Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 21: Inkwizycja


Designer79

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniowy Speedpainting 21: Regulamin:

  • Czas malowania: 1,5 h
  • Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna
  • Prace umieszczamy w tym wątku
  • Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 800 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku
  • Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

Nagrody:

  • Wybór kolejnego tematu
  • Rekomendacja na stronie głównej serwisu.
  • Umieszczenie pracy w galerii

ZAKOŃCZENIE 21 SESJI: 28.10.2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i proszę :) Widzę, że już dwóch rysowników wpadło w pułapkę inkwizycji. Kościół nie wykonywał wyroków- oddawał winnego władzom cywilnym. Acha i żeby jeszcze się szczególnie nie rozpędzić z tą brutalnością powiem, że sądy kościelne w tamtych czasach ( nie zaleznie od tego, w co kto wierzy) były jedynymi instytucjami, które w miarę łagodnie obchodziły się z winnymi- sądy cywilne to był postrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, katem jest ten co pali na stosie czy ten co skazuje?:)

 

"Według sycylijskiego inkwizytora Lodovico Paramo Inkwizycja w przeciągu 150 lat począwszy od roku 1404 posłała na stos co najmniej 30 000 czarownic" co stanowiło podobno 5 % wyroków wiec statystycznie to się łagodnie obchodzili:)

 

"Henry Charles Lea, który po wieloletniej analizie wpływu metod i wyroków inkwizycyjnych na sądownictwo cywilne stwierdził, iż Kościół mający za zadanie łagodzić brutalne obyczaje nie tylko je zaakceptował, lecz nawet jeszcze bardziej je zbarbaryzował"

 

Zresztą to chyba za szeroki temat na dyskusje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry link :) Polecam wszystkim tym co chcą narysować Inkwizycję w sposób odmienny od tego stereotypu przyjętego przez masy.

PS. Chciałem poruszyć temat Inkwizycji w trochę szerszym tego słowa znaczeniu. Skoro podano linkii do jakiś grafik z torturami, to stwierdziłem, że nie ma co fałszować obrazu historii i warto jest przynajmniej zapalić to światełko prawdy w ciemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie widzisz fałszowanie obrazu historii? No chyba, że pokazanie tylko jakiegoś aspektu inkwizycji to jest fałszowanie. Hmm, ciekawy jestem co powiesz o tym jak się naucza historii w Niemczech o II WŚ. Dla mnie to najlepszy przykład, że można przedstawiać historie w taki sposób jaki komuś odpowiada. Prawda podobno leży po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nauki historii w Niemczech to mniej więcej wiem jak to wygląda, bo bylem tam w liceum na wymianie.

A przedstawianie jakiejś rzeczy w jednym tylko aspekcie jest właśnie fałszowaniem. Bo potem jest tak jak z tymi Żydami w okresie między wojennym za panowania nazistów. Przedstawia się ich jako brutalnych, bezwzględnych handlarzy dodając jeszcze (oczywiście tak by zmanipulować ludzmi)- oczywiście kłamliwie- że są to zepsuci moralnie ludzie. (w każdym społeczeństwie są lepsi i gorsi.

Widzisz Ty wrzuciłeś link do jakiś obrazków z torturowanymi niewiastami pisząc , że są to interpretacje do tematu, a ja dodałem jedynie uzupełnienie by uważać, żeby ponownie (jak to już wielu czyniło i będzie czynnic- celowo lub nie) nie wpaść w ten błędny stereotyp. Bo forum ma chyba także uczyć? Prawda?

Ale rzeczywiście to szeroki temat i nie ma sensu go rozwijać w tym miejscu. Ty dałeś swoją wizję inkwizycji, a ja swoją. I tyle...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGmakonts, też racja Śląski ziomalu:D

 

..rzuciłeś link do jakiś obrazków z torturowanymi niewiastami pisząc , że są to interpretacje do tematu,...

inspiracja chyba było napisane:P

Wojpajek niech Ci będzie, że nie torturowali niewiast, że to stereotyp i że wszystko było super.

Tak czy inaczej mnie by tam do Niemiec nikt nie zaciągnął na wymianę, widać samymi stereotypami myślę :)

 

Mruk, pewnie tak:P

 

Z tego wszystkiego speeda nie zrobiłem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności