Skocz do zawartości

Koniec dyplomu z grafiki warsztatowej.


ferni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. chciałbym wam zaprezentować pierwsze projekty na mój dyplom z grafiki warsztatowej. Prace maja być wykonane technika akwaforty zmieszana z tinta. Przedstawiac maja portrety róznych zawodów ale nie powiazanych ze soba, kazda praca ma byc swego rodzaju opowieścia o nadej dziedzinie zawodu. W prazę wprowadze kródkie eseje łacińskie nawiazujace do przedstawianego rysunku. Zalerzy mi na waszej opini, jak wam przypada taki pomyusł do gustu.

 

grazw4.jpg

17484462zd7.jpg

Edytowane przez ferni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

BarlogPL- dzienx

polterge!st- studiuje na AŚ, a co do pracy to planuje zrobic jeszcze 2 wersje i mysle ze w tedy bedzie juz ostateczna decyzja

little-ninja - dzienx , mi dokładnie te same najbardziej sie podobaja, reszta idzie do poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez robilem dypl. z warsztatowej, tez forta z tinta eehhh co to za porabany pomysl byl ;P

 

projekty bardzo fajne, ale koniecznie pokaz jak juz zrobisz to z tinta.

 

biale napisy na czarnym beda na spad?

 

nie wiem jak to planowales zrobic te napisy. ale ja podobny patent zastosowalem uzywajac czarnego markera pod tinta. przy krotkich trawieniach tintowych markera kwas nie rusza.

http://kengi.robal.net/img/04_dzien_czwarty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooo kengi co za zbieg okolicznosci a ja wlasnie z tymi napisami zainspirowalem sie twoja praca, tylko ze w tedy nie wiedzialem ze to twoje, a na tinte itp to tzreba bedzie poczekac poniewaz dyplom bede bronił dopiero za rok. Dlaczego porabany, nie odczuwales przyjemnosci jak po zrobieniu płyty np zapomniales ze zostawiles ja w kwasie i tzreba bylo robic od nowa hehehe. Pozdrawiam i dzieki za inspiracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie odświeżam wątek. Dyplom skończony :) mgr. obroniony :) Tak wiec wstawiam skończone prace tak jak pisałem wcześniej. Osobiście jestem zadowolony z nich w 80% no cóż może kiedyś powruce do tego tematu i jeszcze się troszkę pomęcze. Prace były robione w czterech technikach a mianowicie: mezzotinta, kwaforta, akwatinta oraz sucha igła - sporo roboty i może dlatego już nie miałem siły na dopracowywanie każdej z osobna.

 

wszystkieqm5.th.jpg

 

10jv8.th.jpg12041695kx1.th.jpg69017089sy5.th.jpg62783882xm7.th.jpg83136287lq9.th.jpg74282299au8.th.jpg77338457rz6.th.jpg35932450es9.th.jpg73632825nr6.th.jpg95578460vw8.th.jpg

Edytowane przez ferni
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakonczenia prac, wiem jakie to musialo byc poryte :)

 

jednak projekty mi sie zdecydowanie bardziej podobaja.

finalne odbitki wygladaja jednak na dosc mocno wymeczone, w sensie

nie do konca chyba czujesz ta technike.

czesto widac, ze nie w pelni kontrolujesz gradacje jaka chcialbys uzyskac,

jest sporo przypadku w tym wszystkim, przez co jak dla mnie cala praca

traci na przestrzeni, robi sie plaska.

jest jeszcze ekspozycja, ktora jest zrobiona niedbale, slabe zdjecia,

zle wytarte krawedzie blachy i krzywo zfotografowane prace, przez co duzo

traca...w realu to sie na pewno tak nie rzuca w oczy,

ale na monitorze mi to przeszkadza.

 

tak czy inaczej kupa roboty i ogolne wrazenie jednak dobre. mysle ze warto by bylo zrobic pozadny skan tego (nawet czesciami i potem w szopie polaczyc [chyba nie pochwaliles sie formatem jaki to ma?]) i pozadnie to zaprezentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem o wymiarach blach ( 21x30 ) , poza tym zgadzam się w 100% z twoją opinią na temat prac. Faktycznie prace nie były dopracowane pod względem technicznym przyznam się że mezzotintę robiłem pierwszy raz w życiu i to jeszcze na ostatnią chwilę. Niestety jak zwykle zabrakło czasu, ale mam nadzieje że kiedyś powrócę do tego tematu i uda mi się to dopracować na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności