Skocz do zawartości

Teczka 2D: Detale wykończenie, szlif.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. pracuję na tablecie od niedawna. Mam problem z wykończeniem pracek. kiedy robię zblizenia i pracuję nad szczegółem, po powiększeniu okazuje się ,że jest do bani i nie proporcjonalnie. jak sobie z tym radzicie? Będę wdzięczny za rady i uwagi(z waszego doświadczenia). Zamieszczam przykładową prackę, gdzie widać ten problem. Lacedemon.

 

...zdaje się,że to już mało aktualne. Minęło 3 lata-chyba. dziś już 22.10.2008

http://www.lacedemon.info/

Edytowane przez Lacedemon
Zmiana tytułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki. Prawdopodobnie będę nakładał rysunek na nową warstwę. Raczej pracuję światłem i kolorem, z czego następnie rysunek sam się tworzy. No , ale jakoś to przeskoczymy. Tu zamieszczam przykład(praca zaczęta):http://nols.neostrada.pl/Imperium.jpg

Do pracek jednak przygotowuję osobne szkice: http://nols.neostrada.pl/szk6.jpg

http://nols.neostrada.pl/szk7.jpg

...i bywa, że wklejam, aby zaoszczędzić pracy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pusta przestrzń będzie zjęta. Praca wymaga jeszcze tej kropki nad i (wykończenia, jak nogi i tło). Dzięki serdeczne, bo jak wiadomo człek się przyzwyczaja do widoku i nie widzi pewnych błędów.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia praca, jest bardzo ładna, i zaleczam ją skończyc.

Aha jeszcze jedno. Jeśli chcesz pokazac postępy prac, to umieszczaj go w WIP'ie. Załóz sobie nowy wątek, albo popros o przeniesienie. Jak wolisz. ;)

Co do pracki, to widzę ze masz talent. I tak trzymaj.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. kiedy robię zblizenia i pracuję nad szczegółem, po powiększeniu okazuje się ,że jest do bani i nie proporcjonalnie. jak sobie z tym radzicie?

 

proponuje poprostu otworzyc nowe okno z tym obrazkiem :) jedno zblizyc, drugie full...

rycerz cos w sobie ma... ale ten helmik to przemeczony, no i proporcje gdzies uciekly, natomiast ta pustka nie jest taka zla, chociaz horyzont mozna by sciagnac ze srodka kadru...

przy ognisku nic jakby perspektywy nie trzymalo, kazdy elemet sobie, ale to moze jeszcze nierownosci podloza slabo zaznaczone...

szkice b/w b.fajne :)

 

pzdr...

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne te pracki, szczegolnie ta ostatnia, bardzo Rembrantowski klimat.

Wektor, Jonasz i Amrun słusznie prawią.

Jak masz problem z proporcjasmi to znak że za szybko wchodzisz w detal. jak szkicujesz nie zoomuj i dopiero gdy jesteś pewien proporcji wchodz w szczegol. Osobiscie tez lubie za szybko powyciagac detale, coz, wtedy ratunkiem jest lasso i transformacje i podmalowywanie, czasem przemalowanie danego fragmentu od nowa.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwszą prackę z pewnością zamęczyłem, zagniotłem izadusiłem. Wiem jednak, że to normalne po długim okresie nieróbstwa i swą kaźnię trzeba potem przejść. To kara za lenistwo. Wszyscy to zapewne odczuwacie.Człek, jak nic nie robi , to zaczyna się cofać. Mam jednak nadzieję, że jestem na dobrej drodze. Dzięki serdeczne za uwgi i szczere rady. Dopiero wasze oko uzmysłowiło mi ile pracy mnie jeszcze czeka. Tak więc na nowo: anatomia, kompozycja itd. No i szkicowanie na masę , tzw. minutówki, obserwacja i konotacja.:) Z czsem może co z tego bedzie. Pozwalam sobie zamieścić ciąg dalszy.To na jakiś czas zostawię, a wezmę się za resztę. Po tygodniu może podrasuję. Cięzko mi jeszcze posługiwać się tym pentagramem i ps'em, to dopiero moje początki. Z czem może uzbieram na lepszy tablet.:) Zamieszczam prackę. Wasze uwagi są dla mnie bardzo cenne. Pozdrawiam.

PS." Jak zamieścić ten malutki obrazeczek(załącznik, mini obrazek, zapowiedź,, jak tam zwał)? Mam z tym problem"

http://nols.neostrada.pl/kruc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać jeszcze pracki sf. Niestety robię takie śmieszne maluneczki,bo warsztat na czymś trzeba szlifować. asd1.jpg

cosmic3.jpgi mazidło, które wyjaśni sposób budowania formy, mój sposób:)

SPQR.jpg

Panowie. Jak dodać załącznik? Wyskakuje mi błąd. nawet Upload File from an URL nic nie daje, a pliku mniejszego już nie dam rady zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

Coz moge powiedziec... Tylko pozazdroscic talentu :)

 

Nowa wersja rycerza znacznie lepiej sie prezentuje. Podoba mi sie ze zmniejszyles saturacje. Proponuje jednak popracowac nad ziemna w okolicy rycerza. Po lewej stronie i pod nogami rycerza ziemia jest ostra, po prawej zaraz przy samym rycerzu juz rozmyta....Moze warto dolozyc tam jakis maly szczegol. Tak samo prawa krawedz rycerza zmywa sie troce z tlem. Moze warto zaakcentowac troche ostrzej jego obrys.

 

Ogolnie prace bardzo fajne. Dobre pomysly i jak widze solidnie odwzorowany rys historyczny.

 

Pozdrawiam

slon

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacząłem nowe pracki. Chyba idzie mi już lepiej. Tak myślę. Pracy jeszcze sporo, ale to wielka radocha pobawić się malunkami;) Te dwie pracki po pierwszym dniu trudno mi ocenić. Zapewne jeszcze je pomęczę, zawsze mogę wrócić do wcześniejszych wersji. Pozdrawiam. Lacedemon

kawaleria!.jpg

 

 

Aoubusson1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze jakbym wiedział, co to ten refek, to byłoby fajnie. Dla uproszczenia zagadnienia wsadzę tutka. Zapewne jeszcze za wczesnie na takie ruchy, więc o dziale tutoriali nawet nie myślę, ale tu może być. (taki skrót mojego sposobu pracy) Oczywiście do tego dochodzi ikonografia,jakieś info o akcesoriach, symbolice itp. troszkę i znajomość historii pomaga. Nie będę kadził, bo wszystko widać: jak powstaje forma, jakie filtry, jak robię klime,jak się zmienia kadr:) Trzeba być ślepcem, aby wszystko samemu wymyślać. Bez obserwacji, analiz daleko się nie poleci. Pozdrawiam i dzięki za wsparcie.:) lacedemon

tutorial1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne prace

jesli chodzi o dlubanie szczegolow - to najlepiej chyba skorzystac z wygodnej opcji w PS.

W menu onko --> uloz -->> Nowe okna dla ...

wtedy program skopiuje nam caly obrazek i jesli zrobimy sobie na nowo otwartym obrazku przyblizenie i zaczniemy cos zmieniac, bedziemy odrazu widziec zamiany w glownym oknie w naturalnej wielkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za podpowiedzi. Są one dla mnie bardzo cenne.Cieszę się, że podobają się wam moje pracki. Zamieszczam ostatnią. (chyba ją przestudiowałem, ale już do końca w niej polecę barokiem)

 

Medieval0.jpg

 

dodam zbliżenie:

 

Medieval3.jpg

 

i może jeszcze jedo:

Medieval4.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypasione te dwie z bitewne, na tej z zoltym koniem troche moze tarcza pierwszoplanowa lekko odstaje od reszty, bo tarcze na tejz szarzujacymi sa juz git, i nie podobaja mi sie czerwone odbicia na tym ostanim na tarczy, ale bardzo ladny kun! czekam na wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzięki serdeczne. popracuję jeszcze nad nią i wezmę pod uwagę wasze sugestie. Fakt-koń robi śię dziurawy-wymaga pracy. Przemyślę jeszcze tą prackę. Dodaje deszcz:) Dzięki za trafne uwagi.

 

Medievaldeszcz.jpg

PS. coś z moim monitorem nie tak. Jest za zimny. Trzeba zrobić korekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiście problem panowania nad całością i rola detalu.

Następna pracka nad którą siedzę. Odpocznę od niej i poczekam, może dalej pociągnę swobodniej. Teraz w wolnej chwili szkice, szkice i anatomia:). Dzięki wam za uwagi bardzo się przydają-tzw. trzecie oko. W tej pracce nie użyłem miękkiego pędzla. Dzięki Big:) Uwagi mile widziane. Pozdrawiam.

alpy06.jpg

 

i detal:

 

alpy08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zapowiada sie kolejna ciekawa praca...

Zwroc jednak uwage na ciemne tony miedzy Rzymianami. Wydaje mi sie ze miedzy nimi jest zbyt ciemno. Zuwaz rowniez uzyles podobnych barw dla skal jak i Rzymian...Zlewaja sie troche. Moze gdzieniegdzie wiecej swiatla i kontrastu. Wyciagnij ich na pierwszy plan.

 

Praca super. Ciekawa kompozycja i klimat :)....no coz, nie znam sie, moge jedynie powiedziec ze mi sie podoba.

 

 

pozdrawiam

slon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie, bardzo bardzo zacnie. Jak bys jeszcze troche koloru w cieniach dawal, pochmurne swiatlo tego nie wymaga, ale w pelnym sloncu wlasnie w cieniach ktore zawsze nabieraja troche koloru nieba lub odbitego przedmiotu (skal, czerwonych wdzianek etc.) jest to bardzo mile widziane. I masz wtedy wieksza kontrole nad planami niz bawiac sie samym walorem.

od razu sie ciekawe faktury robia jak rezygnujeszcz z miekkich pedzli, nie mowie ze nie sa przydatne, bo nawet bardzo ale tylko na specjalne okazje, nie jako defaultowy wygladzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki za podpowiedzi. Staram się cały czas pamiętać o waszych uwagach. Są bardzo trafne, i o to tu chyba chodzi. Dosyć długo nie malowałem, a z tabletem wojuję od niedawna. Poza tym mam kiepski sprzęt(Pentagram A5) Te historyczne wątki to mój mały konik, a nigdy nie było szansy ich zrealizować. Robię to dla własnej frajdy. Może jak dojdę kiedyś do wprawy to zajmę się tym na poważnie. Teraz to jedynie zabawa w wolnym czasie, bo aby z tego się utrzymywać trzeba być bardzo dobrym. Ja w tej chwili mogę sobie pomarzyć.

PS."ciepłe cinie" Dzieki Big;)

cien.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dziękuję jeszcze raz za wasze wsparcie i korektę. Pozwolę sobie dziś wrzucić świeża prackę. Tylko mam problem z wyborem kolorystyki, a wasze oczy powinny to z dystansu lepiej ocenić. Po waszych opiniach będę wiedział w którą stroną iść dalej. Wrzucam więc dwie wersje:

 

centurionz.jpg

 

 

 

centuriont.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, z ciekawosci zawitalem w 2d i tak sobie patrze i patrze i stwierdzam, ze mi sie to bardzo podoba. Czy ten wojownik w kruc.jpg nie jest troszke za dziwacznie przygotowany do bitwy? Tarcza, miecz, helm i? koniec? Tunika na reszcie ciala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności