Skocz do zawartości

.: Teczka 2d: ManiakS :.


ManiakS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ho!

Podoba mi się pomysł teczek i postanowiłem, że założę własną. Postaram się wrzucać tylko aktualne pracki, żeby nie zaśmiecać starociami świeżutkiej teczki :)

Komentarze i krytyka mile widziane (nie muszą być konstruktywne ;))

---

Narazie kilka prac, mniej lub bardziej ukończonych. Wszystkie to komercha więc tematyka narzucona.

 

atelialeader5mediumlp1.jpg

nomad3mediumho5.jpg

sl010650x650fd1.jpg

sl007650x650zq9.jpg

att00049mediumvv7.jpg

rycerz555mediumzb8.jpg

Edytowane przez ManiakS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 506
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nr. 1 .... po prostu świetny. Pięknie dopracowany.Reszta też... Chciałbym więcej widzieć takiej "komerchy". Front page musiiii być !. Pzdr.

acha, byłbym wdzięczny (i pewnie nie tylko ja) za jakiś mini (lub jeszcze lepiej maxi) "tutorialik" albo step by step czy coś z obrazka nr 1....:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JmTm00: dzięki, akurat te góry to z refki, ale ważne, że zostało to coś

OmeN2501: no skoro Ty mówisz, że kolor i bryłki są ok to pewnie tak jest, dzięki; niestety nie zawsze przychodzi to łatwo, często mnie krew zalewa jak próbuję namalować coś wiarygodnego albo jak sobie klient wymyśli jakąś mega skomplikowaną scenkę ... w którymś tam temacie pokazałeś jak sobie z tym radzić (scenka z medykiem, marinsem i panienką: super efekt); niestety w 3d jestem noga :/

LISEK: czego? :|

Stachu: thx, no jak trzeba to robię, nawet lubię, chociaż często brakuje mi pomysłów przy vehiclach; trzeba by trochę postudiować

Belus: dzięki, no musi! ;) jak tylko będzie warto coś pokazać w stepbystep to zrobię, na razie mój proces wygląda tak samo jak większości; nic nowego

JakkaS: heh, oj wydaje Ci się, uważam, że moje pracki są raczej sztywniackie ale wciąż staram się żeby było w nich więcej ruchu, życia; niestety jeszcze nie wiem za bardzo jak.

maciekG: thx, hehe dopiero po chwili skumałem, o jaki mech Ci chodzi (przecież w tych górach nic nie rośnie :/)

leander, weedlog, giorgione, Grudzien, Tortur: thx

kolegaalek: heh, ta pracka to był przełom w moim digitalu, byłem z niej dumny jak paw; dzięki

thirdeye: hej hej pencilmasta, dzięki; zależy do czego robię, najczęsciej to coś 4000x4000pxl 300dpi, zawsze można zmniejszyć :D

 

Ech ale mi nasłodziliście, normalnie mam ochotę walnąć sie na kanapę i napawać się moją wielkością ;P niestety zdaję sobie sprawę ile jeszcze przede mną ...

 

rycerz555765x1000pl4.jpg

hottime5kopiamediumtu9.jpg

to nie do końca moje, w dużej częsci overpaint:

sl002f850x850gs2.jpg

sl012b850x850xd2.jpg

deepone900x474zg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca z górami bardzo przyjemna od strony waloru i koloru, ale jakoś nie czuję tej odległości pomiędzy górami a postaciami... i góry wydają się małe. Chyba że postaci idą po jakiejś wyżynie i za nimi jest wielka dolina - ale możnaby to wyraźnie zaznaczyć.

Warsztatowo wszystko super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe-wypasik na maxika-podoba się ;D

a w ogóle komercha to ekchm...nic złego...tylko pozytywnie-i kasa i pasja...choć to drugie czasem przez to szwankuje...

a ja też coś w tym stylu mam zlecone,więc tutek by się przydał Mistrzu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekhc: czasami używam zbyt miękkich pędzli, wtedy sharpen pomaga; widać zdarza się, że z nim przesadzam;

SzU: masz rację, prackę można by jeszcze pomęczyć ale pewnie już do niej nie wrócę, bo zaklepana;

PAINbringer: dzięki :)

WWWoj: thx, też się cieszę, że w końcu mam czas na takie rzeczy

maronski: gdzie!?;

Stachu, purple: jak tylko będzie z czego ...

 

surveying3mediumuu7.jpg

mideastcrisis31mediumoa3.jpg

tu minimini stepbystep :D, niedlugo postaram się wrzucić coś bardziej treściwego

covercolor850x850ff2.jpg

cover3copy850x850ev7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, bo zawyżasz poziom i trzeba się bardziej starać, żeby zabłysnąć... :>

Świetne kolory i "plastyczność" obrazków.

Twarz marine nie bardzo jak dla mnie - jakaś taka wymęczona i nieprawdziwa. Cyber-wizard też mi nie pasuje, bo ma zaburzone proporcje. Reszta cymes, a zwłaszcza ten ogr z miniaturki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen-anatomia konczyn to chyba kazdemu ucieka, tym bardziej jezeli robi sie to na szybko-dla mnie to i tak pro jezeli chodzi o konczyny,tym bardziej ze to ostatnia rzecz o jakiej chyba myslal maniak.

 

ja nic nowego nie napisze,dla mnie juz od dobrych kilku miechow nie ma kozaka na ciebie;] dynamika,kolor i plastycznosc o ktorej wszyscy pisza, po prostu masta!

 

pracka z ta panna- kurde wspaniala,nie jest wymuskana,nie jest tez speedem,pol na pol,ale nic bym nie zmienil- kocham takie klimaty-przypominaja mi sie gierki-rpg glownie(szczegolnie diablo i sacred;])

 

ahoj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakkaS: ja nie lubię Cię chyba bardziej za te marne concepty ;P

DaRoZ: dzięki;

Morbid Karbid: co do twarzy żołnierza to się zgodzę, wyszła bardzo kiepsko, i ogólnie pracka mi się nie podoba :D wymęczona i plastikowa - mam jeszcze z tym problem, że zamęczam prace, zabijając w nich "energię" jaką mają w fazie szkicu :/

OmeN2501: thx; ano ucieka; niestety czasami tak się zamotam z jakimś rzutem, albo wymyślę taką pozę, że ni ch... nie idzie mi dopracować anatomii; po prostu braki w wiedzy :D

nicponim: dzięki! też lubię takie klimaty :) .. a ten obrazek akurat był do karcianki;

miriam: hej, dzięki; na papierze rysuję sobie czasami dla zabawy; jeżeli robię na kompie, to od początku do końca.

thirdeye: dzięki

o r o: thx

Grudzien: thx

 

epifan555556x850om3.jpg

Poniższe pracki malowane z jakiś fotek z neta, w ramach ćwiczeń, których robię zdecydowanie za mało :/

face6mediumst7.jpg

face4mediumom2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwiczenia z fotek to dobra sprawa (oczywiscie nie mam na mysli malowania po focie), widoczek z księdzem na górze ma niezłe światło i przestrzeń , podoba mi sie też sposób namalowania śniegu (nieskomplikowany i efektywny), sam ksiądz chyba zbyt płasko i umownie potrakowany (chyba ze to zamierzony efekt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie- wzorujesz sie na jakis referkach? np. ostatnia pracka-wszystko z banki,czy w niektorych miejscach musiales posluzyc sie fotka? dzieki za odpowiedz;]

ale Maniaks napisal ze sie poslugiwal pisze jak byk nad obrazkami :P

co do nowego updejtu b.mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa....marność nad marnościami...tzn referowałem do twojej wypowiedzi...a propos moich konceptów :D

 

 

Ptaki Ciernistych Krzewów??? Moja kochana babcia to wciągała namiętnie :D

Ale kompozycja, atmosfera i światełko na wypasie - jak zwykle. Co do ćwiczeń...kurde wiele dają..ale ni to śmieszne, ni zabawne. Mam ten sam problem. Poza tym nie cykaj tego po 2-3 obrazki. Mógł byś rozpętać tu jakąś orgię i rzucić z 10 prac...bo tak zanim się podniecę to już koniec zabawy :D hehe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko: obrazek z ksiendzu, bardzo fajnie i klimatycznie wyszedł, ciekawie komiksowo zarysowana postać, o reszcie nie moge złego słowa napisać, uznając, że skupiałeś się na wycieniowaniu facjat ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azakiel: ano, w ogóle ćwiczenia to świetna sprawa, z fotek, z natury; dla mnie to teraz bardzo ważne, bo przywykłem pracować "z głowy", a w głowie nie mam za wiele :D zauważyłem, że wszystkie postacie, twarze itp. rysuję bardzo podobne, przez co moje pracki zaczynają wiać nudą. Trzeba częściej wzbogacać swoją "bibliotekę wizualną" :D

nicponim: te dwie ostatnie są z fotek; jak na razie nie jestem w stanie wysmarować takich charakterystycznych i realistycznych facjat; aaa, teraz doczytałem ... przy tych z zimą itp. to często korzystam z jakiś fotek ale nie na zasadzie kalki, tylko żeby podejrzeć jak rozkładają się kolorki, teksturki, co jest charakterystyczne dla widoczku, atmosfery itp. itd. Ogólnie staram się zrozumieć co i dlaczego tak wygląda, i korzystać z tych zasad. To przy okazji jest świetne ćwiczenie.

DaRoZ: dzięki;

JakkaS: no można ćwiczenia sobie uatrakcyjniać, robić z kolesia jakiegoś potworka, z mordki ogra itp. ... ale i tak nie jest to takie zabawne jak robienie z głowy :/

Co do update'ów to 10 nie wrzucę, bo tyle nie trzaskam, niestety. Poza tym przyjemności trzeba dozować :P

Morbid Karbid: dzięki!

miriam: no wrzuciłem wcześniej 2 stpy ;) dzisiaj wrzucam jeszcze jeden ale jeszcze bez finishu;

Reanimator: dzięki!

o r o: thx!

designboot: dzięki; też wolę pracki niewydziubdziane ale niestety takich nikt (prawie) nie kupuje; dlatego tych ryboludzi wrzucam wykończonych (prawie :)) (dobrze zgadłeś - to ma być okładka do gry planszowej bazowanej na opowiadaniu Lovecrafta "The Shadow over Insmouth")

cover8800x800fp0.jpg

1800x545kt6.jpg2800x545tx7.jpg3800x545bg3.jpg5800x529qf2.jpgfrontpromo5800x529dn4.jpgfrontpromo6800x529uw0.jpgcoldwarm526x600gx7.jpgbody1429x600cr1.jpgmonkeynext324x600hx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności