Skocz do zawartości

Teczka 2D: Omen2501 ImagineFX_Q&A WRZESNIOWY UPDATE


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

Taka teczke zaloze, mam nadzieje ze przez jakis czas raz w miesiacu bedzie updatowana :D Obrazki sa do panelu pytania i odpowiedzi brytyjskiego magazynu ImagineFX. Wydawnictwo na tyle mile ze pozwalili mi pracki umieszczac w portfolio nawet przed wypuszczeniem numeru

 

-------------------

Numer 37

 

Podstawy perspektywy i uciekajacy statek szmuglerski

 

cargo1.jpg

 

Malowanie efektow czasteczkowych i odgrzewany kotlet :P

 

valkirie.jpg

 

-------------------

Numer 36

 

Znany juz pijaczek opowie o malowaniu w cartoonowym stylu

 

nooo.jpg

 

Oraz podstawy weapon designu, 3 rozne giwerki od tego samego producenta

 

 

guns.jpg

 

 

--------------------

Numer 35

 

Malowanie krzaków i zieleni przy uszyciu custom brushy

 

garden_.jpg

 

Szybkie cieniowanie dłoni

 

hands_.jpg

 

--------------------

Numer 34

 

Malowanie półprzepuszczalnych organicznych materiałów

 

cmite.jpg

 

Cieniowanie poprzez upraszczanie bryly (takie podstawy straszne dlatego rys prosty :P)

 

pface.jpg

 

--------------------

Numer 33

 

Malowanie skal na podstawie lekko zmodyfikowanego znanego juz obrazka ;]

 

rocks.jpg

 

Panią poniżej doprowadzam do płaczu przy okazji opisywania na co zwracać uwagę malując twarz pełną emocji. Wiem ze rysunek sredni ale po nocy robiłem :P Twarz czesciowo z refki

 

face1.jpg

 

zalegle za ostatnie 2 miesiace

-----------------

Numer 32

Pierwsza o szkicowaniu konceptow otoczenia

 

enviro1_.jpg

 

Druga o robieniu skory na potworkach

 

monster1_.jpg

 

-----------------

Numer 31

Pierwsza o tworzeniu ekspozji podloza

 

rise.jpg

 

Druga o robieniu piekielnych klimatow

 

hell.jpg

 

 

-----------------

Numer 30

Pierwsza o tworzeniu plomiennych ekspozji. Calosc recznie w Photoshopie

 

takedown.jpg

 

Druga o malowaniu obiektow cielistych i SSS, lekki lifting starej pracki ;]

 

face.jpg

 

------------------------

Numer 29

Pierwsza o wykanczaniu obrazkow texturami. Baza w godzinke zrobiona w Zbrushu

 

alien_captain.jpg

 

Przy drugiej wzięło mnie na retro wiec porada jest o kolorowaniu lineartow

 

motyl.jpg

 

Czas pracy to jakies 4h od sztuki wiec juz nie speedy ale tez nie takie super zeby osobno pokazywac ;]

 

------------------

 

Wszelkie uwagi i ewentualne zapytania do przyszlego omawiania na lamach magazynu mile widziane

 

-

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o pierwszym juz ci mowilem ze super wyszedl :) co do panny to chyba jej lewy bark wydaje sie byc bardziej jeszcze obsuniety do dolu wzgledem calej sylwetki-albo albo ta lewa piers albo sie wydaje :P byc moze to tylko tak dziwnie wyglada :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pierwszego nie mam zastrzezen (no moze poza szyja z tylu glowy - plasko wyszlo), w drugim kuleje lewy b00b ;) a tu tez mozemy Q&A miec? Jesli tak to czy mozesz wrzucic elementy skladowe pierwszego picka (model + tekstury) ? Jaka jest oryg. rozdzielczosc obydwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac pierwsza pracka wogole mi sie nie podoba pomimo świetnego oświetlenia i tekstur " koleś zgrywa ważniaka a taki wąski", wole druga bo lubie taki styl, aczkolwiek nos żeś zmaścił, jedna dziurka 3mm niżej, co nie zmienia faktu ze i tak jesteś bogiem

 

Jonasz_Real, cos mi sie wydaje ze tego magazynu nikt nie sprzedaje w polszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za odpowiedzi - rzeczywiscie panienka przekrzywiona miescami, jeszcze dla swoich potrzeb ja poprawie wedlug waszych sugestii - dzieki ;] W sumie to dobrze ze w ogole wam sie ta panienka choc troche podoba bo obrazka z lineartem juz wieki cale nie robilem :]

 

Co do dostepnosci ImagineFX w kraju to kiedys szukalem tego magazynu i znalesc nie moglem... ale moze w jakims sklepie z prasa zagraniczna.

 

I niestety tekstem sie podzielic nie moge :/ Ale dorzucam model jaki widzedl z zbrusha - przypominam niecala godzinka mi z nim nie zeszla i nie chcialem sie wdawac w detale bo chodzilo wlasnie o to by w szopie dokonczyc. Na bazie podstawowej zbrushowej glowy

 

alien1ta9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie!

też bawiłem się zbrushem ale licencja Jacka Sparowa mi wygasła :):):)

Bardziej podchodzi mi lineart bo nigdy nie robiłem tych rzeczy ale ten nosek babeczki ucieka.

Jonasz u nas raczej nie dostaniez więc może Omen dasz jednak radę nam rodakom coś ze swoich IFX Q/A podrzucić?

Pozdrówki.

 

edit: jechałeś w zbrushu z gotowej twarzy? Ja tak kombinowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie dowiem gdzie można kopić IFX'a to normalnie zaraz sie potne... Poważnie, jeśli nie chcesz mnie mieć na sumieniu OmeN to lepiej sprowadź to to do Polski hehehehe

 

Miodzio! Mnie osobiście praca rozgniotła. Rozgniataj mnie dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - mozna dostac u mnie w domu bo wlasnie przyszedl do mnie numer z warsztatem do ilustracji "Hide and Seek" ;]

A powaznie to nie mam pojecia. Lublin zbyt medialny nie jest i procz Empiku to ciezko gdzies prase zagraniczna dostac...

Dobra wiadomosc jest taka ze warsztaty po pol roku przestaja byc wylacznoscia i bede mogl je opublikowac na lamach Max3d jak bedzie zainteresowanie ;]

Tyle ze po... angielsku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen nr 2 to po prostu masakra. Świetne masz klimaty swoich pracek - ciągle mi po głowie chodzi to odbicie w lodzie kobiety z dzieckiem, jedyne czego mi w tamtej pracce brakowało to zatykania małemu ust ręką i może trochę więcej przerażenia na twarzy kobiety ;].

 

W sumie 3 i 4 jakoś tak normalnie bez tego czegoś ;P

 

Omen mógłbyś się sklonować? Przydałby się ktoś taki w projekciku gierki nad którym się męczymy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

szczena opada..ale nie "troche" ;p dla mnie to ty jestes master nad masterami ;p 1 i 2 IMO najlepsze :) swietne materialy , szczegolnie w 2 pracy...chyba musze sobie sprawic ten numer ImagineFX

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oO jedno pytanie:

http://www.digart.pl/zoom/145282/Mozesz_mi_z_tym_pomoc_.html - po tym rysunku minely niecale 3 lata- opowiedz mistrzu gdzie sie uczyles, czego sie uczyles, skad sie uczyles, jak sie uczyles...? bo to jakby z bryndala zrobic pudziana... byles przecietny teraz jestes obrzydliwie genialny;] opowiedz cos wiecej o rozwoju, o nauce, bo sadze ze nie tylko mnie to ciekawi;]

 

pozdro!

 

PS. pierwszy rysunek z chlopem na koniu mnie zmiazdzyl;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suuuper - w przyszlosci tez przerzucę sie na speedy, ale do tego trzeba OGROMNEGO doswiadczenia. zatem powoli pomalu - wszystko w swoim czasie

PS: nicponim - ucz sie i pracuj, zachowaj się skromnie będzie cię Pan Bóg kochał ogromnie... - tak, święte słowa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde stary, ja tu swój wątek odświeżam jakimiś starociami, a Ty mi za plecami takie cudeńka wrzucasz.

Ale mam swoje ale :P Pierwsza scenka fajna rzecz, chociaż jeździec za płaski. U potworka perspektywa poszła sie kochać. Za to wybuch bomba!

pzdr

 

edit: heh, nicponim, zabiłeś mnie tym ... już nie wierzę w Omena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedociagniec to jest sporo, te rysuneczki to jakies 4h roboty od sztuki - na wiecej sobie pozwolic nie moge. W ogole ta teczka to taka mala czesc tego co robie, przez ostatnie pol roku zalega mi prawie 30 prac z roznymi NDA przez co nie moge ich jeszcze jakis czas pokazywac :/

 

Nicponim: he - rysowac trzeba duzo, sluchac starszych, krytycznie podchodzic do wlasnej pracy... obejrzec ze dwa tutoriale... chyba tyle. Nie ma jakiegos cudownego srodka, rysowac rysowac i jeszcze ras rysowac. Moim skromnym zdaniem to ja wciaz bardziej zasysam niz mniej, wiec pozozstaje mniec nadzieje ze bedzie lepiej

 

Lukasz - zero fotek w tych pracach jest. Tak sobie wykombinowalem ze jak juz czegos ucze to dobrze roic to porzadnie ;] A jade na brushpacku M@ z CA, znajdziesz link w jeko prywatnym sketchbooku lub w blogu na CGsociety

 

Dzieki wszystkim za mile slowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E ale to wcale nie zarzut jak wkomponujesz kawalek foty zwlaszcza na tlo, zreszta wiekszosc bruszy to przecie przycięte foty :)

Ja tam jestem przeważnie zbyt leniwy zeby eksperymentować z nowymi technikami

a to wcale nie jest dobre, bo się stoi w miejscu miast rozwijać.

A z pędzli M@ korzystam i to nawet często.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności