Skocz do zawartości

Tablet & 3D


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie Marcin (pomijajac fakt, ze wow znudzil mi sie zaskakujaco nagle), bo gry dzialaja w innym trybie, w trybie myszkowym, wiec sie nie da.

 

Nie macie co podejrzewac, ze w 3d kiepsko. Bo niby dlaczego mialoby byc kiepsko? Chociaz tez mialem na poczatku takie podejscie, a sprawa tak naprawde sprowadza sie do wprawy i precyzji w jego uzywaniu.

 

Naprawde jest bez porownania lepsza i szybsza IMHO, nie wspominajac juz o tym, ze wiele narzedzi w softach 3d wykorzystuje sile nacisku piorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej , a takie pytanie moze nie zwiazane z tematem

 

jak tablet radzi sobie z 2 monitorami ? bo jak mialem mediona a4 to mozna bylo włączyc ze obszar tabletu byl obszarem na monitorze , pozniej sprzedalem i kupilem drugi monitor , teraz zastanawia mnie jak przeskoczyc tabletem na drugi :>

 

bo wiem ze

a. mozna bylo włączyc własnie tryb na monitor

b. tryb wolny gdzie poruszało sie tak jak myszką , czyli podnosisz i przesuwasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gneralnie to mozna (przynajmniej Wacomy) zamapowac na dwa monitory w trybie piora (czy tabletu jak kto woli)

tyle ze wtedy sypia sie proporcje, chcesz narysowac kolko a wychoddzi elipsa :/

ogolnie wacom ma na ten problem ciekawe rozwiazanie : dwa tablety po jednym na monitor :D obslugiwane jednym piorkiem hehe

tylko kogo na to stac:D

generalnie ja robie tak : piorko w lewej rece myszka w prawej i daje rade :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma to jak Myszka ale tablet też moze byc przydatny"

 

Jaka jest wyzszosc myszki nad tabletem w 3d?

 

Ja mowie, ze tablet jest bardziej naturalnym sposobem nawigowania, selekcji, transformacji, malowania wag, itp. Jest tak samo wygodna jak pisanie dlugopisem, a przyciski mam pod kciukiem, ktorym ledwo ruszam przy naciskaniu.

 

Jaka przewage ma myszka, ktora porownac mozna do kostki mydla? Wiecej klawiszy? Wszystkie mam pod lewa reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piorku sa trzy, a nawet 4 przyciski :)

 

Za lewy sluzy dotkniecie tabletu i do tego trzeba sie najbardizej przyzwyczaic.

 

Na piorku, pod kciukiem sa dwa kolejne, ktore mozna sobie dowolnie zaprogramowac.

 

Ostatni - czwarty - jest imho bezuzyteczny: gumka na koncu. Obracanie piorka to zupelna bzdura.

 

Przyciskow na tablecie zupelnie zupelnie nie uzywam, chociaz mam ich troche. Bo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mi się podoba motyw z gumką, w moim wacomie działa to naprawde dobrze, można nie tracić czasu na klikanie narzędzia gumki zpalety, bo wacom automatycznie po odwróceniu piórka robi to za nas. Z tabletu korzystam praktycznie przy każdej pracy 2D/3D, naprawde można zaoszczędzić dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"można nie tracić czasu na klikanie narzędzia gumki zpalety"

 

Yhm. Tylko ze jakies kilka dobrych lat temu panowie developerzy wpadli na pomysl, zeby dodac skroty klawiszowe do swoich programow. :>

 

I chyba szybciej wcisne E lewa reka, ktora lezy na klawiaturze, niz obroce piorko w prawej ;) Dla mnie jest to rownie bezuzyteczny ficzer jak i myszka wacoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma to jak Myszka ale tablet też moze byc przydatny"

 

Jaka jest wyzszosc myszki nad tabletem w 3d?

 

Ja mowie, ze tablet jest bardziej naturalnym sposobem nawigowania, selekcji, transformacji, malowania wag, itp. Jest tak samo wygodna jak pisanie dlugopisem, a przyciski mam pod kciukiem, ktorym ledwo ruszam przy naciskaniu.

ale to zalezy tez od upodobań. Nie ma to jak Myszka ale tablet też moze byc przydatny

jak wyżej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pewnego dnia przełamałem, kupiłem porządną mysz, modelowanie 3d jest o połowę szybsze dzięki kilku dodatkowym przyciskom, ale jeśli chodzi o textury, mapy itd. planuję kupić tablet, ale moje fundusze są ograniczone. Jaki tablet jest stosunkowo najbardziej przydatny i nie zbyt drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w pewnej firmie wiekoszc ludzi pracuje w 3d na tabletach sam zrobiłem wieksze oczka ;)

 

Jezeli pracowac myszka w 3d to tylko najwyzszej jakosci intellimouse explorer3.0 albo jakies mx g cos tam logitecha - nigdy ale to nigdy nie myszka za 30 zł. nie bede nic wiecej pisał bo z Tweetym sie kłociłem o myszke przy kazdej okazji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pracowac myszka w 3d to tylko najwyzszej jakosci intellimouse explorer3.0 albo jakies mx g cos tam logitecha - nigdy ale to nigdy nie myszka za 30 zł. nie bede nic wiecej pisał bo z Tweetym sie kłociłem o myszke przy kazdej okazji :D

 

bullshit meine lieben misiaken :] mycha za 19,99 jest da best :P

 

ale fakt tabletem w maxie da się pracować bez większego problemu. kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka za 19,99 jest dobra do rozkręcenia jej, trzymając ją za kabel, i pierd... nią o ścianę :P

Naprawdę można zaoszczędzić sporo zdrowia i czasu kupując dobrą mysz, a takie można nabyć już za ok 70zł (A4Tech naprawdę zaczął się przykładać do robienia myszek, co nie zmienia faktu, że myszki Microsoft r0x0r!) :P

 

Co do tabletu, to nie wyobrażam sobie pracy w Mudbox przy pomocy myszki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maronski używał jeszcze do niedawna i robił nią cuda. :D

 

Byle Wacom z 512 poziomami daje idealnie płynne przejścia. Jednak nie samymi poziomami nacisku człowiek żyje. ;) Są jeszcze rozdzielczość, dokładność bezwładność itd. No i oczywiście baaaaardzo dużo zależy od programu jakiego używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - kup/pożycz lepszą myszkę optyczną/tablet - poczujesz różnicę :) Nawet, jeśli nie chcesz bawić się w tablet, to moim zdaniem komfort pracy na myszce kulkowej i optycznej jest zupełnie inny (oczywiście na korzyść optyki).

 

 

Edit: Acha, żeby dorzucić swoje 3 grosze - tabletem operuję niezależnie od aplikacji, czy to 3d, czy 2d, po prostu palcami, nadgarstkiem i przedramieniem da się ruszać dużo bardziej precyzyjnie i naturalnie, niż nadgarstkiem, przedramieniem i ramieniem (to ostatnie to oczywiście myszka). Zresztą, spróbujcie coś narysować operując ołówkiem w stylu myszkowym - wyjdą jakieś bohomazy :)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja też podobnie myślałem do póki nie kupiłem sobie lepszej ;) Choć przyznam, że mimo iż w domu używam G5 to na LX3 którą mam w pracy lepiej mi się pracuje. A różnica w cenie między nimi jest ponad dwukrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w maxie tabletem nie mogę, ręce mi się trzęsą i w wertexy nie trafiam:/

 

Przy sculpcie natomiast większość rzeczy określanych jako glucenie powstaje przy pomocy myszki. Właśnie dlatego, że myszcze brak stopni nacisku i robi linię jednolitej grubości.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - kup/pożycz lepszą myszkę optyczną/tablet - poczujesz różnicę :) Nawet, jeśli nie chcesz bawić się w tablet, to moim zdaniem komfort pracy na myszce kulkowej i optycznej jest zupełnie inny (oczywiście na korzyść optyki).

 

Tablet mam, ale jakoś ciężko mi porównać precyzję tablet-mysz. Nie piszę o 2D i rysowaniu/malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.... jak ja bawię się głównie w modelowanie (robienie tekstur mnie męczy), to czy opłaca mi się kupować tablet?? daje to jakiś bonus np +6 do robienie tekstur/modelu?? :P i jeszcze jedno.... jakby co to jaki tablet?? zastanawiałem się miedzy Volito2 a Graphire4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności