Skocz do zawartości

[Porachunki] YAMATO, last battle


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

7 Kwietnia 1945r. o godzinie 14:23 280 maszyn Amerykanskich sil powietrznych zatopiło ostatni i zarazem najwiekszy Japonski Superpancernik YAMATO. Z 3064 marynarzy bitwe przerzyylo okolo 260, przy stracie 12 amerykanskich pilotow. Tym samym USA wyrownalo porachunki za podstepny napad japonskiego lotnictwa na Pearl harbour, data ta jest uznawana jako koniec ery poteznych pancernikow na rzecz lotniskowcow. Mimo wielu planow nigdy potem niezwodowano okretu tej klasy i rozmiarow.

Prace dedykuje ofiarom tamtych wydarzen.

 

On 7th of April 1945 at 2:23 pm

280 US air force bombers sunk the biggest (and the last at the same time) Japanese battleship - Yamato. Out of 3064 crewman only 260 survived the attack. US lost only 12 crew of planes. By doing this USA took revenge for suprise attack on Pearl Harbour. This day is said to be the end of huge battleships era. A battleship of this size was never built again.

I dedicate this work to crew of Yamato, which died in the attack.

 

Dziekuje wam wszytkim za rywalizacje, nauke i pomoc w tym projekcie. Chcialbym serdecznie podziekowac:

Mojej narzeczonej ktora dzielnie znosila lekkie naruszenie swojej pozycji w hierarchii warznosci przez ostatnie 2 miechy: ]

Czlonkom floty ORP z serwera Arizona za fachowe rzeczowe i techniczne wsparcie tego projektu, a w szczegolnosci Andrzejowi1964, bez ktorego pomocy raczej nie dal bym rady wykonac tego wspanialego okretu

Oraz wam drodzy urzytkownicy max3d.pl ktorzy wytykaliscie mi bledy i chwaliliscie za dobrze wykonana prace, dzieki czemu mialem ochote posiedziec te kilka godzin wiecej przy dlubaniu kolejnej pierdółki ktorej byc moze nie bedzie nawet widac: ], Wszytkim ktorzy zabrali glos od 4 postow w gore odwdziecze sie punktami reputacji.(czesc juz rozdana, niestety jest cap na ilosc rozdanych punktow i musimy czekac: ] )EDIT: (przyznane juz wszytkie punkty, niestety Ani i Eco nie moge ponownie bo wyskakuje blokada, pozdrawiam)

 

Wydaje mi sie ze jest to final, choc zastrzegam sobie jeszcze prawo zmiany do jutrzejszego dnia wlacznie: ]

Jeszcze raz dziekuje bardzo wszystkim oraz gratuluje tym co wytrwali do konca, gj man: ]

Wersja dla Jury( mniejsza taka ktora da sie ogladac)

yamato01mhy0.jpg

 

Wersja regulaminowa 1200x1800

http://img201.imageshack.us/img201/8051/yamato01dgx8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

RA--> : ]

chveti--> hehe tak bardzo to widac? :]

Chialbym podziekowac Andrzejowi1964 za udostepnienie materialow(calych ton materialow) na temat yamiego, Baaardzo dziekuje: ]

 

na poczatek mala rozgrzewka 460: ] jeczcze niekompletne

EDIt: okolo 7,5k trisa,bez MSa (ktorego yu nie uzyje)

001ot0.jpg

002fw4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoAd--> skale? nie ma żadnej konkretnej skali, robie podłóg planów, a jaka one maja skale tego nawet nie wiem, wazne by proporcje byly zachowane

 

działa skończone otextorowane i na półkę odłożone, jutro może będzie kolejne z serii

pozdro

003yu1.jpg

004rv7.jpg

005sm8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Komicca niech on modeluje w spokoju.

 

Kaliber działa wynosił 457mm czyli prawie pół metra do tego metal oblewający tę dziurę, czyli człowiek był nie wiele większy niż lufy u nasady (przy pokrowcach).

 

Poniżej zamieszczam fragment modelu w skali 1:10 z muzeum w Kure, jak się przyjrzycie stoi tam miniatura człowieka w tej samej skali.

 

5c3bb52d637abcddm.jpg

I archiwalne zdjęcie Yamato - było to bydlątko wielkie :D

03dadfaea86e3149m.jpg

Komicc jako że tematyka bardzo mi bliska trzymam za Ciebie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Andrzej za wyczerpującą odpowiedz :]

 

SoAd--> hehe nigdy wcześniej nie patrzyłem od tej strony na pokrycie, faktycznie lekko wchodzi w róż: ], ale jest to szary, mam taka swoja odpowiednia mapkę pod bazę textury(w końcu zrobiło się już kilka ludek: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jest z tym problem, mam od Andrzeja genialne refarki i az zal niezrobic tych kilku detali wiecej, staram sie je upraszczac, tak aby byly zaznaczone, ale nie do konca takie jak sa w rzeczywistosci, na finale i tak conajwyzej odznacza sie 1 pixelkiem:]

 

Dzis udalo mi sie wykonac model 155mm, jesczze tylko otexturowac.

hehe same w sobie sa paskudne, kretynsko wygladaja: ], 6,7k trisa

006xh3.jpg

007wx8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jestem monotematyczny, a co za tym idzie wycwiczony, musze ostro przyrushowac temat bo potem mogal sily ze mnie opasc i standardowo nieskoncze: ]

Ciesze sie ze czesc detalu zalatwilem w tych dzialach kanalem alfa, gdybym chcial robic ten kretynski 2 warstowy pancerz modelingiem to znacznie wiecej trisow by mi to pozalo niz bym sobie tego zyczyl.

dziekuje za slowa uznania i jedziemy dalej

textury 155, w wiekszosci wykozystane z 460mm z mala modyfikacja bo dorucilem maly fragmencik alfy.

 

Mam pytanie, mam zporo tu spline da sie tak zrobic aby wszytkie byly wylaczone w okienkach view, tak aby byly tylko zaznaczone linia( bez grubosci)?

 

PS Adek_CG--> zmian ten wyraz na 'okret' zamin Anrzej1964 tu wpadnie i zrobi rozpierduche: ]

008vq2.jpg

009ie4.jpg

010cn5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się niezły detal

 

co do splinów - max? - da się, w Rendering rollout w splinie chyba trzeba było odkliknąć use viewport settings i ustawić oddzielnie dla rendera, albo display render mesh, nie pamiętam i nie mogę akurat sprawdzić, ale na pewno dało się gdzieś w tych opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema fajne detale. w ustawieniach splina w zakładce rendering odznaczasz Enable in Viewport.

Widze, że nie uzywasz zbyt duzo ms'a. Tez ostatnio tak robie (tam gdzie sie da oczywiście). Na twoim miejscu szukałbym oszczędności w każdym elemencie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej hehe np: ]

to ze w opcjach spline jest taka opcja to ja wiem, ale poszukuje czegos bardzij globalnego abym mogl wszytkie spliny naraz aktywowac lub dezaktywowac, sprobuje wieczorem zrobic to co Ania napisala, pozdro i kolejne dzialko gotowe, zostalo ich jest z 3-4 sztuki roznych gunow: ]

 

011ob2.jpg

012md2.jpg

013fp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie spliny na raz - jeśli znajdziesz jakiś modifier który robi to samo co te opcje w Rendering rollout (może loft) to możesz go dodawać i odejmować centralnie tym:

http://www.scriptspot.com/3ds-max/modifierAddAndRemove

albo

http://www.scriptspot.com/3ds-max/ModifierManager

aczkolwiek używałam tego tylko żeby centralnie włączać i wyłączać meshsmooth, nie wiem czy ze splinami się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment woroszyłow--> ehhh no sporo, nie da sie ukrys, ale grafik ze mnie marny, wiec oczy musze zadawalac szczegolem.ja to nazywam CGrzemieślnik, hehe czyli malo talentu ale sporo spokoju i precyzji w dlubaniu detalu. zycie to nie bajka.... : ]. Jesli chodzi o samolot to zastanawiam sie czy nie ciapnac go teraz puki mam jeszcze sily: ]

 

Ania-->dziekuje za pomoc, potestuje: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziemy dalej,

dzis wykonalem juz 127, maja okolo 2200poly

 

mam Pytanie do Andrzeja czy te żaluzje na gunach sa otwierane w trakcie walki?, jesli tak to musze wszytkie zaluzje umiescic w 1 miejsu na texturze i w razie czego wywale je kanalem alpha

pozdrawiam

referka

ref01an0.jpg

018ss8.jpg

017vq8.jpg

016ku7.jpg

015ke4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh dzieki Predator, wiesz.... praca szkola i inne wzgledy nie pozwalaja mi topic tyle czasu w CG co kiedys, nawet ten konkurs to czysty przypadek, dawno tu nie zagladalem, a jesli juz to sporadycznie, raz na tydzien, dwa lub na miesiac. Co nie zonacza ze calkiem odlozylem grafe na polke, czasem cos tam mazne, ale niewarto sie tym nawet chwalic: ]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec udalo mi sie stworzyc marynarza: ]( jesli ta kupke trisow(564) wogole tak mozna nazwac) i powoli zaczynam sie zastanawiac i ukladac elementy, abym nie obudzil sie z reka w nocniku ze mam do rozstawienia 200 marynarzy w roznych pozach. Ponadto juz teraz trzeba myslec nad skrzyniami z amunicja, porozrzucanymi luskami(tylko do 127mm), magazynkami, zabitymi i workami z piaskiem, tego jeszcze sobie nie wymyslilem jak zrobie, ale pewnie postaram sie poleciec tym na texturze.

pozdro

 

marynarz(nawet nie ma skosnej facjaty)

024pm9.jpg

 

022copyio7.jpg

wlasnie dlatego nie ma co ich robic nadto dokladnych, jesli w finale wystapia w tej skali to i tak nikt nie rozrozni od siebie 2 pixelkow reprezentujacych marynarza

023rr3.jpg

025ib5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę późno - ale te żaluzje na odkrytych działach 127mm w czasie walki były otwarte tam znajdowali się obserwatorzy podający namiary więc siłą rzeczy nie mogły być zamknięte. Zresztą nie wiem czy to i tak będzie widoczne w scenie.

 

Miodziuchno Ci wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna praca jak dotad, czekam na dalsze postepy i obserwuje pilnie :)

 

swietny filmik KoMic, szczegolnie dobrze wyszala scena kiedy Yamato zawraca uciekajac przed tą torpedą (Choc troche chyba nie realistycznie, okręt takich rozmiarów ma chyba troche większy promień skrętu - choc z 2 strony ze mnie taki marynaz jak z koziej ... trąba)

 

tak czy inaczej, fajna scena pod wzgledem rozmachu i wymowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszytkim za komentarze: ], ciesze sie ze nie wdeptujecie mnie w ziemie za tego marynarzyka, hehe, zrobionego z kulek: ]. Z bliska wyglada oblesnie, ale tak jak mi sie wydawalo przy odpowiednim oddaleniu nawet tak bardzo nie przeszkadza, jak bede mial poczucie zapasu czasu to zajme sie lepsza textura dla mniego.

 

Ania--> dzikuje faktycznie ten taki trap za dzialem faktycznie jest postrzepiony, planuje final machnac w rozdzialce 2000+ wiec mogo by to wyjsc.

 

Andrzej1964--> tak faktycznie zgodze sie, w tych odkrytych armatach 127mm tam jest to odsloniete(nawet jest to na referkach), Ja tam tez umiescilem punkty obserwacyjne(lornetki na patykach), ale bardziej chodzilo mi o artylerje zabudowane( na obrazku ponizej), problem polega na tym ze mi sie wydaje ze tam tez sa takie lornetki, a na filmie maja zamkniete podczas ostrzalu.

027wy3.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że w te konstrukcja tych dział jest w zasadzie identyczna różnią sie w tylko rodzajem obudowy (w przypadku dział 127mm) i tym że w ogóle ona jest (w przypadku działek 25mm) poza tym jest to ten sam typ armat.. Oczywiście nie dotyczy to żaluzji nad lufami one są raczej zamknięte (przesuwane wraz z lufami).

 

Filmem tak w 100% bym się nie sugerował, mogły być to po prostu uproszczenia obliczone ne to że widz sie nie będzie takich szczegółów dopatrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej1964--> Pewnie masz racje

 

ehh po jakichs 7h rozkminek o co skosnym chodzilo budujac to co zbudowali doszedlem do tego. tu wyglada wszytko latwo i pieknie, ale chyba cos z moja wyobraznia przestrzenna musi byc nie tak bo ni cholery nie moglem wyobrazic sobie bryl jakie tworzyly dziwne krawedzie i powierzchnie nadbodowek.

028rz7.jpg

029kn7.jpg

030oq6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzieki.

Udalo mi sie dzis miedzy znienawidzonym oblepianiem domu lampkami, a innymi duperelami zwiazanymi z swietami wycisnac jesczze trcohe czasu na zmajstrowanie kominka.

calosc ma niecale 8k odziow(az sam sie zaskoczylem: ] ). Staram sie ostro zapierniczac aby skonczyc kruszyne jesczze w tym roku, potem moge nie miec tyle czasu.

pozdro

 

031rp6.jpg

032ys5.jpg

033vl5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek--> : ], hehe

Otextorowalem komin, ostro sie zastanawiam nad rozwiazaniem problemy aftera, poniewaz przynajmniej moj Vray nieobsluguje go w calym asortymencie, tak wiec pewnie dymy beda dodane w osobnej warstwie.

 

EDIT: ehhh prace robie na lapie i tam czarny nie jest az tak czarny: \, na monitorze crt czarny jest zbyt czarny i nic nie widac. pozdro

 

034nb4.jpg

035dt5.jpg

036eo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozna, po to jest bitwa, aby sie dowiedziec czegos i chyba nikt tu wiedzy nie bedzie ukrywal: ]. dymek powstal na bazie plugsa do maxow AFTERBURN. tu na stronie max3d jest fantastyczny tutorial( zrobiony jak dla tluka, dzieki temu sobie poradzilem z tym: ] ) i mozna sobie latwo taki dymek wygenerowac, plugin opiera sie na systemie czastek, bardzo dobry do tworzenia explozji i innych efektow atmosferycznych,. polecam bo jest bardzo dobry do tego typu makroskopowych efektow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności