Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ferrari F430 Scuderia


rallyman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kimmi: Więc wydaje mi sie ze nie przygladałes się temu samochodzikowi. Dużo się przyglądałem fotkom i gdybyś przeczytał od początku co napisałem to wiedziałbyś że bok nie ma chamfera i nie jest skończy. TYŁ: wersja Scuderia ma zamiast spojlera tak właśnie wyciągniętą dupcie :P wlot na boku też nie ma chamfera a w realu jest właśnie tak zawinięty, czerwone kółko obok nadkola to znów brak znajomości samochodu z twojej strony ale chamfera nie ma jak na całej karoserii, zderzak jest według mnie prosty, a o listwie podłogowej nie wspomne bo możnaby sie domyślić że jest nie zrobiona. Pooglądaj zdjęcia i może wtedy twoje komentarze będą bardziej pomocne. Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie. Będe nad tym modelem pracował ale obecnie trzeba sie troche zająć matura bo niewiele czasu zostało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dość sporej maturalnej przerwie, w sumie już chwile po maturach ale jakoś się nie mogłem zebrać, mały upek, postaram się jak najszybciej skończyć ten model ale nie wiem jak mi to pójdzie ponieważ szukam pracy na wakacje :/ oto efekty, troche krzywo jest ale to już później poprawie, nie wiem jak zrobić siatke między zderzakiem a klapą bagażnika bo ma takie dziwne kształty tam, jeśli ma ktoś jakiś pomysł albo możę mi doradzić jak to zrobić to byłbym wdzięczny f1f09daeef892670.jpg

5f3fcae12018532c.jpg

4ba5806eb2a5f8a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się czy całego nie zrobić od nowa :/ ale przód jeszcze nie jest najgorszy (chyba :P ). Dzięki za komentarze. ReflectVision domyślam się że to twój peugeocik w awatarze tylko nie moge go znaleźć w postach :P możesz dać linka? pozdrawiam. wieczorem się za to wezme ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rallyman :) znajdziesz go w dziale motoryzacja na interii jako banner, oraz na innych potralach typu http://www.frycz.net/ . Takie "na szybciocha"

 

a tu taka miniaturka, przy zmniejszeniu troche postrzepilo :)

http://img59.imageshack.us/img59/8342/puginsigniasd2.jpg

Edytowane przez ReflectVision
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zaczynam od początku to cacko. Zrobiłem sobie szybki szkic na wydrukowanym blueprincie siatki. Jeśli coś się wam rzuci w oczy doradźcie od razu. lepiej wiedzieć na początku na czym się skupić i na co uważać. Mam nadzieje ze mi to troche pomoże i ułatwi. W sumie taki test, sam chciałem zobaczyć czy może to być przydatne :) prosze o komentarze i uwagi, pozdrawiam :) 6a75264fd63b8bb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem takiego planowania, dla mnie to strata czasu. Nie zaplanujesz sobie dokładnie każdego vertexa, a co dopiero po chamferach. Zobacz chociażby za tylnym słupkiem w widoku górnym, czy na szyby - wg. Twojego szkicu mają być płaskie... Improwizacja, takie jest moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby nie są płaskie ale chyba tego nie trzeba było rysować, a chodziło mi głównie o takie miejsca przy nadkolach i ogólnie na długości na ile dzielić. Patry z tymi fotami to w sumie nie głupie ;) dobra, do maxa czas ;)

Nie jestem zwolennikiem takiego planowania, dla mnie to strata czasu. Nie zaplanujesz sobie dokładnie każdego vertexa, a co dopiero po chamferach. Zobacz chociażby za tylnym słupkiem w widoku górnym, czy na szyby - wg. Twojego szkicu mają być płaskie... Improwizacja, takie jest moje zdanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, siatka nie jest zbyt pomocna i tak co chwile wyskakują jakieś "zmiany" :D zacząłem od początku więc daje to co zrobiłem wczoraj, niestety nie miałem neta i nie mogłem wrzucić tego wczoraj. A teraz do klepania dalej :) pozdrawiam i dziękuje za komentarze :)

54daad6778f4a4fd.jpg

847ad41c5216fb7c.jpg

887e79a270e13d47.jpg

7e5df5a2f97b4360.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, siatka nie jest zbyt pomocna i tak co chwile wyskakują jakieś "zmiany" :D zacząłem od początku więc daje to co zrobiłem wczoraj, niestety nie miałem neta i nie mogłem wrzucić tego wczoraj. A teraz do klepania dalej :) pozdrawiam i dziękuje za komentarze :)

54daad6778f4a4fd.jpg

847ad41c5216fb7c.jpg

887e79a270e13d47.jpg

7e5df5a2f97b4360.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReflectVision: nie rozumiem troszke o co chodzi ;> odstępy faktycznie były za duże ale już poprawiłem, mały upek, nie wiem czy od razu sobie pociąć to na drzwi i reszte czy jeszcze poczekać, zrobić chamfery na krawiędziach i dopiero. :) 60a21ef2244287fd.jpg

ac66e48bb47e7a51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności