Skocz do zawartości

nicponim UP UP !


nicponim

Rekomendowane odpowiedzi

siema all. Jako ze nabylem wkoncu tablet, postanawiam wrzucic pierwsza prace wykonana na owym sprzecie.(painter)

malpaaacs6.th.jpg

 

W miare czasu bede wrzucal tu nowe pracki- glownie licze na rady dotyczace stosowania brushy czy jak to tam, sposob , trikow, skrotow klawiszowych ulatwiajacych zycie- jednym slowem painter dla zielonego w pigulce! Z gory dzieki za wszelkie korekty, rady,sugestie!

Edytowane przez nicponim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nigdy tabletu (rysika) w ręku nie miałem, więc w tej kwesti nic się nie wypowiem. Ale praca całkiem fajnie... Ile to bazgrałeś czasu jak na pierwszy raz tabletem??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema all. Jako ze nabylem wkoncu tablet, postanawiam wrzucic pierwsza prace wykonana na owym sprzecie.(painter)

W miare czasu bede wrzucal tu nowe pracki- glownie licze na rady dotyczace stosowania brushy czy jak to tam, sposob , trikow, skrotow klawiszowych ulatwiajacych zycie- jednym slowem painter dla zielonego w pigulce! Z gory dzieki za wszelkie korekty, rady,sugestie!

 

Ładny Orangutan, a raczej orangutanica ;), a może młode - no to sąsiad ;) się pochwal jaki tablecik sobie zakupiłeś :],

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejo mam prozaiczne i moze smieszne pytanko- jezeli wczesniej wybralem format kartki duzo za duzy niz planowalem, i chcem sobie teraz ladnie wybrac fragment ktory mnie interesuje to jak to zrobic? (painter)- z gory dzieki za pomoc. W nagrode orka wam rzuce:p

 

Edit- dobra jakos w paintcie zrobilem:p daje linka

blalallatw7.th.jpg

 

dzieki za wszelkie komenty i poprawki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho tu wiec wrzucam nastepna pracke. licze na jakies komentarze, sugestie, krytyke, wielkie dzieki za jakiekolwiek rady i porady!

gamola1po3.th.jpg

Przyznam w sumie ze niezbyt mi sie podoba- ciagle cwicze i probuje, nie mam jeszcze opanowanego stylu rysowania(bardziej- wypelniaania,dobierania pedzli) stad niezbyt satysfakcjonujace mnie efekty:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle od groma komentarzy:/:p

 

 

O jaki nerwowy ;) . . . Sąsiad, patrzę że dobrze Tobie idzie ujarzmianie tabletu :], mi jakoś dalej nie wychodzi, a co do pracek to się nie wypowiem.

Nie mój klimat, na ostatniej trochę chyba markowałeś prawą rękę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe.

izozmevq8.th.jpg

 

Rzucam paintera czekam na ps i tam moze cos zaczne dziobac ale juz z tutkow- trza sie nauczyc czegos;/

 

PS moglby ktos podac jakis link czy cus do skrotow klawiszowych, sposobow tworzenia brushy i ogolnie innych info dotyczacych poruszania sie po ps dla laika? z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe.

Rzucam paintera czekam na ps i tam moze cos zaczne dziobac ale juz z tutkow- trza sie nauczyc czegos;/

 

PS moglby ktos podac jakis link czy cus do skrotow klawiszowych, sposobow tworzenia brushy i ogolnie innych info dotyczacych poruszania sie po ps dla laika? z gory dzieki!

 

Nie rzucaj ;), a co do linków do tutków to powiem to tak: poszukaj na CGTalk, lub na GFX lub nawet tukej jest tego trochę.

 

. . . Pracka fajnia :P . . . Szczególnie dziołcha do gustu mi przypadła, kolo trochę za mocno na nogach przysiadł, ale w sumie to nie dziwne przy takiej kobitce :))).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rzucam nowe,tym razem projekt przygotowany na projektowanie:] Jest to jakis placyk/skwerek ukazany w perspektywie:p zrobiony na tablecie dla cwiczonka;p (szczerze niewiem czy w digitalu mozna to przedstawic ale wali mnie to).Pierwsze starcie z ps;]

projjektlo3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhuh sporo czasu nie rysowalem,no ale dopadla choroba, do sesji uczyc sie nie dam rady,wiec na odgrzebalem tablet i takie o tam trzeplemkoniecsk0.jpg

 

nie chce mi sie szczerze dopieszczac tego,raczej traktowalem to jako cwiczonko po dlugim czasie przerwy.

Ahoj amigos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni - ogólnie ok... pare fajnych elementów, ale np. anatomia torsu totalnie poleciała. Skrót ci poprostu nie wyszedł. trzeba się było zdecydować - albo wygięta linie grzbietu i niewidoczny brzuch, albo plecy niewidoczne.

 

Cień pada troche zbyt sztucznie. Postać wygląda dynamicznie, a cień tego nie oddaje.

 

Najlepiej wyszła chyba prawa dłoń ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroz-thx

Marduk --fakt cien nie oddaje pozy garbatego diabelka- moze dlatego ze nie mam jakos sil do rysowania na finishu;/ Mial byc cien no to jakos tak machnalem aby byl-nie zastanawialem sie nawet jak ma wygladac przy tej pozie i przy tym swietle;/

 

Co do anatomi torsu-uwierz mi ze nie jest to przypadkowy blad w anatomii- tak ma byc i nie wiem jak mogloby byc inaczej;/ Linia barkow jest skrecona wiec plecy beda widoczne, a ze postac zwrocona jest przodem to i brzuch jest zlapany- takze jakbys mogl( i nie mowie tego z czystej zawisci), to wez nawet paroma liniami na tym szkicu ruzc jak Twoim zdaniem mialoby to wygladac- mozliwe ze faktycznie zwalone,musialbym swierzym okiem spojrzec, ale tak czy siak anatomia byla przemyslana.

 

Biglebowsky- no dzieki majster;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche na szybko maznąłem:

 

Versja1:

ver1.jpg

 

Versja2(grubas) - troche nieudana:

ver2.jpg

 

Przez zmienioną linię grzbietu stwór wydaje się być mniej pochylony i ogólnie mniej masywny, ale gdy chciałem zostawić grzbiet tak jak jest zmieniajac ułożenie klatki i brzucha - wychodziło, że prawe udo jest za daleko od miednicy.

 

Maznąłem też troche po cieniu. Światło jest intensywne więc rozproszony cień też jest uzasadniony i moim zdaniem troche lepiej wygląda.

 

Ale w sumie to są tylko sugestie... jak ja bym to zrobił. Wykorzystasz jak będziesz chciał, bo alfą i omegą niejestem i też moge się mylić ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy troche za chudy,grubasek imo lepszy moim zdaniem(tzn lepiej pasuje do bryly postaci). Swoja droga dopiero teraz zczailem o co Ci chodzi- no i nie wiem-wlasnie chcialem takiego garba dac i troche miesnia rzucic na najszersze grzbietu-bo w twoich wersjach( anatomicznie dobrych), postac jest normalna,a nawet za chuda jezeli chodzi o "motyle"pleców,przez co postac traci na "masywnosci". Mimo wszystko dzieki za szkice-jak bede mial czas i checi to moze zmniejsze troche te plecy jezeli tak bardzo wydaja sie byc zle

 

Co do swiatla- wydaje mi sie ze wlasnie jak jest intensywne swiatlo to cien jest bardziej wyrazisty oO

 

Jeszcze raz dzieki za komenty i za fatyge ze szkicami

Ahoj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jednak Nicponimowy tworek bardziej przemawia, Marduk, twoje wersje są chyba zwyczajnie za...poprawne:) Czasem poprostu warto pewne cechy uwypuklić i ja tam widze garbatego, korpulentnego dziada,nie atlasa któremu dodano, trochę na siłę, mięsień piwny i garb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde z tym problem- jak widze "cudza"prace to jakos latwiej mi bledy wychwycic,ale jak sam robie,to nie moge ich dostrzec-i nie chodzi o to ze w innych ich celowo sie dopatruje,poprostu same sie rzucaja,w swoich zas chcialbym je zobaczyc ale nie zawsze moge;] takie dziwne,moze dlatego ze w innych mam tylko efekt koncowy,a w swoich to pamietam kazdy etap jak to robilem,i te bledy gdzies sie podrodze mi gubia i przestaja miec znaczenie;] niewiem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedziec jaki format ??

Qrde :P:D naprawdę fajnie Ci to wyszło.

Nie wiem dlaczego ale ja w miescie nie mogę dostać takich kartek 100 na 70(po pożółkłej barwie);/ No i męcze sie na bardzo chropowatych karteluchach A4 ;/

 

A tu pytanie do wszystkich... JAki jest lepszy według was papier do rysowania ..chropowaty czy gładki???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

format a3- nie lubie wiekszych formatow bo po prostu trzeba wiecej sie meczyc;p 100x70? -mieszkam w bialym i latwo jest akurat je dostac,ale nie rysuje na tym formacie (patrz wyzej)

 

chropowaty czy gladki? zalezy-ja wole gladki bo zawsze wiecej na nim mozesz dopazdziezyc olowkiem,mocniej go wcisniesz w kartke,uzyskasz lepsze czernie-czropowaty jest lepszy do szybkich szkicow,gdy jezdzisz olowkiem na plasko(przynajmniej takie jest moje przekonanie)

 

ahoj! i dzieki za komentarze;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kreska ;), miejscami odpuściłeś patrzę sobie . . . Powie mi sam gdzie to smarował ;) okolice, bo gdzieś już chyba te domostwa żem widział :D . . .

podoba mi się styl tych domków . . .

równie ciekawa architektura jest na trasie do sokółki ;). . .

 

imo 2 najfajnieszy, góra trochę ucieka . . .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skromny udpate(co zrobic jak len w dupie siedzi;p)

 

974196ga7.jpg

 

1023910zk1.jpg

 

finitoootw5.jpg

 

troche olowkowych teraz,robionych na zlecenie;p(olowek)

 

989909gp2.jpg

 

1008632xn3.jpg

 

no i wsio, wszystkie uwagi mile widziane( spodziewam sie krytyki, wiele osob chyba na to czekalo aby sie odegrac po tym jak na ich prace krzyczalem>;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz,że leń ci w 4literach siedzi? eee no ja też chcę mieć lenia, co sie tak objawia ;D

A tej pani co siedzi na gałęzi to anatomia siadła panie- stopy wielgaśne, cycuszki malaśne, a dups jakiś spooory się zrobił, ale generalnie praca poza tym to śliczna :)

centaur ma ten łeb,jakby przybity szpilką do reszty cielska, i w ogóle anatomia też nie najlepsze, nie podoba mi się też efekt,który zrobiłeś czerwonym brushem przy czaszce...ale tak to fajny centaur;) Trzeci to "Edek" z Ironsów? ;D Ten kolo jest naprawdę w dechę ! ;D

lasek szkic i Ci trzej panowie- A Ty to się przygotowałeś na krytykę typu "Stary,nie ściemniaj,że to ołówek, przecież widać,że to matte painting...", bo z poziomem tego ołówka,ludziska mogą nie wierzyć,że to ołówek... ;D ;D

(A, no i to ostatnie to komplement...;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze troche i anatomia siadla;p stopy wielgachne?cycki male?dupa szeroka?moze i tak,chociaz w sumie nie dokonca sie zgadzam ale co ja tam bronic swoich prac bede;p

co do centaura to sie zgodze-glowa jak na szpilke przyczepiona;p

edek z iron-kojarze,ale nie wzorowalem sie na niczym-niby do crazy froga podobny tez;p

za komenty do olowkowych dziekowac;]

 

PS bledy w anatomi moga byc bo w zadnej pracy nie stosowalem referki;/( raczej to nie jest pozytyw,nie lubie jakos szukac zdjec ktore by mi pasowalo,dlatego maluje z dynki,co jak widac nie zawsze poplaca;p)

 

ahoJ!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...,ale niestety staruszku i Ty i ja musimy się pogodzić ze starą indyjską zasadą, która brzmi tak:

"jeśli ciągle nie umiesz rysować dobrej anatomii, to musisz jeszcze nadal się na czymś wzorować, bo samo z siebie wymyślanie tylko sobie znanych zasad anatomii, zgubi Cię ćwoku!" ;D , ;D,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam znam zasade bez "ćwoku",cieibe moze z "cwokiem" motywuje bardziej oO. No trzeba cwiczyc cwiczyc,chociaz w sumie na czym mam sie wzorowac rysujac potwory? łehehe;p ogolne zasady anatomii znam, nie wiem czy jest sens wglebiac sie w kazdy miesien i sciegno,ale nie ma watpliwosci ze cwiczyc i tak trzeba;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności