Skocz do zawartości

WIP: Kura Fredzia


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Razi - tak jak Tomala mówi, referka jest widoczna z ukosa. Możesz porównać z oryginałem tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:White_chicken_egg_square.jpg

 

Kliment - pracuję nad scenariuszem, jak będzie gotowy to zeskanuję.

Tak z grubsza -

Fredzia mieszka w kurzej fermie. Świadoma swoich obowiązków, codziennie znosi jajo. Jajo przez otworek w klatce stacza się na taśmę produkcyjną.

Aż pewnego dnia Fredzia znosi jajo, które jest większe i nie mieści się w otworze. Fredzia jest zrozpaczona i zawstydzona. Na różne sposoby usiłuje pozbyć się jajka, ale nic się nie udaje, ani pchanie na siłę przez otwór, ani nawet wyrzucenie jajka z klatki, a próba podrzucenia jajka sąsiadce kończy się tragicznie.

Happy endu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Happy endu nie będzie.

zabijesz Fredzie na końcu? :D

 

że hepy endu nie będzie to się od razu domyśliłem, a nawet coś Ci nie ufam że Fredzia przeżyje.

uśmierciłaś już smoka, ślimaka, pingwina (nawet kilka) ptaka, pająka, i prawdopodobnie myszke (ta pułapka z serem i siekierą) więc jakoś mam przeczucie że kura też nie przeżyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajko było bardzo trudne, jeśli ktoś z was robił kiedyś wizualizację jajka to wie o czym mówię.

Pokażę siatkę dopiero jak będę z niej naprawde zadowolona. Na razie na czubkach się zrobiły brzydkie artefakty, więc to jeszcze nie to.

 

Na razie daję dalej Fredzię, wyszedł jakiś taki złowrogi wyraz twarzy to nie było zamierzone, spróbuję poprawić.

 

a8783cf7e4.jpg

 

569fe5de2b.jpg

 

d6b5615f34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi - jeszcze nie wiem.

 

Mrkrzysiek - Kura nie ma palców, ale są one niestety potrzebne, żeby mogła wykonywać ludzkie gesty. Podnosić jajko, ukryć twarz w dłoniach z rozpaczy, podrapać się po głowie itd. Mogłaby to robić nogami gdzie ma naprawde palce, ale myślę że to by wyglądało dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu kurka narazie jest taka sobie, nie bede Cie oszukiwal, potrafisz lepiej:) ale rowniez wiem ze to jest wip, wiec az tak sie nie czepiam :)

 

btw. mozesz zastosowac taki triczek jak wb w swoich bajach, czyli ptaki zginaja piorkami na koncu skrzydelek, albo pacnij normalna dlon ala duffy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny cartoon. Nie wymyślę wiele bo masz swoją stylizację także rady w stylu "a kura to ma pięć pypci na kuprze" Ci nie pomogę- jedno co mi wydaje się trochę dziwne to mało szczegółowe łapy- w ujęciach z jajem może je być widać z dość bliska (chyba). Kciuki w górę i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kura bedzie miec opierzenie? Narazie wyglada jak moj dzisiejszy obiad :] Serio dla mnie wyglada jak kurak bez pior. Dasz jej jakies piora albo wymodeluj zeby wygladala jakby miala piora.

Biedaczka jest gola, moze chociaz stringi :D

Pewnie masz jakis pomysl jak to bedzie wygladac ale ja napisalem co widze.

 

Jeszcze "brwi", moze bardziej tak?

fredziapoprhv8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lubie character twoich pracek, więc można mieć wyobrażenie klimatu animki. Widziałem kiedyś super animacje 3D z kurami w stylu cartoon jakiegoś francuskiego studia, jak znajdę linka to Ci podeśle. Puki co życzę Powodzenia z Animacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co zamierzasz z tym dziobem zrobić jeszcze - nie wiem czy chodzi Ci o modeling, czy o texturowanie

 

ale tak na pierwszy rzut oka kąciki ma hmm nieprawidłowe, w sensie, że jakby to były usta a nie twardy dziób - chyba, że to zamierzony efekt żeby płynniej animować mimikę

a co do textury, to fajnie że są popękania ale chyba nie powinno być ich na całym dziobie, a na pewno na czubku powinno być ich więcej

 

ps. może by tak jej ukruszyć dzioba nieco ? wisz, tak jakby była bez zęba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie niezly rosol. Jak narazie tekturki to jak zwykle pierwsza klasa, chociaz za wiele ich nie ma. Przyczepie sie odnosnie modelu.. a pozniej animacji jak napisalas. Te 3 odrosty w skrzydlach napewno jakos specjalnie nie pomoga w animowaniu jakby dloni. Bym rozwiazal to jak klicek wspomnial.. czyli jakby jeden palec (piora), ktory potrafi sie owinac w okol czegos i zlapac to cos.. tak jak to w typowych cartoonach to wyglada. Z tymi skrzydlami przypomina mi bardziej jakiegos zdziwaczalego pterodaktyla niz kuraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

 

3grosze - teksture dzioba na pewno zmienie, juz pisalam ze tak nie zostanie.

 

Nad palcami sie jeszcze zastanowie, duzo ludzi na roznzych forach mowi zeby zrobic tylko jeden palec... Problem ze mi sie nie chce. Ale chyba sie zmusze.

 

Cykl dnia (test).

 

http://www.bestsharing.com/files/3reQHX371105/budynek01.MOV.html

 

budynek01zj4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Farmer's eggs" - Jaja farmera, dobre ;) Fajny tytul dla animki.

Zrobilas ten cykl recznie? tzn sfera z tekstura i swiatlo czy jest w blenderze jakis symulator? Slonko w zenicie chyba nie staje ale jest blisko. Wyglada ok. Wydaje mi sie ze troszke dziwny kolor jest w pewnym momencie ale to pewnie cos z moimi oczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności