Skocz do zawartości

Osobny dział dla samochodziarzy?


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na taki pomysł, w związku z tym, że w dziale WiP ostatnio mnóstwo samochodów (zreszta zawsze było ich pełno) i sporo osób narzeka, że nic oprócz tych aut, by zrobić dział, a la minibitwa, gdzie znajdowałyby się WiPy dotyczące tylko samochodów.

 

Wiem, że pomysł może być trochę kontrowersyjny, ale myślę, że powinny się wypowiedzieć osoby zajmujące się robieniem samochodów, jak i ludzie, którzy ich nie robią. Dopiero po tym powinna zapaść ostateczna decyzja.

 

Mam nadzieję, że pomysł się spodoba, ja jestemn na TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sorry VGT nie zauważyłem że coś takiego było.

 

Wiem, że są minusy takiego czegoś ale są i plusy. Chodzi mi o to, że przewaga samochodów jest olbrzymia nad innymi obiektami, chyba samochodów jest wiecej niz wszystkich innych rzeczy razem wzietych :/. Ja próbuję pomóc, ulepszyć forum, możliwe że będzie to kolejne rozdrobnienie, jednak jeżeli za to forumowicze czuli by się lepiej/swobodniej/forum było by nbardziej przejrzyste (niepotrzebne skreślić) to czemu nie?

 

Drug, ja np. nie używam opcji \'ostatnie posty\' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawiala ludzka fascynacja ta technologia przemieszczania sie, ale tak troche sobie pozylem to generalnie chyba wiekszosc tych ludzi modelujacych samochody sa w wieku przed prawkiem albo jakos tak w trakcie i strasznie im sie marzy jakis wozek do przemieszczania sie, mimo to tak przegladalem te wipy z carami bo jestem ciekaw jak ludzie modeluja ale musialem stwierdzic ze jak dla mnie to nie ma zadnej roznicy, wyglada to wszystko tak samo jak kazdy inny :D

 

A moze by tak dodac noa kategorie oprocz postaci i pojazdow \"samochod\" bo ludzie roznie nazywaja i niektore nazwy sa strasznie mylace :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexon, według twojej wypowiedzi to samochodami można interesować się tylko do 18 roku życia (zabawki czy co ?? :|) a potem to już może mam zacząć zbierać znaczki pocztowe albo zająć się wędkarstwem... litości :| samochody to pasja... z resztą jestem pewny, że jakbyś się spotkał z Martyną Wojciechowską to zaraz byś zmienił zdanie :]

 

ludzie, co jest nienormalnego w robieniu samochodów ??!!??!!

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to potem zrobimy dzial gole babki, zeby niebylo dyskryminachji to tez gole faceci, no jak juz to tez zrobimy podzialy glowa( tez popularne) z reszta czesci poczekamy az sie uposzechnią. no to opotem dodajmy jeszcze dizal budynki bo tez ostatnio popularny. ja jestem za , no i dajmy moda do kazdego dzialu, to nareszcie kazdy bedzie zadowolony, bo kazdy bedzie modem. np mod dzialu samochody->kola->felgi prawda ze powaznie i dobrze brzmi? ja jestem zdecydowanie za, bo naraezcie bede myslal pol godziny gdzie wrzucic prace takze spoko. fajanie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopuję trupa z szafy ale ostatnio odwiedzając WIP-y czuję się jak beduin na wystawie zlewozmywaków. Oczywiście samochody to 3d, takie samo jak każde, podział na tematy nie ma sensu itd- te wszystkie argumenty pozostają bezdyskusyjnie prawdziwe, ale - litości- wchodzę do WIP- ów i widzę z 30 topiców 17 to samochody.

 

Jeśli fakt że 50 % topiców na forum dotyczy jednego tematu nie jest uzasadnieniem dla stworzenia dla niego odrębnego działu to nie wiem co może nim być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się wpiszę

przynajmniej z mojego punktu widzenia - RK ma rację i powinno się jakoś pozbierać do kąta te wszystkie autka, bo już naprawdę ostatnio przez nie do wip'a boję się wchodzić :|

btw. po co dział minibitwa?! jeśli jest tam jeden działający WIP to dobrze, lepiej niech wątki bitewne będą w głównym wip'ie, tyle, ża zamiast Scena 3d, pojazd 3d itp. będzie minibitwa: temat. TO zapewni ciu t większą oglądalność wątków bitewnych i nada im większy sens.

hyh, rozdrobnienie forum jest zdecydowanie za duże, ale można temu zaradzić inaczej. Po co dziesiątki opustoszałych działów do programów, całe drzewo katalogowe do rendererów. Dużo czytelniejszy byłby podział tematyczny. Rendering, texturing, modelling ble ble. Wystarczy w temacie napisać "3dsmax: pytanie do PRO, jak wstawić czajnik? pomóżcie!" i już. O ile przyjemniej by się oglądało takie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh

 

 

jak ja cos szukam (wyszukiwarka czasami jest przydatna) to gdybym wpisal velwet w dziale gdzie są wszystkie rendery+modelling+texturing&lightning to by mi wysrało 23526 topiców a tak szukam w dziale vray i znajduje to co chce wiedziec do v-raya ...

 

tak samo przegladanie na spokojnie takiego dzialu bylo by męką ...

 

tak jak jest teraz jest dobrze ...

 

nie ukrywam ze po czesci dzial dla samochodziazy byl by przydatny ale nie w takim stopniu zeby go na gwalt wprowadzic ...

 

robta co chceta ;] ale i tak weim ze cos takiego nie powstanie (przynajmniej nie w bliskiej przyszlosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nastepni ktorzy maja problem do samochodziarzy i temu pochodnych Salvator nie sadzisz chyba ze jak by ktos mial pisac Vray: problem Brazil:ble ble itd to by tak bylo skoro ludzie piszą tematy typu " help me !! " kto by mial siedziec i ciagle pilnowac czy jest temat dobrze opisany i opier.....ac. RK jak sie nie podoba wip to niewlaz ale to juz bylo wiele razy walkowane ja sie nie bede powtarzac !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku, spokojnie.

nie mam nic do samochodów, ale jest to na tyle spora grupa aktywnych użytkowników, że należy się im dział, a innym odpoczynek od nich ;] chodzi o przejrzystość forum i o to, by nei pojawiały się posty w wątkach ludzi modelujących samochody, typu "nie rozumiem po co ludzie robią samochody, ble ble" potem wszystko jest jak od szablonu :/

btw. od pilnowania tematów są moderatorzy, zawsze można zaostrzyć rygor. Najważniejszy regulamin, nie można patrzeć na wszystko z typowo polskiego punktu widzenia "i tak nikt tak nie będzie robił". Jak nie przestrzegasz regulaminu, to ban. papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że mamy coś do samochodziarzy, cycarzy czy miłośników kredek bambino (o czym zresztą napisałem). Chodzi o wygodę używania forum. Interesują mnie wizki- wchodzę w architekturę, chcę sprawdzić game art- wchodzę w gry. Rozwiązanie w obu przypadkach sprawdziło się i działa bardzo dobrze. WIP-y są teraz przygniecione samochodami i niezależnie od tego czy je lubię czy nie (są mi obojętne) warto coś z tym zrobić - dokładnie tak jak napisał Salvator.

 

kto by mial siedziec i ciagle pilnowac czy jest temat dobrze opisany i opier.....ac. QUOTE]

 

Do tej pory myślałem że właśnie od tego jest administracja forum- min. moderatorzy.

 

jak sie nie podoba wip to niewlaz QUOTE]

 

Świetne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znudzenia. Naprawdę nie wiem w czym problem. Jest wprowadzone nazewnictwo wątków, są miniaturki obok tematów więc można sobie szybko zobaczyć co nas interesuje a co nie. Jak się temat nie podoba to nie wchodzimy i tyle. Czy to jest aż tak bardzo uciążliwe? Czy widok wip`a z autkiem jest aż tak denerwujący (żeby nie powiedzieć mocniej) że wszystkich samochodziarzy trzeba pakować do oddzielnego działu? Trochę wyrozumiałości.

Czytelność działu niema z tym nic wspólnego. Wip to wip bez względu na to czy jest to autko, cycata laska, czy space opera.

Uszczęśliwianie ludzi na siłę w postaci takich (sorry) kuriozalnych pomysłów zawsze mnie szczerze dziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou- Tak, to jest upierdliwe kiedy żeby znaleźć coś co nie jest samochodem muszę przewinąć całą stronę. Są to topiki odrębne od innych- ze specyficznymi, typowymi dla siebie zagadnieniami dotyczącymi odwzorowania planów, modelowania (głównie blachy) materiałów (ciągle lakier, guma, chrom i skóra w materiałach) wreszcie sposobu prezentacji i z tego powodu zrobienie oddzielnego działu dla nich ma IMHO sens.

Nie, nie będę się ciął jeśli go nie będzie a całą rzecz wyciągam dlatego że widzę wpisy "znowy samochód/dobrze że to nie samochód". Nawet jeśli zmiana jest niemożliwa to [heroic mode on] biorąc udział w życiu forum przez dwa lata [heroic mode off] oczekuję bardziej konkretnych odpowiedzi od moderatorów niż " nie podoba się WIP to nie wchodź". Tyle. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubię fajnie zrobione auta; sam od dłuższgo czasu się zbieram by wymodelować 'skarpetę', ale jakoś czas nie pozwala :(

 

jak się kokmuś nie podoba ... no to sorry :/

 

edit: 90% stuffu jaki jest na tym forum to kicha; jak ktoś lubi auta to niech działa 'ku chwale ojczyzny'; nie róbmy getta tematycznego, dla samochodziarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat samochodziarze to dla mnie ten wyzszy poziom (estetyczny tez) w porownaniu od calej reszty (np: sped 3d...moze 2 przyzwoite modele...a wiecej gadania niz robienia ;) , ale nie rozumiem czemu ludzie robiacy samochody nie chca swojego dzialu? to boli? ;)

zrobcie sonde i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to byłby za wprowadzeniem czegoś w rodzaju filtra ukrywającego tematy pojazd 3d, scena 3d, lub postać 3d. Ale że, z tego co wiem, nie można czegoś takiego zrobić więc jestem na nie.

 

RK : Oczekujesz bardziej konkretnych odpowiedzi ? No więc moja odpowiedź jest taka... jest to forum o grafice 3d, każdy może w nim pokazywać na "równych prawach" swoje ukończone prace lub wip`y. Auta to też grafika 3d, podobnie jak wizualizacje itd. Tworzenie nowego działu tylko i wyłącznie dla "brumbrumków" jest o tyle "kuriozalne" że raz... utrudnia nawigację dla osób którym jest wszystko jedno, dwa... zaraz pojawią się protesty że w wip`ie 30% prac to cycate laski i trzeba przewalać strony żeby odnaleźć ciekawą scenę 3d bez gołej d..y w kadrze, i trzy... w pewnym stopniu dyskryminuje (nie lubię tego słowa) autorów autek... a trzeba zaznaczyć że przeważnie autka charakteryzują się wysokim poziomem wykonania.

Jeśli już robimy takie podziały podzielmy wipa i galerię na sceny3d, pojazdy 3d, postacie 3d itd. To by było w miarę logiczne rozwiązanie tylko spowalniające przeglądanie forum.

 

Ps. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że jesteś dłużej na forum ode mnie i jesteś osobą starszą wiekiem i chociażby z tego powodu masz tutaj więcej do powiedzenia. Ja wyrważam tutaj jedynie swoją prywatną opinię na ten temat (jako user powiedzmy). Jeśli adek lub większość moderatorów stwierdzi że pomysł wart jest realizacji nie będę się przykuwał do kaloryfera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki podział byłby naprawde dyskryminujący (czasem jest ono potrzebne Batou) już samo określenie "samochodziarze" jest conajmniej nie na miejscu ;/

 

a dajcie im ten dzial i bedize po krzyku

 

a moze wybijmy ich(mnie też) ? też bedzie po krzyku

co to wogóle za ton panie Marcinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw kto chce podzial taki bo to naprawde dziwne ze sami samochodziarze ze juz tak zaokrgle to do siebie :) jakos nie chcą to nie ktos ic che wyganiac paranoja jakas RK wytlumacz mi to moze ty.

a co do tego nazewictwa to do czego my moderatorzy jestesmy hym wydaje mi sie ze napewno nie dotego zeby w co drugim nowym poscie pisac zmien temat bo chwila moment i mialbym 5000 postow a i jeszcze jedno czy to jakis nakaz do czego ja jestem napewno ni do ciaglego przegladania forum i upominania co drugiego usera.

 

A jesli bym mial jakos podzial widziec jesli oczywiscie w wielkim cudzyslowiu to najwyzej na organike vs. nieorganike choc narazie jest malo nowych topicow zeby takie cos wprowadzac moze kiedys !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikham czy ty nie aby zabardzo sie denerwujesz ?

 

chodzilo mi o to ze bylo juz tyle topiców "dzial z samochodami" ze moza bylo by go wreszcie zrobic i bylo by bez zbędnych krzyków

 

co cie tak oburzylo ? ";]"

 

wiedz spokojnie i bez nerwów .. nie o to mi chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze bylo juz tyle topiców "dzial z samochodami" ze moza bylo by go wreszcie zrobic i bylo by bez zbędnych krzyków

 

jakoś to niedało efektów narazie więc po co to komu ?

 

co tak sie na samochody uparliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc mnie by to nawet nie przeszkadzało, osobny dział... czemu nie, przynajmniej nie trzeba będzie czytać wypowiedzi "anty-samochodziarzy", bo w końcu który z nich miałby wejść do takiego działu... chyba że tylko po to, by narobić smrodu i wyjść... pomysł nie jest zły, dzięki temu będzie można w jednym miejscu dopytywać się jak zrobić taki zaj... lakier, materiał skóry lub chrom, a nie "zaśmiecać" tego typu pytaniami całe forum... jestem na tak

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam takie cos sie za bardzo z apartheidem kojarzy.. po co wprowadzac segregacje na samochodziarzy i niesamochodziarzy. tylko burdel (wbrew pozorom) sie zrobi. jest wip, jest galeria, po co sie bawic w jakies podzialy. to moze pojsc za ciosem i zrobic dzial dla robiacych buzki, robiacych raczki, nozki, krzeselka, szafki i dla tych co to stawiaja pare boxow ze skajlajtem i gi... (choc to ostatnie by sie przydalo zeby wiedziec gdzie nie zagladac...)

zdrowko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam fajny kawał:

przyhcodzi baba na poczte wysłać telegram i mówi:

- ble ble ble ble

baba w okienku pyta zdumiona:

-może ble ble ble ble ble ble?

-a nie, nie, po co się powtarzać? to by było bezsensu.

 

proszę moderatora o przekierowanie tego wątku do odpowiedniego działu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack : nie zgadzam się. Czy wypowiedzi anty samochodziarzy są aż tak częste? To jakaś zorganizowana grupa terrorystyczna rozwalająca wątki z pojazdem w nazwie ? No bez przesady. Zdarzają się takie wypowiedzi raz na 100 postów.

Poza utrudnioną nawigacją jaki jest tego cel? Pytania w stylu jak zrobić dobry lakier, skórę, chrom przydadzą się nie tylko samochodziarzom. Zamiast zamykać w kręgu swoich zainteresowań otworzyć się również na inne tematy. Uczmy się od siebie nawzajem a nie zamykajmy się w jakiś bzdurnych działach. Bla bla bla ..

 

Wszyscy robimy grafikę 3d, używamy tych samych technik do robienia różnych rzeczy mniej lub bardziej oryginalnych. Zamiast inspirować się nawzajem, uczyć precyzji wykonania, ekspresji itd. chcecie się sami szufladkować.

 

Jeśli tak to powodzenia ale ja do tego ręki nie przyłożę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie wtracam:D

gotham--> wiesz czemu 90% ladnych modeli na tym forum to brum brum?? bo samochody w gruncie zeczy sa prostsze od organiki a jesli chodzi o omijanie szerokim lukiem cienkich prac to sie niezgadzam wlsnie jest tutaj odwrotnie zobacz sobie cienkie prace ile maja postow a ile maja naprawde dobre prace jest na to prosta odpowiedz ludziom sie niechce pisac tych samych zeczy ladny model piekny itp. wala zjechac ludzi powiedziec poco to zamieszczasz itp. to jest wedlug mnie chore myle sie??

 

sikham--> czemu akurat moj watek dales:D wedlug mnie ludzie na tym forum (oczywiscie mniejszosc na szczescie) schodza na psy uwazaja sie za kogos lepszego bo maja kilka postow wiecej i chca pokazac tym ze napisza zmien temat watku itp. ze sa jak szefostwo ze sie znaja itp. ta sa najgorsi ludzie trzeba ich albo usunac albo zresocjalizowac;) dzieki takiemu watkowi jak moj;) ktos moze sie zastanowi ze nie jest tutaj od przypominania o zmianie tematu itp.:D

 

wracajac do tematu nie wydaje mi sie zeby samochodziaze byli ponizani dyskryminowani itp. tylko jest ich za duzo:D byla by taka sama sytuacja gdyby bylo odwrotnie tyle bylo by organiki

ja jestem za utworzniem osobnego dzialu ale nie samochody czy cos w tym stylu tylko organika nieorganika

jedno co mnie zastanawia czemu powstal dzial architektura??(moze pisalo gdzies ale nie weim) skoro architektury na forum nie bylo duzo wydaje mi sie ze bardziej by sie przydal dzial organika nieorganika:D

gdyby byl podzial nie bylo by takich wstawek "znowu samochod" ktore naprawde denerwuja i byl by porzadek kazdy wiedzial by gdzie wchodzi:D:Dczego sie moze spodziewac

 

tak na koniec nie wiem kto to powiedzial(w tym watku) nie moge znalesc ale pisal ze zamiast tworzyc podzial mozna zobaczyc jaka praca jest tworzona w obrazku(miniatura przy temacie) tylko ze jest problem ja tego nie mam bo mam jasny styl:D:D wiec mam postaremu;);)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to niech będzie podział na "organika - nieorganika", też niezłe... byleby już nie było tych tekstów typu "samochodziarze", według mnie nie ważne co się modeluje, ale jak się modeluje... ale ja się nie znam ;P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że nie trzeba żadnych dodatkowych działów.

Każdy sobie wchodzi i widzi Scena3D, Pojazd3D, Postać3D i chyba nie jest kurą i wie w co klika.

Z tym działem dla samochodziarzy to jakiś nie do końca przeanalizowany pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot powiedz a gdzie to wyczytales czy moze wymysliles sobie ze pojazdy są prostsze od organiki ?? bo tego nie rozumiem. dla kogos kto modeluje moze tylko samochody organika to ciezka sprawa ale zato jak ktos modeluje tylko organike to jest tak samo.wiec nie pieprz bzdur bo tu i tu masz proporcje tu wystepuje pewna topologia i tam tez troche inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot007- Mam na kącie kilkadziesiąt postaci hi-poly/low-poly, brum brumy, pojazdy, architekture... I wierz mi że to nie jest kwestia łatwo/trudno. Inna specyfika po prostu (jak nie masz pojęcia o danej materii to nie zrobisz i tyle).

 

Stworzenie jakiejś przyzwoitej postaci nie jest jakimś specjalnym problemem, wierz mi.

 

 

A co do podziałów to już sam się zastanawiam, patrząc na scenę francuską/koreańską (jej jakby nie patrzeć prężność) można zauważyć że włożenie dużej energii w rozdawanie podstaw i odpowiednią atmosferę bardzo mocno procentuje. Ale jeśli za tym nie stali by odpowiedni ludzie- od razu można pomysł wrzucić do sedesu i z czystym sumieniem wcisnąć spłuczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności