Skocz do zawartości

Concept Corner - sesja 2: Mashu Jagaharri


JakkaS

Rekomendowane odpowiedzi

CC_logo.jpg

 

Temat: Mashu Jagaharri

 

Mashu Jagaharri - prywatny zabójca M'alaka.

Wygląd: postać owiana tajemnicą, każdy opisuje go w inny sposób ale w każdej historii pojawiają się wzmianki o ciele pokrytym tatuażami i inkrustowanych ostrzach wykutych z hipnotyzującego zielonego metalu.

 

Inspiracje:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Asasyn

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ninja

START:07.07.2007

KONIEC:23.07.2007

Zasady:

 

* Od startu sesji jest 15 dni na skończenie pracy.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna ale 2d.

* Prace muszą spełniac wszystkie wymogi narzucone przez temat.

* Pod pracką wskazany jest opis uzupełniający obrazek. (np. na czym się bardziej skupiliście, co z opsiu najbardziej wpłynęło na taką, a nie inną interpretację tematu)

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 800 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu.

* Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas trwania sondy 10 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu druga sesje (nie na następną)

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

 

----

 

Moja sugestia. Załóżmy wątek z tematami. W dowolnym momencie (jak się jakiś pomysł urodzi) będzie tam można coś dodać. Zwycięzca wybierał by z tego wątku kolejny temat. Watek nie musiał by być nawet "podklejony", wystarczył by tylko link do niego w zajawce każdej bitwy.

 

Dobrej zabawy i pozdrawiam

Kuba

 

Ps. Nie wiem dlaczego mnie molestowano o zakładanie temtu skoro to weedlog wygrał...ale co tam. :)

 

---------

Link do ikonki CC (przyda się kolejnej osobie zakładającej temat): http://ortheza.amberdragon.net/tmp/CC_ico.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Omen - Świetna praca...mnie sie bardzo podoba. Tylko poza chyba nie coś dziwna....myślę o jego lewej nodze. No ale to akurat detal. Trzyma klimat i pasuje do opisu. Dobra robota!!! Aż chce się coś namazać...ale póki co czasu brak, ale na pewno sobie nie odpuszczę.

 

Oro - Co masz na myśli że mało oryginalna praca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whoa, swietnie to wygląda. Jeśli moge mieć sugestie:

Skoro po lewej jest bryzg krwi, a gość jest w pozie jakby ten bryzg spowodował, to daj ociupinke krwi na ostrzu. Mozesz też zrobic łuk idący od rany do ostrza, ale nie wiem czy to już nie przestylizowane bedzie.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, mi się cuś wydaje, że to jest ona, nie on....

 

JaKKas, mam na myśli, mało oryginalny koncept, brakuje mi takich pomysłów jak na przykład zabójca, który zdziera twarze ofiar, żeby pozostać niezidentywikowanym jak Hannibal Lecter... w nowych Prince of Persia jest dużo ciekawszych konceptów.... postacie z ostrzami na łańcuchu, chociażby, albo ostrza zakrzywione w tak ciekawy sposób jak te księcia... trochę więcej fantastyki w realizmie.. ten koncept jest zbyt klasyczny..., no i narysowany jest jak scena akcji, a nie jak koncept - http://princeofpersia.gry-online.pl/uploads/galery/prince4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze o r o - sorry! przegapiłem fragment opisu tej sesji "koncept ma byc taki jak te z Pirce of Persia inaczej bedzie zbyt realisycznie a za malo fantastycznie"

 

Bo widzisz mi sie wydawalo ze mamy narysowac killera wsrod killerow, prywatnego assasina boga. A watpie zeby koles osmieszal sie bronia na lancuchach czy zdzieraniem twarzy, bo to zimny i precyzyjny profesjonalista. Proste ostrze zabija rownie skutecznie jak zakrzywione a mniej zaczepia sie o rozne badziewia. Mashu nie musi miec tony wymyslnej zbroii na sobie by byc skutecznym, jest szybki i minimalistyczny. Smierc to jego misja a nie przyjemnosc. Szykowny i modny ubior zostaw dla dworakow a nie zabojcow...

 

No i po jaka cholere mialby sie ladnie stroic jak nikt nie zostal przy zyciu by o tym stroju opowiadac :P Dla mnie na tym polega oryginalnosc tej postaci, ze nie wyglada jak bozonarodzeniowa choinka z milionem szmat i dupereli - koles ma byc skuteczny, ma byc legeda ze wzgledu na to co robi

 

I wyobraz sobie ze sa koncepty postaci w akcji:

http://princeofpersia.gry-online.pl/uploads/galery/princea4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane jak musi wyglądać koncept - wszystko zależy od tego co kto lubi lub zamawia. To pierwsza sprawa. Ja lubię statyczne bo mogę sobie dziobać detale...ale kupuje też Omenowy koncept bo postać jest przekonywająca. Poza tym cała frajda polega na tym że każdy z ans rysuje co innego. Nie torpedować się....więcej pozytywnej (Kur...) enrgii Panowie :)

 

A ty Oro nie pitol tylko zpodowaj coś własnego! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmeN2501, ... nie wyskakiwałbyś na mnie z siekierą co?, podałem te pomysły jako przykłady o co mi chodziło, ale spokojnie mógłbym je wybronić rzucając swoje kontrargumenty, tylko po co?? tak jak pisze JaKKaS to kwestia gustu, a oceniać bez gustu to się nie da... moge być bardziej obiektywny najwyżej... ale nie mam teraz na to nastroju...

 

JaKKaS, pozytywna energia ?? ...... ... chciałem coś zapodać, ale nie maluje w kolorach, to nie wiem, czy można wrzucić w odcieniach szarości, skoro względem regulaminu mają być zielone ostrza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam z siekiera - ale bronic swojego konceptu bede ;] A ty o r o sie srasznie autorytatywnie wypowiadasz jakbys conajmniej sedziowal temu eventowi, a wystarczylo dodac " moim zdaniem" albo "jak dla mnie" i bym nawet nie odpisywal ;]

 

A kocept cz-b wydaje mi sie ze jak najbardziej moglby byc, w regulaminie nie ma nic ze pracka musi byc kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oro - Koncepty dynamiczne też są, te statyczne prezentują postać, dynamiczne są po to żeby pokazać ją w ruchu i enviromentach. Są też moodboardy i inne takie. Zresztą często zaleca się pokazywanie postaci w środowisku, bo to zupełnie inaczej potrafi działać niż taka postać na białym tle.

 

No i twoje wytłumaczenie że robisz tylko b&w jest troche kuriozalne:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oro - człowieku nie kompromituj się. Jak się zbierze twoje posty to wychodzi w nich tylko, że "nie robisz porządnych prac, bo nie masz tego w zamiarze".

Koloru pewnie nieużywasz bo marnie to wygląda? Fakt jest taki, że najpierw trzeba umieć się nim poslugiwać.

Pozatym wszelkiego rodzaju malowidła, koncepty i ilustracje przedstawiają w taki czy inny sposób rzeczy, które były już maglowane mase razy (nawet jeśli do tej pory czegos takiego niewidziałeś) - naprawde nowych i wizionerskich tworów powstają może jakieś ułamki procentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmeN2501, sorka, zapomniałem dodać imho, bo spałem 6,5 godziny i jestem w trybie 'zombie'... a wypowiadam się autorytatywnie, bo bardzo podoba mi się CC i nie chcę, żeby umarł z braku popularności...

 

biglebowsky, dzięki za doinformowanie, grafika nie jest moją pracą i nie czuje się w obowiązku by wiedzieć o niej wszystko... kumam logike dynamicznych konceptów, ale imho takie koncepty czasami ukrywają design postaci...

 

Marduk, no comment... skoro wykraczam po za ramy Twojej wyobraźni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz opcję - taki albo taki koncept? do jednej postaci robi się kilka ilustracji, na jednych jest rozrysowana w detalach na innych prezentuje się te cechy w których detal nie jest do przedstawienia potrzebny. Design w zanczeniu wygląd zewnętrzny to tylko jeden fragment charakterystyki postaci.

 

W porządku że się nie czujesz w obowiązku ale po co mi to mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, no comment... skoro wykraczam po za ramy Twojej wyobraźni...

 

Niby z czym?? Narazie ani w twoich postach ani pracach niewidziałem nic co wykraczałoby poza ramy mojej wyobraźni.

 

Pozatym - przyjmij konsekwencje swoich postepowań. Piszesz, że nierobisz porządnych prac, bo niemasz tego w zamiarze; jesteś niedouczony w tym temacie bo twierdzisz, że to nie jest twoja praca - więc powiedz mi jak można poważnie traktować wypowiedzi takiej osoby na temat innych prac?

 

biglebowsky, napisałem czasami, nie zakładam albo taki, albo taki... ale w tym wątku można wybrać jedną pracke jako tą właściwą...

 

A wziąłeś pod uwage, że to jest konkurs for fun, a nie projekt z budżetem?

 

Wygra praca, którą wybiorą ludzie - jak będziesz miał alternatywny wybór to sobie wybierzesz podczas głosowania inna pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakbyście się nie czepiali, że się czepiam, to bym się nie czepiał...

 

Marduk, po za Twoją wyobraźnie wykracza fakt, że można traktować moje spostrzeżenia, jako bystre obserwacje amatora... a z moich wypowiedzi wynika, że narazie nie chce mi się zajmować warsztatem, bo chcę zrobić coś innego, nie, że w ogóle olewam warsztat... ciekawe ile razy, będe musiał to jeszcze pisać...

 

biglebowsky, moge też nie głosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie ;),

 

w/w wymieniony dyskurs zostanie usunięty, jeśli będziecie robić tu targowicę.

więcej prac zamiast mielenia ozorkiem.

 

Omen super ;), natural born killer

Oro-> Concept Art.

btw. zamiast gadać, stwórz własną wizję.

 

Do roboty chłopaki i dziewczyny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen normalnie miazga :D

To ja tak dla sportu zapostuje koncept w trakcie realizacji:

mashuqj2.jpg

Jeszcze tatuaże musze dodac no i ogolnie doglancowac.

Imię bohatera zasugerowalo mi klimacik orientalny indyjsko-arabski.

 

Mashu na codzien przebywa w otoczeniu księcia M'alaka grając rolę chłopca do towarzystwa (sic). Piękny to młodzian o chłopięcej twarzy i smukłym ciele.

Nieoficjalnie jest narzędziem jego wysokości służącym eliminacji politycznych przeciwników i konkurentów do tronu.

Mashu podczas egzekucji na twarzy ma ażurową maskę.

Maska jest normalnie umieszczona w nakryciu głowy(turbanie ?) ,by przybrała formę "bojowa" potrzeba wykonac kilka zaledwie ruchów.

Gdy tylko jeden z jego sztyletów pozbawi kogoś życia ostrze natychmiast przybiera jadowicie zielony kolor, a na ciele zabójcy pojawiają sie zielone swiecące znaki. Objawy te po paru chwilach przemijają (dopóki ostrza nie wchłoną krwii lub Mashu jej z nich nie zetrze).

Jednak najwieksza zmiana zachodzi pod maską Mashu ,gdyż po każdej egzekucji twarz asasyna ulega trwałemu przeobrażeniu i nigdy już nie powraca do poprzedniego stanu ( podobno nowe oblicze ma w sobie coś z twarzy ofiary).

Sam książe M'alaka nie wie skąd Mashu wziął swoje sztylety i mimo swojej pozycji ma na tyle rozsądku by o to nie pytać.

 

No to tyle.

W sumie to skuteczniejsza jest trucizna tylko mniej szołbiznesowa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,Tak zgadzam się z przedmówcą! :)

 

co do Omenowskiej pracy,to mam jedno małe "ale",

jakby się przyjrzeć to przez ten układ klatki piersiowej, delikatną posturę, i pozę a la baletnica (choć wiem,że ma to zdradzać dynamikę i motion chwili, tuż po chlaśnięciu ostrzem wroga),wygląda bardziej jak wojowniczka...

 

na razie jednak stawiam na Omena, bo pracka jest bardziej dopracowana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, bardzo dopracowany i ciekawy koncept, pod każdym względem, podoba mi się, ... mogę już zagłosować ;> mam tylko jedno zastrzeżenie... imho, przesadzasz ze specularem...

 

..zacząłem tworzyć swój koncept w odcieniach szarości, mam nadzieje, że nie zostane zdyskwalifikowany za fakt, że ostrza są szare ^^ od razu zaznaczam, że mój koncept nie ma być lepszy, tylko inny, mógłbym się bardziej postarać, chociażby w kwestii oryginalności, ale nie zależy mi na wygranej... nie rysuje dla samej wygranej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pitolicie panowie, aż się odechciewa czytać. Nikt więcej nie chce rysować, to ja wciskam swojego maza (mój pierwszy na forum);p Nie bijcie za tło...

assassin4anwv4.jpg

Mashu Jagaharri - postać tak tajemnicza, że nikt (jeszcze żyjący) nawet nie podejrzewa, że to kobieta. M'alak, szukając zabójcy doskonałego, dobrze wiedział, że "gdzie diabeł nie może tam babę pośle." Jest skuteczna, bezlitosna, szybka i cicha. Wszystko i wszyscy są jej obojętni. Kocha tylko kwiaty lotosu. Pielęgnując je w swoim ogrodzie obmyśla jak "zrealizować" następne zlecenie. Tam też sporządza trucizny, których najczęściej używa do zabijania. Wbrew temu, co prosty lud opowiada, nie lubi zarzynać swych ofiar (choć czasami zdarza jej się - tak dla sportu)... bo od krwi ubrania jej się za szybko brudzą, a nienawidzi prać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ave, oto moje pożegnanie z tym forum i możliwe, że z całą grafiką w ogóle... ja po prostu nienawidzę komercji, która jest waszą 'bronią', więc dla dobra ogółu ;> znikam z waszego miasta robotów...

mashuuga7.png

Mashu, prywatny zabójca M'alaka jest zarówno jego niewolnikiem, ponieważ M'alak uratował mu życie, gdy był mały i był dla niego ojcem, kompanem i nauczycielem walk.... używa jako głównej broni gniewu przeciwko swojemu panu, który ma we władaniu jego życie... ale jednocześnie w pewien pokręcony sposób jego pan jest jedyną osobą, która akceptuje go takim jakim jest.... za każdym razem, gdy ktoś próbuje zabić M'alaka, Mashu pełni funkcje jego ochroniarza, staje się wtedy berserkerem, łaczy swoje dwa ostrza, zmieniając je w miecz dwuręczny i masakruje wszystkich grożacych jego panu przeciwników... ale Mashu częściej wysyłany jest na misje zabójstwa, kiedy to ukrywa się w cieniu jak tylko może[ze względu na dźwięk wydawany przez jego łańcuchy], kiedy zostaje zauważony zaczyna swój taniec śmierci.... czasami, gdy Mashu oszacuje sytuacje, zaznacza, robiąc sobie głęboką blizne na wewnętrznej części ręki, następny zlikwidowany 'cel'... Mashu używa łańcuchów przypiętych do kajdan, zarówno, żeby nikt nie był w stanie zabrać mu jego zielonych ostrzy, jak i podczas sytuacji, gdy przeciwnik jest dalej i ma łuk, wtedy Mashu wyrzuca broń, by ogłuszyć, czasami nawet zwalić z nóg przeciwnika, zanim ktokolwiek zdąży zorientować się co się stało, jego zielone ostrze jest już spowrotem w jego dłoni... Mashu nie potrzebuje sakw z broniami, lekami, i żadnym innym osprzętem wojennym, ponieważ największą bronią Mashu jest jego zdolność do adaptacji w czasie walki, kiedy to wykorzystuje swoje ostrza i wszystkie elementy otoczenia, wliczając w nie bronie i wyposażenie przeciwników w sposób, który jest na tyle dużym zaskoczeniem, że wielu nie zdąży nawet zareagować... Mashu ma też metalowe gogle, z wzmacniamymi szkłami które na stałe przyczepione są do jego głowy, dzięki czemu nikt nie jest w stanie wykluczyć go z walki raniąc jego oczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu nienawidzę komercji, która jest waszą 'bronią'

 

zastanawia mnie o czym ty gadasz, ale nie ma sensu spamować wątku.

 

ortheza teraz jak slonce wpada mi do pokoju to na twoim obrazku widze tylko ostrza i oczy, wiec jak dla mnie anatomia jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ave, oto moje pożegnanie z tym forum i możliwe, że z całą grafiką w ogóle... ja po prostu nienawidzę komercji, która jest waszą 'bronią', więc dla dobra ogółu ;> znikam z waszego miasta robotów...

 

lol, koncept jak koncept, nihil novi sub sole, ale tekst powyżej, zaiste zacny, lubie cię chłopie za to że ci się chce walczyć na wojnie której nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oro gwiazdor! chlopie-ty po prostu rysowac nie umiesz,a myslisz ze jest odwrotnie-malo tego- doszukujesz sie miliona wad w cudzych pracach, w swoich zas,nie widzisz ani jednej- jestes zazdrosnik szkaradny i basta!

 

zeby nie bylo ze spam- pracka omena wgniata-swietny klimat,kolory,troche z 300 mi sie kojarze-takie kolorki podobne;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Jaskólski -> sam wymyśliłeś tą historię? Bo baaardzo ciekawa jest :) Nawet dobra postać na jakiś film przygodowy, bunt zabójcy, miłość z równie szpetną kobietą i wspólna podróż mająca na celu odkrycie prawdy o swoim pochodzeniu i przywróceniu swojego prawdziwego oblicza (i wyprawa przez dolinę pełną dinozaurów ;) )

 

żeby nie było spamu: pow1ększ sw0jego p3nisa za 5zł! (click to ENLARGE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabardziej podoba mi sie praca omena

Zastanawaim sie czy masz malo czasu czy moze duzo czasu poswiecasz na kazda prace, i zaluje ze jest ich na tym forum tak niewiele. A moze to tylko dlatego ze jestes z nami o niedawna.

 

Z niecierplioscia czekam na nastepne rysunki/projekty/wizki/sceny... cokolwiek.

 

Zycze sukcesow

 

 

Edit:

 

Nie moglem sie powstrzymac - @oro: Albo jestes w ciezkiej depresji, albo jestes nawiedzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie ciekawie ...super pracki więc machnąłem cos od siebie : final bo dzisiaj sie zorjętowalem ze to jusz koncowy gwizdek dzisiaj ..ok jakies 4h aczkolwiek to nie koniec przygody z Jarim ...

 

ps Omen - dzikus z ciebie :) świetny koncept

Łukasz - pomysł swietny --podrasuj go jescze to zajebioza będzie

 

Pozdrowienia

 

JahriAashigaruCAAAAaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności