Skocz do zawartości

Moment krytyczny: CrashTest


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dlugo myslalem nad wzieciem udzialu w tej bitwie i wyborem tematu.. jednakze praktycznie myslalem jedynie o "Maszynach Bojowych". Pewnego dnia przyszla mi na mysl koncepcja momentu krytycznego - CrashTest. Ze wzgledu na fakt, iz moim jedynym samochodem za ktory sie zabralem od podstaw to McLaren F1, dlatego on wlasnie bedzie obiektem testu :) Oczywiscie w wozie beda slynne marionetki uzywane do tego typu testow samochodowych wraz z wnetrzem.. ciekawe czy wszystko mi wyjdzie po mojej mysli.. w razie problemow bede prosil Was o pomoc.. ponizej umieszcza proby tla do sceny.. oczywiscie bez wlasciwych textur.. prosze o krytyke.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to jedziesz malo czasu zostalo w sumie , miesiac z groszami , ale jak sie ostro przysiadziesz zdazysz :)

 

niestety nie widac obrazka jak bedzie widoczny to zrobie udp

 

edit:

 

ok tlo jest niezle z texturkami moze bedzie wygladalo bardzo dobrze :)

 

powodzenia w bitwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra.. scenke (tlo) juz ogolem jest.. .. teraz jednak sie wezme za mclarena i manekiny.. pozniej najwyzej bede dopracowaywal tlo, bo nie wiem ile mi sam samochodzik zajmie miejsca w scenie.. ponizej wyniki mojego dlubania nad samochodem.. poczatki sa na WIP'e bo wtedy jeszcze nie myslalem o wzieciu udzialu w bitwie .. :D acha.. i prosze o wyrozumialosc, bo to moj pierwszy powazny samochodzik.. do tej pory robilem tylko fiata z tutka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo iz czasu malo na robienie pracki.. to jednak znalazlem teraz chwilke i cos w samochodze udalo mi sie dorobic.. przod maski robilem z tutka .. ale dopiero pozniej przypadkiem sie skaplem, ze tutorial jest do samochodu MClaren owszem, ale low - poly .. full trojkatow i MS by wszystko skopal.. dlatego maske musialem przerobic a wszystko pozostale juz samemu robic.. dobre jest to, ze wkoncu sie ucze od podstaw samochodu robic ;)

 

ps. Diesel: tak to moja scena ktora wczoraj zrobilem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie masz sie o co martwoc, bo moj zlom wypada raczej marnie w porownaniu z tym co widze: ], lecz najtrodniejsze przed toba, mam nadzijee ze zrobisz bardzo widowiskowa sieczke,,, sam kiedys chcialm to zrobic, ehhh, pozstaraj sie zachowac klimat fotorealizmu pozdrawiam i zycze powodzenia: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

no to sie rozumie. jestem wielkim fanem motoryzacji wszelakiej:) i licze ze dasz rade bo pomysl jest dla mnie bomba . po za tym to troche mnie dziwi ze modelujesz nie zniszczony samochod a zaraz bedziesz musial polowe przodu usunąć lub tak zdeformowac ze w zasadzie zrobisz go od nowa. popraw mnie jesli myle bo pewnie sie nie znam...ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. oczywiscie pas bedzie najbardziej oswietlony.. po wymodelowaniu i otexturowaniu wszystkiego naloze pare efetow.. dodam kontrastu i bedzie dobrze.. choc tlo sceny mimo ze slabiej to jednak chce uwidocznic.. przed zabraniem sie za ta scene obejrzalem kilkadziesiat fotek crashtestow Euroncapu.. i wlasnie nimi sie kieruje.. a jezeli chodzi o samochod.. to wybaczcie ale tylko taki mam "pod reka" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareg.. manekinow najprawdopodobniej bedzie dwoch :D.. w pierwszym poscie pisalem, ze w razie problemow zwroce sie do Was o pomoc.. i wlasnie taki moment nastal.. mianowicie mecze sie z tym Mclarenem.. i nie moge zrobic fajnego materialu potluczonej szyby.. chodzi mi o szybe frontowa.. ktora bedzie w modelu jakos calosc, ale zeby bylo widac powierzechnie potluczona.. samochodowe szyby to nie no lusterka i sa dosc mocne, wiec jakby co to rozpadaja sie juz na tysiace elementow.. please pomozcie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zastanawiam sie nad projektem samochodu z kierownica z prawej strony.. kamera jest z prawej strony samochodu, wiec bede musial zrobic samochod w wersji angielskiej.. :D oczywiscie auto bedzie mialo poduszki powietrzne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie fajny pomysł tylko- IMO- zamiast kombinować z jakimś rasowym samochodem i pchać robotę w to ryzykując że nie zdążysz- dać jakiegoś przeciętniaka ale za to częściowo zgniecionego, już w połowie zderzenia (zanim ściana dojdzie do połowy maski powiedzmy)- byłoby dynamiczniej i z większym jajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanwiam sie.. nad jakas skada.. typowym duzym familijnym autem.. zeby moc wsadzic takze dzieci z tylu jako pasazerow.. im wiecej manekinow tym lepiej.. teraz bede mial 3 dni wolnego, wiec moze uda mi sie stworzyc jakiegos zamiennika tego MCLarena.. ;) ps.. dzieki za fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wlasnej skorze przekonalem sie, ze modelowanie samochodu trwa dlugo.. ale wszystko da sie zrobic.. co powiecie jakbym zrobil Skode Octavie.. duzy woz.. dosc prosta ma karoserie.. mysle, ze w ten weekend juz by byl z zewnatrz ukonczony.. pozniej tylko wnetrze i szczegoly, a kolejna rzecza manekiny i .. sam efekt uderzenia.. dam rade.. ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usiadlem niedawno.. znalazlem blueprinty.. i zabralem sie do modelowania tej Skody.. mam nadzieje ze zrobie ja w przynajmniej w jakichs 70 % do konca tego weekendu.. :D ponizej daje widok z boku .. tyle mi sie do tej pory udalo zrobic.. pozniej gdy juz bedzie wiekszosc karoserii to wrzuce inne rzuty i siatke.. pozdro. :)

 

te blueprinty sa malo dokladne.. :/ czasami sie wrecz nie zgadzaja z orginalem ... a po za tym ten kto jes robil.. naszkicowal je krzywo.. i teraz sa problemy.. no ale nic moze sobie jakos poradze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu kto robil tamte blueprinty tylko pogratulowac spapranej roboty.. przod samochodu mimo bledow jeszcze jakos sie niby zgadzal z orginalem.. ale juz tyl to ma kompletnie skopany.. inaczej linie szyb.. jakos albo za wasko albo za szeroko.. jakies dziwne zalamania nie wiadomo skad.. myslalem, ze cos zrobie na tych swoich blueprintach.. jednak nic z tego .. bagaznik tylni zrobilem doszedlem do okien tylnich i lipa.. dalej juz inaczej wszystko.. ech.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda lepsza niz ten wczesniejszy bolid. :)

Dobry wybor.

 

EDIT:

Teraz zauwazylem, ze chcesz zrezygnowac ze Skody. :D

To moze... cos francuskiego? Chetnie bym zobaczyl jak taki Citroen z najwyzszej polki ma sie zaraz roz**lic. ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech.. po dluzszej przerwie spowodowanej rozpoczeciem szkoly.. znalazlem troszke czasu.. i pomeczylem ta skode.. mimo iz sa pewne niedociagniecia w karoserii.. to jednak jestem z siebie dumny, ze mi amatorowi w kwestii samochodow cos takiego udalo sie wymodelowac .. :P pewnie nie zdaze do nominacji do dalszej czesci bitwy.. ale skoncze ta pracke chocby nie wiem co.. :D za bardzo mi sie podoba.. szkoda ze wzialem sie tak pozno.. i ze obecnie mam tak malo czasu no ale coz.. ponizej zamieszczam render tej skody :)

 

jutro.. bym juz moze skonczyl karoserie i dorobilbym kola.. a dale wiadomo.. materialy.. wnetrze.. i masakrowanie przedniej blachy.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności