Skocz do zawartości

Minibitwa 2D: City in the Clouds by Marduk


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wersja finalna Miasta w Chmurach:

 

finalda1.jpg

 

 

Założe sobie wątek tak zawczasu, żeby oznaimić wszem i wobec, że w tej bitwie też biorę udział... no i żeby sie troche zmobilizować i pośpieszyć ;).

Krąży mi po głowie pare pomysłów. Najprawdopodobniej będzie to taki baśniowy widoczek latającej wyspy. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dlaczego wojną wikingów?? ;] Wiem, że narazie to tylko chaos, ale... chyba poprostu marnie mi landscape'y idą... trzeba będzie poćwiczyć... jest okazja - tylko muszę właściwą scenę w plamy ubrać. Problem jest taki, że narazie pomysł widzę jak przez mgłę... ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej edycji minibitwy popularne są pseudo-matte, więc stwierdziłem, że pujde w tym kierunku... w końcu ma to ładnie wyglądać. Wykorzystując fotki nadrobie troche czasu, który straciłem na etapie szukania pomysłu.

 

Narazie szkic... ale generalnie jest tu juz prawie wszystko co chciałem mieć, więc teraz głównie będe pracował nad detalem.

 

cityinclorl2.jpg

 

Fotka jaką wykorzystałem do zbudowanie pierwszego planu:

 

fot.jpg

 

Na wieży jest też kamienna tekstura, która powstała z fotki jakiegoś zamku. Pierwszy plan wymaga jeszcze podmalowania, a nad dalszymi będzie jeszcze sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem fajne, jak zaczniesz to "czyscic" to wydaje mi sie, ze drugi plan odjedzie troche do tylu i bedzie jeszcze lepiej. byc moze powinienes tez unikac tych drobnych listeczkow przy brzegach obrazka (mniej zdefiniowane formy nie beda odciagac wzroku od centrum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja jak na to patrze to czuje swieze zjonizowane powietrze jak po burzy z piorunami. :) Kompozycja swiatło wszystko w dobrym kierunku idzie. a Przed plan to nawet za Baaaardzo fotorealstycznie wyszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komenty :). Mały update...

Zmieniły się troche proporcje kadru (nieznacznie)... według sugestii Amruna chciałem odsłonić górną część centralnej wieży, więc troche przesunąłem tą gałąź w górę.

Doszło troche chmur - mam nadzieje, że teraz jest choć trochę bardziej "in clouds" niż "in jungle" ;).

Wieże-miasto zacząłem wykańczać troche po omacku, ale mam nadzieje, że detal niezepsuje początkowego efektu.

Co do tej "niby ramki" z zieleni... możnabyłoby sporo napisać. Tak jak jest mi się podoba - musze to tylko tą część wykończyć wedle zamysłu. Postaram się też dać coś w lewej części obrazka, aby jakoś tą prawą odciążyć... zobaczymy jeszcze co to będę (latający okręt, egzotyczny ptak - coś w tym stylu).

 

wipc2va3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz chcesz go tam wepchnac (w tej chwili nie wyglada najlepiej) to odklej zagiel od gornej krawedzi kadru, zmien jego kolor i zmniejsz caly statek moze jakos (wydaje mi sie, ze najlepiej by wygladal gdyby nie nachodzil na zaden z elementow, a jednoczesnie byl w bezpiecznej odleglosci od brzegow kadru - wtedy osiagniesz lepsze wrazenie zawieszenia w powietrzu). zrob tez moze flip horizontal, zeby sprawdzic czy kompozycja gra...=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja zostawiłbytm statek zwrócony tak jak jest, ale sporo bym go zmniejszył, żeby mniej przyciągał uwage ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wywal zagiel bo zawadza. Jednak najgorsze przed toba,bo jak roslinki sa z foty,to teraz zostaje ci trzepnac fotorealistyczny statek;/ Ciezko tez wyczuc wielkosc statku,rownie dobrze moze on znajdowac sie kilometr od tego brzegu,moze byc tez tuz nad nim:/ Ja bym jakiegos czleka na trawie narysowal i wsio,a tam przy tych miastach mikroskopijne statki ,tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statek jest ok tylko troche go oddal bo teraz sprawia wrazenie ze jest w tej samej odleglosci co galaz i zaraz o nia zachaczy..moze go zmniejsz troche..albo perspektywe powietrzna.. czy obie rzeczy...

skrycie liczylem jednak na rajskiego ptaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech bedzie;p praca kopie, geniusz! jest swietnie!

 

Drogi "NICponimie" -> ..to TY To powiedziałęs nie ja :). , ->

 

Daj na luz wez Valerin mite...

 

Mysle ze statek jest potrzebny chociaz po to by zrownowazyc to drzewko po prawej.. pozatym jest fajny.... nei wiem czy mam racje, ale takie mam zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest miasto..? jest :)

sa chmury..? sa :)

 

kaman....jak musi wygladac praca zeby oddawala temat?

 

według mnie jesli praca "odbiega od tematu" to nawet lepiej.A nawet wskazane jest zeby interpretacja tematu była bardzo swobodna, bo tak np. moga powstawac o wiele ciekawsze prace i mozna obserwowac indywidualizm autora ..

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG masz trochę racji ;) Ale jeśli chodzi o sam pomysł odnośnie tematu to Marduk poszedł prawie po najniższej lini oporu ;)

 

Ale jak już pisałem praca bardzo mi się podoba. Nic nie mam jej do zarzucenia. Jak narazie nawet jest dla mnie faworytem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym co poniżej już pozostane. Troche błędów jest - ale na przyszłość postaram się już ich niepopełniać. Dalsze dziubanie ogólnego rozrachunku i tak raczej by już niezmieniło. Generalnie rzadko maluję landschafty - trzeba będzie solidnie jeszcze poćwiczyć. Dzięki za wszystkie komentarze i sugestie dane mi w trakcie pracy...

 

finalda1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności