Skocz do zawartości

Scena 3D: Rap desk


Liber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

rapdesk54xw.jpg

/\

||

Scena nad którą ostatnio pracuje. Jest to biurko rapera tworzone na podstawie mojego biurka. Chcę dorobić jeszcze słuchawki, no i tu jest problem pracuje nad shaderem gumy, czarnej gumy, i pianki taka jaka jest przy mikrofonie. Prosił bym o pomoc w kwestii tego problemu.

Piszcie również co przydało by się zmienić, poprawić, dodać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po pierwsze myśle ze zbyt generalizujesz piszac RapDesk...moze napisz po prostu "moje biurko" - bo przecież nie każdy raper słucha Paji i nie kazdy pali papierosy, a napewno mniejszośś jeździ na fingerboardzie:)

 

A shader gumy - poszukaj na forum - wiem ze kiedys hindus prubował coś osiągnąć ale zamiast efektu zamierzonego wyszła mu właśnie guma;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku na biurku miała być kartka, długopis, worek marihuany, złoty łańcuch i skręty. No ale chyba za bardzo sie rozkręciłem i dodałem wszystko naraz. W finished works zmienię temat na... jeszcze pomyśle jaki, narazie nic mi nie wpada do głowy:/.

 

mrkrzysiek - zamiast Puffa Eminem??lol. Zmienię tą okładke peji na kalibara.

JohnZi - to wina rendera, zmienię to. Zawsze ze sceny można coś odjąć.

duck - kadr ustawiony tak, aby pokazać całą scenę, text jest ściągnienty z neta, sam nie wiem co tam jest napisane (będę musiał luknąć:).

=============

Macie pomysła na tą piankę przy mikrofonie. Chodzi mięwięcej o coś takiego co się znajduje tu:

hd2808006wn.jpg

========

edytowałem ponieważ coś było z linkiem do tych słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zrobiliście burdel w temacie.

kome - nie jestem żadnym raperem

Marcin - nie mam pojęcia o co Ci chodzi

mrkrzysiek - wcale nie popieram piractwa, ale płyta przegrywana wydaje mi się, że bardziej pasuje do tej sceny.| Chodzi o tą piankę w środku.

misiold - wina rendera, a nie zbyt długiego pobytu na deszczu.

Dzięki za komentarze.lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem paczkę z papierosami, zmieniłem peje na kalibra 44, zmieniłem ustawienie światła.

 

rapdesk29ge.jpg

 

Chciałbym abyście pomogli mi w poprawieniu realistyczności tej sceny. No i czekam na pomysł odnośnie tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadrukuj TECHDECK na fingerboardzie bedzie bardziej mniej lamersko. troche przypaliles gdzie niegdzie. No i chlopie masz puchy a nie masz markera z wkladem 50mm albo chociaz 15 lub 30 ::DD:DD:D moze donczka z ganją gfdzies po prawej jak sie znajdzie miejsce i jakis "slizg" albo cos (pismo) skaterskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale scena mi sie podoba, jakos wygląda jak zrobiona przy duzym oswietleniu cyfrówką z fleshem:P Nie wiem czy to komplement czy raczej cos niemiłego, potraktuj jak chcesz:)

 

Co do stylu na desku: widział bym tam jakś maszynę do robienia sampli czy bitów a nie puchy, no ale to Twój wybór:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update (włączona kaustyka, nowe obiekty, zmienione oświetlenie, zmienione ustawienie kamery):

rapdesk87mi.jpg

 

 

Aust - filtr w papierosach zazwyczaj jest pomarańczowy, kolor paczek jak widać zmieniłem,

Gedeon - Płyta jest na 100% okrągła, zmieniłem położenie kamery, chyba pomogło,

MaGuu - wstawił bym sampler, ale za dużyyy jest.

=========

A teraz pare pytań:

1. Jak wymodelować pognieciony papier- coś takiego- http://www.dekoral.pl/images/efekty_dekoracyjne/papier.jpg

2. Mówicie, że materiały są do poprawy, które? i jak je poprawić, aby wyglądały realistyczniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do papierosów:

tytoń jest cienno zielony (u ciebie biały jak popiół), bibułka biała z szarymi paseczkami, filtr jest ok.

co do samej sceny: proponuję włączyć tryb nocny: postaw tam lampke która żółtym światłem zaleje scene. wrzuć kubek z kawą, obok połóż jakiś "Ślizg" czy Jeża Jeżego otwartego i po sprawie.

popiołka powinna być brudna a w środku lezec winny stare wyjarane pety i kupa popiołu.

 

Pozdrawiam

 

[++]

i wywal to HDRI: building probe tutaj nie jest najlepszym rozwiązaniem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update(nieudany):

rapdesk136jm.jpg

 

Teraz dobrze widać które materiały są do poprawy. Jest to moja pierwsza próba użycia światła IES, niestety niezbyt udana. Raczej nowych przedmiotów nie będę już wstawiał, popracuje nad materiałami i renderem. Pytania:

 

Dlaczego na kartce i na cd powstały tekie dziwne plamy?

Jaki typ światła powinienem ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałby gdzie ręki położyć na ty biurku

heh .. nie to żebym sie sprzeczał .. ale ja np. nie mam gdzie łap kłaść :)

 

Z tym światłem wygląda super .. podniosłeś poprzeczke spoooro w góre :)

Już nie malże jak zdjęcie .. tylko ta kartka i płyta .. błędy nie wiadomego pochodzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pracka dużo lepsza kolorystycznie. Płytka wygląda na papierową troche, ale to złudzenie optyczne przez te ślady palcy tak ?? , przeszkadza więc osobiście dał bym czysty CDek. Do tego napisik tak równo do krawędzi stołu :) , no i kartka ... jej krawędz od kamery na bank daje jakiś cięń .. zrób może kreskę w PSie , bo teraz wygląda jakbym tam się coś wylało i przykleiła się do blatu z podejrzanymi blikami na bumpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Now this is da real shit muthafucka desk,

niggaz better be bouncing and stop fronting from da true playa,

diz iz da real gangsta rappa room LOL, now please do not cup my ass,

cuz I ain't frontin

Peace out with ma nine as az I bitch slap, and you wine ......

sorki but the topic just killed me....... "Da Gangsta Rappa Desk"

Switlo fajnie wyszlo(:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)podniosłeś poprzeczke spoooro w góre(...)

Chyba za wysoko, bo teraz nie mogę jej przeskoczyć - Udało mi się usunąć te plamy, jednak światło nie wygląda już tak fajnie jak wcześniej i co najgorsze nie umię przywrócić poprzedniego stanu, nawet tego z plamami. Będę musiał posiedzieć trochę nad tą sceną i testować każde ustawienie świateł.

hindus - na jaką? pokaż fote

Morph001 - no comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapdesk142xk.jpg

 

Ostatni render - usunąłem plamy, ale niestety nie udało mi się przywrócić ostatnich ustawień światłą. Mogę podeśleć scene na maila jak ktoś by chciał się pobawić, bo ja już nie mam siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem przedostatni render w photoshopie i to będzie render który pojawi się w Finished works. Czas renderingu to około 1 godziny.

Do zobaczenia w nowym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fajne, chociaz troche zle kojarzysz rapera!! Ale tu nie chodzi o spekulacje slowne tylko o projekty 3D, dla mnie spoko jezeli chodzi o biurko z tymi wszystkimi rzeczami na nim.....pracuje dalej to beda kolejne sukcesiki:D:D:D

 

>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności