Skocz do zawartości

nicponim UP UP !


nicponim

Rekomendowane odpowiedzi

dziekowac ludziska za dobre slowo!

 

yarosh- np. ostatnia kolorowa praca z ognio-braćmi, ma 3500-1745 i 72dpi. Jak jest jakas wieksza komercja to dpi ustawiam na 150, i maxymalna szerokosc/dlugosc obrazka wynosi 6000.

 

jamqdlaty- grunt to sporo pracowac i jeszcze wiecej obserwowac;] jejej, bstok górą!;]

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Być może przez zazdrość, w sumie chyba tylko przez to :P muszę powiedzieć że jedyne co mi się w twoich pracach nie podoba to momentami za duży statyzm i nie do końca trafione ujęcia.

 

Możecie mnie zjechać ale np ta praca

potwor03small.jpg

skojarzyła mi się z ta

amalurcover.jpg

 

I nie mówie że twoja jest zła, bo kolorystycznie jest bardzo mocna ale chodzi mi o kompozycję i właśnie dynamizm którego wg mnei brakuje.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja widzę inny zamysł u nicponima.

 

Widać wyraźnie, że zależało mu na zupełnie innym efekcie niż na podanym przez ciebie przykładzie. Dynamizm nie jest wartością nadrzędną i nie każdy artysta chce go wprowadzać. Z tych dwóch obrazków o wiele bardziej podoba mi się rysunek nicponima. Nie jest wymuszony, nie ma zbędnych wodotrysków, daje więcej do myślenia niż praca niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dziekowac ludziska za dobre słowa!

 

rice- nie bede bronil swojej pracy bo to dosc glupie i dziwne, ale zupelnie o inny efekt mi chodzilo- rozumiem i zdaje mi sie ze wiem w jaki sposob mozna zrobic dynamiczna prace, bo juz powstalo ich tyle, ze poprzez samą zamiane tla i bohaterow mozna to osciagnac. Ale jednak staram sie(mniej lub bardziej skutecznie) odchodzic od pewnych norm- moze ten potwor gada z tym piratem jakims pseudo jezykiem? moze pirat zaraz obróci sie i zacznie spieprzac,a moze wyjmie szable i rzuci sie do walki? Sam lubuje sie w pracach ktore nie sa dosłowne i daja pewna plaszczyzne interpretacji. Oczywiscie to co ja robie to i tak zwykle ilustracje bez wiekszego sensu, w ktorych jest cala masa typowych i kiczowatych rozwiazan, ale mimo wszystko wole czasami zachowac tą nutke 'tajemniczosci' nawet w takich pierdólaszczych obrazkach;]

 

Rosikowski- na intuosie 3, a4;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baardzo baaardzo dobre prace ! jestem pod wielkim wrazeniem jak operujesz kolorami, swietne pociągniecia pędzla i bardzo pomyslowe tematy, arty z lokacjami przepełnia wyjątkowy klimat. wielki szacun! Jesteś bez wątpienia w czołówce najzdolniejszych :)

Z niecierpliwością bede czekać na Twoje nastepne arty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi nicponiu, jesteś mistrzem klimatu i sporo się od ciebie uczę:) Ostatnio jestem również zafascynowany defektami kamery, które u ciebie świetnie pasują! Twoją marką stają się panoramiczne ujęcia i nie wyobrażam sobie ich lepiej zrobionych. Tylko podziwiać i czekam na więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace, gratuluje! :)

 

Najbardziej podoba mi się nr 1 i ta z piratem i potworem. Ta z ogniem ma fajny kolor i klimat, ale nic nie przykuwa zdecydowanie uwagi, przydało by się jakoś mocniej wyeksponować któryś element, a tak to klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dorzucił do pieca...niestety w kilku miejscach wydaje się, że przepalił:] Ładne, klimatyczne. Przyczepiłbym się np. tu http://cghub.com/files/Image/230001-231000/230971/738_max.jpg - wydaje się zbyt gęsto upakowane, przesadzone. W ogóle w tej pracy coś zgrzyta. Pomijając ohydny materiał budynków po lewej to odnoszę wrażenie, jakby poszczególne elementy były z różnych bajek. Światło też nie do końca spójne mi się wydaje. Jeśli miałbym wskazać słabe prace to na pewno byłaby to 3 - nic się w niej nie dzieje, kadr też do mnie nie przemawia - ciężko tu w ogóle stwierdzić o co chodzi w obrazku, a to chyba jedna z najwazniejszych rzeczy. W ostatniej ilustracji bym nieznacznie ściął dół, by obraz był ciekawszy. Co nie zmienia faktu, że up mocny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic wiecej nie moge powiedziec o projekcie dla ever'ów.

 

co do kompozycji itp. Pierwsze trzy arty to 'tła' do bijatyki ala mortal combat- musza byc takie plaskie z uwagi ze maja stanowic tło dla napizdzajacych sie postaci.

 

nic wiecej nie mam na swoją obrone;] Ohydnie wyszło i trzeba starać sie by w przyszlosci bylo lepiej;]

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra jakaś... całkowicie Twoje prace są rozpoznawalne, nie wiem czy to można nazwać stylem, ale jeden rzut oka i widać że to Twoje, głównie przez paletę barw, świetny klimat, sceny pobudzające wyobraźnię, no i te skały (serio je maziasz? to nie sa jakieś fotki podmalowane? wspominałeś też że prace robisz zazwyczaj w 150 dpi, ponad 2k pixeli (chyba ze źle pamiętam)... nie mam pojęcia jak wyciągasz takie detale w tych formatach, dla mnie musi to być 300dpi (mimo ze detali to u mnie za wiele nie ma).

Masz niezłą wrażliwość oka na to co się dzieje w cieniu (może jest zbyt powtarzalne kolorystycznie w większości prac, ale to może właśnie ten styl, coś Twojego po prostu), najbardziej mnie jara to co znajduje sie pod "EVERMOTIONVFX"... brawo jest bardzo syto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka miazga!!! Tymi pracami przypieczętowałeś status full pro. Zresztą chyba sam się trochę przyznajesz do tego, bo się w końcu podpisałeś z imienia! Najbardziej mi imponuje u ciebie zintegrowanie zdjęć z malowaniem, efekty fotograficzne (blury, przepalenia, szumy itd) oraz oczywiście gęsty klimat. Po prostu szał w klapkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekowac wielce ludziska;]

 

Rotcore-co do skał- rysuje zazwyczaj bazową bryłe, nakladam kolor, światłocień, 'popękanym' brushem i selekcją zaczynam nadawac wstepny detal, nastepnie nakladam texture (najczesciej jest to tekstura pordzewiałej blachy)- to nadaje mi dodatkowy kolor, i majac coś takiego, jade juz detal zwykłym brushem;] łot cały sekret;]

Co do rodziałki- dpi 72 lub 150, ale ostatnio 72, i maxymalny wymiar krawedzi ~3500-5000

 

tr3buh- dziekować;]

 

mant-raz- no fakt, mam zamiar odsapnąć od ps'a i wrocić do ołówków i mazaków katując postaci.

 

thirdeye- stepsów nie mam, wszystko zostało na kompie u everów;p

 

resh- osz ja!

 

ZiN- dla Everów zamykalem sie w 6-8h+2h na doszlifowanie. Prace powstały ponad pol roku temu, teraz je jedynie troche podczyściłem. Refki zawsze są- przed startem szukam klimatu i inspiruje sie przegladajac rozne zdjecia- bez tego nie zaczynam. I pozniej szukam pojedynczych refek jezeli zajdzie taka potrzeba.

 

Artozi- z tym nazwiskiem to czysty przypadek, bo zgubilem brusha z 'logiem', wiec postanowilem po prostu sie podpisać-wiem wiem, brzmi jak ch*jowa wymówka;]

 

karola-j fuck, jam nie godzien;/

 

serio-thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny styl, fajny. Trochę tak mroczno, ale wszystko widać. Trochę połyskujące światło, ale nie za dużo. Niby taka abberacja, ale nie do końca. Mały glow, że moce światło, ale nie psuje pracy. Trochę plamy, trochę ziarno. Niby brudno, ale przejrzyście.

Fajnie, fajnie. :)

 

Słit focie. Daje 5*. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie poslodzili - czas na lyzke dziegciu... Osz ty! Dziegiec mi sie skonczyl...

Naprawde zacna robota. Ta abberacjo nie abberacja tez mi sie podobala - aczkolwiek nie naduzywaj jej bo spowszednieje ;] No i troche z highlightami szalejesz - taki niuans ale jabys walor ostrozniej stopniowal prace byly by jeszcze lepsze.

To se pomarudzilem a i tak wszelkie ochy i achy w peni zasluzone. Pracki super ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze nie jest w top??!!, ej co kurr... grane

wiem ze to juz moj z 3 post, ale nie moge sie powstrzymac, za bardzo trafiles w moj gust z tym klimatem i pracami :))

twoje prace oraz Lacedemona sa najlepszymi jakie pojawily sie na tym portalu od bardzo dawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne prace! Jestem pod ogromnym wrażeniem! Rasowe malarstwo... Podoba mi się mądra konsekwencja w prowadzeniu gamy.

Chciałbym cię gdzieś uszczypnąć, abyś nie obrósł w piórka za bardzo, ...ale nie mam za co ;) Chyba znowu muszę się schować na następne 3 lata, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nicpoń

 

No to zaszalałeś, pracki bardzo mi się podobają. Od poprzedniej wrzuty można już mówić, że profesjonalny poziom, a ta wrzuta to przypieczętowała, gratuluje świetnej roboty. :)

 

@tr3buh

 

Ah te niedobre mody, śmią mieć własne życie :D

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nicponia jak zwykle hardkorowy lewel ;) genialne prace i świetny klimat.

Ten ostatni up jest świetny. W tradycyjnych coś jeszcze robisz czy tylko digital?(ciekaw jestem jeśli tak wyglądają digitale, to jak wyglądają u Ciebie tradycyjne ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności