Skocz do zawartości

nowy dzial:)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzial moglby byc jeden, ale nalezaloby umieszczac tutki wedlug okreslonych zasad. Np. u gory pogrubiona nazwa programu, na ktory ten tutek jest przeznaczony, itd., itp.

Pomysl calkiem, ale po co. Szukanie tutkow nie nalezy do trudnych zajec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale można nie dawać linków tylko nowe pisac. Może nie jakieś ggantyczne ale wiecie ktoś coś fajnego wymyśli jakiś fajny materiał albo innowacyjny sposób modelowania czegos nie ważne czego to sa przykłady. Można by nawet by ludzi zmotywować dawać co jakiś czas pare dajmy na to 5 tematów do których przydały by się tutki, moga byc przecierz proste i banalne ale napewno ktos w wolnym czasie coś by zrobił przynajmniej po to by było mniej bezsensownych tamatów. Napewno ruszyło by to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za wprowadzeniem miejsca na własne tutoriale albo tłumaczenia!

Po prostu ktoś przedstawia efekt i opisuje jak do tego doszedł... (nie ważne w jakim stylu...:D)

a potem inni oceniają, komentują...

czemu by nie?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to popieram: mozna by zrobić cos w rodzaju działu step by step o podstawowych zasadach poruszania sie po maxie. Wówczas na każdym podforum działu pomoc można by dać baner z linkiem, byle od razu sie rzucał w oczy:

Masz kłopot ---> tutoriale. Zaliczyłeś tutoriale i nadal masz pytania? To teraz mozesz je zadać.

I jeszcze jedno: mozna wprowadzić podział na tutki polskojęzyczne i anglojęzyczne, tudzież portugalskojęzyczne z brazylijskim akcentem... :D

To by rozwiązało problem młodych uzytkowników, którzy angielskiego ni w ząb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co jaki jak mam;y na glowjen stronie dozial tutoruiale ? po co to zakladać jak mamy link do tutkow na stronei głównej na max3d.pl ? wogole to jestem na fazie i nie mam sił zeby pisac ale nie ma sensu bic kredensu :_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze stronę główną odwiedza się rzadziej niz forum, bo to na forum koncentruje się całe życie towarzyskie środowiska. Hindus ma rację, że na stronie głównej jest taki dział, ale mam wrażenie, ze gdyby był on na forum, i to jeszcze zatytułowany zachęcająco dla greenhornów, (np: 3dsmax od podstaw), to byłby częściej odwiedzany. Poza tym faktycznie można by go jakoś tematycznie zorganizować, nawet bardziej szczegółowo, niz na stronie głównej. Np modelowanie: organika i nieorganika. mebelki itp, samochody, dział GW i jeszcze pare innych. to ułatwiłoby nawigację po tutkach i zredukowało ilość pytań początkujących. Mozna by nawet zrobić wstawić tam taką serie trutków, która stanowiłaby kompendium podstawowej wiedzy o maxie: tłumaczył by on np. takie kwestie, jak perspektywa zbieżna i aksonomeytryczna w 3D. ITD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie zgadzam się z hindusem.

Że na stronie głównej są tutki to jedna sprawa

tylko że są i nie przybywa więcej a odpowiedz dlaczego sama się nasuwa...:

- forma dodawania raczej zniechęca... (najpierw wyślij maila a potem nie wiadomo co...)

- brak komentarzy, ocen - w końcu jak ktoś coś zrobi chciałby wiedzieć czy dobrze mu wyszło...

- ciągle ma się wrażenie że to zamknięta lista tutków, albo że nie wiadomo jakie kryteria musi spełniać tutorial żeby znalazł się na liście...

 

w takim razie tylko nieliczni dodają tutoriale, jednostki pewne swego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wobec tego proponuję zrobic coś w stylu firewalla dla tutków: zanim trafi on na stałe do katalogu, trafia do osobnego działu, (o roboczej nazwie Loża Szyderców), w którym wszyscy go konstruktywnie objeżdżają, następnie autor bierze to pod uwagę, nanosi zmiany, po czym daje do oceny moderacji, która go wstawia do katalogu, lub spowrotem do Loży Szyderców. Ta metodą nie ma bata, aby tutek był niezrozumiały, albo zrobiony źle, gdyz wszelkie tego typu łędy zostana wytkniete w Lozy Szyderców. Tą metodą mozemy sobie stworzyć tutaj najlepszą galerię tutków w necie. :) Poza tym można wziąść na warsztat po kolei jadąc od góry wszystkie modyfikatory w maxie i je kompleksowo omówić, przeznaczając na kazdego osobnego tutka. Ja wiem, jaka to robota, ale szczerze mówiąć, jak patrzę na ilość uczestników forum, którzy juz mają o maxie spore pojęcie, to jeżeli wszyscy razem sie za to zabierzemy, to da się to zrobić i to na wysokim poziomie. Ja sam deklaruję gotowość do robienia regularnie tutków w miarę postępóów mojej nauki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomson a po co tutki w stylu jak zmapowac box'a? te na max3d.pl maja dosc srednio zaawansowany poziom i mysle ze daja ta podstawowa wiedze potrzebna do rozpoczecia przygody z maxem dla poczatkujacych i jest ich sporo (tutoriali)

 

shogunn a od czego jest F1 w maxie?? :>

 

a poza tym po co znow te kombinowania z forma forum??...:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem w ten sposob. Chcialbym jednak aby dzial tutoriali znajdowal sie jednak na stronach glownych, moze nie na forum.

 

Zaczekajcie. Pracuje wlasnie nad zmiana systemu tutoriali. Idzie wolno bo chwil wolnych nie mam zbyt duzo. Pod kazdym tutorialem bedziecie mogli zostawiac komentarze, oceniac go. Jesli jakis tutorial dostanie bardzo niska ocene lub bedzie zawieral powazne bledy - zostanie usuniety. Moze w ten sposob.

 

Tutoriale przerzuce do bazy i tym samym latwo bedzie napisac wyszukiwarke tutoriali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie zgadzam się z hindusem.

Że na stronie głównej są tutki to jedna sprawa

tylko że są i nie przybywa więcej

Jak to nie przybywa wiecej, a te punkty nad avatarem to myslisz skad mam? A inni?

- ciągle ma się wrażenie że to zamknięta lista tutków, albo że nie wiadomo jakie kryteria musi spełniać tutorial żeby znalazł się na liście...

Proste, musi przdstawiac problem lopatologicznie, nie powinien sie juz znajdowac w bazie i powinien byc przydatny. Wazne ze jest a jakis scislych kryteriow to chyba nie ma. Ja napisalem 7 i kazdy zostal dodany wiec ?

 

Adku: ale jakis przyklejony waek, albo dzial gdzie kazdy moglby wrzucic swojego tutoriala a reszta wspolnymi silami bedzie go poprawiac jest dobrym pomyslem. Jesli taki watek z tutorialem bedzie akceptowany przez wszystkich i wszelkie zmiany zostana naniesione, ktos zmieni nazwe watku na FINISHED i ty wtedy dorzucisz do bazy. Co ty na to?

 

Do tego jestem za tym aby wszystkie tutoriale mialy jednolity wyglad i zeby zrobic jeden szablon do pobrania i kazdy kto bedzie robic tutorial bedzie korzystac z szablonu.

 

No i ostatni blad co do tutorialowni na max3d.pl. Czy da sie zrobic zeby wszystko otwieralo sie w jednym oknie, a nie ze jak wlacze jakis tutek to otwiera mi nowa przegladarke? Wiem ze to tam jest jeden znacznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy wiesz juz widze ten zapal caly dzial i az dwa topici na miesiac jak dobrze pojdzie i po jaką cholere to komu najpierw niech ktos a nawet n-osob pokaze ze wogole cos robi kiedys chyba byla tez rozmowa o tlumaczeniu i tutorialach i co ?? nic no moze troche przesadzilem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek powiedzial i temat prawde mowiac wyczerpany tlyko mam pytanie jak bedzie z zamieszczaniem tutkow?? gdzie bo my jako membry:) nie bedziemy mogli chyba zamieszczac tam tutkow znalezionych w siecie??

i chodzi mi o to zeby na forum byl jakis konkretny watek (szystko w kupie) gdzie mozna umiescic znaleziony tutke

wiem ze sa tematy z tutkami ale jest ich kilka a gdyby byl jeden to wszystko by bylo poukladane i nie trzeba by bylo towrzyc tematow w news'ach czy w wolnych dyskusjach ze znalazlem jakis tutek:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illy: co do pierwszego cytatu:

kwestia podejścia do tekstu...

ostatni tutorial do działu max3d został dodany w lutym dlatego tak napisałem

 

Bzyku - nie rozumiem zniechęcenia...

Lepiej cos zrobić niż stać w miejscu i mówić że to nie ma sensu...

najwyżej nie wypali i co z tego...

według mnie będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wide że kocioł sie robi - zastanówcie sie na zdrowy rozum - jak komuś sie nie chce pisać/tłumaczyć tutka żeby wysłać do Adriana to jaka jest pewnośc że będzie mu sie chciało pracować żeby wrzucić go tutaj - to raz ?

 

dwa - jak wypali ten pomysł to będzie kicha z przyznawaniem pkt-ów :P

 

Segregecja tutków to też zadanie wymagające czasu i ktoś by musiał te tkutki/linki segregować więc i tak i tak trzeba z kims gadac/kontaktowac sie żeby coś z tego było :P to trzy...

 

cztery - jak wszyscy będą mogli se tak rzucać tutki i linki to po pł roku będzie taki kociooł że będzie 150stron na krzyż i niebędzie wiadomo czy linki/tutki z postu nr 149 niepojawiły sie np w poscie 20 - i kto będzie leciał i sprawdzał 129 stron ?

 

ps Adrian co z twoim avatarem :] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie ostatnio nad tym problemem i doszedlem do wniosku, ze po wakacjach moglbym zaczac przepisywac tutki do formatu *.pdf

na Latex'ie sie troche znam bo wyklady przepisuje, nie idzie mi to narazie szybko ale mysle ze ktos moglby mi pomoc;

mozna by bylo przepisac te tutoriale co sa dotychczas; w formie *.pdf byloby to wygodniejsze a nawet potem mozna by to zlozyc w jakas wieksza ksiazke

jakby co to tak jak napisalem - po wakacjach moge sie wziac do roboty :]

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby był taki dział na forum nie trzeba byłoby kombinować z pdfami tylko normalnie pierwsze posty w danym wątku byłyby tutorialem. obrazki w załączniku lub na serwerze max3d.pl a tekst w poście. nie łatwiej? :]

 

co więcej. gdyby złota galeria max3d.pl była działem na forum ładnie możnaby powiązać serwis z forum i nie trzeba zbytnio sie wysilać. tak jak na cgtalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz doc2pdf converter?

nie znam bo wykorzystuje Latexa do pisania wzorow i wykladow z algebry, z matmy dyskretnej, analizy i topologii a tam nie ma potrzeby wklejania rysunkow, tylko trzeba sie troche napocic przy pisaniu wzorow i twierdzen mat. ;], poza tym nie lubie isc na latwizne :)

 

z ta jednolita szata graficzna tez musze sie zgodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram to co pisal sansserifa, po co kombinowac z pdfami, dluzej mi sie tylko bedzie wlaczac :/ a tak na forum, mozna nawet specjalnie jakos graficznie wyroznic pierwszego posta z tutkiem od komentow(jesli to w php nie sprawi problemow, nie znam sie na tym, nie bic :P).dobry pomysl z ta loza szydercow, cos w stylu wipa dla tutkow(ale loza lepiej brzmi, niech zostanie :P). a i co do pkt. przyznawanych za tutka -> niech to takze zalezy od jego jakosci, zlozonosci, bo co jak co ale uwazam ze trudniej napisac tutorial auta, niz tylko felgi. radze tez zrobic ta segregacje na poczatek wedlug tego czy to do model., text., osw., czy renderu(soft lepiej umiescic imo w temacie watku, bo czesto latwo zaadoptowac tutek do innego programu niz byl pod ktory pisany). no poza tym kiedys jak ten dzial sie rozwinie, milo byloby wydac ksiazke w stylu "Elite Max3D.pl Tutorials" ;).(tylko kto ja kupi jak wszystko tu jest za free :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jesli chodzi o PDFy mysle ze wygenerowanei PDF'a z PHP nie jest zadnym problemem. W tej chwili przepisuje tutki do bazy. Bedzie wyszukiwarka i komentarze wraz z ocena do kazdego.

 

ALe Wasze pomysle tez nie sa zle. Chetnie gdzies na forum stworze jakis takie podforum. Gdzie proponujecie? Jesli zostana uznane za dobre wrzuce je do bazy. Caly czas jednak baze bede uznawal za glowny zbior tutkow.

 

Aha... przy wyszukiwaniu tutkow nie zapominajcie rowniez o czyms takim:

http://www.max3d.pl/search.php?q=tutoriale

 

Po to wlasnie w newsach zamieszczane sa informacje o nowych tutorialach.

 

To tak w skrocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby kto będzie pilnował żeby niewstawiać tutków pokroju "jak wymodelować czajnik" i jak to będzie wpływało na przyznawanie pkt do avatara :] ?

O tym Adek decyduje. Problem z glowy. Tzn. chodzi o tutki.

Hmm... jesli chodzi o PDFy mysle ze wygenerowanei PDF'a z PHP nie jest zadnym problemem. W tej chwili przepisuje tutki do bazy. Bedzie wyszukiwarka i komentarze wraz z ocena do kazdego.

 

ALe Wasze pomysle tez nie sa zle. Chetnie gdzies na forum stworze jakis takie podforum. Gdzie proponujecie?

http://max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, najwidoczniej nie chca nas:)

 

Tak naprawde glupio mi bylo prosic Was o to bo to troche taka nudna robota z tym przepisywaniem. Ale dobrze jednak, ze Leru pociagnal temat ;)

 

Jak sie okazuje pomoc byla i jest niezbedna inaczej w krotkim czasie nie osiagnalbym tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności