Skocz do zawartości

Mini-Bitwa: Wizualizacja wnętrza


RA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, ze w tym dziale zawialo pustka postanowilismy w doborowym (lol) gronie zrobic sobie bitewke. Tematem tejze bitwy jest "wizualizacja wnetrza". Zasady sa dosyc luzne, gdyz sa gusta i gusciki. Zdecydowanie sie na konkretny koncept graniczyloby z cudem. ;)

Zasady po krotce:

(1) Kazdy wymysla wlasny koncept, ktory nastepnie rozwija w toku pracy.

(2) Pomieszczenie z tematu jest dowolne. Moze to byc lazienka, pokoj dzienny, kuchnia itp. itd.

(3) Czas na ukonczenie pracy - nieograniczony.

(4) Autor pracy ma jak najbardziej (wedle mozliwosci) zblizyc sie do fotorealizmu. ;)

(5) Zabronione jest uzywanie modeli gotowych (zrobionych wczesniej) i modeli darmowych, ktore mozna pobrac z przeroznych stron.

(6) Praca musi byc przedstawiona na 3 renderach. Nie mniej nie wiecej.

 

Dopisek sponsorowany:

Prosimy o samokrytycyzm przy dołączaniu się, aby zachować w miarę wyrównany poziom minibitwy.

/--Chris--

 

Uczestnicy bitwy: --Chris--, hindus, RA, Vorek, MOTHMAN, KLICEK, Knysha, MaGuu, Barcisz, JunioR

 

Uwaga! Nie przyjmujemy wiecej chetnych. DEFINITYWNIE

 

Zaczynamy od jutra, czyli od 20 sierpnia...

 

pozdrawiam i zycze powodzenia pozostalym i ewentualnym przyszlym uczestnikom. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no no panowie szacunek:)a mam pytanie czy meble musicie wymyslac sami czy mozecie szperac po strnach w poszukiwaniach?? i troche mi nie pasuje (wedlug mnie) punkt nr2 powinniscie sie zdecydowac na jakies konkretne pomieszczenie bylo by ciekawie:)zycze powodzenia

edit--> zuwazylem punkt w regulaminie odpowiadajacy na moje pytanie

w takim razie jeszcze wiekszy szacunek:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem nielot. Teraz jest bardziej zblizone do prawdziwej bitwy. :)

Zroznicowanie prac powinno dodac bitwie koloru. ;)

Meble itd. oczywiscie nie musza byc wlasne... tylko musza byc zrobione przez ciebie. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądał oglądał tylko Segala nie uświadczył :] niby był w tym filmie a go nei widziałem aha i bombe patykiem rozbroili lol :] heh jutro sie posypią screeny zobaczysz :]

 

aha ja mam to ułatwianie ze mam katalogi - dzięki Marcin nawet nie wiesz jakie było zdziwienie moje i listonosza jak przyniósł paczke z włoch i na kopercie po włosku jakies texty były ponoc sie zatanawiali na poczcie czy to do mnie lol - myślałem ze to na maila przyjdą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE więc jeżeli bez ograniczenia czasowego to ja sie pisze do bitwy - ale zakładam że nie wcześniej niz 4tyg /praca weekendami :(/ chodzi mi juz po głowie jakaś użyteczność publiczna.

To proszę o dopisanie do listy ;)

 

_____EDIT_____

Cfaniaki już mają sceny porobione teraz mieszaja światła :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... 4 tygodnie!?... Ja tu myślałem o najwyżej 2.. Ale looz :) Ważne, aby każdy, kto bierze udział dał radę ukończyć.. Może szykuje się jedna z niewielu mini-bitew która będzie miała jakiś konkretny finał :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej panowie ...dosc gadania ...

 

jesli ktos moze to neich przedstawi slownie lub jakis rysunek conceptu wnętrza ... jego funkcji i kilka detali z zalozenia ...

 

no i jeszcze w jakim stylu bedzie kierowane ;] (oczywiscie nie chce nic sugerowac ale wpajam tylko minimalizm) ;]

 

z checia popatrze co tam w gustach wam namieszalo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja pierwszy z tematem:

 

Zamierzam zrobić wizualizacje holu dworca kolejowego.

Budynek kilkukondygnacyjny z galerią handlową i gastronomią.

Hol z pustką do samego przeszklonego dachu, widok najprawdopodobniej z poziomu człowieka więc będzie widac ogólnie hol na parterze a powyżej w perspektywie już nie duzo bo "tarasy" i barierki większość zasłonią ;).

Ok to z mojej strony tyle na dziś, jutro wrzuce jakieś szkice.

 

P.S. Zaczynam od zera żeby nie było :P ale z pomysłem już jakis czas sie noszę tylko że motywacji brakowało na większą prackę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem że będe robił wizke pokoju - nie wiem jeszcze jak to wyjdzie - narazie zrobiłem sobie nową szafeczke z katalogu DUSO - model pod rhino - zwykłe pomieszczenie, tv, szafa, okna, rolety, postawia na mase detali ;) aha render i dzienny i nocny w wersji koncowej - raczej vray co by zdążyć wyrenderować ;) pozdro.

 

duso5ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw fajny pomysl w razie czego mozna sie dolaczyc ? :)

 

A no jak dla mnie nie ma sprawy! Poczekaj, aż RA łaskawie się obudzi i zobaczymy co powie :) Tzn. nie ma wyboru... (wrazie czego odpowiednio go przycisnę :D)

 

EDIT: No długo nie trzeba było czekać :]

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK

hindus

 

EDIT:

Juz dopisuje, juz... ;)

 

EDIT2:

A tak wogole, to moj koncept bedzie pozniej, bo mnie wyciagaja do Praktikera... :(

Ale juz moge powiedziec, ze to bedzie lazienka. :)

 

EDIT3:

Bojcie sie... zaraz zaczynam koncepcik... przestraszycie sie. :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak wpadłem na pomysł zrobienia publicznej toalety :) np. na dworcu. Oczywiście niezgodnie z obecnie panującymi "trendami" :D:D Myślę nad np. projektem takiego pomieszczenia dla nowopowstającego, nowoczesnego dworca autobusowego, kina, biurowca, czy coś w tym stylu. Takiego pomysłu jeszcze chyba nie było ;) Jakieś szkice będą dzisiaj wieczorem albo jutro, muszę przemyśleć temat :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na koncept.

Slowo przewodnie: Owal.

W ceramice postawilem na elementy o ostrych krawedziach i prostych ksztaltach.

 

koncept063tt.th.jpgkoncept032wn.th.jpgkoncept045ti.th.jpgkoncept052ud.th.jpg

 

Kolorystyka i ujecia oczywiscie sa tylko po to zeby byly, wiec nie krzyczcie na mnie. :)

Oswietlenie jest takie jasne gdyz jako sufit dalem vray light... tak na szybko. W oryginale bedzie inaczej.

 

Ceramika i meble to seria Yoop! produkowana przez firme Keramag, brodzik Koralle oraz rozne inne firmy. Mozliwe, ze bedzie cos wlasnego...

Ten mniejszy owal, to brodzik.

Zrobilem juz umywalke, ale nie bede jej dzisiaj umieszczal.

 

hindus

I nie krzycz na wszystkich, bo sie boimy. ;)

 

EDIT:

Oj! 1000 post - pozdro --Chris-- ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - fajne to fajne - łazienka ? będziesz jeszcze cosik robił czy tylko łaziene ?

 

hindus mikro :] będe starał sie utrzymać scene w latach 70 (coś na wzór pomieszczeń z nolf2 tylko że w nowym wykonaniu tj rendering ;)) itp. Niewiem jak to wyjdzie ale chce coś unikalnego - nie zwykły interiorek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! 1000 post - pozdro --Chris-- ;)

A idź się utop!!!!...... :P

 

Jutro postaram się zacząć coś robić (Dzis jestem nieżywy)... Skromnie powiem tylko, że wacham się w wyborze między ekskluzywną restauracją i clubem dyskotekowym (czy jak tam to nazwać :D) średniej wielkości...

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poganiacie ludzi i poganiacie :) Więc wrzuce swoje pierwsze podejście, narazie tylko zarys, kształty i rozkład pomieszczeń tak mniej-więcej :)

 

Trzaskane kamerą 20mm stąd te zniekształcenia :)

 

Render w mentalu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności