Skocz do zawartości

Teczka 2D: SzU - ilustracje i koncepty (update 2007.11.13, str.6)


SzU

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do tej pory na forum pokazalem niewiele moich prac, postanowilem dac wiec do oceny nieco wiecej, najlepiej w jednym watku, coby kazdy mogl zobaczyc jak najwiecej zamiast szukac watkow na forum. jest to glownie fantastyka, czasem postapo, czasem cos innego.

 

na poczatek trzy prace sprzed roku wykonane pastela na czarnym papierze A4 - pozniej beda glownie digitale i olowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I kolejne prace - tym razem moj pierwszy digital (myszka, podpatrzony sporo u dusso plus pedzel trawy):

 

azylkm0.jpg

 

 

 

A tu pierwsze digitale tabletem, które mozna pokazac :P (prawdziwie pierwszych nie pokaze :P) - do projektu Forlorn World:

 

wraksamolotu8007pj.jpg

 

snowscenery8008bl.jpg

 

 

Dalej znow s-f:

 

ufo8006np.jpg

 

jediio4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie postacie mi sie nie podobaja:/ jak rysujesz postac ktora jest w oddali nie pokazuj jej wszystkich konczyn- np. te zbuje z karabinami, czemu tak nogi szeroko maja? nikt tak nie chodzi chyba ze ma worek z ziemniakami zamiast jaj;/ rysuj tzw"marchewe" czyli cos na wzor marchewki;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastele mają klimat, więc nie można ci powiedzieć, że są zbyt chaotyczne... może to właśnie przez ten chaos?

 

podoba mi się druga tabletowa, ale za mało wyraźne cienie - i nie mów mi, że tak to wygląda o świcie, bo ostatnio wstaję wcześnie :P

 

no jedziesz dalej, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci nic nie mowie :P bronie sie tylko przed nieuzasadniona krytyka - wlasnie zobaczylem dzis na digarcie taki komentarz co do ponizszej nebuli, ze... szkoda gadac, w ogole nie wiem o co chodzi gosciowi. oczywiscie krytykujcie, zachecam, ale tak konkretnie :) i najlepiej ze wskazowkami co robic aby poprawic :)

 

UWAGA! komu sie podobaly pastele? tu jest obrazek kredkami (nie smiac sie :)) >>

 

i tu kredki :) +niebo i ziemia pastele; troche kiepska jakosc skanu ale zawsze tam :) chyba moja najstrarsza praca jak tu pokazuje:

 

mi2zg0.jpg

 

 

wrzucam starsze koncepty. drugi niektorzy znaja :)

moze to kiedys pokoloruje:

budynekjajojp8.jpg

 

statekred8004fp.jpg

 

 

a tutaj widziana juz na max 3d mglawica

 

458541.jpg

 

potem mialem mala przerwe :) kolejna pracka byla przeznaczona na konkurs "obcy", z deka poprawiona, jest mniejszy balagan :P teraz:

 

szuancientaliensir5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pracki pastelami zacne - szczegolnie ta pierwsza ;) ta kredkami tez bardzo fajna ;) ten ostatni digital fajnie dobrany w kolorki ale mogles zrobic wiecej detali ; Szczegolnie podoba mi sie lewa strona obrazka- ten stworek . Ta dzida-berlo fajnie wyglada bo jako jedyna ma dobrze dopracowane detale ;) Oswietlenie ogolnie bardzo przyjemne dla oka - jedynie moglbym sie czepic tych swiatel niebieskich (cos z nimi nie tak ;))

 

-koncepciki pokoloruj bo zapowiadaja sie ciekawie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to linkowane chciałbym zobaczyć w 3D z masą zbędnego detalu ;]

nie wiem czy krytykować, może już dawno zapomniałeś o tym rysunku... no lewą połowę możnaby wywalić (światła i jakieś prześcieradła)

 

ostatnie niezłe, poza tym przedziałem "przód-tył", mogłeś tam wrzucić linki albo rurki, bo inaczej się złamie przy lądowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avenger - no rotfl po prostu z tymi przescieradlami (chyba zajarzylem o co chodzi :P), ten rysunek jest strasznie stary i dlatego nie dalem hotlinka bo troche wstyd :P, choc swoja droga wielu ludziom sie podoba, nie wiem czemu :D. pamietam ze stracilem mnostwo czasu na ekslpoatowaniu czarnej kredki, i dlatego do pasteli kupilem juz czarny blok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 3D > screenshot siatki > malowanie. Czyli jak dotąd zazwyczaj malowałem na rysunku ołówkiem, tak tu za podstawę posłużył screenshot siatki z viewportu. Całe dobieranie wartości, cienie itp. są zrobione przeze mnie podczas malowania.

 

Oczywiście można było dopieścić model i ładnie wyrenderować, ale nie zajmuję się tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przypomina stacje z Star Trek Deep Space Nine , Szu fajne koncepty, tylko jakbyś znalazł czas, to proszę, wrzuć jeszcze raz wcześniejsze obrazki, imageshack zeżarł , nie widziałem ich :/ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1096289.jpg

 

Z radości z nowego tabletu stworzyłem portret jaszczura - maga bitewnego :)

Na początku był wprawdzie speed z kosmitą, ale sukcesywnie go przerabiałem :)

Jakieś 9 h

 

Przepraszam za wadliwe linki w poprzednich postach wątku, kiedy będę miał dłuższą chwilę, poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności