Skocz do zawartości

[Texturowanie]Trawa w Mental Rayu [3d studio max]


chudy

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu musiałem właśnie zrobić trawke do wizualizacji no i postanowiłem się podzielić tym jak to zrobiłem :cool:

Nie ma tam jakiś kosmicznych rzeczy, ale myśle, że paru osobom może się przydać.

tutim5.jpg

  • Like 7
  • Confused 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ciesze sie że sie podoba

Temporal- nie wiem czy ktoś takie coś napisał, nie mówie,że nie bo to by było troche dziwne. co do tego, że może być podobny no toooo tak prawde mówiąc za dużo nowości nie idzie tu wymyśleć. w każdym razie dochodziłem do tego sam przy pomocy helpa do 3dstudio i MR.

Lis- no pewnie, że nic nowego ;] tutek powstał dlatego, że akurat szukając na forum sposobu na trawe to znalazłem kilka wątków, w których ludzie sie o to pytali ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarekBoss

Kurcze, a Ja próbowałem już 8 razy i za każdym razem mam czarny ekran po rengeringu :( Co źle ustawiłem? zrobiłem wszystko zgodnie z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie dzięki za trawkę :) :)

Ja mam pytanie co do oświetlenia tą funkcje omni znalazłem lecz nie wiem gdzie ustawić w tej funkcji żeby rzucało taki cień jak na fotce w tutku na te dzbany :) Za pomoc był bym wdzięczny :) Pozdrawiam.

 

--------

 

Oświetlenie zrobione:), lecz ta trawka nie wygląda jak by rosła u mnie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1.Gdy chce stworzyć materiał niewychodzi mi ładna trawa ,tylko jakieś czarne tekstury.

2.Mam max'a 2009, jednak niemoge znaleść opcji ,,shadows&Displacement''

Chudy pomóż!!!(jestem początkującym użytkownikiem)

 

 

 

A nie ...Teraz jest wszystko ok. Tylko mógł byś dać ten obrazek, bo na innych niewygląda zaciekawie...

Edytowane przez loleczek0013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

probuje tej metody od kilku dni i gdy renderuje moj projekt w malej rozdzielczosci to wszystko jest ok, ale jak zmieniam na wieksza (1280x1024) to mental mi sie zwiesza na pierwszych kwadratach renderowania i tak zostaje:( myslicie, ze mam za slabego kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batystuka -> myślę, że to wina kompa ale uważam, że jak pozmieniasz kilka parametrów to pociągnie. Chudy pisał, że niektóre parametry zwiększają czas renderingu, a więc wpływa to na pewno i na bardziej skomplikowaną budowe, no i tego nie może pociągnąć twój komp :p dobra bo za bardzo "przy filozowałem".

 

 

Ja mam inny problemik, jak daję małą rozdziałke to wychodzi gut, ale jak dam duużo większą to zamiast trawy mam szary ekranik :) - czego to może być wina ?

 

A tak poza tym to chyba najlepszy tutek do zrobienia szybkiej trawki ;)

 

 

dla przykładu moja trawka wygląda następująco

 

http://img23.imageshack.us/my.php?image=trawkal.jpg

 

 

 

batystuka - spróbuj zmniejszyć ilość segmentów tego plane nie 100x100, a np: 50x50 i powinno być lepiej, ja teraz miałem tak samo jak Ty :)

Edytowane przez makler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności