Skocz do zawartości

Tutoriale


Bruneq

Czy Admin powinien stworzyc nowy dział "Tutoriale"  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Admin powinien stworzyc nowy dział "Tutoriale"



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem przekonany

teraz mamy tutki w 3d, 2d, rendering, texturing i cos tam jeszcze

jak wpakujesz je w jeden dział to nie będzie bałaganu ?

wstrzymuje sie narazie od głosu, czekam na inne argumenta

 

napisze Bruneq:

"

nie nei...mamy teraz tutki w "mam newsa" w "General Disc.." w "Modeling" w"3dsmax" i wielu innych!! a gdyby dac jeden dzial i podlegajace mu dzialy nie ma burdello bo kazdy daje tutka do tego do czego chce!"

 

no to jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jak ktoś szuka czegoś konkretnego, to tak czy tak będzie musiał skorzystać z opcji search, czy to będzie w jednym dziale czy w kilku szukanie jest takie samo.

 

a jak ktoś nie szuka tylko tak jak ja liczy na to że tutoriale przypadkowo same się nawiną, to wtedy te nowe tutoriale które się pokazują w newsach całkowicie wystarczą.

 

moim zdaniem osobny dział jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq daj spokój :) i tak każdy będzie postował gdzie chce. Mamy dział tutorials na głownej stronie forum gdzie jest większośc tutoriali.

 

 

 

WIEKSZOSĆ lecz nie wszystkie!!:P znajdz mi tam jak zrobic real bump map.....a na forum mamy swietny tutek do robienia szmatki!:P

przecież jak ktoś szuka czegoś konkretnego, to tak czy tak będzie musiał skorzystać z opcji search, czy to będzie w jednym dziale czy w kilku szukanie jest takie samo.

czasami tak mam ze szukam czegos co przed chiwla widzialem...i wiem ze to jest do 3dmaxa...i wiem ze bylo niedawno ale nie pamietam jak sie to nazywalo!! przelatuje cale forum zeby dowiedziec sie ze jest to tam gdzie najmniej sie tego spdziewalem!!

 

 

 

 

teraz LUDU VOODOO......trzeba nakłonic El Moderatorro!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

pomysl dobry, ale obawiam sie, ze nie wypali, przyklad niewypalu:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=26752

mialo byc miejsce, gdzie znajdziesz to co potrzebujesz, ale zrobil sie balagan, kupa niepotrzebnych postow i zeby znalezc cos konkretnego, to nie bardzo sie da :(

 

na razie wstrzymuje sie od glosu i czekam na inne propozycje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na główną stronę wchodze od święta. Wiele osób robi zapewne podobnie, a ci nowi, którzy szukanie zaczynają od forum, zamiast od strony fłównej generuja durne posty z pytaniami.

Ja jestem za nowym działem, zorganizowanym mniej więcej tak:

Tutorials/lista programów/lista tutoriali z ewentualnym podziałem tematycznym oraz opisem tutoriala, wystarczy kilka słów o czym on jest.

Jedeną kategorię umieściłbym na pewno, mianowicie kategorię "Podstawy" zawierającą garść najprostszych tutków dotyczących opisu interfejsu i podstawowych narzedzi danego programu. W przypadku maxa dałbym tam tez wyraźny link do FAQ.

 

Link "Tutoriale" na głównej mógłby prowadzić od razu do tego działu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zostawic tutoriale tak jak byly czyli link z glownej do dzialu tutoriali.

Bedzie sytuacja podobna do tej ktora ktos wyzej opisal ze bedzie osobny watek z tutorialami, tyle ze prawdopodobnie bedzie w nim wiecej bezwartosciowych postow uzytkownikow niz tych tutoriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zostawic tutoriale tak jak byly czyli link z glownej do dzialu tutoriali.

Bedzie sytuacja podobna do tej ktora ktos wyzej opisal ze bedzie osobny watek z tutorialami, tyle ze prawdopodobnie bedzie w nim wiecej bezwartosciowych postow uzytkownikow niz tych tutoriali.

 

Ha...i na to mam odpowiedz!!:P mozna zrobic forum ze posty beda sie pojawiac po zatwierdzeniu moderatora!tzn jak ktos zrobi tutka jak sprawic by "te szczałki wygladały normalnie" to jakis MOD by musial zatwierdzic ten temacik!! Cholera....3/4 for na kttórych bywałem/bywam ma taki dział...tylko tutaj nie ma!Jest za to dział "twoje wiadomosco" ktoory jest taki sam jak "mam newsa" ....ech....

 

Każdy, gdy napisze tutka, powinien poinformować o tym Adka, lub kogoś innego, kto ma taką władzę, aby zamieścić dany tutek w dziale tutoriale na głównej stronie.

Chce mi sie zapytac HU IZ ADEK...ae to wiem juz! niestety...sporo osob nie wie!i po co maja pisac PW do Adminow skoro mogą wrzucic tutek tam gdzie sie chce! przeceiz ten co wrzuca tutka to gu zna i poznal juz rzeczy w nim zawarte..wiec jemu sie juz nie przyda!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za.. uważam, ze pomogłoby to nowym forumowiczom... którzy od razu zwrócili by uwage na taki dział...

i łatwiej by było wyszukiwać tego co kogoś interesuje.

 

Ale ja jestem cieniem na forum i mój głos nie ma znaczenia :).. więc wogóle nic tu nie pisałem jakby co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co poradzisz ze sporo dzieci Neo przewija sie przez fora!! i chociazby bylo napisane "WCIŚNIJ X ZEBY STRZAŁKI BYYŁY WIDOCZNE" to i tak co piaty zapyta sie na forum!:P

 

widze ze na "nie" sa starzy wyjadacze którzy albo nie chca dzielic sie wiedzą...bo sie boja konkurencji, albo z racji tego ze oni wszystko umieją/umią im to lata z czego młodzi i chętni maja sie uczyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na nie a nie uwazam sie za wyjadacza - dwa dziele się wiedzą jak tylko moge :) jesli piejesz do wyjadacza klicka to on tez sie dzieli ;] ale prawda jest taka że linki często umierają i często trzeba to updatowac żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik a tak to lipka.

 

Kopiowanie zywcem tutkow nie zawsze jest dozwolone przez autora więc tez odpada - a tak to kazdy wie ze jak potrzebuje info na temat modeling uto wchodzi w dział modeling - na górze jest wątek z linkami i jak zechce to sprawdzi jak nie - co się zdarza częściej - to założy wątek na który prędzej czy pozniej ktos odpowie.

 

ale to tylko moje zdanie - moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus....juz mi nie chcodzi o robienie tutków przez innych...ale o to zeby wszystko bylo w jednym miejscu! tylko to chce wywalczyc! zeby jak ktos zrobi tuta jakiegos to zeby wiedzial gdzie to napisac....a nie siedzieal i myslal w ktorym dziale to napisac!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche wasze powyzsze wypowiedzi i zauwazam, ze tylko Bruneq walczy o to aby nowy dzial powstal. Moje zdanie jest nastepujace:

moznaby sprobowac, to nic nie boli/nie kosztuje chyba, prawda? Zobaczymy czy wyjdzie, jesli nie, to sie skasuje.

Mam tylko jedna watpliwosc - czy modom bedzie sie chcialo kazdego posta czytac i decydowac czy go dodac czy skasowac? taka opcja bylaby baaardzo przydatna.

 

jestem na tak, oddaje swojego glosa!

 

no i Bruneq na prezydenta! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnJek, obawiam się, że już mamy u władzy takich, co to "umią" rządzić krajem i jeszcze jeden taki nie poprawi sytuacji.

Natomiast co do działu: ja nadal jestem za, mimo, ze Vorek i Hindus mają rację z tym mrygolącym rózowym bannerem.

W ogóle jestem zdania, że warto na forum zrobić osobną sekcję, w której będzie dostęp do linków na głównej z poziomu forum. Nadal zwracam uwagę, że wiele osób trafia z Google od razu na forum, nie zahaczając o stronę główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na tak. Nowy jestem i mnie zawsze korci, żeby w pytaniach do 3ds maxa zrobić temat którego nie chce mi się szukać gdzieś na forum (ale szukam tak czy tak, niestety czasem bez skutku). Dział tutoriali ułatwiłby życie i oszczędził bałaganu gdzie indziej (no ale jak się ludzie pozapominają to i z nowego działu będzie śmieciarnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... troche myslalem nad tym.

Trzeba pomyslec jak to rozwiazac, ale taki dzial moglby byc calkiem ciekawy.

 

Jednak chcialbym, aby glownym miejscem tutoriali byla strona glowna. Ale moze mozna to bedzie polaczyc.

 

Byc moze stworzymy podforum z tutorialami (zauwazlyme, ze wiele osob tworzy videotutoriale) i laduja w "mam newsa". To jest dobre. Wiele tez jest na stronie glownej dzieki "Twoim wiadomosciom".

 

Byc moze takie podforum pomoze redagowac tutoriale. Przeradagowany tutorial i dobrzee oceniony (bo przeciez na kazdy watek mozna glosowac) moze sie znalezc na glownej. Podbnie z videotutorialami.

 

moze na głównej stronie stworzyc dział videotutoriale i tam bedziemy zamieszczac krotkie opisy i linki? Więcej osób dzieki temu je zauwazy.

 

Moze takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności