Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed3d- sesja 9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dosyć długo zastanawiałem się nad tematem tego tygodniowego speedu. Postanowiłem odejśc od ograniki, zrobić taką odskocznię. Temat jest na pewno przez wszystkich znany, aczkolwiek, nie koniecznie przez wszystkich lubiany.

 

Tematem 9 sesji speed'u jest: FELGA.

 

Regulamin:

- czas modelingu: 2:30h

- zamieszczamy referencje, siatki i screen'y z viewport'u w jednym obrazku o szerokości 800 i dowolniej długości - żadnych renderów.

 

Nagrody:

- wybór tematu następnej edycji speed'u;

- front page;

 

Oczywiście zachęcam do modelowania jak najbardziej skomplikowanych felg, jak np. zamieszczona poniżej felga lamborghini gallardo:

normalgallarado12vy6.jpg

 

Miłego modelowania i powodzenia.

ps. mam nadzieje, ze temat choć troche się podoba :D

 

edit: zmiana tematu z "felga samochodowa" na "felga" - na wyraźne życzenie forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No raczej :F btw SZAMPEK zapomniales o nagrodzie -frontapage'u

juz poprawiłem :D

A co sie tyczy NURBS'ów - modeling jak kazdy inny, tak ze nie widze przeciwskazań.

BTW: pasuje wszystkim czas? Sam dzisiaj robiłem felge do gallardo i wykorzystałem czas do maximum, a nie zdazyłem zrobic śrubek :( - jakby były jakies wyraźne naciski większosci, to możnaby podciagnąc, nie wiem, do powiedzmy 2:30h albo 3h. czekam na głosy w tej sprawie :D Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyah. Dwa głosy za, zero sprzeciwu (poprawcie mnie, jeśli sie myle) => Zwiększyłem nieco czas. Myśle, ze 2:30h to wystarczajaco dużo. Oczywiste jest, że kliment woroszyłow, który stosował sie do wcześniejszego regulaminu, może, jeżeli taka bedzie jego wola, zamieścić nowa pracę, na którą bedzie mógł przeznaczyc do 2:30h. Pod uwage zostanie wzięta oczywiście druga praca. Mam nadzieje, że nikt nie ma nic przeciwko.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby nie mozna wrzucac kilku prac jak mialo to miejsce w poprzednich sesjach? ; o Nigdy jeszcze nie robilem felgi ale wydaje mi sie ze 2h to duzo jak na felge, moze zmienie zdanie jak sprobuje cos zrobic ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonk - szczerze mówiac, nie przyglądałem sie wcześniejszym sesjom (poza ostanią) - jeżeli dozwolone było zamieszczanie kilku prac, to oky, ale to sie chyba mija z celem. Lepiej zamieścic po prostu swoją najlepszą prace, i z głowy, nie ma potem problemu z zamieszczeniem ich w sondzie. Ale jak powiedziałem, nie zmieniam wcześniejszych zasad gry. Jeżeli wczesniej można było, to teraz też można. A jeśli chodzi o czas, to uwierz mi, ze czas to pojecie względne :p i wole dac więcej czasu, jeżeli dzieki temu większosć prac bedzie skończonych lub prawie skończonych. W końcu nie bedziemy głosowac na same obramowania :D A tak na prawde, to dużo zalezy, jaką felgę sie wybierze. nieprzecze, niektóre można wumodelowac w 30 min. Ja moją, zamieszczoną poniżej, modelowałem 2h, czyli maxymalny wcześniejszy czas, bez obijania sie, a i tak zabrakło czasu na śrubki, których nie chce mi sie teraz dorabac :p. Na koniec nie pozostaje mi nic inego, jak zachecac do głosowania na mój model. Pozdro!

 

rimsp1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

to ja też zapodam moją fele :P to był mój pierwszy raz (jeśli chodzi o felgi :) ), robiłem to jakieś 2h 20min. Referka była ale i tak dodałem troszkę od siebie:) Wyszło troszkę kanciato ale i tak jestem zadowolony :)

DraB - fajna stronka, przydała się :)

felgajk8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampek - napisałeś żadnych renderów tylko referka - a to co dokleiłes do swojej pracy to co jest nie render ? Uważam że powinieneś to wywalić i dołączyć referkę w postaci zdjęcia z netu a nie renderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikSar - zgadza sie, to jest render, ale nie mój. Przeszukując neta w poszukiwaniu refereki, nie natknąłem sie niestety na nic lepszego, dlatego postanowiłem zamiescic to, ponieważ na tym renderze w miare dobrze tą felgę widac. Ale jeszcze raz podkreślam, ten render występuje tylko jako referencja, bo nie jest mój! Mam nadzieje, że to rozwiazuje sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec zajelo to ok. 2h15min, lecz jest to moja pierwsza felga i pierwszy model NURBS'owy wiec tak malo zrobilem w tym czasie bo nie mam jeszcze opanowanego dobrze Rhina :P :P Ale do felgi chyba podobne :D

78318114wu6.jpg

98009299ua3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobiłem to bez używania Arraya, mam jeszcze kłopot z wycinaniem otworów w obiekcie za pomocą innych obiektów i z późniejszym cutowaniem edgesow aby nie zostawiać wybrzuszeń - dlatego nieproporcjonalne otwory co do oryginalnej felgi, ale co tam, sposób wycinania łyknełem z tutoriala na który przez przypadek wczoraj się natknąłem: (http://www.evermotion.org/index.php?unfold_exclusive=94&unfold=exclusive), większość z was na pewno go zna, ale kieruje to do osób początkujących takich jak ja (jeśli w ogóle są tu takie osoby ;)), sam miałem problem z odkryciem jak to działa - ze znalezieniem odpowiedniego tutka, dlatego jeśli są tu osoby którym "wycinanie" jest obce to polecam ten tutorial :].

 

Pozdrawiam,

charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też postanowiłem coś zrobić...nie wiem czy będzie dobre, ale to pierwsza w sumie felga zrobiona w 3D, mam nadzieje że nie zaniżę poziomu czy coś. Czas to jakieś 1,5 godzinki chyba albo mniej coś. Oto moja praca : szprychowa felga typowa dla lowriderów, soft Cimena 4D:

 

lowriderqf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przedstawiam wam moja felge:

Modelowanie zajeło mi:

ok 1:20 godziny modelowanie jednego kawalka pizzy

oraz ok 1 godziny kopiowanie i slejanie tego w zalosc

 

A za inspiracje posłuzylo mi to:

 

1698jg4.jpg

 

renderpersca0.jpg

untitled1copyhh2.jpg

untitled2copyzp7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ladne felgi wam wychodza! Przyznam ze jeszcze nie mam faworyta (poza sobą :D )

 

Jako że nie lubie takich chromowanych pimpowskich felg dlatego zrobilem Nascarową felge firmy Bassett.

Około 2h plus minus pare minut. Czesto przerywalem bo mi przeszkadzano.. Najwiecej problemu mialem z tymi otworai na sruby, bo nie pokrywaly sie kompletnie i trzeba bylo kazdy po kolei robic..

 

Pozdravki!

b72975f541e560e8.jpg

 

A to link do sporego zdjęcia znalezionego na guglach:

http://www.kojotemotorsport.com/IMGP0017.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oto moja Fela:)

Mam nadzieję że motocyklowe też mogą być.

Robiona praktycznie z głowy, kilka szczegółów nie zdążyłem dorobić, jest to pierwsza rzecz którą zrobiłem przy pomocy tabletu, od dziś mycha służy mi tylko do grania.

 

felgaev1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna felga. Proponuje ci jednak z edytowac ten wpis i dac te wszystko screeny na jednym obrazku. to jest jeden z wymogow regulaminu.

Chodzi o to by sie prace nie mieszaly.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wogóle nie wiem czemu ludzie zamiast wrzucać normalne siatki to dają je po smooth'ach

 

przecież taka siatka mało co mówi ludziom na temat modelu i techniki jego wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu ludzie nadaja kilka materialow obiektowi, zeby imitowac cienie/odblaski etc. Powinno sie pokazywac model ze zwyklym podstawowym materialem tak zeby wszystkie prace mialy jednakowe szanse. Co do pracek to wszystkie super i bedzie problem z wyborem najlepszej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Przypadkiem natknalem sie na tego sppeda i postanowilem zrobic felge (czemu by nie:))

 

Czas modelowania: 1h55min

 

felga i sruby - sa z regulacja

wentyl - z cylindra, ma male naciecia na nakretce ale darowalem sobie na nim smootha bo to roznicy by w tym przypadku nie zrobilo:)

 

zamieszczam referke z ktorej robilem nie probowalem wpasowac w maxie zeby czasu nie tracic wiec na oko robota jak to czesto bywa:P

 

pozdrawiam

 

fela1.jpg

fela2.jpg

fela3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności