Skocz do zawartości

Tygodniowy speedpainting, Sesja 1 - TEATR


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszamy z kolejnym Speed Contestem na forum. Tym razem będziemy malować :) Idea speed-paintingu na pewno każdemu jest znana ale na wszelki wypadek przypominam: Dowolną techniką należy stworzyć obraz na zadany temat w wyznaczonym czasie.

 

Temat: TEATR

 

Regulamin:

 

- Czas malowania: 2h,

- Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna,

- Prace umieszczamy w tym wątku,

- Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 800 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku,

- Jedna osoba może umieścić jedną pracę.

 

Nagrody:

 

- Wybór kolejnego tematu,

- Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

 

ZAKOŃCZENIE 1 SESJI: 23 XII 2006 godzina: 21:00

 

Powodzenia !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

QUL, :D

Fajnie by było gdyby Ci główni wyjadacze nie brali udziału z tego względu

że młoda ikra dryfująca na fali forum mogłaby się pokazać ;) ,ale z drugiej strony Ci debesciacy maja z reguły fajne pomysły wsparte techniką ;)

 

i też byłoby fajnie ,gdyby w przyszłości możnabyłoby zobaczyć takie bitwy ,lecz dla poziomów:

- początkujący

- średnio-zaawansowany ;)

 

Co wy na to ??

 

au revoir!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_O kolejna glancka iniciatywka :D, nice, nice jak rozumiem startujemy 23.XII, czy też termin jest dowolny a jedynie nie przekraczalna granica to 2h,

dość szeroki temat :D, ale fajnowaty.

Przy okazji nie wiem czemu nie mieli by w tym brać udział "wyżyny" - moim zdaniem lepiej jak startują bo człek wie że jeszcze sporo drogi przed nim i ma tego świadomość oraz chęć do samodoskonalenia ;)

 

POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem startujemy 23.XII, czy też termin jest dowolny a jedynie nie przekraczalna granica to 2h,

 

STARTUJEMY JUŻ TERAZ, 23 XII zostanie utworzona sonda wyłaniająca zwycięzce

 

Jeżeli 2h to faktycznie za dużo, piszcie, można dać mniej, ale nie 15 min. To ma być speedpainting ale nie szkicowanie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że 2h dla tych biednych początkujących to jak 15 minut dla wyjadaczy. To nie jest za dużo. Jeżeli damy 15, czy nawet 30 minut to boję się, że gdyby nie umieszczenie pracy w tym wątku, trudno byłoby odgadnąć, że to teatr :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCMiriam - możesz nawet sobie to zinterpretować jako "Nasze życie jest teatrem, każdy codziennie odgrywa swoje małe role"

 

To już od Ciebie zależy, chciałem żeby możliwości interpretacyjne były dość spore.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałbym taką prośbę żeby tematy w następnych tygodniowych speedach były właśnie takie jak ten , nie sprecyzowane a raczej dające możliwości poszukiwań dowolnej interpretacji tematu. Proponowałbym również inne ocenianie prac - nie po tym kto lepiej coś narysuje czy namaluje bo tu można się spierać co to znaczy lepiej, tylko po ciekawym zinterpretowaniu tematu. Wtedy zatrze się ta granica kto lepszy czy gorszy „warsztatowo”. W końcu grafika to nie tylko „warsztat”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...Weedlog wygrał. Koniec zabawy;)

MCMiriam - możesz nawet sobie to zinterpretować jako "Nasze życie jest teatrem, każdy codziennie odgrywa swoje małe role"

 

 

Coś tego typu było na próbnej maturze podstawowej z polskiego w rozumieniu tekstu czytanego. Właśnie chyba sam podejde fdo tematu pod tym kątem i postaram się coś zmalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziamka – dobrze że tak jest. Spotkałem się jednak tu na forum z ocenami warsztatu a nie interpretacji, dlatego tak napisałem. Dla mnie osobiście najwartościowsza jest umiejętność ciekawego interpretowania tematu. Warsztat jest tylko pomocą w osiągnięciu zamierzonego celu. Jeśli jest traktowany inaczej to jest tylko popisem umiejętności zgrabnego malowania czy rysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te rozprawy filozoficzne? :)

Wiadomo, pełny sukces to warsztat+pomyślunek. Bez pierwszego lub drugiego wielkiego dzieła nie będzie. Jeżeli ja mam wybierać to wolę sensowny warsztat bez specjalnie głębokiego przesłania niż na odwrót (a to że nie mam ani jednego ani drugiego to już trzeba mi wybaczyć he he).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weedlog świetny obrazek

 

co do tych dwóch godzin - jestem za, bo dla początkujących bez wprawy tak jak mnie tyle czasu jest potrzebne chociażby po to żeby znaleźć odpowiednie ustawienia pędzli.

 

po 1 godzinie i 55 min wyszło mi coś takiego:

 

hamletgn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem sobie że zrobię pracę na temat teatru który rozgrywa się w świecie wirtualnym. Zrobiłem tych prac więcej tu wstawiam:

8da4ca5660cc42b7.jpg

Każdy z nas siedząc przed komputerem zakłada swoją maskę.

Praca wykonana akwarelą na papierze.

Czas to mniej niż minuta (kilkanaście sekund) + wyczyszczenie w Photoshopie ok minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o tym, bo coś widzę zainteresowanie contestem niewielkie, może temat nie podpasował :)

 

Zrobimy tak: wrzucać można ile się chce ale trzeba zaznaczyć która pracka idzie pod głosowanie, wolałbym uniknąć zamieszania z głosowaniem na kilka prac jednego autora, no chyba że będziemy oceniać "całokształt".

 

Na razie niech będzie tak że jedna praca, wybrana przez autora idzie do sondy ale wrzucać można więcej. Ważne tylko żeby przed zakończeniem wybrać ostateczny obraz i mnie o tym poinformować, najlepiej w tym wątku i PM'kiem

W następnej edycji pomyślimy, może coś się zmieni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności