Skocz do zawartości

Postać 3D: glowa


anJek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie i panów ;)

 

Tak sobie dłubałem z WIEELKIMI przerwami główkę (żony zresztą, za co Ją przepraszam, co zresztą za chwilkę ;)) i postanowiłem się "pochwalić" swoimi wypocinami.

 

Zaznaczam od razu - to był mój pierwszy raz. Dla hardcorowców zamieszczam siatkę (uwaga! tylko dla osób z silnymi nerwami, ew. z ogromnym poczuciem humoru). Na początku nawet fajnie mi to szło, aż zabrakło czasu i dokończyłem model na siłę.

 

Jednym słowem: typowy przykład "jak nie robić głowy" ;) Ale przecież od czegoś trzeba zacząć. A teraz uwolnijcie z siebie salwy śmiechu i przerażenia i dajcie znać co o tym myślicie.

 

[ATTACH]35465[/ATTACH] - oto "cudo" właściwie

[ATTACH]35466[/ATTACH] - siateczka z perspektywy =)

[ATTACH]35468[/ATTACH] - siateczka front

[ATTACH]35467[/ATTACH] - siateczka left

 

ENJOY!

 

PS: żono - wybacz.... =)

PS2: chyba zaczne słuchać swojego podpisu

PS3: myślę, że za jakiś czas zaczne nową głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki _kuba. Masz racje, ze od nosa do konca glowy za duze zageszczenie. To dlatego, ze nos robilem osobno, mial za duzo edge'ow i nie bardzo wiedzialem jak sie ich pozbyc, wiec musialem pociagnac je do konca...

 

Siatka krzywa przede wszystkim na gorze glowy - efekt zbyt szybkiego robienia (chcialem jak najszybciej zobaczyc efekt koncowy - moj blad)

 

Szczerze mowiac, myslalem ze usta sa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....no taki "budyń" jakby:D Miejsce od oczu po usta (siatka) wygląda jakbyś użwyał slice plane:P Topologia głowy!

 

Sam się dopiero za to (oranikę) zabrałem i robię podobne błedy:D

 

Powodzenia przy apdejcie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być kobieta czy facet, bo to sporo zmienia.

 

hehe, uwazaj bo sie mojej zonie narazisz ;) raczej ma to byc babka, moze jak doloze wlosy to sie nieco poprawi wyglad.

 

Mysle, ze nie bedzie updata, bo za duza kaszana z siatka :( poogladalem tutki i zdjecia poprawnej topologii glowy - mysle ze to zaowocuje w przyszlosci.

 

Tak czy siak ciesze sie, ze zrobilem ta pierwsza, bo teraz kolej na druga, a przeciez nie moze byc gorsza :D

 

dzieki za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz do dyspozycji cyfrówke i żone to ciapnij jej na twarzy plakatówką kilkanaście kropek i linii, zrób zdjęcia front/side z referencyjnym dla wielkości obiektem i użyj jako blueprintów. Znając już poprawną topologie będzie lepiej i zobaczysz jak rozkładają się poszczególne punkty w przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała propozycja, całkiem poważna i nie złośliwa: zacznij od nowa, najlepiej tak robić jak się robi główkę pierwszy raz. Wiesz już teraz mniej-więcej co i jak, teraz pooglądaj trochę siatek, zdjęć, topoogii, moze jakiś mały tutoriailk żeby zobaczyć nowe rozwiazania i jedziesz dalej. Ja bym tak zrobił, napewno więcej się nauczysz niż męcząc tą główkę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vorek ma racje nigdy nie wychodza piersze glowki a znajac to z wlasnego doswiadczenia nastepna glowa bedzie lepsza znasz juz podstwy ktore nauczyles sie na tej glowie poogladasz inne techniki tutki a odkryjesz nowe mozliwosci nowe triki i tak stopniowo dochodzi sie do mistrzostwa organika to nie modelowanie samochodow gdzie drugi samochod moze byc fajny :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vorek, nielot - dzieki chlopaki za komenty. Zgadzam sie z wami, ze pierwsza glowa nie wychodzi - to po prostu taki poligon doswiadczalny. Uczy sie zrobic wogole glowe, dopiero potem patrzy sie lepiej na siatke i latwiej sie wzorowac na tutkach innych osob. Mysle, ze to po prostu trzeba przezyc. Osobiscie wiem juz teraz co zrobilem zle, gdzie nie poprowadzilem siatki jak nalezy (prawie wszedzie ;)) - jak np. na nosie - za duzo podzialow wzdluz, itd. itp.

 

Mam nadzieje, ze czas pozwoli i niedlugo sie pochwale nowa glowka.

 

Tymczasem dzieki raz jeszcze. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności