Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed3d- sesja 8


Podoba sie temat ?  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podoba sie temat ?

    • tak
      43
    • nie
      9
    • ujdzie
      13


Rekomendowane odpowiedzi

TEMAT : CARTOONOWA POSTAĆ

 

nie życzę sobie wrzucania renderów, renderom stanowcze nie, tak więc tylko screeny z viewportu + siatka, unikniemy durnych komentarzy i zbędnych spekulacji.

 

 

Regulamin :

- Czas modelowania 2h

- Screen z viewportu + siatka na jednym obrazku, pomoże to później zebrać prace

- Wrzucamy jeden obrazek o długości 800, wysokość dowolna ! Prace które nie będą przestrzegać tego zostaną od razu usunięte!

 

 

Nagrody :

- Front Page

- Wybór następnego tematu speedu3d

 

KONCEPT

http://home.autocom.pl/burnet/pap.jpg

 

pap.jpg

 

tu z imageshack :)

papvk6.jpg

 

Powodzenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I ja również gratuluje! Było co prawda malutkie "ale", lecz przeciez chodzi o zabawe i podnoszenie swoich umiejetnosci. :)

 

Temat fajny, ale mam kilka pytan. Niektóre mogą wykluczyc inne ale i tak wszystkie zadam.

Czy to ma być wlasnie ten ptaszek?

Czy moze to być dowolna postac kartoonowa od takich koncepcików w internecie po znane postacie z bajek?

Czy dopuszcza sie wlasny pomysl z glowy nie udokumentowany na papierze i co za tym idzie niemozliwa jest ocena czy dobrze jest odtworzony.

 

no to tyle. :) pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem raczej o tym wlasnie ptaszku, ulatwi to ocene. Myslalem o tym, ze kazdy zrobi wlasny koncept, ale to juz na dluzej robotka i zrobilaby sie z tego minibitwa (a tu mamy przeciez speed modeling)no i wymaga troche zdolnosci rysowniczych wiec odpuscilem. Robienie roznych ptaszkow bedzie trudne w ocenie, najrozsadniejszym wyborem jest tu jak sadze zrobienie, tegoz wlasnie ptaka, ktorego wkleilem z dopuszczalna mozliwoscia zmian w proporcjach - byle na korzysc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze kazdy robi swojego ptaszka to może być problem, pojawią sie kontrowersje i problemy natury technicznej... :D

Modelowanie wg tego konceptu nie jest zle, ale przydalo by sie ciut wiecej obrazków żeby mozna bylo sobie pooglądać go.

Summa summarum, jestem za jednym wzorcem do modelowania. Bo jak kazdy bedzie wybieral/robil inny dezajn, to o wiele trudniej bedzie ocenic kto sie lepiej wywiązał z modelowania.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze napewno tego ptaszka :P

Oto co mi się udało zrobić w 2h, niestety jestem jeszcze za powolny. Dużo czasu zajmuje mi układanie sensowniej siatki. Już czuje ze mi to lepiej idzie:D

Jak to się mówi trening czyni mistrza!!

 

404e3be6907e7c69.jpg

 

Pozdravki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

no i moje ptaszysko :) brakuje nóżek więc zbytnio nie pochodzi, na skrzydełkach tez raczej nie polata więc nic innego mu nie zostało jak lewitacja :)

wyskrobałem to w 1 godzinę i 50 parę minutek.

ptoksv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z uwagi na zawalenie sprawami przyziemnymi nie dam rady nawet na 1h usiąść. Ale gratuluje mądrego doboru tematu, dającego możliwości obiektywnego porównania modeli. Tak trzymać! Powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah. No to jeszcze ja. Wiem, ze do doskonałosci wiele jeszcze temu brakuje, ale miałem tyle styczności z organiką co nic, wiec mysle, ze nawet całkiem niezle mi to wyszło. czas około 1:45h. Pozdro.

 

parrotmq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Też chciałem coś wrzucić i wkońcu wzięłem się do roboty. Miałem pomysł aby poeksperymentować ze splinami i w trakcie tworzenia zdałem sobię sprawę że nie mam o tym zielonego pojęcia ;D, dlatego wyszło co wyszło, pewnie bardziej nadaje się do katalogu LEGO niż do tego tematu, no ale cóż ludzie uczą się na błędach :). Oto moja papużka:

 

papugacartoonkf8.jpg

 

papugacartoonsiataah5.jpg

 

papugasmoothhighlitsfu0.jpg

 

Aha... czas 30 minut (nie wiedziałem już jak to naprawić, chyba po prostu źle się za to zabrałem).

 

Ps. żeby nie zaniżać poziomu konkursu jak ostatnio, nie nalegam aby zamieszczać to w sondzie ;)

 

Pozdrawiam,

charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie sprobuj zaczac modelowac, panować nad siatka, nie idz na łatwizne uzywajac extruda. Zacznij od boxa i nadaj głowny kształt obiektowi ktory chcesz zrobić potem jak bedziesz zadowolony z głownej bryły TEJ BEZ DETALI, zaczniesz dodawac dodawac powoli detal.

 

Extrudy nie naucza Cie zawiele, 2 godziny to naprawde bardzo duzo czasu, a gwarantuje Ci ze ooooooo wiele wiecej sie nauczysz :)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dzisiaj chcialo zebym nie wymodelowal tej papugi... w srodku pracy komp umarl i plik z papuga sie popsul... na drugą już nie mam sily i motywacji, może jutro coś jeszcze zdąże wykombinować przed deadlinem. I wcale nie taki latwy ten temat, kazda papuga inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy opłaca się to wrzucać tutaj...żeby sobie wstydu nie robić...bo troche mi nie poszło i zabrakło czasu...ale z drugiej strony skoro siedziałem nad tym 2 godziny to niech będzie.

Czas ok. 2 godz. bez paru minut.

beztytuu1uw3.jpg

beztytuu2jo8.jpg

beztytuu3nr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności