Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed3d- sesja 10


Sjon

Rekomendowane odpowiedzi

TEMAT : Świński ryj (a właściwie nieco więcej)

 

Witam, jak chcieliście temat jest z organiki:).

 

REGULAMIN:

 

SOFT: wszystko do 3d sculpty i maxy i nurbsy byle 3d soft:)

 

PRACE - prace wykonujemy na podstawie obrazu, który zamieściłem w temacie. Pomijając włosy oczywiście. Starajcie się uzyskać jak najwięcej detali (przykład okolice oczu czy też nos ze sporą ilością bruzd, nogi). Ujęcie powinno być takie jak na przykładzie! Nie improwizujemy w tym przypadku.

 

ZAMIESZCZANE OBRAZY - w temacie dodajemy 1 obraz zawierajacy ujecie z viewportu (print screen) i ujęcie siatki. Szerokość obrazka 800 pikseli wysokość dowolna. Nie dodajemy renderów

 

CZAS MODELOWANIA - max 2.5h

 

NAGRODY :

- Front Page

- Wybór następnego tematu speedu3d

 

POWODZENIA!

 

OBRAZ, NA KTÓRYM SIĘ WZORUJECIE :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ujęcie powinno być takie jak na przykładzie!

 

imo lipa narzucać kadr w speedzie, w takim widoku świnia może wyglądać spoko a w innym już nie bo będzie robiona tylko pod jedno ujęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry - soft obojetny dopisalem w regulaminie (dziei za uwage chociaz przypuszczalem ze poprostu zaczniecie dzialac. Byle 3d soft oczywiscie.

 

cta - zobaczymy:) starajcie sie uzyskac taka swinie ylko lysa oczywiscie, wszystko cobaczymy na koniec z ujecia z viewportu. Wkoncu ma byc ono jak najwierniejsze. Przypuscmy ze to ma byc scena nieruchoma. Mysle ze swiatlo z vieporta pokaze jezeli ktos bedzie chcial jakies cuda wyczyniac

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

Soft: 3dsMAX

Czas: 2godziny :D

Jak widze mało chętnych (hura)

Wstydzę się troche uszu tej świni...

swiniaprezentacjaef0.jpg

 

 

EDIT: Sjon mi napisał, że to ma być świnia na podstawie referencji, którą podał!!!

To do czasu doliczam 15 min.

No to troche uszy zmieniłem:

prezentacja2un1.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

michlord - nie trzymasz sie wytycznych. Patrz obraz WIZZ'a tak wlasnie powinny wyglada zamieszczane prace. Edytuj posta prosze bo inaczej nie zostanie on dopuszczony do glosowania. Jak napisalem staracie sie uzyskac tylko taka swinie jaka zamiescilem bez wlasnej inwencji (na tym ma polegac trudnosc, zeby jak najlepiej ja odwzorowac). Zapoznaj sie dokladnie z opisem tematu i podmien obraz koncowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord
Witam

 

michlord - nie trzymasz sie wytycznych. Patrz obraz WIZZ'a tak wlasnie powinny wyglada zamieszczane prace. Edytuj posta prosze bo inaczej nie zostanie on dopuszczony do glosowania. Jak napisalem staracie sie uzyskac tylko taka swinie jaka zamiescilem bez wlasnej inwencji (na tym ma polegac trudnosc, zeby jak najlepiej ja odwzorowac). Zapoznaj sie dokladnie z opisem tematu i podmien obraz koncowy.

 

Pozdrawiam

 

Mam pytanie: Czy co do tej edycji chodzi o to żebym dał tylko 1 screen i 1 siatkę, a nie z wielu ujęć?

 

 

Tylko że ja wszystko zrobiłem wg. twojej referencji tylko, że ta świnia miała strasznie zmutowane uszy to zrobiłem je z innego obrazka. Przyznaję się, że trochę zrobiłem "jak mi się bardziej podobało" no ale jeśli zdążę to postaram to poprawić. Ja zawsze myślałem, że powinno się coś od siebie w pracke włożyć.

 

Tutaj dałem jak to mniej więcej jest podobne...

cospm7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

michlord - dokldnie tak, nalezy umiescic jeden screen i jedna siatke (czyli tutaj mozesz jeszcze wrzucic screen viewportu ze smoothem), wiecej nie potrzebujemy bo nalezy zrobic wlasnie taka swinie jak na obrazie. Zachecam do ponownego wymodelowania i postaraj sie aby jak najwierniej zrobic wlasnie ta swinie, ktora umiescilem w temacie. Rozumiem, ze chciales dodac cos od siebie, ale wlasnie na tym polega zadanie aby wiernie skopiowac oryginal (dla jednych moze byc to irytujace dla innych to bardziej zachecajace poniewaz wola sie skupic na konkretnym przykladzie).

 

pozdrawiam i czekam na update z Twojej strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic, ja sie nie łape bo dla mnie speed to zabawa, a regulamin tej sesji przypomina mi zlecenie kapryśnego pracodawcy :P

pozatym nie znam sie na sculpterach, a w poprzednich speedach regułą było, że wygrywały prace tuningowane,

 

niemniej, jak dodtej pory fajne prosiaki Wam powychodziły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

cta - nie jestem kaprysny:) powstal prosty regulamin i jak widac po pracy wizz'a ktora zostala dodana jako pierwsza wszystko w nim jest jasne. Speed to zabawa ale czy koniecznie musi byc jedynie "free style" zeby kazdy robil co chcial? Nigdzie nie jest tak napisane.

 

Z gory przepraszam tez tych wszystkich dla ktorych kilka warunkow jakie postawilem sa nie do przejscia i to ich dyskwalifikuje. Pamietajcie, ze to jest speed modelingi trzeba sie starac pokazac swoje umiejetnosci w roznoraki sposob.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

No i oto mój świniak :)

Jakieś 2h roboty, Próbowałem też Mudbox'a ale jak widać do poziomu kuby jeszcze daleka droga :)

_kuba_ -"piękny" prosiak ale raczej nie przypomina tego z referki

ps. nie chciałbym szyneczki z takiego starego wieprza ;p

 

swiniafo8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności