Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed3d- sesja 3


Gomez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o zdrowie pytam :)

 

Temat : APPLESEED

 

Inspiracje :

 

Wygrzebałem parę przepienknych obrazków, nie pytajcie skąd ;P

 

http://www.toya.net.pl/~m_g

 

Może to wystarczy, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś skany to proszę się podzielić.

 

 

 

Regulamin :

- Czas modelowania 5h

- Software jakikolwiek z wyłączeniem zbrusha,mudboxa, paintdeforma, darmowych skulpterow. Tylko i wyłacznie tradycyjne modelowanie.

- Scrin z viewportu + siatka na jednym obrazku, pomoże to później zebrać prace

- Wrzucamy jeden obrazek o długości 800, wysokość dowolna ! Prace które nie będą przestrzegać tego zostaną od razu usunięte!

 

 

Nagrody :

- Front Page

- Wybór następnego tematu speedu3d

 

 

 

Życzę wszystkim powodzenia oraz wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie. Jako że jestem człowiekiem pysznym i zadufanym w sobie chciałbym mieć jakieś trofeum :D A tak serio, nie wiem czy to ok ale może jakiś mały znaczek wykombinować pod avatarem zwycięzcy. Można by też przyznawać trofeum okresowo, tzn. trzeba raz na jakiś czas wygrać speeda żeby pozostać posiadaczem trofeum - taka motywacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja wlasnie jestem za bardziej speedowaniem. Im szybciej cos trzeba zrobic tym wiecej zaczyna sie liczyc pomysl i umiejetnosc wycisniecia z siebie jak najwiecej. W dodatku 5h w tygodniu to sporo czasu jakby na to nie patrzeć. Za to bardzo podoba mi sie pomysl wywalenia sculpterów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat raczej nie podemnie..., ale jak tylko znajde czas to napewno cos zrobie, 5h hmm... niby fajnie bo w 5h mozna naprawde sporo modelu zrobic, z drugiej strony jak patrze na ten czas to mam wrazenie ze jescze mniej osob wezmie udzial niz poprzednio, co prawda mozna na raty robic ale to chyba nie zalatwia problemu

 

hehehe ciekawy pomysl z nagrodami ze wygrana w speedzie :D, tylko to trzeba by bylo pewnie fajnie jakos wymyslic zeby nie bylo krzywdzace dla osob ktore naprzyklad wygraly bitwe albo maja prace w zlotej galerii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

chlopy dajcie spokoj :D

5h i speed to dwie rozne rzeczy :)

4h to juz od 2 zaduzo :)

powinnobyc max 2h do nie chce sie siedziec 4 czy 5h a speed polega na tym ze raz usiade i zrobie model a siedziec 5h troche ciezko :)

i tak zapewne wezme ale dopiero po swietach.... :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sesji speeda nie widziałem, wpadłem na drugą i widzę 4h, myślę - czy to norma, dużo, mało? No i strzeliłem 5h - pomyślałem że będzie więcej czasu to fajniejsze rzeczy wyjdą i stąd całe zamieszanie. Następnym razem da się mniej i po bólu. Można by ustalić czas wykonania na stałe, byłoby prościej.

 

Sculpterzy postarają się o własny speed modelling żeby nie było dyskryminacji prac z powodu używania ZBrusha. Moglibyście się wypowiedzieć na ten temat, chyba że nie obchodzi was nic więcej poza wywaleniem nas stąd - zainteresowanych zapraszam tutaj: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=33887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu, to 5h jak na całą postać ( i tak kazdy bedzie modelowal Briareos'a ;p ) jest ok. pozatym nie jest nigdzie napisane ze speed to 120 minut i ani sekundy dluzej - speedem nie jest cos, nad czym sie dlubie 3 dni np, i poprawia najmniejsze detale.

Jak dla mnie 5h to czas ok, ew. mozna do 4 skrocic.

No chyba ze do speeda sie wezmą sami pr0, ktorym wymodelowanie postaci humanoidalnej zajmuje 45 minut, to ok, ale dajmy szanse innym ( sam sie zastanawiam czy nie wziasc udzialu, w koncu jak sie nic nie robi, to sie niczego nie osiagnie, prawda? )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no kurcze...

no tak gomez rzucil i jest.

nastepny bedzie mial krotszy czas. i tyle.

zamiast marudzic zrobcie cos moze bo czas ucieka a wy ciagle debatujecie...

ja zaraz koncze swoj model i wrzucam.

 

gomez jestem za podzialem speeda na jeden dla sculpterow i drugi dla zwyklego modelingo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jestem pierwszy...

ale dobrze by bylo zeby nie ostatni;-)

Bo chetnych widze jak mrowkow;-)

 

No to tak: nie jestem zbyt wielkim fanem anime, Appleseed w zyciu nie ogladalem.

Nie znalazlem zbyt dokladnych obrazkow, wiec niektore czesci modelu to czysta improwizacja;-)

Nogi i lepek nie zbyt dopracawane, bo zaczynalem od torsu i ze czas mi sie kurczyl wiec musialem speedowac;-) Czas 5h. Soft max7.Render Vray.

Mam nadzieje ze nie za dlugi obrazek wrzucilem, ale chcialem zeby bylo widac dobrze.

pozdrawiam i zapraszam do komentowania ( i wrzucania swoich modeli?)

wzory: appleseed1 appleseed2

 

bigog6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeet to by wyglądało makabrycznie :D Zaczyna mi się podobać ten pomysł, taki Frankenstein. Jeszcze mu kieckę z bravehearta damy :) I strzelbę Winettou, a w tle wiatraki z Don Kichota.

 

tadzio - spoko, stopy są twoje :)

 

Jeszcze otoczenie by sie przydało, może to temat następnego speeda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za komenty, fajnie ze pracka sie podoba:),tez mysle ze pracke mozna by dokonczyc ale to pewnie nie teraz tylko jakos w przyszlosci, bo poki co to jescze zolnierza musze dokonczyc ;)

 

trumna ja mysle ze rendering jest poza czasem ... w koncu to jest speed modeling ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności