Skocz do zawartości

Pojazdy 3D: American Muscle


damusTo

Rekomendowane odpowiedzi

OK witam wszystkich.

Przedmiotem jak w temacie są amerykańskie miesniaki - bo je lubię.

Mozna by powiedzieć że mam nawet manie, tak to chyba dobre słowo.

Będę je kolejno modelował i upychał w jakies sceny które mam nadzieję trafią do skończonych prac.

Całe to przedsięwzięcie opiewa na wszystkie znane mi tego typu pojazdy, gdyby ktoś w mojej liscie która pojawi sie niebawem dostrzegł jakies istotne braki...

...śmiało czekam na sugestie, ideałem byłoby gdyby były one pojawiały się wraz z materiałami wyjsciowymi w postaci np rys tech zwanych dalej Blueprintami lub printami :P. Prace bede starał się wykonywać hronologicznie, chofciaż czasem na rzecz pewnej logiki tematycznej lub weny bede od tego odstepował.

w przedsięwzięcie to zamieszałem jak to ja kilka osób, które to zgodziły się mi w ten czy inny sposób pomóc.

I tak jako pierwszego wymienic muszę Batou - który to pełni rolę nazwijmy to dyrektora artystycznego, i bedzie odpowiedzialny za nakierowanie mnie na własciwe walory klimatyczne przynajmniej w przypadku pierwszej sceny która bedzie z goła podoban do tej którą trafił on do złotej galerii.

Kolejna boguducha winną ofiarą ;) jest HKropinski który to zgodzil się wykonać dla mnie na potrzeby tej sceny kilka teksturek.

w tym miejscu chciałbym Wam chłopaki podziekować.

Jedziemy dalej wystarczy tych wstepów. Na pierwszy ogieni poszedł wozik do którego jako pierwszego z planowanych znalazłem printy i jest to AC Cobra z 1965 roku choc nie do końca bo printy były kiepske a co fotka to inaczej zrobiona replika :/

No ale z grubsza, a no i pod maską BIG BLOCK słowem legeda 427.

Projekt bedzie postępował powoli ponieważ robię go po godzinach, po dyplomie i czysto hobbystycznie.

No i na wstępie może siatka, wciąż nie gotowa ale...

s2.jpg

z MS ...

 

s1.jpg

No i pierwsze przymiarki do shaderów...

no.jpg

 

no%202.jpg

 

no%203.jpg

 

no%204.jpg

no%205.jpg

Dość DUŻĄ wagę przykładałem do zacowania swiateł szło tu o zestrojenie w parze 3d i shaderów by uzyskać mozliwie najbardziej realistyczne zachowania. Światła co ważne planuję żółte takie jak to kiedys bywały.

A zamieszczam tu filmik prezentyjacy w iscie expresowym tempie jak one ptacują, filmik miał byc szybki w renderze i mały więc trzeba go ogladać po klatce tylko wówczas ma to jakis sens, potrzeba do niego xvida o ile mnie pamięc nie zawodzi i jest do pobrania o >>tu dokładnie.

No to póki co starczy czekam na komentarze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no wreszcie je pokazujesz :D

modele jak i renderki są wysmienite, no i te boskie światełka .... może z czasem zdradzisz jakimś tutkiem jak je zrobiłeś ??

żółte światła to chyba niekoniecznie bardzo stare, z tego co wiem to żółte były (chyba do niedawna) obowiązkiem we francji i może jeszcze jakimś innym kraju i są charakterystyczne dla samochodów sprzedawanych we francji. w innych krajach nawet starsze samochody miały białe światła

przyczepie się jeszcze tylko do tych przebarwień na wydechu - są za mocne i za bardzo kolorowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a w sprawie listy chciałem odesłać wszystkich >>tutaj ja będe bazował na tym i na tym co dopiszecie, wybierając z tego to na co bede miał materiał by móc cos myśleć o modelowaniu, em dodam ze modelowanie detali z referek toleruje ale całości nie koniecznie :p

I prosiłbym o szersze wypowiedzi + troche krytyki konstruktywnej.

Niech to nie wyglada jak toważystwo wzajemnej adoracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie właśnie lakier nie podoba, zreszta tak samo jak reszta materiałów. Apropo kostki, to powinna być mniejsza.

Za to podoba mi sie model, a szczególnie, ten filtr powietrza pokazujący sie na renderkach. dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ... właśnie że lakier jest bardzo dobry, jedynie to co się w nim odbija jest "nieciekawe" ale to kwestia zmiany mapki hdri / scenki

ale nielicz na jakąś zmasowaną krytyke bo niema co krytykować :) poza kilkoma drobiazgami o których już wspomniano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurto zaczynam ze scenką jeśli sprawy sie nie skaplikują i zobaczymy jak sie sprawy rozwina, przyciemniłem lakier, bo mam przed nosem model (burago) Vipera w podobnym malowaniu i jest on znacznie ciemniejszy ale to zobaczymy na testach z mechaniką i wnętrzem pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy:

-światła OK, popraw jedynie zeby łaczenie bumpa nie było widać (przód)

-chromy, zbyt glossy

- kiera, zbyt matowa

-wydech tez zbyt glossy (w deche zrobiles przepalenia spawów. brawo)

-podłoże, za duże mapowanie

-lakier wlasciwie dobry, ale dla mnie przechodzi za bardzo w błękit.

 

to jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bizu dzieki za twoja krytykę, postaram sie to uwzglednić.

Kiera nie ma odbić to prawda, i jeszcze planuje mapke przesuniec ale to niebawem wnetrze jest po łapkach zrobione na chwile obecną.

Co do łaczeń bumpa na swiatłach, nie bardzo wiem co masz na mysli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja :> Bo bylem malo wylewny w tym watku ;P Otoz model jest pierwsza klasa! Swiatla bija po oczach swoja oryginalnoscia w sensie zoltej poswiaty... Siatka ma doskonaly uklad - nie poprawialbym juz nic. Lakier mi sie podoba - jest wrecz idealnie dobrany!!! Te przybarwienia wydechu do porawy... :/ Wnetrze (deske rozdzielcza) zrob w "starym" drewnie a siedzenia ze skory - brazowa! Chlodnica z wiatrakami full wypas - niektore modele mialy jeszcze zalozona siatke na tym duzym wlocie... Fele sa wporzadku, material opon do porawki ;) Jeszcze cos napisze ale to pozniej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co tam widzisz jest elementem reflektora nie łączeniem tekstur, ten typ tak ma i jest wzmocniony w taki sposób, nic nie poradze.

A przebarwienia na wydechu to że zmienic by trzeba to widzę pytanie co dokładniej bo nie mam teraz pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok WIELKIE dzięki "prosiaczku" :P zabieram sie za przypalanie wydechu i mocowanie go do ramy. Aż tak go nie przysmaże bo to nie jest wyrób z seri wyspawaj sam tylko mam wielki silnik który tłoczy gorRrace spaliny ;)

Jak sie uda to coś dzisiaj wlepię, z nieco przyciemnieonym i zmodyfikowanym lakierem. Koła w zasadzie nie sa gotowe na pewno shadery obecnie jest tam tylko mapka mixa ale reszty brak. bierznik zobaczymy może sie później zmodyfikuje teraz nie planuje sie nim zajmować chce dokończyć sam samochód.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu akumulator do bagaznika - czesto tak jest w wersjach sport :) No z wydechem byloby ok gdybys mu bardziej glossa podkrecil bo te kolorowe przebarwienia sa efektem spawania/ciecia. Najlepiej zrob to na bazie materialu CHROM - powinno pomoc. Silniczek jest wpsanialy, drzwi mi sie nie podobaja (ale one sa chyba nie dokonczone...??) Dla mnie bomba ogolnie! Gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech jest prawie perfekcyjny - ten brazowy kolorek jest super, tylko ten żółty za bardzo wali po oczach - zmień go na bardziej szary i będzie good :)

akumulator jest chyba w bagażniku za siedzeniem pasażera (widziałem na fotce chociaż niemam pewności czy to była seria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktorze dzrwi nie sa gotowe to faky ale chciałbym wiedziec dokładniej co ci sie w nich nie podoba. Przepalenia specjalnie troszke wzocniłem żeby zwrócić na nie i ich rozkład waszą uwagę pobawie sie nimi jeszcze troche na suwakach i będzie mam nadzieje gicior.

Machnołem sobie takie jeszcze ujatko które to każe mi sie zastanowić nad korekcja koloru tych swiateł - słowem chyba je nieco wybielę.

Jak myslicie ? ...

5.jpg

No i dodałem troche chromu na wydech...

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludziska czas an dalszy krok, niebawem upki ale chciałem pomodelowac troche, w tym celu potrzeba mi troche pomocnej dłoni. Potrzebuje referek printów wszystkiego w kwestii zawieszenia tego pojazdu przeszperałem googla ale jakos mało mnie to usatysfakcjonowało, moze ktos ma w domu model burago czy coś bardzo by mi to pomogło.

Rzuce jeszcze papieskie "Pomozecie ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Bubu jak zwykle nie zawodny, dzieki, ale do tego sam dotarłem liczyłem na te schematy w wiekszej rozdziałce. No nic na chwile obecną musi to wystarczyć, czekam jeszcze na Wiktora ponoc ma coś na dysku.

Jutro po jutrze moze powinienem cos dorzucić planuje też przeprowadzke na inny server bo dochodzą mnie słuchy ze ten nie daje rady i sa problemy z obrzakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki ale takich detalików można tu multiplikować - i bede nie mam jednak czasu by to hurtem załatwić. znalazłem na necie rame ORYGINAŁU z 67 ale rozdziałka 320/178 pixlaków aaaaaaaaaa...

...a tak mi zalezy na zrobieniu ramy i unikatowego zawieszenia...

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi sie uda skołować meila do młodego Cielucha, który się zajmuje produkcją replik 427 to Ci podeśle. myśle że za jakieś grosze mógłbyś dostać plany budowy repliki, lub nawet oryginału. ale napewno mógłby odpowiedzieć na kilka Twoich pytań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności