Skocz do zawartości

Model 3D: Galeon- La Couronne [uwaga: duze rozdzialki+duzo image'ow]


tadzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Model takiego oto "shipa" robiony dla relaxu, jako odskocznia od wizek, by sprawdzic samego siebie i by przypomniec sobie lata gdy kleilem modele z plastiku;)

 

Wrzucam "goly" model gdyz w najblizszym czasie nie mam zamiaru go texturowac. Niech wiec bedzie ze jest "Finished".

 

Teoretycznie "La Couronne'a" ale z malym tuningiem.

Plany tego statku jakie mialem byly miejscami niewyrazne i pewne elementy roznily sie na poszczegolnych rzutach wiec czasem musialem improwizowac.

 

I kilka danych technicznych: "Szip" sklada sie z ok 600 elementow, 1200.000 poly, i wazy ponad 50Mb, modelowanie zajelo mi ok 1 miesiac w wolnych chwilach;)

 

Z gory przepraszam za rozdziałke, ale przy mniejszej zacieraly/znikaly liny.

 

Pozdrawiam;)

tadzio

 

25816932ty3.jpg

 

 

1aea3.jpg

 

59030875du6.jpg

 

11396798ic8.jpg

 

 

89488571hb7.jpg

 

 

33902800tt5.jpg

 

83624224oq1.jpg

 

[sIATKA]

 

[DUZY RENDER Z MINIATURY- SEPI]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

moze otextutuje kiedys, ale poki co mam dosc.

jak pomysle ze mialbym jeszcze texturowac te 600 elementow to....

nie mam sily juz.

Zreszta robilem go z takim zalozeniem by sie podskilowac glownie w modelowaniu.

;)

 

edit:

Lewus bo ja to sobie lubie podziumdziac ;)

Radzisz, Lelen- dziekuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007- wiesz jak juz wspomnialem kiedys sklajalem plastikowe modele, teraz po prostu zamienilem klej, farbki itp na CG ;)

 

pbx- co dalej? moze Tytanic;) he he he [lol]

 

George82- o rendery z materialami pewnie kiedys sie pokusze.

 

KLICEK, Pionier, Kr3tz, JohnZi- chlopaki nie przesadzajcie, jest sporo niedociagniec ;)

 

blood_brother- ladownia jest pod pokladem. czesc wymodelowalem ta otwarta z armatami, a kabina kapitana? kurcze nie wiem gdzie moze byc, wszelkie zazalenia tego typu prosze kierowac do konstruktora (designera;) tejze łajby ;)

 

HXL- staram sie konstruktywnie spedzac czas, nie zawsze mi to wychodzi ;)

 

Raffaello- dziekuje slicznie ;)

 

Wszystkim serdecznie dziekuje i pozdrawiam;)

tadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uncle, kliment woroszyłow- pewnie tak zrobie, textury kiedys beda, moze nawet scenka

Fidiasz- tak jem banany ;) stad taki model ;) [lol]

GRZYM, Vorek, mrkrzysiek, Maqs, RedMag, briz- dzieki ;)

SoAd-liny zrobilem tak jak na referce, ale z zalozenia mialy byc napiete, bo przytrzymuja maszty, wiec musza takie byc. wydaje mi sie ze sa ok.

 

pozdrawiam

tadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziekuje slicznie za Fronta. To dla mnie zaszczyt ;)

[Hej Modki- statek przyszlych piratow;) Dobre;) Podobac mi sie to he he;)]

 

Po drugie:

slayer2004, QbisieQ-dzieki;)

Mr Pank, Georgas, Adek_CG- ok ok, beda textury ale nie teraz;) ahooj ;)

ETA- wiesz mialem taki patent by deski tez robic, ale jakos nie zrobilem;)

CzAk1- czy mam duzo wolnego czasu? ten model, jak juz nadmienilem robilem w miedzyczasie, w chwilach wolnych,

suma sumarum- miesiac.

Faktycznie mialem tez luzniejsze dni bo pokonczylem ostatnie zlecenia a nowych nie mialem. Teraz znowu zapowiada mi sie pracowity okres wiec juz nie bede mial czasu zbytnio by sie dalej nim bawic. Ale w planach mam texturing i juz obmyslam scenke. Zobaczymy jak mi to sie czasowo rozciagnie tym razem;) A bitwa morska? Jestem za;)

 

Pozdrawiam

tadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, bardzo ladny i zgrabny modelik, ale jako shiplover musze sie czepnac do kilku rzeczy,

1. kotwica zdecydowanie za mala, powinna byc conajmniej 60-70% wieksza

2. zagle wygladaja jak pozwijane dywany hehehe, z jednej stony powinny ciasno przylegac do reji: ]

3. wanty duzo za cienkie, to byly potezne liny, a nie niteczki jak namalowales,. 2-2,5x grobsze

4. takie kola do sciagania want,(ni ewiem jak sie nazywaja) powinny byc znacznie masywniejsze, na grubosc a otworki na tyle grube aby przeszly tylko liny napinajace ktore tez sa 2x za chude.

5. dosc dziwnie wyglada kadlub od stepki, a na samym koncu przy sterze i kilu to juz wogole powarzny bug..

 

Jesli chodzi o przedstawienie graficzne to prezentuje sie przednio, gdyby nie kilka tych drobnostek to byl by to naprawde swietny okret

pozdrawiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic nie znam sie na okretach, a te nazwy (wanty, stepki itp) to ja nawet nie wiem co to znaczy;)

Robilem na podstawie referki/planow, starajac sie jak najwierniej odwzorowac szczegoly (bo wiedzy jakotakiej na temat konstrukcji statkow nie posiadam i musialem mocno sie skupic na referkach/planach), co bylo dosc trudne bo jak juz pisalem byly czasem nieczytelne i z bledami. Wyszlo jak wyszlo;)

pozdrawiam

tadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fronta tadziu :)

Model ładny, rozpisywać sie nie bede. A co do texturowania, to tak zapytam... obmapowany UVkami ten model jest? Bo jak nie to wroze popadniecie w szalenstwo przy wykonywaniu tego :D

W kazdym razie jak juz ktos wspomniał, obtexturuj i zrob animke w czasie sztormu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach- no wlasnie elementy nie sa zmapowane;) Robilem ta lajbe, by sie podskilowac z modelingu i nie myslalem za bardzo o texturowaniu.To byl totalny freestyle, tyle ze miesieczny;) Dlatego tak bronilem sie przed texturowaniem tego;) Ale jak juz pisalem beda textury, tylko pozniej (jesli nie oszaleje;)

pionix- dziex;) animka? raczej bedzie still, nad scenka mysle;)

 

pozdrawiam serdecznie

tadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności