowany!!??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja zajmuję się 7-8 miesięcy ( zobacz na moją bitwę )... a tak pozatym to po co się wkurzasz - przyznaj - praca jest do niczego...może gdybyś nie był taki przemądrzały, ruszył swój tył do pracy i coś wkońcu zrobił to wtedy w Twojej pracy może byłoby widać, że gość klęczy, bo ja myślałem, że ma powyginane nogi... acha jeszcze jedno - może cię urażę ale wg mnie to niemasz najmnieszych szans na dostanie się do dalszego etapu pracy... aha, jeszcze jedno - średnio zaawansowany to jestem ja, a ty chyba baaaardzo początkujący... po co robisz z siebie takiego wielkiego mistrza??? zobacz na pracę tadka, albo ani, albo actimela i porównaj je ze swoją panie średnio zaawansowany!!??!!

 

Hkropiński, ale go zjechałeś lecz nadal za słabo:D. Popieram Twoje słowa w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej jesli ty jestes srednio zaawansowany to klicek, pionier i inni ich pokroju to są według twojej skali super hiper mega trąba wy****** w kosmos:p

wiec czy niełatwiej powiedziec ze ty jestes początkujący a oni profesjonalni ?:p

 

co do pracy, i tego kolesia na schodach to mi sie wydaje ze on wcale nie klęczy bo tak chciałes tylko mu sie tak nogi powyginały i teraz sciemniasz ze tak ma byc :P marzysz o złotej galerii?? hehe mi sie wydaje ze nawet jak poprawisz modele i textury to praca i tak sama w sobie jest tandetna i o złotej galeri mozesz zapomniec. (ale kontynuj a napewno sie czegos nauczysz, ja jeszcze 3 tygodnie temu niemazyłem ze zrobie ludzką głowe) ja w maxie siedze od zeszłych wakacji czyli mija rok odkąd sie tym bawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nawet nie jestem jeszcze poczatkujacym :) serio a grafa zajmuje sie juz nie spelna 2lata (we wrzesniu minie 2lata)

ale to nie chodzi o to ile kto siedzi w grafie tylko o to jak sie tworzy:) wedlug mnie praca jest slaba ale nie potrzebnie tak na niego naskoczyliscie

hkropinski--> nie zgodze sie z toba czemu ma nie zamieszczac tej pracy w bitwie ze slabo modeluje?? ale ty tez slabo modelujesz ja slobo modeluje i wielu innych slabo modeluje

a powiedz mi czym sie rozni wip od bitwy ze w bitwie nie moze zamiescic tylko w wip??

stworzyl prace skonczyl i za to mu chwala ile ty skonczyles prac?? zero?? o jak mi przykro zobaczymy czy ty skonczysz bitwe

jak nie dostanie nominacji mowi sie trudno ale ma skonczona prace narazie slaba ale kazdy napoczatku robil slabe prace wiec czego wy sie ludzie czepiacie

napewno powiecie ale takich "biednych" prac sie nie zamieszcza na forum!!??

i tu sie z wami nie zgodze bo nie mozna tego porownywac do firanki bo tutaj czlowiek sie musial napracowac zrobic "textury" (nalozyc) modelowac caly zlozony proces wiec napwno sie czegos nauczyl i nastepnym razem bedzie lepiej

piszecie ze woda wyglad jak piasek w ciemnosciach(czy jakos tak) ale czego wy od niego wymagacie aby zrobil to realistycznie ?? dajcie spokoj!!!!

wiec troche wyluzujcie:)

 

moze troche przesadzil z tym ze jest srednio zaawansowany i ze nie umie przyjac krytyki ale napewno jest jeszcze mlody...wiec sie nauczy........

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 -> chyba źle mnie zrozumiałeś. praca taka jak ta może byc w bitwie, ale po co chłopak mówi, że ma zamiar być "przynajmniej" wyróżnionym? przecież skoro jest początkującym, zna swoje możliwości, zna poziom bitwy to dlaczego umieszcza słabą pracę i piszę, że jest skończona. czas jeszcze jest do końca i może ją dopracowywać. o modelowaniu nie powiedziałem, że jest słabe, w większości wogule go nie ma - to mnie najbardziej dobiło, po oczach biją buty boxowe. tekstury są najprostrze z możliwych i mógłby nad nimi trochę popracować, a nawet Wybuchająca firana miała jakąś teksturkę wyrobioną uvw. po prostu sądzę, że chłopak robiąc pracę kilka godzin ( 80% czasu to modelowanie głowy ) nie wygra bitwy. nie ma rady - jego praca zrobiona w taki czas nie będzie leprza od pracy faworytów, którzy robią pracę kilka miesięcy... i jeszcze jedno ty pracujesz 2 lata w grafice i on tyle pracuje. widzisz jakieś różnice między pracami? może on nie pracuje intensywnie, ale 2 lata to bardzo dużo i chyba powinien umieć trochę więcej... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeeeeeeeee!!!!!!!!! jam mam przecierz 12 lat !!!!!!!!

Co wy myślicie, że ja jestem Tomasz Bagiński !!!!!!!!!!????????

Też mam 12 lat i to wale. Chce byc taki jak innni a nie jakiś ze co chwile przypominam zeby po mnie nie jezdzim bo przeciez jestem takim biednym 12-latkiem. Przyjmij krytyke i przestan caly czas sie awanturowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale tobie chyba coś się pomyliło!!! po co dajesz taką mierną pracę na forum, a co najważniejsze do bitwy!!! przecież to nie dostałoby 1/10 - wg skali i poziomu bitwy. jak jestś początkujący to pocwicz sobie coś takiego, daj takie prace do wipa, a ty piszesz jeszcze, że to jest skończona praca?!? jest bardzo słaba:

- woda jest do niczego, nie wygląda jak woda tylko jak piasek nocą...

- stopy goscia są kwadratowe

- gość strasznie dziwny, krzywy, pogięty, nieproporcjonalny

- strasznie nierealne

- to coś przy głowach za dobrze nie wygląda...

- czy żarówka nie powinna być przezroczysta?

 

Ogólnie bardzo słabo, chyba wcale się nie namęczyłeś, kilkanaście minut roboty... oświetlenie słabe ( wogule są jakieś światła??? ), tekstury bardzo, bardzo słabe:

- całkowicie jednolite

- na ścianie to chyba nawet nie ma tekstury

- chyba tylko pozmieniałeś kolory w slocie diffuse... chociaż na schodach coś jest!

Ogólnie to tu jest kilka boxów z extrudem, bevelem i nic więcej. Stary to chyba jakieś jaja! Życzę owocnej nauki... Polecam tutoriale na max3d i 3dpalace

 

przecież napisałem ci co zmienić... a wogule to zacząłbym od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci karta graficzna nie wyrabia to ukrywaj obiekty w viewportach, a w renderingu zaznacz render hidden, do renderingu zuzywa sie procek i ram. Popraw przedewszystkim swiatla i materialy (modele i proporcje tez by sie przydalo, ale to tak potem), sprobuj wykroczyc poza standardowe maxowe mapki, bo tam niewiele jest. I jezeli uzywasz mental raya to przeczytaj kilka tutkow na jego temat, jezeli znasz angielski to na zagranicznych stronkach jak nie to na http://www.forum3d.kom-net.pl tez jest dosyc obszerny tutek. A i na max3d.pl tez by sie pewnie pare znalazlo i popracuj nad oswietleniem, bo takie rzeczy to na zwyklym scanline potrafia lepiej wygladac i pracuj, pracuj, pracuj. Twoim glownym bledem bylo to ze od razu wrzuciles gotowca, a tymczasem okazalo sie ze to nie wystarczy i stad te baty od wszystkich ;p

Powodzenia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosh gadaj z czlowiekiem. Zdaje sie ze watku nie zaczales od postu o wydzwieku to jest zamysl, to jest probny render, obcencie, powiedzcie co sadzicie, doradzcie. Tylko wrzuciles obrazek stwierdziles ze to finisz i ze czekasz na nominacje do nastepnej rundy, a ten render probny wrzuciles pod presja spoleczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę... Sanki Ci tu pięknie i kulturalnie tłumaczy co jest nie tak, jak powinieneś robić, a Ty zamiast słuchać to znowu masz pretensje. Czy wogóle zaglądałeś do innych wątków w bitwie ? ludzie zaczynają od rysunków koncepcyjnych i dopiero zaczynają modelować każdy obiekt po kolei, pokazując efekty na forum, na tym to właśnie polega.

 

To nie jest kwestia tego że cały świat jest przeciwko Tobie, tylko Ty poprostu nie chcesz słuchać dobrych rad...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh poswiecilem na ten watek sporo czasu (bardzo wolno czytam: ), i z tego co widze dzieje sie tu cos czego nie lubie, autor najpierw zarzuca gotowcem sredniej jakosci(ehhh), potem gdy zbiera ciegi zreszta zasluzone zaczyna sie w jakis dziwny sposob bronic, a to ze jest (srednio zaawansowany), a to ze ma slabego kompa, a to ze w koncu niedawno wyszedl ze zlobka,,,czlowieku opanuj sie, troche pokory i samokrytyki. dam Ci dobra rade i super fajne cwiczenie do wyrabiania sobie samokrytyki. Najpierw otworz swoja prace potem jakakas stronke z galeria, dobra galeria np 3dtotal lub CGNetworks i porownoj raz rzuc okiem na swoje a raz na czyjes,,,,szybko sie oduczysz wypisywania bzdur typu,,,,, (hehe az zalalem klawiature lzami smiechu),,,,"licze przynajmiej na wyroznienie" hehehehe,,, przynajmniej,,, to oznacza ze liczyles na wygrana,,,, a moze na nobla, albo przynajmniej na oskara, hehe malinke to pewnie i bys dostal,,, no ale nic,,,

 

sory za moja wredote, ale naprawde zle podchodzisz do sprawy. latwo mi sie wymadrzac bo sam poczatek mam za soba, lecz nie tak sie w Polszcze grafika chowala,,, nie tak. Tu potrzeba pokory i duzo, duzo pracy,,, pozdrawiam i mimo wszystko zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten wątek dowartościował... bo siedze nad maksem już ponad pół roku i ledwo co ukończyłem swój pierwszy nieźle wyglądający i dość wiernie odwzorwany samochód (Audi A3 męcze się jeszcze z oświetleniem) a tu facet 2 lata z maksa korzysta i idzie mu nielepiej (bo jakbym powiedział że gorzej to bym był smako... tfu pyszny :D ). Pracuj nad teksturami i oświetleniem bo z modelingiem jest zdecydowanie lepiej (choć nie można powiedzieć że dobrze). Tak więc głowa do góry myszka w dłoń i do roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności