Skocz do zawartości

Fotografia studyjna, portret, akt, reklama - CONTEST - czyli wspólna zabawa


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widzę że parę osób próbuje przygody ze studiem, eksperymentują, próbują a to już coś. Dlatego zakładam wątek w którym zachęcam Was do wstawiania swoich eksperymentów związanych z oświetleniem, studiem czymkolwiek z tym związanym : czyli portrety, akty, foto reklamowe, zabawy ze światłem, softboxami, parasolkami, namiotami bezcieniowymi cokolwiek. Uczmy się przez wymiane doświadczeń.

Odemnie na początek pierwsze foto bez lampy błyskowej z aparatu :

 

tyskie.jpg

 

procek.jpg

 

Piszcie co nie tak - plamki lekkie to syfki na matrycy

Pierwsza fota po zmontowaniu "studia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic nie usuwaj - chodzi o to aby eksperymentować, próbuje to zachęcić userów do eksperymentów i wspólnej zabawy. Może ktoś spróbuje sam ? mam nadzieję.

Jak ktoś coś ma ciekawego, niekoniecznie udanego niech tu wstawia.

Potem pokaże z czego korzystam - zobaczycie jakie to proste.

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł :) postaw lampę z lewej, drugąlampę p[ostaw tak aby oświetlała tylko tło., z prawej postaw blendę aby odbiła światło z lewej lampy. teraz tylko pstryk i mamy dobrze doświetlone tło i odpowiednio doświetlone obiekty. do takich zdjęć przydałby się stół bezcieniowy. co prawda droższa trochę zabawka, ale znając Twoją pomysłowość zbudujesz go sam :) wystarczy jakaś drewniana rama (skrzynka) na niej szyba (lub gruba pleksa (tak aby utrzymała ciężar obiektów), do tego sztywny biały karton lub mleczna folia (lub karton przykryty mleczną ceratą) - wygiete do tyłu i ku górze :)

 

lepszy efekt murowany :)

 

Pozdrawiam

 

[edit]

i zdecydowanie brakuje tutaj postprodukcji :) w sumie to nawet z tym można by się zgłosić do koncernu martini ;)

 

 

8af60a2810a5216a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie 2ch ostatnich fotek jablek - kadr niestety sredni , ta ostatnia z jablkiem -apple4-juz lepiej ale i tak brakuje "oddechu na dole , pozatym czas za dlugi albo ostrosc nie ta -przez co jakblko jest niewyrazne , woda ladnie wyszla /

tweety - odnosnie reklamy - jakblko scisniete i niedokladnie wyciete - widac obwodke - jak dla mnie ciasne i to za bardzo , poupychane , pozatym poszerzylbys format przynajmniej do kwadrat! - brakuje przeceiz 30 pixeli ktore moglyby dac ciut oddechu po bokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - odnosnie reklamy - jakblko scisniete i niedokladnie wyciete - widac obwodke - jak dla mnie ciasne i to za bardzo , poupychane , pozatym poszerzylbys format przynajmniej do kwadrat! - brakuje przeceiz 30 pixeli ktore moglyby dac ciut oddechu po bokach

 

to było pewnie dla zabawy - i to jeszcze w środku nocy,

co do reszty to dopiero eksperymenty, kadr, ostrość w trakcie prób

dzieki za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. namiot rządzi :D ale ja raczej mówiłem o stole beziceniowym który można podświetlić od spodu :)

 

dimil.jpg

 

tam można wstawić reflektor pod ekranem i mamy wtedy obiekt "bez cienia" czyli tak jakby go wyciąć maską w PS :) szczególnie przydatne podczas w studiu i w małych obiektach :)

 

Pozdrawiam

 

[edit]

np tak:

p8226294kk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle:D Z wodnej serii to jest jak narazie najlepsze, przynajmniej moim zdaniem.

 

Fidiasz jeśli nie używasz polara w studio to nie zakładaj modelce okularów przeciwsłonecznych widać w nich wszystko zwłaszcza na pierwszym zdjęciu drugiej modelki. A i bluzka z wielki napisem tez nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej wypadły fotki z modelką nr.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki pikSar :) Kolorki jedynie wydają mi się jakieś takie nie "żywe" :)

Jeśli można... troszkę w PS się pobawiłem:

80668736pn2.jpg

Na fotografii się nie znam, ale wydaje mi się, że gdyby tło było np. 2-3x jaśniejsze i miało lekko niebieski odcień byłoby lepiej :)

 

EDIT do postu wyżej - tak! plisss, zrób fotkę rozmieszczenia świateł! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności