Skocz do zawartości

Scena 3D: Obsolette


Hynol

Rekomendowane odpowiedzi

Musze jakoś zutylizować postać którą zaczołem robić do "Pięknej i Bestii". Tym samym powstanie scena która odbiega od oryginalnego pomysłu i wydaje mi się posiadać większą moc.

 

Oto początek wózka dla beznogiego robota. Teraz musze przymocowac gdzieś tam silnik elektryczny, pospawać tył i poprawić bobole widzoczne na renderze. Śruby w tylnym kole wymienie na jedną grubą. Materiały testowo, poza tylną oponką bez UVW i tekstur. Ta część modelu poleci kompletnie na procedurach - nie mam ochoty na UVW w tym momencie.

 

afa3ec0e309bffd3m.jpg

 

Jest też pomysł aby na wózku przmieszczał się z dużą prędkością pluszowy miś - szaleniec. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Główne elementy są na miejscu, został montaż silnika elektrycznego i przekładni do osi, akumulatora, zaczepu dla bota i paru przewodów. Scena będzie niestety bez misia - bym nie osiągnoł celu - wykorzystania modelu z Pięknej i Bestii.

 

Mam wrażenie że jeszcze brakuje troche madnesu w konstrukcji i desymetryzacji.

 

5ec33bdf899936f7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka napędowa ;)

 

silnikcopyrj4.th.jpg

 

Co do pytań i wątpliwości:

Kółka na razie na speed gumie renderowane - nie chce mi się rQMC samplera jeszcze kręcić. Displacement chce wypuścić z proceduralnej mapy, ale musze jeszcze pomyśleć jak to zrealizować. Bo nie chce mi się teksturek międlić :).

Tło będzie prawdopodobnie bardzo proste - ściana, mur, kawałek chodnika plus pare gadżetów które ją nieco "dośmieszą". Nie chce odwracać uwagi od głównej postaci. Ale ściana będzie najostrzejszą ścianą jaką dotąd zrobiłe ;).

 

Reszcie bardzo dziękuje za doping. Może mnie troche pociśnie z prędkością pacy.

 

PS.

Nie wiem tylko jak zrobić przeniesienie napędu. Paskiem klinowym czy łańcuchem (byłby bardzo krótki). Rozwiązanie musi być proste, na żadne przekładnie mechaniczne raczej nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materialy wymiataja ale jesli chodzi o mechanike to chyba jest tu male nie dopatrzenie z Twojej strony, silnik jest tak zamocowany (z tego co widze) ze podczas dzialania sprezyn lancuch spadalby z zebatek ;) popraw mnie jesli sie myle

 

Zależy od skoku resora ;) Faktem jest że silnik powinień być niżej aby łańcuch zachowywał stałe naprężenie. Ale nie mam zamiaru budować i uruchamiać tego pojazdu, więc już tak zostanie, gdyż odpowiada mi takie umiejscowienie silnika a przekładni nie chce mi się robić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co dzis zobaczylem daje sobie szlaban na odwiedzanie tego watku.

I prosze mnie zle nie zrozumiec, bynajmniej nie z uwagi niski na poziom i zaangazowanie, gdyz sa one bardzo wysokie. I to wlasnie dlatego :(

HYNOL, jak na to patrze to czuje szybko narastajace cisnienie w skroniach i galki oczne mimowolnie odwracaja mi sie do wnetrza glowy :D:D

Jestes MISTRZEM SCHIZOFRENII i MEGA ZWALY

 

PRACKA NIESAMOWITA....

 

nie skop tego - na razie MASAKRA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl, a patrzac na dotychczasowe rendery, wykonanie bedzie z tej gornej polki, az nie moge doczekac sie juz konca, wiec powodzenia w dalszej pracy. A teraz dwa pytanka:

1. Jak to zrobiles ze w miejscach gdzie sa spawy farba jest jasniejsza

2. Jak nawijales jacuch na przekladnie, czy tak go wymodelowales juz czy moeze byl to path deform czy moze inny sposob (jaki) ?

Aha ja bym wywalil te diody co sa na silkniku, nie jestem specalista od silnikow ale chyba na takich nie wystepuja zadne diody to dodaloby realizmy, no chyba ze wystepuja.

Czekam na update'y pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak to zrobiles ze w miejscach gdzie sa spawy farba jest jasniejsza

2. Jak nawijales jacuch na przekladnie, czy tak go wymodelowales juz czy moeze byl to path deform czy moze inny sposob (jaki) ?

Aha ja bym wywalil te diody co sa na silkniku, nie jestem specalista od silnikow ale chyba na takich nie wystepuja zadne diody to dodaloby realizmy, no chyba ze wystepuja.

Czekam na update'y pzdr

 

AD1: VrayBlendmaterial (Base - lakier i jego szarawa wersja bez refleksów na blendzie), Vraydirt jako maska (zamieniamy czarny z białym, ustawiamy radius niewielki) i gotowe. Do "podbicia" krawędzi w metalach podobna technika tylko VrayDirt na odwróconych normalnych.

AD2. Rozczaruje Cię pewnie, ale najszybciej było ręcznie. Bez sprawdzania czy się zgodzi, bo to i tak można zafejkować. Więc wygięcie połowy jednego tilea łańcucha na okręgu, mirror całego tile'a o podwojoną wartość konta z tego wygięcia (mamy elementy leżące na zembatkach) a między nie wkładamy prosty kawałek łańucha.

 

Co do diody - nie widziałem takiego z diodami, ale chętnie bym zobaczył ;)To nie ma być realizm, co zobaczysz po postaci siedzącej na "wózku". To ma się przyjemnie oglądać przede wszystkim. W moim odczuciu realizm nie może być przeszkodą dla pewnej wizji która zamierzam wcielić w życie. Sam "pojazd" ma sporo błędów konstrukcyjnych a materiały są "przegięte" nieco. Ale nie uważam aby było to ważne. Podam jeszcze raz casusu GITS SAC - roboty (Tachikomy) często mają ramiona łączone "powietrzem" gdy wykonują ostre ruchy - zupełnie nie przeszkadza to w oglądaniu i odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pójde w nieco cieplejsze klimaty, bo scena ma być raczej humorystyczna a nie ponura. Mniej więcej mam światło, musze jeszcze zamontować robota do wózka i zrobić do niego shadery, bo na razie ma wszystko prawie mentalowe. Domodelować również musze urwane jedno ramie (przewody + zaciski + dużo taśmy izolacyjnej ;) ). Renderowane będzie do dość wysokiej rozdziałki więc sporo detali wyjdzie dopiero. Na razie próba świateł i początek kompozycji elementów. Ustawienia bardzo niskie. :)

 

eade5a056e331590m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol - rewelka jak dla mnie modeling i te materiały,scenka bardzo realistycznie wygląda

PS mógł byś się podzielić ustawieniami lakieru a jeśli tak to prosił bym w miare zrozumiale, a właśnie długo Ci zeszło zanim nauczyłeś się tak V-reja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności