Skocz do zawartości

teczka 2D: lordbiernac


lordbiernac

Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym chętnie przytulił komiks z takimi ilustracjami ;)

 

Hahaha, chyba bysmy posiwieli wszyscy zanim bym skonczyl;)

 

grass- Czuje, ze sie troche nauczylem. Choc glownie poukladalem sobie fajnie pewne kwestie, potwierdzilem pewne wlasne przemyslenia i domysly. A zeby bylo smieszniej Jason (instruktor) napisal mi, ze tez sie ode mnie troche nauczyl ;P Wiec wszyscy skorzystalismy;) A tak na serio, to jak juz pisalem na blogu chyba, polecam ten kurs ludziom, ktorzy juz przyzwoicie maluja technicznie (nie mecza sie z kazda plama), ale mecza sie z kwestiami teoretycznymi, kompozycja itd. Mozna sobie sporo solidnej wiedzy przyswoic i zrobic dobra baze pod wlasne poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 610
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

lordbiernac - Jason powinien Ci zapłacić ;) . A serio to dzięki za info, tak po prostu się zastanawiałem czy na takim etapie zaawansowania szkolenia jeszcze coś dają, czy nie lepsze byłyby warsztaty w stylu wymiany doświadczeń itp. I tak jak pisałem wcześniej czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do ohow i achow, super to wszystko wyglada, swietne kolorki, swiatelko, czuc klimat. Dzieki za to info wzorowaniu sie na szkicach z zaplatanych. Zawsze chcialem sie nauczyc tak malowac, a skoro taki wyjadacz jak ty czasami tez tam sciaga, to moze jeszcze nie jest za pozno dla mnie zeby w koncu ogarnac temat ;) Chcialem jeszcze dodac ze te kadry z kursu na twoim blogu sa super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przez rok tutaj nie zaglądałem, więc pora na updacik.

Przez ostatnich 9 miesięcy miałem przyjemność pracować dla studia Axis Animation przy produkcji serialu animowanego Halo 4 Spartan Ops, głównie jako tzw. colour and lighting artist (czyli że robiłem colour scripty, colour keys itp.). Oprócz tego robiłem trochę storyboardów, koncepty efektów specjalnych i trochę matte'ów.

Na razie wyszło 5 z 10 odcinków, więc wrzucam to co mogę pokazać. Za jakiś czas uzupełnię.

Link do streama z filmikami tutaj.

 

To obrazek na przetarg sprzed roku, jak Axis walczył o ten projekt. Pokazali pakiet 4 propozycji stylistycznych, z czego ja miałem zaproponować styl do najbardziej nierealistycznej wersji, czyli motion komiksu 2d. To chyba nadal mój ulubiony art ze wszystkich, które zrobiłem do Halo;)

haloconcept0209.jpg

 

Trochę storyboardów:

story01.jpg

 

story02.jpg

 

story03.jpg

 

story04.jpg

 

story06x.jpg

 

story05m.jpg

 

Pierwsze podejścia do colour scriptów miazianych po storyboardach:

ep1colorscripta02.jpg

 

ep1colorscriptb03.jpg

 

infprointeriorset01.jpg

 

I bardziej dokładne rzeczy jechane po klatkach z animatików:

infmainhangarset01.jpg

 

rozneset01.jpg

 

infhangarbayprowlerset0.jpg

 

inftransporthubset01.jpg

 

infengineroomset01.jpg

 

infmainhangarep0404a.jpg

 

reqlibrarianset01.jpg

 

reqscurveset01.jpg

 

infsciencelabset01.jpg

 

I jakieś vfx:

artifacteffects.jpg

 

artifactinaction03a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygniata mnie trochę świadomość tego jak daleko posuniętą wiedzę na temat światła i koloru trzeba mieć żeby robić takie rzeczy! :D Chociaż muszę przyznać że najmilej mi się ogląda Twoje wykończone ilustracje, bo jest w nich przeważnie tyle story tellingu, że storyboardy się same generują w głowie :)) Mam nadzieję że prędzej czy później jeszcze trochę takich zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze:)

 

Urbanboogie- obawiam się, że na dzień dzisiejszy kompletnie mnie przestały kręcić wypieszczone ilustracje. Imitowanie klatek z animacji 3d do niczego nie prowadzi, a onanizowanie się renderingiem i detalem przestało mi sprawiać satysfakcję. Nie to, żebym pozjadał wszystkie rozumy, czy coś, na pewno będę dalej próbował rozwijać percepcję, zrozumienie światła itp. ale raczej pod kątem pracy w animacji, która kręci mnie w tej chwili najbardziej. A jeśli chodzi o ilustracje to zdecydowanie bardziej zaczęły mnie interesować rzeczy bardziej uproszczone, jakoś przefiltrowane, wystylizowane (nie mam tu na myśli cartoonu).

 

ola-f - Hmmm, porównywać materiał do Halo z wypieszczonymi ilustracjami to trochę jak zestawiać traktor z samochodem osobowym- przecież one służą do kompletnie innych rzeczy;) Po co mam cyzelować detale i spędzać tydzień nad jednym obrazkiem, skoro wszystkie potrzebne informacje mam po 3h? Te obrazki i tak są dosyć mocno popchnięte, bo oprócz służenia gościom od oświetlenia miały też być na tyle czytelne dla gości z 343 Industries, by mogli klepnąć daną koncepcję oświetlenia mając w miarę dobre pojęcie, jak to będzie finalnie wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja absolutnie nie oczekuję onanizowania się renderingiem i detalem, od tego podobno rosną włosy na spodach dłoni!! :) Chodziło mi nie tyle o stopień wycycania, co po prostu o prace które są jakimś 'finalnym produktem', takim ostatnim ogniwem całego procesu tworzenia i podejmowania decyzji, od kompozycji, poprzez kolor, stylistykę po stopień wykończenia, od początku do końca zaplanowane tak, żeby pokazać (opowiedzieć) jak najwięcej za pomocą pojedynczego kadru. To najbardziej na daną chwilę kręci mnie w ilustracjach które oglądam, a pech chciał, że jesteś jedną z pierwszych osób które przychodzą mi na myśl kiedy tego szukam :D Jednocześnie doskonale rozumiem że wolisz się realizować w takiej czysto koncepcyjnej sferze i zajmować się tymi rzeczami w których naprawdę nie masz sobie równych, tylko na większą skalę :)

 

...ale jak byś też czasem coś sobie uprościł, jakoś przefiltrował tudzież wystylizował dla uciechy gawiedzi, to nie miałbym nic przeciwko! ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ok, czyli ogólnym brakiem kumacji się wykazałem;)

Chciałbym jeszcze porobić trochę takich bardziej opowiedzianych ilustracji, ale w związku z tym, że mój dotychczasowy sposób malowania mnie przestał kręcić, a jeszcze nie doszedłem to tego jak chciałbym malować póki co nie zabieram się za nic większego. Ale mam nadzieję, że po mału zacznie mi się w głowie układać:)

 

ola-f - w przypadku tej serii akurat było mnóstwo materiałów z samej gry, które miały bardzo konkretne oświetlenie, a których musieliśmy się trzymać. Ale jest też kilka scen, które są w pełni moim pomysłem i z tego jestem zadowolony:) Trochę żałuję, że nie odbywało się to wszystko tak, jak w filmach animowanych, gdzie jest pełny color script spójny od początku do końca, bo chętnie bym się z czymś takim zmierzył i czegoś się nauczył. Tutaj to trochę tak było scena po scenie, bez jakiegoś większego zbierania tego w całość. Dopiero w 9 i 10 epizodzie jest jakieś myślenie o ogólnej kulminacji całej historii.

 

slabiak- na stałe siedzę w Polsce. Przy okazji Halo spędziłem łącznie ok. 3 miechy w Glasgow pracując na miejscu, a ok. pół roku pracując z domu. Praca z Polski dla zagranicznych firm to super sprawa, szczególnie jak jest słaba złotówka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły już wszystkie odcinki Halo 4 Spartan Ops, więc jeszcze kilka rzeczy wrzucam :)

Odcinki do obejrzenia tutaj , albo na You Tubie.

 

ep0607set.jpg

 

ep0809set01.jpg

 

infmainhangarset03.jpg

 

reqlibrarianset02.jpg

 

ep0910set01.jpg

 

ep10set01.jpg

 

extrequiemset01.jpg

 

A na koniec mały bonusik, czyli moja nieogolona facjata w roli mięsa armatniego. Jak pracowałem na miejscu w Axisie przez jakiś czas akurat były robione head scany do późniejszego wykorzystania w różnych produkcjach i ja akurat pojawiam się w kilku miejscach w Halo, choć tylko raz nie jestem out of focus. Ale za to w jednej scenie nadchodzę jednocześnie z dwóch stron i ginę 2 razy! Jak już Mayk zauważył, przez ten hełm wyglądam, jakbym miał swojski wąs, bo zasłania resztę brody ;)

 

jawhalo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace. Bardzo fajna kolorystyka. No i gratuluję debiutu aktorskiego! :-P Fajna sprawa. "Ale za to w jednej scenie nadchodzę jednocześnie z dwóch stron i ginę 2 razy!" Rozwaliło mnie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiste!! że sie tak wyraze ;D, Bardzo syte w kolorki i kontrasty. Podoba mi sie na maksa jak fajnie to traktujesz skrótowo bez wyraźnej spinki. Ekstra pełen szacun! Ciekaw jestem tylko czy te kadry wychodzily mocno spontanicznie czy byly jakies drafty przed wybraniem odpowiedniego kadru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności