Skocz do zawartości

strony gdzie można sprzedawać obiekty 3D


Tomson

Rekomendowane odpowiedzi

jakie są najlepsze, najbardziej popularne, najbardziej dochodowe światowe strony oferujące głównie obiekty 3D (a najlepiej jak jeszcze tekstury, referencje, obiekty na przeźroczystym tle w plikach tif, png itp... generalnie wszystko co pożyteczne dla twórców grafik 3D).

 

Chodzi mi o takie strony gdzie sam mógłbym się zalogować i przesyłać swoje pliki na sprzedaż - coś na wzór stocków fotograficznych takich jak ShutterStock, iStockPhoto, DreamsTime, z tym że tam to głównie fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest na forum wątek o turbosquidzie, tam się dowiesz ile owo "trochę na podatki" może wynieść.

 

W moich oczach turbosquid psuje rynek totalnie, w dodatku graficy się godzą na takie okradanie.. aczkolwiek korci mnie, żeby spróbować tam coś sprzedać:p Taka wewnętrzna rozterka:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS jest fajny bo można zaoszczędzić sporo czasu kupując jakieś niedrogie modele do np. wizek. Przeliczając na sztuki to modele z TS są sporo droższe od tych Archmodels, ale te drugie jakoś rynku nie psują. Przeciwnie, dają lekkiego kopa ;)

Od stycznia "trochę" wynosi 30% jeśli nie masz ITIN (zdobycie go wiąże się z załatwianiem spraw w ambasadzie ju es and ej), a 10% jeśli masz ITIN. Na waciki wystarcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie- jeśli chodzi o TS to ten haracz bez ITIN odnosi się do modeli sprzedawanych amerykanom (jeśli Twój model kupi osoba z reszty świata potrącą Ci tyle ile do tej pory). Po prostu ich urząd podatkowy przyczepił się do tego że wszystko co jest sprowadzane, nawet rzeczy niematerialne, musi być opodatkowane i zagroził takimi sankcjami że nie mieli wyboru (dla nich tego rodzaju obciążenie to też żaden biznes- przez to ich oferta jest mniej atrakcyjna).

 

Lewus- psuje rynek... znaczy że za tani są ? :) No idealnie byłoby wprowadzić zakaz dumpingu i wyciąć wszystkich chińczyków ale póki rynek jest wolny to takie cuda się nie zdarzą.

 

arevulopapo- jak chcesz taniej ma TS to trzeba bo prostu założyć sobie corporate account- wtedy masz dostęp do model po naprawdę promocyjnych cenach. Oczywiście jeśli w ciągu roku potrzebujesz 5 modeli to rzecz się nie opłaci ale jeśli prowadzisz studio wizek to może być to naprawdę ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłości okaże się to przydatne. Te niskie ceny to, o ile się orientuję, pojedyncze centy? Przynajmniej tyle dostaję z modeli kupowanych przez subskrybentów (czyli chyba właśnie firmy). Nie wiesz ile sama taka subskrypcja kosztuje?

I dzięki za wyjaśnienie sprawy z podatkiem. Chociaż i tak głównie w US są sprzedaże (z tego co obserwuję na swoim koncie przynajmniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jakieś śmieszne pieniądze ale co do subskrypcji- nie mam pojęcia, musiałbyś zamailować, ja trzymam się tak daleko od tego typu regulacji jak tylko się daje. Jeśli chodzi o podatek- bolesna sprawa i w sumie nie mają wiele manewru. To tak jakby mi przyszli i powiedzieli że mam z klientów zdzierać o 30% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus - psuje rynek... znaczy że za tani są ? :) No idealnie byłoby wprowadzić zakaz dumpingu i wyciąć wszystkich chińczyków ale póki rynek jest wolny to takie cuda się nie zdarzą.

 

No co racja to racja.. nie da się ukryć

 

Jednak układ jaki jest proponowany jest ciut nieuczciwy.

Podział 50/50 za dystrybucje?

 

 

Wracając do tematu wątku, można założyć własną strone z modelami do kupienia przy użyciu usług serwisu esellerate. Biorą 10% od dealu.

Z tego co wiem możliwości duże, i przyjemny kontakt, klient nawet nie widzi że coś się zmienia na stronie a oni wszystko załatwiaja.

Minus to oczywiście popularność strony w stosunku do TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem inny wątek z tego forum to tam jest coś takiego, że jak się wypełni dokument W-8BEN, wyśle się pod adres [email protected] to na podatki płaci się tylko 10% - to prawda?

bo mówicie ciągle o 30% to już teraz nie wiem...

 

ja wypełniłem właśnie ten dokument W-8BEN ale jeszcze nie wysłałem bo nie wiem czy dobrze wypełnione:

http://www.rainbow100.webpark.pl/W-8BEN.jpg

dobrze jest wypełniony? :D

 

 

I jeszcze inne sprawa gdzie też nie wiem kilku rzeczy:

W zakładce “PAYMENT INFO” na stronie turbosquid tak wypełniłem dane:

http://www.rainbow100.webpark.pl/turbodane.jpg

Właściwie to nie wiem co wpisać w “Make Payment To” i wpisałem na ślepo adres email konta PayPlay.... dobrze zrobiłem ? :D

Nie wiem też czy dobrze zaznaczyłem “Basic Tax Documentation”

 

 

Wracając do tematu wątku, można założyć własną strone z modelami do kupienia przy użyciu usług serwisu esellerate. Biorą 10% od dealu.

Z tego co wiem możliwości duże, i przyjemny kontakt, klient nawet nie widzi że coś się zmienia na stronie a oni wszystko załatwiaja.

Minus to oczywiście popularność strony w stosunku do TS.

 

Ale na czym to ma dokładnie polegać - że sam robie stronę internetową, 10% z zysku oddaje, ale za to nie muszę prowadzić własnej firmy?

Jak wyglądają takie strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział 50/50 to lepiej niż dostajesz w większosci agencji. Weź- nie podsrywając nikogo- dowolną polską firmę robiącą paki modeli. Jeśli pracujesz dla nich to nie dostaniesz 50 % od tego co zarobią na sprzedaży modeli które dla nich zrobisz za Chiny ludowe. Dostaniesz raz swoją stawkę i tyle- no chyba że się mylę)

 

Znowu- nie mówię że TS jest cacy (chociaż u nich pracuję :D )- zdzierają ile mogą ale taki jest biznes. Jeśli nie chce się tego robić przez nich- jest wiele innych opcji. A konkurencja- znowu- ja jestem za. Jak będą się musieli postarać to całemu rynkowi wyjdzie na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, biznes jest biznes:D

 

Tomson:

esellerate to usługi w rodzaju sklepu internetowego.

Nie chodzi o to czy musisz mieć własną firmę czy nie musisz, rozliczenie z fiskusem to zupełnie inna historia.

 

Masz np strone z modelami, podpinasz do niej esellerate i oni już odpowiadają za to że klient będzie miał gdzie wpłacić pieniądze i za dostarczenie mu produktu.

Możesz takie moduły podpinać na stronę internetowa czy choćby w demo wersji gry aby sprzedawać pełną wersję, możesz za ich pośrednictwem oferować paltny dostęp do wybranych cześci serwisu i tym podobne rzeczy. Automatycznie.

Obsługują chyba większość możliwych sposobów platności a z Tobą rozliczają się już bezpośrednio.

 

Poczytaj na ich stronie zresztą, z tego co znajomi mówią to bardzo dobrze się z nimi współpracuje.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. teraz już wiem o co chodzi :D

dzięki za wyjaśnienie

pomysł rzeczywiście z tą stroną dobry

jedynie co mnie zniechęca że po angielsku i chyba bym się z nimi nie dogadał... :D

ale może w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zachęcam do skorzystania z rodzimego banku modeli 3D. Póki co startujemy i jesteśmy w trakcie gromadzenia plików. Sama rejestracja i wystawieni plików jest całkowicie darmowe. Prowizja jaką pobieramy to 10% i jest ona naliczana raz w miesiącu na podstawie wygenerowanych obrotów. Jest to więc o wiele mniej niż w przypadku serwisów zagranicznych. Prostsze są również formalności, nie ma zagwostek podatkowych.

Adres serwisu to http://www.biteo.pl.

W przypadku pytań proszę pisać na adres [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam polski bank modeli 3d . po stronie grasują tajemnicze dzieci neo które oceniają prace wszystkich na 0. modele sprzedawców są generalnie słabej jakości po niewielkiej cenie ale i są te dobrej jakości po cenie tej samej czy to nie dumping. formaty plików sugerują zamieszczanie samych modeli lub tekstur a wiadomo że te rzeczy samodzielnie się nie sprzedają , najlepiej schodzą ready to render. tyle mojego komentarza - ktoś chciał się wzbogacić w pl ale pomysł chybiony

 

 

Poza tym polski serwis to mała popularność = słaba sprzedaż.

 

Myślę że warto zainteresować się 3dexport - sporo tam dobrej jakości modelil. zacznę coś wystawiać to o postępach poinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie polskie sklepy mozna sobie o du*ę rozbić - ponad 40 modeli na koncie i ani jednej sprzedazy od ponad pol roku...

 

TurboSquid najpopularniejszy ale tylko 40% jest dla nas na starcie a od tej kwoty jeszcze minus 20-30% za podatek od sprzedazy w USA... porazka jakas...

 

dlatego, One and ONLY godny polecenia - The3Dstudio:

 

http://www.the3dstudio.com/default.aspx?id_affiliate=382554

 

od razu na start 70% dla nas i dochody okolo 2 razy wieksze w moim przypadku, wiem co mowie bo juz 4 lata tam jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na start jest 60% a nie 70%- tyle ile można wyciągnąć na TS (fakt, nie na starcie) natomiast 40 % to "rozminięcie się z prawdą". Podatek od sprzedaży w US obowiązuje wszystkie firmy, także wcześniej czy później zacznie się smród i z tą, a nie jestem pewien czy będą chcieli chronić vendorów kosztem własnej d... skoro tego zaniedbali.

 

(Żeby nie było wątpliwości- tak, jestem związany z TS ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janek018

Sorry za odgrzewanie starego kotleta ale jakiego rodzaju modele sa najbardziej pozadane w tych serwisach ? Znaczy jakie najbardziej sie oplaca tam wrzucac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności