Skocz do zawartości

Mini bitwa 11 - Asterix & Obelix - KONIEC!!!


arcade

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dokładnie cały dzień się bawiłem a najwięcej czasu zajeło mi zrobienie prezentacji :) Lol, no ale nauczyłem się paru nowych tricków (thx Por@szek).

 

398 tris, 128 tekstura, mam nadzieję że się wam podoba :)

 

tutaj obrót 360 stopni (to ze zrobieniem tego tak się mocowałem :P)

 

film6hy2.gif

 

 

tu macie obrazek jak sobie wyobrażam taką postać w grze:

 

dowyslania3wt8.jpg

 

A tutaj dla tych co chcą widziec piksele jak na dłoni oraz więcej szczegółów ;)

 

dowyslania2pe4.jpg

 

No i wersja 256 x 256 (finalnie tekstura zmniejszona) tyko nie pomylcie się i nie dajcie tego do sondy.

 

http://img168.imageshack.us/img168/2842/dowyslania1gh4.jpg

 

Dzięki za ten pomysł na bitwę, robienie tego to była naprawdę świetna zabawa :D Jak znajdę czas to dorobię jeszcze Asterixa i rzymianina żeby było do kolekcji :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za ten pomysł na bitwę, robienie tego to była naprawdę świetna zabawa...

 

Święta prawda :)

 

Obelix świetny, gryzą tylko ręce z przodu, sprawiają trochę wrażenie wykręconych o 180 st.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek - thx, coś tam faktycznie się rysuje jak kciuk z drugiej strony :D lol, przeoczyłem to, jutro poprawię :)

 

Por@szek -> dzięki, zapisałem na początku w ten sposób, ale pojawiała się biała obwódka przy modelu, dlatego jednak zrobiłem z tłem. Nie wiem jak tą białą obwódkę można by weliminować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :D

 

Bro -> thx :)

Ledyr -> dzięki

vv3k70r -> hehe - brak trisów spowodował nawet to że musiałem obciąć mu uszy :D nie ma bata żeby się jeszcze kamień zmieścił w tym limicie (szczególnie że jest to mocno obły kształt) Może na koniec dorobię kamień jako osobny obiekt żeby komplet był :) dzięki :)

Owen -> thx

Kuba_ -> dzięki

Cruzh3r -> hmm, wydawało mi się że nieźle nos zrobiłem jak na ten limit -nie wiem za bardzo jaka jest różnica między nosem obelixowym a kajko kokoszowatym :D Jak byś mógł rozwinąć myśl byłoby super :) Pewnie jeszcze jakieś tweaki będę robił przed finalnymi obrazkami więc wszelkie rady mile widziane

 

A wczoraj i dzisiaj sieknełem sobie Asterixa, zrobię jeszcze pewnie rzymianina, a jak zdąże to może też ten kamień dla Obelixa i może dzika... I będzie już można robić prostą grę ;P Przynajmiej jeżeli chodzi o postacie ;)

 

animka2wj6.gif

 

tutaj model z 128 teksturą:

 

dowyslania2fc8.jpg

 

A tutaj tak jak poprzednio z orginalną 256x256:

 

http://img114.imageshack.us/img114/2237/dowyslania1ua5.jpg

 

Dzięki za komentarze i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 - dzięki :)

ledyr - thx :)

Adek_CG -> nom, pasowałby jeszcze mieczyk i buteleczka "eliksiru" po której dostaje się "nadludzkiej siły" ;) hehe - no ale bez kitu już nie miałem gdzie wcisnąć :)

Vorek - dzięki :D

 

to jak się podoba to macie jeszcze "in game shot" ;)

 

Edit-> oba modele na obrazku mają teksturę 128 ;)

 

asteixobelixzg2.jpg

 

niestety nie w silniku ale przez quickrender.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

precyzuje:

 

1. Zrobiłeś obu takie kulfony, a asteriks nie ma takiego (wysokiego) nochala, ma go zadartego do góry bardziej. U ciebie są zbyt płaskie końcówki wystarczy że przeskalujesz troche nochala z w osi pionowej.

 

http://gaulois2000.free.fr/images/mini_P0008716.JPG

 

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://gaulois2000.free.fr/images/mini_P0008704.JPG&imgrefurl=http://gaulois2000.free.fr/collectionscenes.htm&h=200&w=158&sz=4&hl=pl&start=27&tbnid=8F1gG48w2FHEJM:&tbnh=104&tbnw=82&prev=/images%3Fq%3DASTERIx%2Bminiature%26start%3D18%26ndsp%3D18%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26rls%3DGGLG,GGLG:2005-22,GGLG:en%26sa%3DN

/*obeliks i asteriks i inne postacie z podobnymi nosami*/

 

BTW: Weź kolor skóry z asteriksa i daj na obeliksa, to dużo lepiej będzie wyglądał

 

Wsumie super modele, tylko mi te nosy nie pasują.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek -> dzięki, jak zdążę to poprawię Obelixa, pewnie dodam uszy i poprawię kolor skóry, od nowa raczej nie zrobię bo trochę szkoda mi czasu a model jest prawie skończony :)

Por@szek -> dzięki

Kuba_ -> dzięki :)

Crusher -> heh, thx za wykład :D Nos obelixa faktycznie trochę nie pasuje, co do Asterixa to bym się kłócił (zresztą zauważ że zupełnie inny ma w komiksie a inny na tych figórkach które zlinkowałeś - no nic, pobawię się jeszcze przed finałem, dzięki za zwrócenie uwagi.

Shogun -> nom, dokładnie tak jak Kuba napisał, pokazałem z większymi teksturami żeby pokazać swój workflow (zmniejszanie gotowych tekstur), że te tekstury są większe zaznaczyłem na obrazkach i w podpisach, żeby nie było wątpliwości. Zmniejszanie tekstur opłaca się zwłaszcza przy tak małych limitach - na teksturze zostają artefakty - pozostałości po detalu które ciężko byłoby wykonać ręcznie, a tak są robione automatycznie przez photoshopa. Nie sądziłem że zamieszczenie tych obrazków to taki problem, skoro jednak wam to przeszkadza to zmienię na linki te obrazki które nie pasują do specyfikacji minibitwy...

 

Ok, dzięki wielkie za zainteresowanie i ciepłe słowa :D Wrzucam ostatni już model Rzymianina :)

 

animacjake0.gif

 

399 trisów, 128 x 128 tekstura.

 

dowyslaniass4.jpg

 

Poprawię jeszcze Obelixa i planuję dodać jeszcze miecz i manierkę Asterixowi, ale to już poza konkursem, bo będę musiał zrobić to jako osobne obiekty (na bank do limitu by się nie zmieściły).

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi tu Obilixa popraw albo pojdziesz do kata :D:D

 

A zolnierz super :) widze ze złapałeś klimat kurcze az by sie nimi chciało pograc :))

pamietajcie o miniaturkach z napisem "koniec" , bo ostatnio nie mam za duzo czasu i niechciał bym przeoczyc czyjejs pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam za ostatni pic "koniec" robiony na maxa na szybko co niestety widać :) Musiałem się nieźle śpieszyć bo kumple z którymi się umówiłem już trąbili mi pod oknem ;) Teraz widzę że Klicek jeszcze nie zebrał prac więc w sumie nie potrzebnie tak się śpieszyłem. Oczywiście w takim momencie jak zawsze Max powiesił się (normalnie mi się to nie zdarza, ale w pośpiechu często). Sorka za to, teraz wysyłam skończoną skończoną wersję - na pewno ostateczną :)

 

Jeszcze raz dzięki za komentarze i dopping, oraz za sam pomysł na bitwę :) Jak dla mnie ta bitwa była po prostu the best z dotychczasowych, dawno się tak dobrze nie bawiłem robiąc modelki. Szkoda że już koniec bo chciałem jeszcze zrobić pare obiektów, no ale i tak udało mi się wykonać plan minimum z początku wątku (3 postacie) więc jestem zadowolony :)

 

Ano niestety, trudno się nie zgodzić że po Obelixie najbardziej widać ograniczenia 400 trisów. Wynika to IMHO z dwóch kwestii - raz że obelix jest dość obły, a przy takim limicie obłe powierzchnie sprawiają kłopot, a dwa że to był pierwszy model jaki robiłem w tej bitwie, w następnych już (chyba) lepiej poczułem limit :)

 

Jeszcze raz dzięki wielkie - ostateczny pic poniżej:

 

konieckoncwgv5.jpg

 

Pozdrawiam i do następnego razu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności